User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED]Va implor! luati in serios! nu doar inchideti topi
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3194
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 22-04-2011, 07:21:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

STITI TOT! ESTE 100% ADEVARAT! luati in serios cititi tot nu doar close...asteptati sa mai vina si altii cu dovezi CLARE...sau cu marturii macar...de ce sa lasati acest bug pt ca unii ''cred ei ca asa e bine'' FARA afi sustinuti de vreo dovada clara

Fac un ultim apel la adresa voastra legat de acest bug pe care unii gmi il ignora complet....VA ROG LUATI IN SERIOS!....problema legata de Frostfirebolt....stiu ca la multi nu le convine ca va trebuii sa invete cum se joaca de fapt si sa nu mai abuzeze de un bug!...rog pe cineva care a jucat mage in wotlk pe retail sa confirme acest lucru! eu am jucat si pot garanta ca asa este...dar se pare ca cuvantul meu NU este deajuns desii este ceva perfect logic este complet ignorat!...legat de crit bonusu+toate celelate dmg bufs fie ele fire fie frost care se stackeaza una peste alta rezultand in a da la frostfirebolt crit si dmg IMENS!acel spell este facut sa dea O SINGURA sursa de dmg in functie de rezistentele targetului si sa profite NUMAI de bonusurile din sursa de dmg pe care o da! NU de toate!! ori da fire dmg cu bonusurile din fire ori da frost si primeste bonusurile de frost IN NICI UN CAZ! nu trebuie sa stackeze TOT...macar uitati-va pe yputube la mage pve fire rotation...NU EXISTA FROSTFIRE!! totu este ep fireball!!...

Rog mult sa nu se inchida! si un alt GM inafara de zohl sa se uite si sa analizeze putin situatia!nu vorbesc prostii./...stiu ca ce zic ASA ESTE.....analizati situatia si rezolvati pls!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 22-04-2011, 08:00:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cineva sa-i dea ban pls. E deja al 3-lea topic, esti batut in cap?

http://www.wowwiki.com/Frostfire_Bolt



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:17:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

''it gains benefits from talents that affect both Frost and Fire damage''....astia trebuia sa scrie ca pt prosti aici...ca vad cum destui nu pot intelege....gotflow cauta si tu te rog pe cineva care a jucat mage in wotlk pe retail si ai sa aflii...eu am jucat si stiu cum este.....beneficeaza de toate acele bonusuri....DAR NU ZICE CA IN ACELAS TIMP!!! beneficiaza NUMAI si NUMAI in functie de ce tip de spell da!!! eu dau fire dmg dar iau bonusu de 100% din frost nu1?!!?sau dau frost DAR iau si bonusu din fire?!?!?? de ce mai joaca cineva arcane???sau frost???de ce nu joaca toti frostfire!?!?!? daca asa era blizzlike iti garantez ca nici in pvp nici in pve NIMENI nu juca nimic alceva decat frostfire....150% bonus crit+inca vreo 10+dmg bonusuri toate bagate gramada....foarte frumos...daca nici acum nu se ia inserios treaba asta,,,..eu reuntz complet la acest forum....este O LIPSA DE SERIOZITATE INFRICOSATOARE!!

''Elementalist talent builds had never quite achieved a position of PvE competitiveness in terms of damage dealing when compared to either the Frost or Fire trees. Previously, Elementalist Mages would use Fireball in raid situations due to its naturally higher damage''


vezi ce scrie acolo???mai bine citesti si tu tot linku ala care lai dat nu doar o parte care te intereseaza si pe care o interpretezi cum vrei tu...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zgary

[EPURY]



Status: Offline
(since 08-10-2021 10:07)
Joined: 23 Jun 2010
Posts: 1137, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 372.1
Votes: 28

        zgary40 
Post Posted: 22-04-2011, 08:19:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu pana la urma vrei sa zici ca NU trebuie sa beneficieze in acelasi timp de talentele pentru increase frost si fire. cii doar ori pentru fire ori pentru frost?

League of Legends Player
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:28:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uhm....da...e normal...atata timp cat dau fire dmg!! doar nu o sa beneficiez si de spelu care zice ca mareste FROST dmg!...cum sa zici ca un talent care mareste frost dmg!! imi mareste si fire!?!?...spelu da fire sau frost! in functie de resitenta mai slaba pe care o are targetu...spelu in sine este afecatat de ambele talent trees! fiind ca da fire si frost dmg!! normal////dar nu zice ca da fire si frost in acelas timp!! da ori una ori alta!!./..de ce mai folosesti frostbolt sau fireball???PEWNTRU ce mai exista acele 2 speluri daca frostfire e amandoua combinate?!?!?!ganditi odata logic si vorbiti cu lume care stie clar...nu doar parerile voastre eronate
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 22-04-2011, 08:32:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)



O sa iti explici asa ca pentru retardati pt ca evident esti unul.

