User
Pass
2FA
 
 

Suggestions @ PVE/PVP/Regarding the server etc.
Go to page Previous  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message39462
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 26-03-2014, 07:01:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Black market e abia pe pandaria daca nu se poate face un vendor crezi ca se poate face un auction house intreg? Oricum noi avem vote shop pentru TCG items


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
razvan1234567

[Lovingfire e Mirific]



Status: Offline
(since 03-02-2022 22:18)
Joined: 20 Dec 2010
Posts: 473, Topics: 25
Location: United Kingdom

Reputation: 286.8
Votes: 29

 
Post Posted: 26-03-2014, 12:26:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

black market asta e black market desi uzzy are dreptate e abia pe pandaria. daca riscati sa adaugati serverul acuma e foarte lejer deja drumul spre fun server. ca sa nu mai spun ca itemele de acolo pot fi cumparate de app oricine pe server care are 1m poate 2 gold.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-03-2014, 13:14:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Shockerul: un custom black market ar putea fi un web auction house in care sunt puse diferite iteme la licitaþie BoE&BoP(în limita bunului simþ, ar ajuta la geararea celor noi ºi totodatã poþi sã-þi vezi live dacã þi-au expirat sau au fost cumpãrate licitaþiile. O idee pentru BoP ar fi sã se ia dupã inventory-ul de pesite, unde sã putem bifa unele iteme(372-378) ºi sã le punem pe votepoints/gold )
Sau un Black Market unde se pun la licitaþie mounturi,pets, fun items ºi fiecare bideazã(cu o datã a expirãrii impus[ in database) pânã câºtigã.(in-game sau web based) Black Market @ Blizz



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 26-03-2014, 13:46:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Snoppy wrote:
Custom black market
Ce vrea sa insemne asta?
N e l l y wrote:
Zohlomg wrote:
N e l l y wrote:
Zohlomg wrote:
Mai jos de 1800 nu poti pune iteme, si chiar daca pui ceva la 1800 "Sa fie competitie intre toti playerii, chiar si aia pve", o sa faca 1800 o data, iau itemu, si dupaia pleaca

Nu pune sub 1800, dar pune din 50 in 50 pana la 2000 macar (mounturi ground, iteme de transmog, etc, ai ce alege).


Nu intelegi ca nu se poate? Am postat topicu ala acum 1 an.


Eu am incercat sa-ti explic cum trebuie facut sa-si atinga scopul pentru care pui vendoru ala, dar daca tu nu vrei asta nu e problema mea; si asa eu numai joc wow, nu-mi pasa, fai ce vrei dar o sa ajungi la concluzia ca am avut dreptate.

Cand zice ca nu se poate nu se refera la faptul ca nu vrem noi sa facem ci ca e imposibil din punctul de vedere al clientului de wow sa facem asa ceva, sa faci sa afiseze acolo la vendor ce rating requirement vrei tu


P.S.: I-am facut vocea lui morchok



Sa se faca atunci ca pe lk cum umerii, adica un topic aici pe forum in care sa pozteze aia care fac rating pentru anumitele rewards si puneti cum am zis eu de la 1850 macar pana la 2000 din 50 in 50 mounts iteme transmog si alte 1000 de idei.

Shocker




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Keem
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-07-2015 17:03)
Joined: 11 Apr 2013
Posts: 34, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 7.9
Votes: 4

 
Post Posted: 26-03-2014, 14:43:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PVP,PVP si iar PVP,what about PVE?Cand veti intelege odata ca nu puteti renaste 3v3?Sunteti ~50 de playeri pe tot realmu' care faceti PVP hardcore.Daca era sa fie popular 3v3-u pe sv asta,era si fara stimulente de genul vendorilor,sezoanelor si event-urilor(cu participare foarte slaba).


Nu este popular pt ca nu joaca nimeni 3v3 sau 5v5,toti fac 2v2 cand vine vorba de arena.90% din playerii de pe sv asta se rezuma la BGs cand vine vorba de PVP(asta e realitatea crunta),no one gives a *** about 3v3 si 5v5.Sunt constient ca PVE-ul necesita mult mai multa munca ,dar cu cat ai content PVE mai bogat,cu atat mai mult stimulezi crestera populatie pe sv.Cand spun content PVE bogat ma refer la FL si DS full si tot ce tine de raiding.


