User
Pass
2FA
 
 

[Wishlist] Ce vrem pe MoP in domeniul PVP(sugestii+discutii)
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message30656
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 12-11-2014, 18:05:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
vrem armory vrem armory

la cine ati vazut armory fain de va atrage atat de mult armory?

ala de la molten e la fel ca al nostru doar ca e pe gri.
Daca tot se introduce MoP si se schimba site-ul(la design) de ce nu se schimba si armory-ul?
Cand intri (mai ales daca esti vechi) iti da un AER de hoit,de ceva mort.

Uneori mai trebuie niste shimbari,un V2 Freakz V2 gen,smth like that.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 12-11-2014, 20:26:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
Zohlomg wrote:
vrem armory vrem armory

la cine ati vazut armory fain de va atrage atat de mult armory?

ala de la molten e la fel ca al nostru doar ca e pe gri.
Daca tot se introduce MoP si se schimba site-ul(la design) de ce nu se schimba si armory-ul?
Cand intri (mai ales daca esti vechi) iti da un AER de hoit,de ceva mort.

Uneori mai trebuie niste shimbari,un V2 Freakz V2 gen,smth like that.


nu inteleg de unde ai venit dar iti trebuie ori niste ochelari ori niste logics 101

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nazzgull

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-04-2016 19:38)
Joined: 22 Jan 2014
Posts: 172, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 168.3
Votes: 7

 
Post Posted: 12-11-2014, 21:42:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fair wrote:
^ printre altele. Sa apara teams mmr/team name/dmg done/healing done/rating change.

loguri ca pe AT sa se vada ultimile 100 meciuri care le-a jucat teamul X cu toate detaliile - + ca asta ajuta la astia de fac wintrade

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 12-11-2014, 22:36:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nazzgull wrote:
Fair wrote:
^ printre altele. Sa apara teams mmr/team name/dmg done/healing done/rating change.

loguri ca pe AT sa se vada ultimile 100 meciuri care le-a jucat teamul X cu toate detaliile - + ca asta ajuta la astia de fac wintrade


O sa fac, am vrut sa fac din 4.3.4 dar am amanat in vara dupa ce-am facut statistics si mi-a inceput facultatea si adsfsdafdsfsd

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 12-11-2014, 22:54:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ overdozze
Ma gandeam la urmatoarele chestii:
1. Sa lase doar gearul pe honor pana la fix-uri, o luna doua, sa poti da join sa iei puncte dar sa nu fie vendorul de conquest, dupa sa bage sistemul asta.
2. Sa se organizeze arena seasons, primul sa fie pe sistem actual cu first arena set, iar mai apoi sa dea reset si sa puna rating req la setul al doilea.

Ai si tu dreptate, daca sunt exploituri babane sau clase praf nu e bun sistemul, dar cred ca e necesar asa ceva pentru competitivitate, si pentru a face diferenta dintre jucatori slabi si jucatori buni. Acum e brainless farm, poti intra si dezbracat, ca din 500 de arene tot faci 8 wins. Am mag full cata si-s praf pe el. Am pala holy, pe ala-s si mai praf. Inca sunt BDK cu gameplay de mob full gear, stai cate 5 minute cu unele clase sa-l pici ca e full, desi ii e imposibil sa te bata. Sistemul ar aranja asta, si nu ma refer doar la tanci in pvp(care n-or sa mai fie din cate am auzit). Vor fi nubi in gurthalak-u gol si gladiatori cu tricouri Armani. You get the point, prostalaii vor avea un scop sa faca arene cum trebuie, altfel vor sta cu honor gear. "Hai sa fac si eu 2200 sa-mi iau umerii" versus "gearez popa asta in 2 luni cu oameni de pe global si dupa trec pe mag, dupa shaman, lock, warr...". Nu vei putea sa faci pe toate clasele full decat dupa ce inveti sa joci cu ele



Zohl:

Nu cred ca ar conta asa mult cum arata, ci functionalitatea. Sa mearga talent page si achievs in special, si la char page sa arate toate alea (reforge, gems, enchants). Pana sa invat wow ciordeam specuri la greu de la top ranked, si chiar si acum ma uit cu ce iteme joaca unii.

Din partea mea poti s-o faci roz si la char model sa pui o poza cu Oana Roman.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 18-11-2014, 23:00:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Un level-ing cat mai placut, aici ma refer la questuri cat mai functionabile ( inclusic in Pandaria ); RDF + posibilitatea de a face exalted cu factiunile din Pandaria;
2. Race Change pe VP pentru o perioada scurta;
3. Axarea in mod egal pe scriptarea si rezolvarea bug-urilor PvE/PvP.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 19-11-2014, 01:44:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai gresit topicul, aici se discuta strict de PVP si nimic mai mult. Au zis cei din staff, inclusiv shockeru, in nenumarate randuri, ca nu baga race change pe VP, dar vorba aia, a 73-a oara e cu noroc. Apar probleme la caractere si baza de date.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ENJ

[Maniac]



Status: Offline
(since 18-11-2022 11:22)
Joined: 22 May 2011
Posts: 1004, Topics: 60
Location: Harare, Zimbabwe

Reputation: 1200
Votes: 42

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-11-2014, 22:20:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:



8. MMR system diferit fata de cel actual, care sa "imperecheze" teamurile mai mult dupa rating, nu dupa time spent in queue. Desi se intra repede, nu se intra cu cine trebuie, plus ca se face exploit (2600 vs 1400)


Nu vor fi team-uri, fiecare are rating individual. Dai un edit.