1. Spellul este si frost si fire , daca imi iau interupt pe el, primesc lockout si la frost si la fire.

2. Beneficiaza si de talentele care afecteaza spellurile fire, si de talentele care afecteaza spellurile frost pt ca face parte din amble categorii

3. Este un spec PvE si daca ar fi stricat cum zici tu ar trebui sa fie in raiduri mereu toti magii pe primele pozitii la dps, ceea ce nu se intampla

4.Daca e sa o compari cu alte abilitati , chiar cele magical, nu este cel mai puternic, Chaosbolt loveste mai tare si pe langa asta ignora scuturi

5. In pvp fire e spec foarte slab si daca mergi cu spec "frostfirebolt" in pvp nu o sa faci mare lucru. Are cast lung, trebuie sa stai pe loc sa spamezi dmg si pe rezilience nu procuie hot streak chiar atat de des. Daca era asta un spec bun pvp ii vedeai pe toti jucand asa ceva incluzandu-ma pe mine.



LE: Nu mai fa atatea spume la gura nerdule si calmeaza-te odata. Nu ii scapa unui server intreg de oameni o chestie atat de evidenta pentru tine ci esti tu prea idiot sa intelegi un simplu concept.



Last edited by Gotflow on 22-04-2011, 08:33:55; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hellgast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-10-2011 05:26)
Joined: 29 Mar 2011
Posts: 8, Topics: None
Location: Portugal

Reputation: 53.1
Votes: 2

Post Posted: 22-04-2011, 08:32:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
! eu dau fire dmg


tu dai frostfire dmg.. smartass cu frostfire boltu.. check combat log and stfu



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:39:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se poate discuta rational cu unii oameni pe forumu asta...faceti ce vreti...asta e pana la urma...sunteti prea ignoranti unii...macar daca ati avea bunavointa sa vorbiti cu cineva care stie clar si a jucat (ca mine)...dar cu primate nu se poate discuta rational se pare...imi pare rau ca nu se mai poate acum dovedii clar in patchul acesta,numai daca vorbiti cu cineva de are cunontie exacte despre vremea aia.

p.s. gotflow ce funny esti ma faci nerd pt ce??look in a mirror nu e mare diferenta

ai hellgas nu exista ''frostfire'' dmg...acel element nue xista in joc smartass...da fire SAU frost...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 22-04-2011, 08:44:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
Nu se poate discuta rational cu unii oameni pe forumu asta...faceti ce vreti...asta e pana la urma...sunteti prea ignoranti unii...macar daca ati avea bunavointa sa vorbiti cu cineva care stie clar si a jucat (ca mine)...dar cu primate nu se poate discuta rational se pare...imi pare rau ca nu se mai poate acum dovedii clar in patchul acesta,numai daca vorbiti cu cineva de are cunontie exacte despre vremea aia.

p.s. gotflow ce funny esti ma faci nerd pt ce??look in a mirror nu e mare diferenta

ai hellgas nu exista ''frostfire'' dmg...acel element nue xista in joc smartass...da fire SAU frost...


Ia da tu link la charu de pe retail. Sa ne convingem si noi ca ai macar 1% sansa sa ai dreptate.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:45:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:


ai hellgas nu exista ''frostfire'' dmg...acel element nue xista in joc smartass...da fire SAU frost...

dar...darr...scrie in tootltipu spellului...de 2 ori :-s

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cizma

[Mortal Kombat FTW]



Status: Offline
(since 30-08-2014 15:49)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 1453, Topics: 73
Location: Netherealm

Reputation: 60.9
Votes: 38

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:48:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

na smardoiule.. auzi la el... ca nu exista frostfire dmg..


