User
Pass
2FA
 
 

[Wishlist] Ce vrem pe MoP in domeniul PVP(sugestii+discutii)
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message30640
nazzgull

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-04-2016 19:38)
Joined: 22 Jan 2014
Posts: 172, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 168.3
Votes: 7

 
Post Posted: 02-11-2014, 16:44:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mr.Faith wrote:
@Custom stuff: Arena Spectate de exemplu doar incurajeaza dodge-ul...daca ar fi modificat in asa fel incat sa nu vezi numele si ratingul teamurilor, si dupa ce dai join si iesi sa ai un timp de 10 minute in care sa nu poti da join la arene ar fi mult mai ok.


pai atunci ar trebuii sa modifice si friendsu si /who daca se vrea anti-dodge complet

blocheaza /who in asa fel incat sa nu vezi cine e in arena

si friendsu sa fie ca realID pe Mop, gen Facebook, ii trimiti cerere de prietenie daca vrei sa-l ai in lista trebuie sa-ti dea el accept, pentru a se evita dodgeul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 02-11-2014, 17:37:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mr.Faith wrote:
@Custom stuff: Arena Spectate de exemplu doar incurajeaza dodge-ul...daca ar fi modificat in asa fel incat sa nu vezi numele si ratingul teamurilor, si dupa ce dai join si iesi sa ai un timp de 10 minute in care sa nu poti da join la arene ar fi mult mai ok.

Rating pentru arme/set ? in primul rand parca zicea Sockeru ca necesita modificari ale clientului de WoW sau ceva de genul; si in plus de asta itemele le cumperi cu conquest. Pui ratele ca pe Wotlk, faci 1800-2200 rating in prima saptamana apoi mai astepti inca o saptamana ca meh...iti trebuie conquest. Tot pctele de conquest o sa ramana singurul impediment, modificarea asta doar ar ridica average rating prin ladder.


Arena spectate nu incurajeaza niciun dodge. Exista "/who" si e chiar mai util ca spectateul (sau "/inv").

Daca ar fi existat playeri care sa vrea sa joace ar fi avut pentru ce: armele/gearul elite.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lemnaru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2017 19:50)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 256, Topics: 129
Location: Bucuresti

Reputation: 155.3
Votes: 29

 
Post Posted: 02-11-2014, 17:47:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Sã se bage rating requirement la weapons/set 2v2/3v3.
Sã fie un gm specializat DOAR pe PVP și sã ținã sãptãmânal eventuri de PvP.
Sã se pãstreze chestiile custom ce au fost implementate pe cataclysm.
World PVP/ARENE/BGS funcționabile.
End of story. N-ai ce sã faci mai mult ca sã atragi playerii dornici de pvp.



Si sa bage solo que la 3v3 zic ca ar fi ceva, macar ca ar incuraja pe altii sa faca 3s.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 02-11-2014, 18:46:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sper sa ramana
Arena spectate
3v3 Quest
.3v3 command

Arena Spectate mi se pare cea mai misto chestie custom adaugata pe Freakz, cand nu ai partenerul on sau te plictisesti pe net, intri si stai la spectate cateva secunde, mai discuti arena, mai razi de altul, mai feliciti pe vreunul. Sper din tot sufletul sa ramana, e un mare + pentru server.
@ Dodge poti face si cu comanda de challenge, si cu comanda de /who, si uitandu-te la buffs/auras.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 02-11-2014, 19:19:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyreaker24 wrote:
Snoppy wrote:
Sã se bage rating requirement la weapons/set 2v2/3v3.


asta nu cred ca o sa tina, or sa faca toti galagie ca pe blizz nu e rating pt basic set si nici pe alte servere mop care nu sunt dedicate PVP.

cred ca cea mai mare necesitate sa mearga pvp-ul bine sunt clasele bine scriptate, sa nu mai existe situatii de genul cum a fost la inceput de 4.3 cu feralul OP care rupea tot bracketul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
compulsiv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2018 21:46)
Joined: 19 Nov 2012
Posts: 264, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 150.2
Votes: 13

Post Posted: 02-11-2014, 19:52:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fenriabis wrote:
skyreaker24 wrote:
Snoppy wrote:
Sã se bage rating requirement la weapons/set 2v2/3v3.


asta nu cred ca o sa tina, or sa faca toti galagie ca pe blizz nu e rating pt basic set si nici pe alte servere mop care nu sunt dedicate PVP.

cred ca cea mai mare necesitate sa mearga pvp-ul bine sunt clasele bine scriptate, sa nu mai existe situatii de genul cum a fost la inceput de 4.3 cu feralul OP care rupea tot bracketul.

