User
Pass
2FA
 
 

[Wishlist] Ce vrem pe MoP in domeniul PVP(sugestii+discutii)
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message30646
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-11-2014, 15:07:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Evident cã-l ajut și eu. ^^


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vexlol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2015 19:56)
Joined: 25 Oct 2014
Posts: 13, Topics: None
Location: Ireland

Reputation: 34.4
Votes: 1

Post Posted: 04-11-2014, 21:14:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tinand cont ca pe mop sa sa fie cam greu sa ti controlezi caracteru..inca vreo 2 trinkete cu remove cc -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 05-11-2014, 16:34:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

First post updated.

Subiect de discutie: ordinea fixurilor.

Dati-va si voi cu parerea ce ati vrea prima data, un BG nou SAU o arena SAU o zona world pvp? Mentionati si numele hartii. Desigur, NU PUTEM IMPUNE ORDINEA FIXURILOR, putem da doar sfaturi.

Also, pe ce ati vrea sa se axeze mai mult? clqss fixes sau new maps? Presupunand ca toate clasele vor merge relativ OK, ati vrea sa repare la ele aproximativ tot inaintea introducerii unei harti noi, sau ar fi bine sa le introduca "intre doua fixuri la shaman"? Argumentati


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sylent

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2015 14:40)
Joined: 25 Aug 2014
Posts: 54, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 7

 
Post Posted: 05-11-2014, 18:55:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bineinteles dupa ce vor fi fixate clasele eu as prefera sa se implenteze bg-uri arene specifice patch-ului.
Bg: Temple of Kotmogu, Silvershard Mine
Arena:Tol'vir Proving Grounds
Cat despre rated battlegrounds si war games nu cred ca are rost sa mai vorbim ca oricum nu se vor implementa cu toate ca ar fi destul de folositoare pentru guildele pvp si posibilele eventuri PVP facute de GM.
Arena gurubashi sa fie la fel ca pe patch-ul 4.0.6 atunci cand playerii chiar veneau des in arena si cam in fiecare zi se strangeau cate 2 raiduri full pentru chest. Nu cred ca, costa pe cineva daca se mai scade numarul de playeri si timpul. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2014, 18:59:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Numarul de playeri este 8 de un an.

Multumesc incontinuare ca de 3 pagini vorbiti ca orbii ca "VREM GURUBASHI VREM GURUBASHI" dar noi v-am oferit de 1 an si n-ati fost acolo.

Si dupaia va intrebati de ce ne doare undeva cand spuneti "VREM RATED BG" -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sylent

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2015 14:40)
Joined: 25 Aug 2014
Posts: 54, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 7

 
Post Posted: 05-11-2014, 19:15:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
^Numarul de playeri este 8 de un an.

Multumesc incontinuare ca de 3 pagini vorbiti ca orbii ca "VREM GURUBASHI VREM GURUBASHI" dar noi v-am oferit de 1 an si n-ati fost acolo.

Si dupaia va intrebati de ce ne doare undeva cand spuneti "VREM RATED BG" -
Poate nu ai fost tu prietene dar cand sa micsorat numar de playeri cateva saptamani la rand au fost destui de multi playeri. Dar de ce nu o faceti ca pe 4.0.6? Cand era de ajuns 1 player si timpul era in jur de 20 de minute, nu cred ca dati de la voi din buzunar acele credite ca d-aia este arena guru sa strangi credite pt rewarduri. Si nu o sa vezi tu asa des multi playeri in guru pentru ca nu strangi asa usor 8 care vor sa astepte 1 ora daca nu esti intr-o guilda pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-11-2014, 19:28:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tocmai, ca nu e vorba sa "strangi" persoane, e vorba sa fie acolo, sa fie world pvp.

Premiem World PvP-ul din zona aceea, nu faptul ca te trezesti tu o data la 20minute sa vii acolo.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sylent

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2015 14:40)
Joined: 25 Aug 2014
Posts: 54, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 7

 
Post Posted: 05-11-2014, 19:56:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai aia este si idea sa fie mai usor sa iei credite ca din moment ce este mai usor si mai rapid sa iei chestul o sa vina mai multa lume. Nu stiu daca tu stii cum a fost pe 4.0.6 dar cu acel timer erau in fiecare zi playeri nu cred ca va costa ceva sa incercati.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 05-11-2014, 20:04:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Tocmai, ca nu e vorba sa "strangi" persoane, e vorba sa fie acolo, sa fie world pvp.

