User
Pass
2FA
 
 

[Wishlist] Ce vrem pe MoP in domeniul PVP(sugestii+discutii)
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message30651
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 23-11-2014, 12:41:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-ar fi marfa sa se dea cum a zis Puccasita, un premiu de participare? Adica sa se dea un token la fiecare player care participa, si la un anumit numar de tokene sa poata sa-si cumpere ceva de la un vendor, un mount rar, un companion, sau orice altceva.

Ma gandesc ca astfel s-ar rezolva problema cu lipsa de oameni.

Anyways, back to the Curubashi problem: Sa se scada putin costurile mounturilor/peturilor pe tokene pentru a incuraja lumea sa se duca acolo? Nu mi s-ar parea OK sa se scada numarul de playeri totusi...


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 23-11-2014, 13:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca se face cum zici tu, serverul pierde, e nevoie de 8 playeri sa iei chestul care iti da intre 1-5 cristale, fa media cat iti trebuie pana iei , un mount, cam o lunã daca știi cum sa te învârti, ceea ce e puțin. Nu o sa iti dau cazuri de la ally care in 3 sãptãmânii a luat qirajiul
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 24-11-2014, 12:07:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiam asta, my bad, scratch that. Totusi, sunt putini care dau p-acolo, ultima data cand am fost guru erau vreo 5 aliaci si un singur hordelini, si era seara. Cand ies copiii de la scoala nu e mai nimeni.

O fi din cauza ca e cam ***, adica rampele alea exploatate la maxim de nubi? Daca ar baga un mount obtainable gurubashi-only, nou, de pandaria, oare vor veni mai multi pe o perioada mai lunga de timp?


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 24-11-2014, 12:51:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
Anyways, back to the Curubashi problem: Sa se scada putin costurile mounturilor/peturilor pe tokene pentru a incuraja lumea sa se duca acolo? Nu mi s-ar parea OK sa se scada numarul de playeri totusi...


Nu inteleg de ce este atat de hyped Gurubashi! Sau de ce este privit ca "perfect" world pvp zone?

Avem urmatoarele:

->PvP objectives din Outland (towers in hellfire/ halaa in nagrand/ towers in terrokar/ towers in zangarmarsh)

->Doua PvP quest hub-uri superbe in Grizzly Hills (cele de pvp quests)

->Quests din Wintergrasp.

->PvP zone de pe Isle of Quel'Danas

De ce nu putem lucra la aceste zone/ la questurile lor (adaugam si ceva chests etc.) si sa le transformam in actual WORLD pvp CONTENT ?De ce sa obligam oamenii sa-si dea in cap 24/7 pe o suprafata de 100 metri patrati?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 24-11-2014, 13:09:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Pentru ca se doreste MASS PVP,iar daca ataci ogg-ul /sw-ul se face lag...deci...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 24-11-2014, 13:13:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
^Pentru ca se doreste MASS PVP,iar daca ataci ogg-ul /sw-ul se face lag...deci...


Pai si Alterac Valley pentru ce este >.>?

Chiar se doreste mindless pvp? Mindless zerg fests?

Chiar atat de awesome e PvP-ul care iti da reward pentru ca stii sa spamezi foarte bine AoE?

Ar trebui sa incercam sa promovam WORLD pvp (desi nu este asa mare prioritate + ar incetini alte fix-uri mult mai importante ) nu MINDLESS/MASS pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
raven3

[Creep]



Status: Offline
(since 12-05-2022 06:35)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 972, Topics: 293
Location: Romania

Reputation: 1308
Votes: 188

Post Posted: 26-11-2014, 23:02:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce as vrea sa vad eu pe Freakz ..
1. Rating requirements pt anumite iteme ar fi super.
Gen 1.6k pt chest ; 1.8k pt arma ; 2k pt head ; 2.2k pt umeri .. si cam atat ca sa poata puna si playeru casual suficient gear pe el..

2. Solo 3v3 queue - inca o idee ff buna .. ca si casual player care joaca fara stres si nu cunoaste multa lume .. nu prea il incanta ideea sa dea join 3s ca sa de direct doar de teamuri de pro gen Bossutai sau Fair ... si sa manance bataie pana se satura - cu solo ar fi super fun pt casual players

3. 2v2 skirmish . Dar sa fie solo queue la ele pt ca asa ar fi si mai fun pt ca ar pica tot fel de teamuri interesante intre ele (gen lock cu hunter) + ca asa s-ar evita sa fie sa zicem un comp premade serios gen rogue mage cu playeri f buni care sa-si bata joc de teamuri alcatuite random ...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 28-11-2014, 00:08:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raven3 wrote:
Ce as vrea sa vad eu pe Freakz ..
1. Rating requirements pt anumite iteme ar fi super.
Gen 1.6k pt chest ; 1.8k pt arma ; 2k pt head ; 2.2k pt umeri .. si cam atat ca sa poata puna si playeru casual suficient gear pe el..