Gigel: Bre da de ce ati bagat rating req pt iteme ca pe blizz si alte servere nu e asa!! Nu pot sa-mi iau ciocanul stralucitor ca sa ownez low ppl in world PvP!!
Restul: HAHA LOSERE NU ESTI IN STARE SA FACI UN AMARAT DE RATING, IESI ACASA SI MAI INVATA DACA VREI ITEME PVP BIS!!

Sa vad cine mai vine sa se planga dupa aia.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-11-2014, 20:14:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am sã trec topicul tãu la sticky și va rãmâne sticky o perioadã. Fãrã off-topic pentru cã vã va costa grav. -


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-11-2014, 22:02:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa se introduca bg-urile noi cat mai repede posibl, poate si cele vechi care nu au fost implementate inca.
Reintroducerea rbg.



Last edited by arggalati12 on 02-11-2014, 22:16:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 02-11-2014, 22:08:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Am sã trec topicul tãu la sticky și va rãmâne sticky o perioadã. Fãrã off-topic pentru cã vã va costa grav. -
Desii a zis juhziz ca am facut off topic nu este asa .

Pentru tine, Kioonok si juhziz
"5. Reducerea numarului de playeri necesari pentru Gurubashi. " Ce mai vreti sa reduca din 8 playeri care e necesar acuma sa iei chestul? asta chiar nu inteleg,e foarte bine asa cum e!

Vreti la 2 playeri? sa fie plin de Qiraji?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 03-11-2014, 11:17:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi snoopy pt sticky

@pucca: alea sumt puse acolo ca subiecte de discutie, nu-s batute in cuie, trebuie sa discutam, sa ne dam cu parerea si sa ajungem la niste concluzii.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-11-2014, 12:24:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mmr system..corect


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-11-2014, 14:40:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
mmr system..corect

N-am de gând sã-ți șterg postul sau chestii de genul. System-ul mmr a fost modificat în așa fel încât sã nu mai stai ore în șir sã intrii în queue, pe deoparte e bine pe de alta e rãu.(trebuie sã recunosc, dacã ești un player nou și vrei sã-ți câștigi câteva arene ai o șansã foarte mare sã pici cu un comp care se bate sã ajungã în top 10 ladder și dacã nu ai destul gear și skill ești foarte dezavantajat însã trebuie sã te gândești pe deoparte cãcã poți pica la low mmr cu oameni care sunt 2000+ și pe care-i poți bate dacã ești îndeajuns de bun).



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 03-11-2014, 23:58:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Sper, for the sake of PVP, ca urmatorul core sa suporte mass world pvp, sa nu mai se creeze lagul asta imens cand merge un raid de 30 de oameni in ogg/sw. Daca va intrebati de ce, va dau un simplu dialog care mi-a ramas in cap de pe TBC/wotlk, nu mai stiu sigur, in taverna din sw intre doi undead:
q:"Unde e onoarea aliantei?"
a:"In socketele mele!"
Se poate lua in considerare o zi pe saptamana numita "PVP day", care sa fie o zi pe care sa o ocoleasca PVE-istii pentru raiduri - lucru care ar usura mult workload-ul serverului, de preferat una dintre luni-marti-miercuri. In ziua asta sa se dea liber la mass world pvp, inclusiv raidurile ogg/sw. Asta este o solutie de moment, daca poate fi implementata si daca este viabila

2. solo 3v3 mi se pare o idee geniala!! dar sa se faca si cu anumite requirements, cum ar fi 1750 (zic) la 2v2, mmr scalat si @player (lucru al dracu de greu, sa nu farmeze cei cu team la ceilalti fara)

3. rated bg e o idee f buna pentru pvp dar atata timp cat nu se fac cel putin 10 pe zi e inutila munca (asta daca e de proportii). Dar daca s-ar face saptamanal eventuri cu puncte iar lunar cei cu cele mai multe puncte s-ar califica la end-event unde sa fie bonusuri atunci ar putea fi un plus. Ar fi o idee si solo que@rbg dar sunt multe implicatii ce deriva de aici si trebuiesc luate foarte bine in considerare.