Stim cu totii ca in PVP intrii faci 1,2..20 arene si dupa aceea iesi,in PVE in schimb,cu cat sunt mai multi bossi si content PVE cu atat stai mai mult in raid si respectiv online,iar asta se poate vedea pe global(care e plin de LFR-uri).Odata ce numarul jucatorilor de PVE creste ,creste si populatia sv-ului si implicit a celor care joaca PVP!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
razvan1234567

[Lovingfire e Mirific]



Status: Offline
(since 03-02-2022 22:18)
Joined: 20 Dec 2010
Posts: 473, Topics: 25
Location: United Kingdom

Reputation: 286.8
Votes: 29

 
Post Posted: 26-03-2014, 15:53:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pveul este foarte ok si cum este acuma problema cea mai mare este ca se adauga cate un boss de fiecare data pe rand si lumea stie deja bossi actuali is plictisiti. cand se adauga bossul nou se farmeaza o luna 2 si iara se plictisesc. o idee frumoasa ar fi sa se scripteze vreo 2 3 bossi din fl deodata ( sti ce zic ca e greu si necesita timp) , de preferat cei care mai dropeaza iteme bis pt unele clase ca sa se poata farma. iti mai ocupi timpul. cat despre ds asteptam warmaster 2 luni farm si iara o luam de la capat cu forumu next boss etc... trebe sa va ganditi si la asta daca nu ati facuto deja




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 26-03-2014, 18:55:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

stiti cum se poate implementa acest black cock market? Foarte simplu.

-> se ia una bucata GM
-> isi da add la iteme in bag
-> baga itemele la AH cu bid, pe 24h.

Partea nasoala e ca trebuie sa se faca itemele non soulbound, non obtainable, ca GM-ul sa-si poata da add item in inventory si sa poata sa le vanda la AH.

Alta parte nasoala, e ca ar fi o treaba consumatoare de timp, presupun ca itemele s-ar baga periodic, gen o data la 2 zile, sau o data pe saptamana, iar acel GM ar trebui sa tina un topic pe forum updated, plus evidenta itemelor puse la AH, pentru a nu pune acelasi item prea des


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 26-03-2014, 19:20:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armand2oo2 wrote:
Un reset/unaura la toate caracterele - sau ceva pentru ca unele dau mai tare altele mai incet si heal si dmg si nu e frumos ca unu cu acelasi gear sa dea heal/dmg mai mare. parca se stie de problema deci nu va fi nevoie de proofs, daca e nevoie voi face videos.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 26-03-2014, 19:28:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Keem wrote:
PVP,PVP si iar PVP,what about PVE?Cand veti intelege odata ca nu puteti renaste 3v3?Sunteti ~50 de playeri pe tot realmu' care faceti PVP hardcore.Daca era sa fie popular 3v3-u pe sv asta,era si fara stimulente de genul vendorilor,sezoanelor si event-urilor(cu participare foarte slaba).


Nu este popular pt ca nu joaca nimeni 3v3 sau 5v5,toti fac 2v2 cand vine vorba de arena.90% din playerii de pe sv asta se rezuma la BGs cand vine vorba de PVP(asta e realitatea crunta),no one gives a *** about 3v3 si 5v5.Sunt constient ca PVE-ul necesita mult mai multa munca ,dar cu cat ai content PVE mai bogat,cu atat mai mult stimulezi crestera populatie pe sv.Cand spun content PVE bogat ma refer la FL si DS full si tot ce tine de raiding.


Stim cu totii ca in PVP intrii faci 1,2..20 arene si dupa aceea iesi,in PVE in schimb,cu cat sunt mai multi bossi si content PVE cu atat stai mai mult in raid si respectiv online,iar asta se poate vedea pe global(care e plin de LFR-uri).Odata ce numarul jucatorilor de PVE creste ,creste si populatia sv-ului si implicit a celor care joaca PVP!


De-aia populatia serverului este in mare parte (95%) paralela cu clasa pe care o joaca. Stiti doar sa dati dps ca in training dummy cu 4 binduri cel mult si va credeti mari jucatori de wow. Nu v-ati saturat sa omorati la infinit aceiasi ***** de bossi? Ce te distreaza la un gameplay IDENTIC de fiecare data? In pvp nu este mereu aceeasi situatie si ai nevoie de cel putin 3 neuroni (asta daca nu esti rogue...atunci te descurci si cu jumatate de neuron obosit) ca sa castigi ceva. Cu mentalitatea ta si a altora serverul asta o sa ajunga ca altele pe care intrii, il omori pe ultraxion si iesi.