Premiem World PvP-ul din zona aceea, nu faptul ca te trezesti tu o data la 20minute sa vii acolo.
Nu implementa ce au zis ei, e foarte ok 8, inca ar trebuii da scazi numarul de credite la drop la 3 sau 4 ca nu dau nume, in 1 luna nici atat a luat qirajiul , cu tot cu 8 playeri ori crești numãrul de credite necesare, ori scazi dropul, se face foarte usor. De ce ti a propus sa fie 1 player nevoie? Sa punã ceasul la 3 dimineața sa sune sa ia creditul.
daca schimbi ceva, schimba sa fie pe termen lung, ca acela care are deja mountul, respectiv prietenii cu care vine , odatã ce a luat mountul adio, nu il mai vezi

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 07-11-2014, 01:14:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toate ideile sunt geniale dar nu voi fi de acord in veci cu

Kinook wrote:
1. Sã se bage rating requirement la weapons/set 2v2/3v3.


D.p.d.v al PvP-ului Freakz e la pamant. Cu astfel de sugestii (ma ierti de expresie) cr*t*ne sa vii dupa ce toate classes vor fi 99% reparate si dupa ce 99% din bugurile ce afecteaza PvP-ul (combat bugs/texture bugs/pathing/blinks de pe platforme etc.) vor fi si ele reparate. Pana atunci eu zic sa ramanem la Retail-like si sa nu devenim "custom AT" wanna-bes. Nu are Freakz fata de asa ceva.

Ce as vrea eu de la Freakz pentru MoP d.p.d.v al PvP-ului:

1. Scapati de LAG

2. Cum a sugerat si Kinook un admin specializat pe PvP .... si nu un alde paralel cu pvp-ul precum Rageless. Cineva cu PvP-ul in sange care sa se ocupe de events/pvp ban requests/, tot ce tine de PvP etc. (Daca ii oferiti si putin training inainte este imposibil sa nu gasiti pe cineva)

3. Scapati de LAG

4. 3v3 SOLO QUEUE

5. Skirmish arenas. Furam conceptul de pe WoD si bagam ceva rewards (sa aibe un weekly cap totusi, sa nu lasam bg queues goale) per wins.

6. Scapati de LAG

7. Battlegrounds scriptate+arene. Terminam naibii Cata si pe bara avem SoTA + IoC . SI nici macar nu sunt cata battlegrounds....

Desi realizez ca postul este un wild dream si nu ofera decat o falsa speranta celor naivi ce il citesc (daca nu au fost dati 2 bani pe pvp in 2 ani mi-e greu sa cred ca se va schimba foaia peste noapte), poate poate se va mai schimba ceva in MoP.



Snoppy wrote:
N-am de gând sã-ți șterg postul sau chestii de genul. System-ul mmr a fost modificat în așa fel încât sã nu mai stai ore în șir sã intrii în queue, pe deoparte e bine pe de alta e rãu.(trebuie sã recunosc, dacã ești un player nou și vrei sã-ți câștigi câteva arene ai o șansã foarte mare sã pici cu un comp care se bate sã ajungã în top 10 ladder și dacã nu ai destul gear și skill ești foarte dezavantajat însã trebuie sã te gândești pe deoparte cãcã poți pica la low mmr cu oameni care sunt 2000+ și pe care-i poți bate dacã ești îndeajuns de bun).


Tu crezi ca MMR system este broken pentru ca ai sansa la 1300 sa pici cu 2500+ teams? Chiar crezi ca asta este problema cu MMR system-ul de pe freakz?