Cum se fac fixurile pe blizzard:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 21-11-2014, 01:41:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cred ca inainte de toate clase balansate, chiar daca am 2 arene sau 1 bg, nu vreau sa ma simt prost ca-mi joc clasa preferata, ma face sa dau altf4

eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
geanu

[Not a Creep]



Status: Offline
(since 12-01-2018 18:10)
Joined: 18 Jul 2010
Posts: 837, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 41.6
Votes: 31

Post Posted: 22-11-2014, 15:06:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vrem(vreau) ca pe mop sa fie strictete si seriozitate la events pvp. Sa nu mai puneti incompetenti sa le faca ( le fac degeaba ), sa nu mai amanate eventurile 20 de ani ( salut ravenous - o sa fac un 2s event ), vrem diversitate in events pvp, sa nu se mai accepte teamuri la events care vin in ultima zi(au fost cazuri stati linistiti), si multe alte chestii de genul asta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spynux

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-12-2016 21:36)
Joined: 08 Feb 2010
Posts: 267, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 147.7
Votes: 27

 
Post Posted: 22-11-2014, 15:34:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

geanu wrote:
Vrem(vreau) ca pe mop sa fie strictete si seriozitate la events pvp. Sa nu mai puneti incompetenti sa le faca ( le fac degeaba ), sa nu mai amanate eventurile 20 de ani ( salut ravenous - o sa fac un 2s event ), vrem diversitate in events pvp, sa nu se mai accepte teamuri la events care vin in ultima zi(au fost cazuri stati linistiti), si multe alte chestii de genul asta.

+ nu acceptati ratati , schimbati rewards , promovati pe TWITCH CU BLIZZARD UI nu cu arena spectate si pe site , organizati eventuri mai des


http://eu.battle.net/wow/en/character/darkspear/Duduferalul/advanced
http://www.twitch.tv/bobocvlad
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 22-11-2014, 16:23:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Edited first post, added 2 more

geanu wrote:
sa nu se mai accepte teamuri la events care vin in ultima zi

care ar fi problema daca vin teamuri in ultima zi? Presupun ca daca ar veni inainte de "matchmaking" totul ar fi OK. Mai detaliaza-ti putin punctul de vedere.

spynux wrote:

schimbati rewards

Ce au rewardurile actuale, si ce rewards ai propune?


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
geanu

[Not a Creep]



Status: Offline
(since 12-01-2018 18:10)
Joined: 18 Jul 2010
Posts: 837, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 41.6
Votes: 31

Post Posted: 22-11-2014, 18:46:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
geanu wrote:
sa nu se mai accepte teamuri la events care vin in ultima zi

care ar fi problema daca vin teamuri in ultima zi? Presupun ca daca ar veni inainte de "matchmaking" totul ar fi OK. Mai detaliaza-ti putin punctul de vedere.
de exemplu la eventul care e pe 5-6 decembrie, in alte situatii, s-au lasat teamuri sa vina pe 5 decembrie sa zicem(chiar daca inscrierile au fost pana pe 1 decembrie). Inteleg ca nu erau teamuri poate, dar faza asta totusi nu se face, pentru ca unii chiar asta faceau, se inscriau cu un team, si in ultima zi ziceau : vai dar ne-am certat cu x si venim cu y. Sper ca ai inteles acum

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-11-2014, 19:18:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

geanu wrote:
Vrem(vreau) ca pe mop sa fie strictete si seriozitate la events pvp. Sa nu mai puneti incompetenti sa le faca ( le fac degeaba ), sa nu mai amanate eventurile 20 de ani ( salut ravenous - o sa fac un 2s event ), vrem diversitate in events pvp, sa nu se mai accepte teamuri la events care vin in ultima zi(au fost cazuri stati linistiti), si multe alte chestii de genul asta.

Ce vrei sa fac daca s-au inscris 2 teams? Sa ma chinui sa strang teams? Nu mai am timp de asta, nu mai e interes ca inainte, iar atunci aveam timp sa trag de oameni sa-i conving sa vina, pe Skype, nu stiu unde, ii ajutam sa se combine si sa gaseasca partener cateodata, acum nu am timp, postez si dau un anunt ingame, guess what, nu se inscriu decat 5 teamuri maxim.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 22-11-2014, 20:33:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous wrote:
geanu wrote:
Vrem(vreau) ca pe mop sa fie strictete si seriozitate la events pvp. Sa nu mai puneti incompetenti sa le faca ( le fac degeaba ), sa nu mai amanate eventurile 20 de ani ( salut ravenous - o sa fac un 2s event ), vrem diversitate in events pvp, sa nu se mai accepte teamuri la events care vin in ultima zi(au fost cazuri stati linistiti), si multe alte chestii de genul asta.

Ce vrei sa fac daca s-au inscris 2 teams? Sa ma chinui sa strang teams? Nu mai am timp de asta, nu mai e interes ca inainte, iar atunci aveam timp sa trag de oameni sa-i conving sa vina, pe Skype, nu stiu unde, ii ajutam sa se combine si sa gaseasca partener cateodata, acum nu am timp, postez si dau un anunt ingame, guess what, nu se inscriu decat 5 teamuri maxim.
Ai perfecta dreptate,un staff member nu trebuie sa se milogeasca de un player ca sa participe la un EVENT,de ce sa dai rewards mai bune? Stai putin,se da rewards pentru locu 1-2-3,da si un premiu de participare si lumea o sa vina.

Sunt multe chestii de discutat,dar in mare parte este vina jucatorilor,vezi cate guilde s-au inscris la eventul PVE compara cate guilde s-au inscris la eventul PVP Guild vs Guild si vezi cate persoane s-au inscris la cel 3vs3,si apoi stai sa te mai gandesti,de ce oare se axeaza mai mult pe PVE?...
trist..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Snoppy, 27 March 2015 21:05



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 28-04-2024, 18:45:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x