Si asa merge pveul mai bine decat pvpul asa ca fii fericit cu ce ai.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-03-2014, 19:31:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:

De-aia populatia serverului este in mare parte (95%) paralela cu clasa pe care o joaca. Stiti doar sa dati dps ca in training dummy cu 4 binduri cel mult si va credeti mari jucatori de wow. Nu v-ati saturat sa omorati la infinit aceiasi ***** de bossi? Ce te distreaza la un gameplay IDENTIC de fiecare data? In pvp nu este mereu aceeasi situatie si ai nevoie de cel putin 3 neuroni (asta daca nu esti rogue...atunci te descurci si cu jumatate de neuron obosit) ca sa castigi ceva. Cu mentalitatea ta si a altora serverul asta o sa ajunga ca altele pe care intrii, il omori pe ultraxion si iesi.

Si asa merge pveul mai bine decat pvpul asa ca fii fericit cu ce ai.


Decat sa vad toti paralelii prin Durotar/Elwyn care injura si se lauda pe global ca au castigat 1 duel din 10 impotriva unui "self-proclaimed" gladiator, iar apoi sa imi iau 70k de la mag frost, sau 3 bucati de 35k la rand de la un rogue, pe full resil, mai bine raman la omorat "dragoni"



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 26-03-2014, 21:09:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Keem wrote:
PVP,PVP si iar PVP,what about PVE?Cand veti intelege odata ca nu puteti renaste 3v3?Sunteti ~50 de playeri pe tot realmu' care faceti PVP hardcore.Daca era sa fie popular 3v3-u pe sv asta,era si fara stimulente de genul vendorilor,sezoanelor si event-urilor(cu participare foarte slaba).


Nu este popular pt ca nu joaca nimeni 3v3 sau 5v5,toti fac 2v2 cand vine vorba de arena.90% din playerii de pe sv asta se rezuma la BGs cand vine vorba de PVP(asta e realitatea crunta),no one gives a *** about 3v3 si 5v5.Sunt constient ca PVE-ul necesita mult mai multa munca ,dar cu cat ai content PVE mai bogat,cu atat mai mult stimulezi crestera populatie pe sv.Cand spun content PVE bogat ma refer la FL si DS full si tot ce tine de raiding.


Stim cu totii ca in PVP intrii faci 1,2..20 arene si dupa aceea iesi,in PVE in schimb,cu cat sunt mai multi bossi si content PVE cu atat stai mai mult in raid si respectiv online,iar asta se poate vedea pe global(care e plin de LFR-uri).Odata ce numarul jucatorilor de PVE creste ,creste si populatia sv-ului si implicit a celor care joaca PVP!



Prietene,ti-o spun frumos tu ala care faci PVE esti mai avatanjat fata de mine eu care faceam pvp.
Poate o sa jignesc,pe cineva cu urmatoarea afirmatie,ce faci in PVE? Stii tot ce o sa faca acel boss,stii unde o sa fie,cand o sa fie ,stie ce dmg da si il farmezi,primesti un achv si gata si tot faci asta.Nu stiu de ce te-ai gasit sa faci o comparatie intre PVP si PVE,avand in vedere ca "fixurile"(ma refer la bossi adaugati ) la pve sunt mai multi si fix-urile @ clase si alea sunt neglijate(ma refer la ce a zis trics si nelu @ arena) Battle of Tol barad nu avem,WG nu avem Ring of valor nu avem,si pot pana maine sa iti zic,ce avem si ce nu avem.


Dar vreau sa fiu obiectiv ,si poate o sa imi sari in cap tu sau alte persoane,dar cel putin adevarul vazul de mine este asta,ai noroc ca mai multi Gm`s fac PVE si de aceea ai mai multi bossi de 3-4 gm`s ar face PVP ai avea ce sa zici,dar sunt buguri vechi,care nu sunt minore.


NU AM VRUT sa jignesc pe nimeni cu acest post ,dar nu mai ziceti ca nu aveti bossi si ca noi astia din PVP suntem mai avantajatii



Last edited by Puccasita on 26-03-2014, 23:05:15; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Claraa

[Showdown]



Status: Offline
(since 26-10-2022 14:45)
Joined: 05 May 2011
Posts: 4023, Topics: 101
Location: Targoviste

Reputation: -12.4
Votes: 176

Post Posted: 26-03-2014, 21:53:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebui sa se faca ceva in legatura cu low fps, sa se poata juca pe server si dupa ce spuneti voi. Cu 8 gb ram si placa video de 2 sa joci cu 4 fps la un boss....

https://i.postimg.cc/Hkrjs5B4/imposible.jpg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ask the Arrows

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-04-2016 12:36)
Joined: 18 Aug 2013
Posts: 162, Topics: 7
Location: Targoviste

Reputation: 10.7
Votes: 9

 
Post Posted: 26-03-2014, 21:55:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Claraa wrote:
Ar trebui sa se faca ceva in legatura cu low fps, sa se poata juca pe server si dupa ce spuneti voi. Cu 8 gb ram si placa video de 2 sa joci cu 4 fps la un boss....