4. best in class events. Nimic nu e mai iubit de playerii pvp decat flame-ul care se face pe tema asta. Este si un factor de motivatie pentru multi, va genera zeci de semnaturi pe forum si multe threaduri pe tema asta.

5. daca se mentine optiunea .challenge sa incercati sa faceti si un sistem de 1v1 cu ladder. Da, stiu ca PVP-ul sta in multimea playerilor angrenati in fight si vrem sa facem un pas inainte catre 3v3/5v5, nu inapoi, dar asta ar putea da cate ceva de facut playerilor cat timp nu au partenerii online si, in loc de multiplele duele din durotar, sa faca rating personal. doar pt show off -




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-11-2014, 08:18:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

madau wrote:
1. Sper, for the sake of PVP, ca urmatorul core sa suporte mass world pvp, sa nu mai se creeze lagul asta imens cand merge un raid de 30 de oameni in ogg/sw. Daca va intrebati de ce, va dau un simplu dialog care mi-a ramas in cap de pe TBC/wotlk, nu mai stiu sigur, in taverna din sw intre doi undead:
q:"Unde e onoarea aliantei?"
a:"In socketele mele!"
Se poate lua in considerare o zi pe saptamana numita "PVP day", care sa fie o zi pe care sa o ocoleasca PVE-istii pentru raiduri - lucru care ar usura mult workload-ul serverului, de preferat una dintre luni-marti-miercuri. In ziua asta sa se dea liber la mass world pvp, inclusiv raidurile ogg/sw. Asta este o solutie de moment, daca poate fi implementata si daca este viabila

2. solo 3v3 mi se pare o idee geniala!! dar sa se faca si cu anumite requirements, cum ar fi 1750 (zic) la 2v2, mmr scalat si @player (lucru al dracu de greu, sa nu farmeze cei cu team la ceilalti fara)

3. rated bg e o idee f buna pentru pvp dar atata timp cat nu se fac cel putin 10 pe zi e inutila munca (asta daca e de proportii). Dar daca s-ar face saptamanal eventuri cu puncte iar lunar cei cu cele mai multe puncte s-ar califica la end-event unde sa fie bonusuri atunci ar putea fi un plus. Ar fi o idee si solo que@rbg dar sunt multe implicatii ce deriva de aici si trebuiesc luate foarte bine in considerare.

4. best in class events. Nimic nu e mai iubit de playerii pvp decat flame-ul care se face pe tema asta. Este si un factor de motivatie pentru multi, va genera zeci de semnaturi pe forum si multe threaduri pe tema asta.

5. daca se mentine optiunea .challenge sa incercati sa faceti si un sistem de 1v1 cu ladder. Da, stiu ca PVP-ul sta in multimea playerilor angrenati in fight si vrem sa facem un pas inainte catre 3v3/5v5, nu inapoi, dar asta ar putea da cate ceva de facut playerilor cat timp nu au partenerii online si, in loc de multiplele duele din durotar, sa faca rating personal. doar pt show off -


Imi place numarul 4,evident si restu ,dar 4 cel mai mult ,adoram sa joc inainte de cata eventuri gen 1v1 ,2v2 ,10v10 ,se alegeau random primii jucatori inscrisi si se teleportau intr-o anumita locatie unde se desfasura eventul ,mai multe detalii nu dau ca nu stiu daca o sa se intample si aici



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 04-11-2014, 14:31:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy sau OP, sper sa tineti primul post updatat ca sa nu trebuiasca sa citesc 100 pagini la final.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Snoppy, 27 March 2015 21:05



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 28-04-2024, 06:49:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x