2. Solo 3v3 queue - inca o idee ff buna .. ca si casual player care joaca fara stres si nu cunoaste multa lume .. nu prea il incanta ideea sa dea join 3s ca sa de direct doar de teamuri de pro gen Bossutai sau Fair ... si sa manance bataie pana se satura - cu solo ar fi super fun pt casual players

3. 2v2 skirmish . Dar sa fie solo queue la ele pt ca asa ar fi si mai fun pt ca ar pica tot fel de teamuri interesante intre ele (gen lock cu hunter) + ca asa s-ar evita sa fie sa zicem un comp premade serios gen rogue mage cu playeri f buni care sa-si bata joc de teamuri alcatuite random ...



1. Doar 1.6k pentru chest? Eu zic 3k pentru Neck si de acolo mai vedem noi.
2. Este deja propus
3. A fost propus dar ideea ta este una interesanta. Solo queue ar fi cel mai fair + ar putea pune bazele unui sistem de rewards (skirmish rewards) precum are WoD

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
raven3

[Creep]



Status: Offline
(since 12-05-2022 06:35)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 972, Topics: 293
Location: Romania

Reputation: 1308
Votes: 188

Post Posted: 28-11-2014, 01:33:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overdozze wrote:

1. Doar 1.6k pentru chest? Eu zic 3k pentru Neck si de acolo mai vedem noi.


Nu stiu care ar fi problema -
Ar in afara de chest, arma, head si umeri - 4 iteme ar ramane o tona de gear care se poate lua fara rating req.. Si din astea doar 2 raman pt ca 1800 poate face oricine daca sunt multe teamuri in queue .. + ca pana sa iei arma trebuie sa faci 7800 de conquest si dureaza .. mai mult de o luna .. pana atunci teamurile cresc si se poate face rating mai usor... sau poti sa iei tot ce poti pe conquest ce nu necesita rating si le lasi pe alea ultimele..

Oricum ideea ar fi.. sa dea playerilor o motivatie .. vrei sa fi full pvp gear ? treci de 2k si daca poti fa 2.2k - .. mi se pare destul de rezonabil

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
frid@y

[shamaniancutotemqtro]



Status: Offline
(since 13-06-2020 22:18)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 2161, Topics: 322
Location: Buzau Totem

Reputation: 22.6
Votes: 125

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-11-2014, 02:32:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MIGHTY NELLY wrote:
*Challenge sa fie scos ca e inutil, nu face nimeni

Esti nebun vere....
Azi cred ca am facut minim 30 challengeuri doar pe main....



Music





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 29-11-2014, 03:16:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kinook sa fii maine la ~pranz pe skype sa iti zic ceva
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 29-11-2014, 15:56:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am impresia ca pe MoP nu or sa mai fie teamuri de arena
Code:
One of the first things you’ll notice in Patch 5.4 is that you’ll no longer need to join or create an Arena team to compete. Instead, queuing will work much as it does for Rated Battlegrounds: you can queue for an Arena battle in a party of the appropriate size (still 2v2, 3v3, and 5v5), and your opponents will be selected based on the average Match Making Rating of your party.

Adica mai pe romaneste, daca va fi ca pe blizz, nu se vor mai face magarii cu teamurile. yay.

Skirmish 2v2 nu cred ca ar fi o idee asa buna, oricum 2v2 se joaca in draci, frumos ar fi soloqueue 3v3.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 29-11-2014, 22:29:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
Adica mai pe romaneste, daca va fi ca pe blizz, nu se vor mai face magarii cu teamurile. yay.


Esti sigur?

Kinook wrote:
Skirmish 2v2 nu cred ca ar fi o idee asa buna


Rau nu ar face nimanui. 2v2 skirmish ar fi un "training" ground pentru playerii care nu au habar de MoP pvp.



Propunere: Un GM sau un player cu MULTI-class experience (ajutat daca este nevoie de oameni care AU HABAR SI AU JUCAT LA VIATA LOR PVP MAI ALES PE 5.4.8, nu random BLUES care cred ca au habar de pvp sau random players) sa posteze GUIDE-uri basic cat si amanuninte despre toate clasele, arenele si battlegrounds.

