User
Pass
2FA
 
 

Paladinu holy in arena
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message13557
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 09-12-2010, 01:23:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Implied

Unge.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Koldfire
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-01-2011 07:41)
Joined: 23 Jul 2010
Posts: 21, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 94
Votes: 2

Post Posted: 11-12-2010, 12:03:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Check out postu meu poate gasiti anumite raspunsuri..-
Astept intrebari cu placere:)!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Artie

[Hey kids its Borgore]



Status: Offline
(since 28-04-2011 10:13)
Joined: 18 Oct 2010
Posts: 124, Topics: 16
Location: Bucuresti

Reputation: 114.1
Votes: 5

 
Post Posted: 28-12-2010, 22:26:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ai picat cu druid/rogue de exemplu...dai hand of sacrifice pe dps in cazul in care iei sap cum i'a damage dps'ul sa te scoata si pe tine. ( recomand sa iti pui si in talentul Divine Sacrifice )


Zilele trec din calendar..trec
Mereu incerc sa las tot sa plec
Singur in pat nimica nu-mi taie greata
Si doar tavanu' mai imi spune "Buna dimineata"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 22-02-2011, 07:20:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai ideal gear setup pt pala holy este asa:(la full gear)

-numai sokete cu intelect...poate si spell+int int+stamina pt meta
-TOATE offparts cu crit...nu haste cum zic unii pt ca nu ai cum sa scoti destul haste ca pala din pvp gear incat sa conteze
-din pacate resilu nu merge perfect si nu prea isi permite un pala sa joaca la pve offparts cu crit...deci esti cam obligat cu sucky mp5....btw mp5 sucks ....blizz nush la ce s-a gandit cand au bagat rahaturile alea in joc...cu intelect+crit mult pe tine nu o sa ramai oom in veci ca iei mana mai multa din plea+seal of wisdom...si ofc more crits=less mana cost,si in caz de nu stiati stack intelect va rezulta si in destul de mult crit
-la 3vs3 in functie de ce setup ai este indicat mai mult stamina+resil...dar daca ai parteneri care pot face peel lejer nu e nevoie
-in 2vs2 cu full gear 3.3.5 statsurile ideale pt un pala holy sunt (cu kings):28k-29k hp,28k mana,40% crit,1050(give or take)resilience in cazul in care esti non human,daca esti human vei sacrifica niste resil pt spell power si posibil pierzi niste crit daca schimbi un pve offpart cu unul pvp pt resil.
-o decizie care fiecare pala holy se mai confrunta este urmatoarea: ce trinket folosesc?daca nu esti human vei avea pvp trinku cu resil si pt 3vs3 un bauble este indicat(acel trinket cu mp5 si heal efect...nu ne pasa de mp5 dar healu este super mai ales cand dai de team cu 2-3 silence useri unde este cam imposibil sa faci mereu fake cast,sau doar vrei sa bagi un bonus heal acolo avand in vedere ca trinketu nu e afectat de global cd).Daca esti human battlemaster cu spell power is ur friend...personal as prefera Abacusu de la gunship.Inca ceva ce mi-a placut sa am ca pala este sa fiu blood elf si sa am si trinketu de la lord cu mana efect,ai un regen nemaipomenit cu int stack/crit/meta de 600 mana,seal of wisdom/blood elf racial/acel trinket...desigur nu e nevoie numai daca ai neparat o obsesie sa fi FULL mana tot timpu:)))
-glyphs!...nu inteleg cum atatia paladini nu se pot hotara la ce glyphs sa fol cand extista NUMAI si NUMAI 3 optiuni:Glyph of salvation(reduce dmg cu 20% cand folosesti pe tine),turn evil(aici e o mica controversa printre top paladini...multi preferand sa faca fake cast,dar dc sa pierd 2-3 secunde?)...si al 3-lea seal of light...5% bonus healing...extrem de util pt 2 dpsi sau la 3vs3 unde rareori vei avea prob cu mana.


*nu am pus linkuri pt ca am scris mai mult pt cunoscatori nu newbs+im lazy*

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fetil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2011 10:35)
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 51.3
Votes: 2

 
Post Posted: 22-04-2011, 00:10:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar Glyph of Holyshock n-ar fi mai bun decat turn evil???