Last edited by cizma on 22-04-2011, 08:49:34; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:49:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
Nu se poate discuta rational cu unii oameni pe forumu asta...faceti ce vreti...asta e pana la urma...sunteti prea ignoranti unii...macar daca ati avea bunavointa sa vorbiti cu cineva care stie clar si a jucat (ca mine)...dar cu primate nu se poate discuta rational se pare...imi pare rau ca nu se mai poate acum dovedii clar in patchul acesta,numai daca vorbiti cu cineva de are cunontie exacte despre vremea aia.

p.s. gotflow ce funny esti ma faci nerd pt ce??look in a mirror nu e mare diferenta

ai hellgas nu exista ''frostfire'' dmg...acel element nue xista in joc smartass...da fire SAU frost...

poi tu tot insisti ca e bug dar nu aduci nici o dovada, ei insista ca nu e bug si aduc dovezi, ce concluzie poti sa tragi?
Quote:
It is affected by all Frost and Fire effects. So yes, Iceshards AND Ignite.

Quote:
If you get interrupted while casting this, both fire AND frost spells will be locked out.

Quote:
Let's begin by compiling a list of talents that specifically, consistently, and always benefit Frostfire Bolt:

Fire
Impact
Ignite
Flame Throwing
Burning Soul
Master of Elements
Playing with Fire
Critical Mass
Fire Power
Pyromaniac
Combustion
Molten Fury
Hot Streak
Burnout
Frost
Elemental Precision
Ice Shards
Piercing Ice
Icy Veins
Frost Channeling
Shatter
Winter's Chill (Both procc and debuff benefit)
Winter's Grasp (Both procc and debuff benefit)
Now, obviously, you can't get all of these talents because you just don't have enough points (c'mon level 90!) But there are some very...very interesting combinations mixing them together. Let's examine a few

All taken from wowhead.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gotflow
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-08-2011 08:45)
Joined: 14 Sep 2010
Posts: 615, Topics: 33
Location: Germany

Reputation: 29.4
Votes: 31

Post Posted: 22-04-2011, 08:49:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vrei sa vezi ce usor e sa faci ce faci tu?


CUM SCOATE PRISTU ICEBLOCK LA MAGE CU MASS DISPELL??? imi zice ca ma face imun la tot SI ASTA AR INSEMNA CA MA FACE IMUN SI LA DISPEL. adica dispel normal si purge nu mergeSI MASSS DISPELL MERGE?????? DEE CEEE?????? Am jucat pe blizzard mult timp si stiu cum e voi habar nu aveti, Ar trebui sa intrebati pe cineva care a jucat mult timp pe blizzard(CA MINE ) SI SA VEDETI NUMAI FITI IGNORANTI ADICA SPAMEAZA PRISTU TOT MECIU MAS DISPEL SI NU AI CE II FACE LOL LOL. ZICE SI IN TooLTIP CA TE FACE IMUN ICEBLOCK WTF? Astept un gm sa posteze, dar nu unu care nu e de acord ci unul care a jucat mult timp pe blizard ( ca mine) si stie.

Totusi esti intr-un joc virtual, nu se aplica legile fizicii aici sa zici ca " NU ARE CUM SI FROST SI FIRE " . Daca vor sa scoata in urmatorul patch un frost-daibanluidrcoxdepeforumcaepreaprost bolt asta o sa si faca. Un spell care beneficiaza de toate talentele de pe frost-tree si iidabanluidrcoxdepeforumcaepreaprost IN ACELASI TIMP

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:49:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sove...magu nu ai cum sa il vezi acand in vedere ca nu am mai jucat din patch 3.1...deci nu o sa mai apara pe armory...si asta nu ar fi cine stie ce dovada....pot foarte usor sa dau link la orice caracter mage de pe armory...am avut niste screenuri care ar putea dovedii.....dar pana la urma nici alea nus dovezi concrete...in fine...am zis VORBITI CU alti magi care au jucat! si os a va spuna ca este asa....sundays...mai zisai odata trebuia scris acolo ca sa inteleaga si sugarii.....ca unii nu reusesc sa faca o deductie inteligenta

P.S. gotflow nu e nevoie sa ne spui ca esti batut in cap se stie...si ce compari tu acolo e o prostie scrie clar in tooltip la mass dispel ca scoate asa ceva



Last edited by Drcox on 22-04-2011, 08:52:00; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cizma

[Mortal Kombat FTW]



Status: Offline
(since 30-08-2014 15:49)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 1453, Topics: 73
Location: Netherealm

Reputation: 60.9
Votes: 38

 
Post Posted: 22-04-2011, 08:51:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
nu am mai jucat din patch 3.1



atunci afla.. ca din 3.1... magul sa schimbat foarte mult..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by sundaysfantasy, 22 April 2011 06:53



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 25-09-2024, 23:14:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x