Exemplu:

Warrior:

->Basic guide (sa includa si gearing)
->Tricks and tips guide
->Battlegrounds guide (guide-uri pentru fiecare battleground specifice pentru CLASA+ROLL combination, care este rolul tau, ce sa faci, cum sa faci,cand sa faci, de ce sa faci, cum sa gandesti in anumite situatii, cum sa citesti flow-ul bg-ului, cum sa prevezi anumite situatii pentru a le putea anticipa, cum sa te folosesti de environement/team-mates etc.)
->Arena simplified guides (basic comps, way of thinking)
->Arena indepth guides (sa semene ca la battlegrounds doar ca mult mai mult wall of text)

Asa cum noi avem nevoie de 10 ani de matematica pentru a putea fi capabili sa rezolvam integrale/derivate, asa si un new player are nevoie de guides/informations legate de pvp pentru a pune anumite BAZE si pentru a progresa. *


* Metaforic vorbind.

Asta este viziunea mea cand vine vorba de cum sa ridicam PvP level-ul de pe Freakz.

Prefer sa invat un player ce si cum decat sa il oblig direct " Iti tre 3k rating pentru set, get good peste noapte....doneaza sau GTFO".

Cea din urma este o mentalitate naiva mai ales cand este vorba de WoW Freakz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 30-11-2014, 14:22:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, dar nu sunt sigur ca lumea va da join 2v2 skirmish, cand au 2v2 rated. Skirmish adica 2v2 fara rewards fara nimic, doar meciuri. Aia care habar n-au n-or sa dea join skirmish, fiindca n-au rewards. Skirmish nu e de invatat, e de testat chestii noi. Un comp nou, un spec nou. Tot la rated inveti cel mai bine. Ai morcovul sub scaun, stii ca daca dai fail pierzi ceva. Si daca se vor pune rewards la skirmish, atunci se va imparti 2v2-ul in doua: unul pentru rank, achievs, gear, si unul pentru rewards skirmish(ce s-ar da, nu stiu, mounts, companions...)

Skirmish 2v2 sucks. 2v2 sucks in general, defapt. Jocul a fost balansat pentru 3v3, desi sunt cateva comp-uri retarde, gen baboon pe cata, odata ce cunosti mecanicile de baza ale jocului, 3v3 devine mult mai fun decat 2v2. Deaceea eu sunt impotriva incurajarii 2v2, dar si a descurajarii lui. 2v2 rated si 3v3 skirmish ar fi de invatat, si 3v3 ar fi bracketul in care sa arati ce poti. Acolo nu te mai ajuta nici gearul nici compul daca esti fornetti. Am si eu un mag arcane full cata, fac scoruri 8-0 cu random partners care se mira ce mare mandatan sunt eu, cand defapt habar n-am unde si cand sa pun ring, si nu fac altceva decat sa-mi dau macro-ul de burst si sa spamez AB. S-a dat reset, dar aveam mmr ~1950 pe el, jucand cu parteneri diferiti in fiecare saptamana.

My point is: 2v2 e bracketul in care inveti si testezi. Trebuie incurajata lumea care stie sa joace sa intre la 3v3, si sa nu mai traga de rank la 2v2. Si cei care nu stiu sa intre la 2v2 rated, ca mai apoi, dupa ce invata sa joace cat de cat(2v2 e simplu, mechanics-wise, nu-ti trebuie atentie, inveti scheme mai usor, e mai putin CC/burst) SA INTRE LA 3V3 unde e bataie pe rewards.

IDEE: accesoriile sa fie obtainable fara rating, iar armura(chest head gloves legs shoulders) sa fie 3v3 only, dar la rating mic(1500-1600-1700-1800-1900). Nu e greu deloc sa faci 1900, te mai cara si compul nitel. Dupa la 2k sa fie armele elite(poate armele normale le bagam la vreun quest ceva, sa fie frumos si sa descurajam mindless farm-ul pe 10 chare). La 2100 un mount, un companion etc. Sa vezi ce o sa dea join lumea 3v3. O sa fie greu sa intrii la 3v3? nu, fiindca iesi de la 2v2 cu full accesorii si armura pe honor.

Cat priveste ghidurile la clase, arena si BG-uri: Foarte multi nu se uita pe forum. Ar fi foarte bine sa se ocupe cativa de ghiduri(sa nu fie ghid facut de unul, sa se faca ghidul, dupa sa vina playerii cu argumente, sa adauge chestii). Si daca ghidul e bun, sa se premieze. Desigur, in functie de cat de bun e ghidul.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 09-12-2014, 11:44:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook sper sa nu te superi dar nu am timp sincer sa citesc cele 6 pagini din acest topic.

se vor axa putin mai mult pe ramura de PvP cand o sa vina MoP ? se vor repara achev si o sa se introduca bg-uri noi?

tu sigur ai citit tot ce s-a vorbit pe aici daca poti te rog sa imi raspunzi.inca odata scuze.




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Snoppy, 27 March 2015 21:05



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 28-04-2024, 14:01:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x