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Odys

[PvP Legionnaire]



Status: Offline
(since 04-06-2014 13:09)
Joined: 28 May 2010
Posts: 78, Topics: 11
Location: Boston City

Reputation: 45.9
Votes: 7

 
Post Posted: 24-04-2011, 09:33:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu prefer glyph of holy shock, turn evil si beacon of light



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fetil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2011 10:35)
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 51.3
Votes: 2

 
Post Posted: 24-04-2011, 11:34:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu joc cu Holy shock, hand of salvation si seal of light



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Odys

[PvP Legionnaire]



Status: Offline
(since 04-06-2014 13:09)
Joined: 28 May 2010
Posts: 78, Topics: 11
Location: Boston City

Reputation: 45.9
Votes: 7

 
Post Posted: 24-04-2011, 12:09:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fetil wrote:
eu joc cu Holy shock, hand of salvation si seal of light


hand of salvation mi se pare inutil pentru ca nu se da tot timpul pe tine si paladinul rezista destul de bine cu un dps pe el doar in cazul in care dau doi dps pe tine e mai greu dar e win pentru voi in cazul asta pentru ca iti lasa dps-ul tau sa-si faca de cap in felul asta si de seal of light nu cred ca s-ar simti diferenta aia de 5% eu am stackat intelect si sp si ajung la 3k sp fara proc de la libram si inel de la ashen verdict




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 24-04-2011, 15:34:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cunosc multi paladini cu T2 weapon care joaca diferit, pun talentele diferit, socketele ...

La glyphs totusi pt 3v3 cele mai indicate sunt:

-Glyph of Seal of Light : healuri puternice->win
-Glyph of Turn Evil : n-ai timp de joaca, ai nevoie de instant fear
-Glyph of Beacon : salvezi mana multa. Costa 1k mana, deci nu-i de joaca.

Glyph of Salvation si -//- of Holy Shock e mai mult pt 2v2, si totusi multi joaca fara ele, ca ei au spec universal tati. Cu 1 donor in team n-au nevoie, ce-i drept, de prea multe detalii.


Cam astea-s stats mele de care nu pot sa ma lipsesc:



Am destul crit, am scos 5 puncte din 5% holy crit, ca prefer sa joc cu 5/5 judgements of the pure (nu stiu cum joaca unii doar cu 2-3 puncte aici si se cacaie sa faca haste din gear si pierd alt stats importante) si Purifying Power pt a fi cat mai agresiv.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Odys

[PvP Legionnaire]



Status: Offline
(since 04-06-2014 13:09)
Joined: 28 May 2010
Posts: 78, Topics: 11
Location: Boston City

Reputation: 45.9
Votes: 7

 
Post Posted: 25-04-2011, 08:53:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu va inteleg ce va atrage pe voi glyph of salvation prefer sa joc cu trinketu de staminda care da absorb decat sa joc cu ala ca imi da si un boost considerabil de stamina si singura problema cu care ma confrunt la 2s sunt warri cu SM si full armor pen sau doar full armor pen si gearat pana in dinti si doar daca stiu sa joace baietii nu am probleme cu scrub nabz e adevarat ce zice de glyohurile de la 3v3 sunt destul de bune dar la 3v3 se mai pot opta si la iteme PVE ca majoritatea nu te vor focusa pe tine la 3v3 ca holy pala cel putin eu asa am patit pana am facut 2k singurii care ma mai focusau din cand in cand erau TSG-urile cu care aveam si probleme cateodata doar la contra combo-ulului ala e recomandat sa joci cu full resil gear parerea mea



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 11-05-2011, 09:44:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte mult fail in acest topic...trinket de stamina pe pala holy... /facepalm....daca tu CHIAR crezi ca 2k extra HP iti va compensa lipsa de skill te inseli amarnic....am vazut paladini cu 35k HP care picau de 1337 ori mai repede ca unu cu 25k hp...nu e vb de HP aici e vb de cum stii sa te descurci,si daca crezi ca acel shield e asa imba te inseli amarnic...mai bine iei bauble care da si 20k crit heal daca nai heal reduce,si battlemaster care macar da si spell power...glyph of holy shock??REALLY???da...va stiu eu pe astia cu glyph of holy shock,....sunteti aia de faceti spam de hoyl shock si ramaneti oom dupa 2 minute ...dada...va stiu....paladini contra cui am picat si se termina meciu ei cu 3k mana eu cu 28k aha...pro...holy shock glyph...gg...nu,turn evil glyph e un must have...nu il ai esti nub...punct,glyph of seal of light si salvation e o preferinta personala pt ca alceva mai viabil nu este...glyph of beacon....la 3v3....50% din teams vor avea ori priest ori shaman...so bye bye beacon tot tre sa il reaplici
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DirtySkill
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-07-2011 15:40)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 800, Topics: 30
Location: Zona Zoster

Reputation: 46.6
Votes: 13

Post Posted: 11-05-2011, 14:15:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cizma wrote:
pai daca si cu paladinul trebuie sa te invete altii... pfai ... cel mai faceroll healer ...

in arena ca sa scapi de un warrior care sta pe tine (de exempul in nagrand) te duc langa stalp, ii dai judgement of justice, stun, hand of freedom si te duci dupa stalp... pana cand reactioneaza warriorul... stalpul acela va fi intre tine si el si il va opri pentru putin timp sa te atace


SurpriseSurpriseSurprise: ce strategie imba - si cand trb un stun pe healeru lui ce faci - ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Odys