Uitati! Exact din acest motiv ne trebuie un PvP admin precum Bacchus. Dar nici macar Bacchus nu a reusit sa-l f**a pe Shocker destul la cap (desi a incercat) incat sa faca "leave button" sa fie gri. (Ma rog exista mai multe fixuri)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 07-11-2014, 14:38:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

chill overdose, chill. Venim cu sugestii, argumentam. Momentan PVP-ul e crap fiindca mmr systemul e naspa, si am observat ca s-a dus naibii 2v2-ul de cand cu cata 5/8 wins. N-ai alt scop sa faci rating decat un achiev si suferinta de scor. Zic si eu ce am observat. Asta n-are nicio legatura cu fix-urile. Ma gandeam la wotlk system, cand la 1900 sau 2000 aveai full fara umeri(umerii=3v3). Iti da un scop sa faci rating.

Also, RBG nu face nimeni, nu suntem server unde sa se faca rbg cum trebuie, sa ajunga lume la 2k sau mai mult.

Plus ca lag-ul e de la core, se va schimba odata cu expansionul. Postul nu e un wild dream, care ofera sperante, e un post in care oferim sugestii. Sa nu fie c@c@t cum a fost cataclysm.

Quote:
5. Skirmish arenas. Furam conceptul de pe WoD si bagam ceva rewards (sa aibe un weekly cap totusi, sa nu lasam bg queues goale) per wins.


Asta chiar ca e treaba de adaugat dupa cateva luni de la lansare. Desi, dupa parerea mea, ar intra in aceeasi oala cu rated bg. Nimeni n-o sa stea de ele. Sau o sa stea in primele luni, depinzand de rewards. Posibil sa dauneze queue-ului rated 2v2 si BG destul de mult.

Anyhow, am pus sugestia in primul post


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 08-11-2014, 22:14:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai,mai bine stam pana la PASTI(un exemplu dau,doar) decat sa fie severul up doar asa de gura lumii,si sa fie PLIN de BUGURI,nu stiu in ce stare sunt baietii cu "reparatul" si cum se misca,si care este situatia actuala,cert este ca ori vine cu un plan bine PUS la punct,adica ,luna asta fixuri pentru PVE,luna viitoare,pentru PVP.

Nu un amalgam de fixuri,si asa random,sa fie EGAL,sau cel putin sa para faptul ca e corect
Ce imi doresc eu sa vad?
Eu nu fac PVE,dar nici nu pot sa spun ca nu sunt curios de el,ii inteleg si pe ei ca vor sa faca raiduri si asa mai departe.
Si eu vreau PVP,sa mearga arenele,bg-urile,si cam atat.
Cert este,ca progresul o sa fie in timp,nicidecum tot odata.

As da o sugestie,staff-ului in special pentru Zohl,sper sa fiti pregatiti pentru orice situatie(problema) ce ar putea sa apara,LAG(in principiu) ddos(vezi tu,daca o sa fie multa populatie,e posibil sa va asteptati la chestii de genul) si ...crash-urile,crash din 3 in 3 minute(un exemplu dau) stiti voi ce aveti de facut,ma gandesc ca ati invat din greseli,doar va reamintesc.

O seara faina tuturor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 09-11-2014, 16:46:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:

Si eu vreau PVP,sa mearga arenele,bg-urile,si cam atat.


Pvp nu se rezuma doar la arene, bg, pvp inseamna sa ai clase scriptate in proportie de 95% functionale cu fiecare spec in parte. Ca sa aibe succes un server trebuie ca acest lucru sa fie pe prim loc, nu o sa vina X sa faca lvl si are bug la un spell( o sa-i piara tot cheful, am dat un ex). In wow main gameplay este clasa pe care o joci, nu cu dragoni, mobi, bg etc. Asta ar trebui sa inteleaga orice Developer, scriptarea claselor >>> overall.

Ce am spus mai sus ar trebui sa inteleaga si un pve-ist/pvp-ist si orice incepator de wow.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 09-11-2014, 18:27:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Sã se bage rating requirement la weapons/set 2v2/3v3.
Mi se pare cea mai buna sugestie pana acum...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 10-11-2014, 12:56:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-ar incuraja rated teams, nu vor mai fi 8 win farmers full, va cere putin skill. Incurajaza lumea sa faca mai mult de 8 wins, ladderul ar arata altfel, nu vor mai fi asa multi la 1400 mmr(8 wins cu random versus comp viabil si partener stabil)

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Snoppy, 27 March 2015 21:05



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 28-04-2024, 11:43:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x