User
Pass
2FA
 
 

[WOTLK] Paladin - HOLY PvE Guide
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message8953
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 10-04-2011, 23:16:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar nu e nevoie sa castezi holy light la 1 secunda.. Faci overhealing cacalau, doar daca nu vrei sa dublezi overhealingu, in rest nu vad de ce ai casta asa repede.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aphrall

[Zeu!!!]



Status: Offline
(since 22-09-2016 22:05)
Joined: 02 Feb 2011
Posts: 19, Topics: 2
Location: Arad

Reputation: 1261
Votes: 5

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-04-2011, 16:57:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu stiu ce sa zic...eu nu fol nici unu din trinketele alea....nu am probleme cu mana...spamez holy light zici ca is boot....ies tot timpu locu 1-3 la heal....iau pana si druizi/shamani la aoe heal....=> ma descurc....si te contrazic...a doua optiune de la t10 ii kiar folositoare ..da numa in cazu in care joci la hs si fs....in cazul in care spamezi hl... nu ii ahsa de buna...exemplu de heal:
Char: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Aphrall

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 17-04-2011, 01:41:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- N-o sa intreci niciodata la AoE heal un shaman cu haste cap sau druid resto care-si cunoaste clasa.

Oricum, la cata mana ai nici n-ai nevoie de trinketele alea .. eu as indica trinketele cu mp5 daca mergi si pe mp5.


Daca stackezi intellect, se schimba treaba putin. Si faza cu setu de 4P la t10... se schimba. Probabil de-aia unii se geareaza diferit...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 17-04-2011, 02:35:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ca sa sufar si eu...Click:
In mare parte cam asta e itemizationul(majoritatea itemelor sunt bis, iar restul pe aproape...)
Dupa ce am facut LK cu valkrys(cam singurul encounter challenging atm) am ajuns la concluzia ca nu prea ai ce face cum un regen mai mare de 400 ub.
Combinatia de trinkete perfecta ar fi GTS+Solace.
In rest mai am de schimbat weaponul de la LK + Rs items(cloth or leather bracers/mail belt/feet/Cloak) si cam ala e characterul. Partea proasta este ce aici beaconul nu se contorizeaza ca personal heal(al tau) ci este contorizat ca healul targetului beaconului, ceea ce inseamna ca nu vei sti niciodata adevaratul tau HPS(cel putin nu pana se repara xD). Cei care ziceti de stack sp/shits... nu are niciun rost.
Bonusul de 4 am spus si intr-un post anterior... este useless.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 17-04-2011, 17:16:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce faci tu acolo se numeste spam holy Light>heal inutil>overhealing. Paladin = 1button class> bad reputee>boring stuff.

Ok, ai facut LK in gearu ala, nu inseamna ca e cel mai bun si ca eu mananc rahat.

Uita-te la clipu asta.
https://youtube.com/watch?v=TYN_dkynBJM:




Ce zice tipu asta (care a facut si el LK pe retail) ne contrazice pe amandoi pentru ca, guess what: nu exista B.i.S items, doar orientativ, nu exista cele mai bune trinkete ... le pui in functie de gear/dorinte. M-ai indus si pe mine in eroare ..

Iar la partea cu socketele... am zis clar: sunt 2 metode. Testeaz-o si pe celalalta si dupaia poti sa zici ce vrei.

Am trezit suferinta din tine? I mean.. HELLO?!?! Fiecare joaca cum poate/stie/a invatat, nu cum joaca Setemotion.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 17-04-2011, 17:26:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmm what? tu te iei dupa un random scrub(10n Ks) si care nu are absolut niciun bind? rite Dreaming ...
B.i.S items exista lol. Numai ca difera de stilul de joc(haste/crit/mp5 addict).
Quote:
In mare parte cam asta e itemizationul(majoritatea itemelor sunt bis, iar restul pe aproape...)

te ataci degeaba :/. mai citeste o data ce am scris.
Quote:
Ce faci tu acolo se numeste spam holy Light>heal inutil>overhealing. Paladin = 1button class> bad reputee>boring stuff.

Pentru aia a fost conceput paladinul lol. Faci spam HL datorita glyphului(10% heal pe 5 targeturi) si din cauza faptului ca ai decat 1.2s~ cast time. Pentru ce naiba as juca la spam FL cand nu am niciun avantaj(cast time de 0,8 aproape se incurca cu GCDul... and aoe heal? din parti)? doar asa sa zica luma ca ia uite ala da flash heal o.O? no thanks.
HL>JoL>HS>FL asta e prioritatea :/.
Cine spunea sa jucati ca mine?


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 17-04-2011, 17:48:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atata vorbesti din perspectiva fight-ului cu LK. Pala holy nu e spam holy light, sa stii.

Setemotion wrote:
Pentru ce naiba as juca la spam FL cand nu am niciun avantaj(cast time de 0,8 aproape se incurca cu GCDul...

Daca bagi haste ca maniacu.. doar n-o sa dai intr-un 5man numai Holy light .. (mai sunt si alte instante in afara de ICC, sau nu intotdeauna e nevoie de HL. Pur si simplu spamezi HL si spamezi si FL)

La gear, ce vreau sa zic e ca, 2 persoane cu gear bun, dar cateva iteme diferite fac acelasi rahat. Ai zis-o si tu.

Setemotion wrote:
B.i.S items exista lol. Numai ca difera de stilul de joc(haste/crit/mp5 addict).



Setemotion wrote:
and aoe heal? din parti


Ai AoE decent, insa nu asta e atu-u tau. Tu esti Single-target healer.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aphrall

[Zeu!!!]



Status: Offline
(since 22-09-2016 22:05)
Joined: 02 Feb 2011
Posts: 19, Topics: 2
Location: Arad

Reputation: 1261
Votes: 5

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-04-2011, 23:14:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Setemotion wrote:
and aoe heal? din parti


Ai AoE decent, insa nu asta e atu-u tau. Tu esti Single-target healer.[/quote]

corect...=> pala = single target healer.....pentru asta o fost conceput

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shupskin

[Hawk Eyed Blind Man]



Status: Offline
(since 29-11-2012 14:37)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 62.1
Votes: 7

 
Post Posted: 18-04-2011, 22:52:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tutorialul e bun.
Acum depinde si de fiecare cum joaca si ce addonuri are pentru ai usura munca.


P.s.: paladin nu are aoe heal decat holy light cu glyph . (holy light pe un target iar cele mai apropiati 5 playeri de target primesc 10% din healul holy light, dar in rest palacu e single target)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
casperikz

[The Old God]



Status: Offline
(since 06-03-2021 18:17)
Joined: 17 Feb 2010
Posts: 2701, Topics: 303
Location: Romania

Reputation: -394.1
Votes: 100

 
Post Posted: 19-04-2011, 09:05:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+ ce mai poate sa tina inca o persoana cu beaconu - in general tanku


Froster: Zohl unde crestinizarea ta esti?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-06-2024, 07:44:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x