Sa fim seriosi...am 2gb ram ai placa de 300 si ceva mb ( un chipset family) si am 30 fps pe 10man si 15 fps pe 25 man



This narcissism is a system to intimidate
Perpetuating overcompensating your self hate.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Claraa

[Showdown]



Status: Offline
(since 26-10-2022 14:45)
Joined: 05 May 2011
Posts: 4023, Topics: 101
Location: Targoviste

Reputation: -12.4
Votes: 176

Post Posted: 26-03-2014, 21:57:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa nu imi spui ca nu ramai in 3 fps la majoritatea ca nu te cred?

https://i.postimg.cc/Hkrjs5B4/imposible.jpg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Keem
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-07-2015 17:03)
Joined: 11 Apr 2013
Posts: 34, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 7.9
Votes: 4

 
Post Posted: 26-03-2014, 22:56:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:


De-aia populatia serverului este in mare parte (95%) paralela cu clasa pe care o joaca. Stiti doar sa dati dps ca in training dummy cu 4 binduri cel mult si va credeti mari jucatori de wow. Nu v-ati saturat sa omorati la infinit aceiasi ***** de bossi? Ce te distreaza la un gameplay IDENTIC de fiecare data? In pvp nu este mereu aceeasi situatie si ai nevoie de cel putin 3 neuroni (asta daca nu esti rogue...atunci te descurci si cu jumatate de neuron obosit) ca sa castigi ceva. Cu mentalitatea ta si a altora serverul asta o sa ajunga ca altele pe care intrii, il omori pe ultraxion si iesi.

Si asa merge pveul mai bine decat pvpul asa ca fii fericit cu ce ai.



De acord cu tine,dar te intreb dc nu va adunati voi astia care jucati PVP sa faceti 3v3 si sa nu va mai plangeti atat ca nu se face 3v3?Cine va impiedica?Iti spune eu dc: sunteti pe cale de disparitie!Tu nu vezi ca ,la fel cum spuneai tu,95% din playerii de pe sv asta fac PVE (vb aia: prosti ,da' multi)?Ceea ce vreau sa punctez e ca mentalitatea jucatorului de wow e sa faca PVE ca spartu.Totusi,cred ca esti de acord cu mine ca playerii care vor venii aici pt PVE se pot oricand orienta catre PVP!Faci legatura?

Posturi unite automat, 26-03-2014, 22:56:12

Puccasita wrote:


Prietene,ti-o spun frumos tu ala care faci PVE esti mai avatanjat fata de mine eu care faceam pvp.
Poate o sa jignesc,pe cineva cu urmatoarea afirmatie,ce faci in PVE? Stii tot ce o sa faca acel boss,stii unde o sa fie,cand o sa fie ,stie ce dmg da si il farmezi,primesti un achv si gata si tot faci asta.Nu stiu de ce te-ai gasit sa faci o comparatie intre PVP si PVE,avand in vedere ca "fixurile"(ma refer la bossi adaugati ) la pve sunt mai multi si fix-urile @ clase si alea sunt neglijate(ma refer la ce a zis trics si nelu @ arena) Battle of Tol barad nu avem,WG nu avem Ring of valor nu avem,si pot pana maine sa iti zic,ce avem si ce avem.


Dar vreau sa fiu obiectiv ,si poate o sa imi sari in cap tu sau alte persoane,dar cel putin adevarul vazul de mine este asta,ai noroc ca mai multi Gm`s fac PVE si de aceea ai mai multi bossi de 3-4 gm`s ar face PVP ai avea ce sa zici,dar sunt buguri vechi,care nu sunt minore.


NU AM VRUT sa jignesc pe nimeni cu acest post ,dar nu mai ziceti ca nu aveti bossi si ca noi astia din PVP suntem mai avantajatii


Nu stiu unde ai vazut tu ca am facut comparatie intre PVP si PVE.Am spus realitatea care este acum pe sv.O spun si ma repet,90% din playerii de pe sv asta se rezuma la BGs cand vine vorba de PVP,de aceea sunt de acord cu ceea ce spui tu referitor la introducerea unor bg-uri si arene!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Juhziz, 28 September 2014 16:52



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Next    


The time now is 08-05-2024, 09:23:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x