[PvP Legionnaire]



Status: Offline
(since 04-06-2014 13:09)
Joined: 28 May 2010
Posts: 78, Topics: 11
Location: Boston City

Reputation: 45.9
Votes: 7

 
Post Posted: 19-05-2011, 14:44:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
foarte mult fail in acest topic...trinket de stamina pe pala holy... /facepalm....daca tu CHIAR crezi ca 2k extra HP iti va compensa lipsa de skill te inseli amarnic....am vazut paladini cu 35k HP care picau de 1337 ori mai repede ca unu cu 25k hp...nu e vb de HP aici e vb de cum stii sa te descurci,si daca crezi ca acel shield e asa imba te inseli amarnic...mai bine iei bauble care da si 20k crit heal daca nai heal reduce,si battlemaster care macar da si spell power...glyph of holy shock??REALLY???da...va stiu eu pe astia cu glyph of holy shock,....sunteti aia de faceti spam de hoyl shock si ramaneti oom dupa 2 minute ...dada...va stiu....paladini contra cui am picat si se termina meciu ei cu 3k mana eu cu 28k aha...pro...holy shock glyph...gg...nu,turn evil glyph e un must have...nu il ai esti nub...punct,glyph of seal of light si salvation e o preferinta personala pt ca alceva mai viabil nu este...glyph of beacon....la 3v3....50% din teams vor avea ori priest ori shaman...so bye bye beacon tot tre sa il reaplici


da stim e fail tot pentru tine ce nu e la ratingul tau desi am vazut paladin de 2600+ cu aceleasi trinkete si glyphuri ce le-am mentionat eu mai sus. si multi nu fac arene pentru performanta ca tine poate mai sunt oameni care vor sa se distreze jucand cum vor ei, nu sa faca trolling si pe BAUSS cu altii so STFU si vezi-ti de treaba ta nu ai inventat tu paladinul holy si trebuie sa imi spui cum se joaca, ma joc cum vreau eu. si in caz ca n-ai vazut eu mi-am spus preferintele mele nu am recomandat.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 19-05-2011, 17:59:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
foarte mult fail in acest topic...trinket de stamina pe pala holy... /facepalm....daca tu CHIAR crezi ca 2k extra HP iti va compensa lipsa de skill te inseli amarnic....am vazut paladini cu 35k HP care picau de 1337 ori mai repede ca unu cu 25k hp...nu e vb de HP aici e vb de cum stii sa te descurci,si daca crezi ca acel shield e asa imba te inseli amarnic...mai bine iei bauble care da si 20k crit heal daca nai heal reduce,si battlemaster care macar da si spell power...glyph of holy shock??REALLY???da...va stiu eu pe astia cu glyph of holy shock,....sunteti aia de faceti spam de hoyl shock si ramaneti oom dupa 2 minute ...dada...va stiu....paladini contra cui am picat si se termina meciu ei cu 3k mana eu cu 28k aha...pro...holy shock glyph...gg...nu,turn evil glyph e un must have...nu il ai esti nub...punct,glyph of seal of light si salvation e o preferinta personala pt ca alceva mai viabil nu este...glyph of beacon....la 3v3....50% din teams vor avea ori priest ori shaman...so bye bye beacon tot tre sa il reaplici



Cine vorbea, cand ne-am intalnit la 3v3, tsg vs tsg, stateai pe loc si spamai HL, in 2 minute ai ramas OOM si oricum castigam.. Asta asa ca chestie, ca sa se vada cat rahat mananci zilnic.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 20-05-2011, 01:21:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MorphinG wrote:
Drcox wrote:
foarte mult fail in acest topic...trinket de stamina pe pala holy... /facepalm....daca tu CHIAR crezi ca 2k extra HP iti va compensa lipsa de skill te inseli amarnic....am vazut paladini cu 35k HP care picau de 1337 ori mai repede ca unu cu 25k hp...nu e vb de HP aici e vb de cum stii sa te descurci,si daca crezi ca acel shield e asa imba te inseli amarnic...mai bine iei bauble care da si 20k crit heal daca nai heal reduce,si battlemaster care macar da si spell power...glyph of holy shock??REALLY???da...va stiu eu pe astia cu glyph of holy shock,....sunteti aia de faceti spam de hoyl shock si ramaneti oom dupa 2 minute ...dada...va stiu....paladini contra cui am picat si se termina meciu ei cu 3k mana eu cu 28k aha...pro...holy shock glyph...gg...nu,turn evil glyph e un must have...nu il ai esti nub...punct,glyph of seal of light si salvation e o preferinta personala pt ca alceva mai viabil nu este...glyph of beacon....la 3v3....50% din teams vor avea ori priest ori shaman...so bye bye beacon tot tre sa il reaplici



Cine vorbea, cand ne-am intalnit la 3v3, tsg vs tsg, stateai pe loc si spamai HL, in 2 minute ai ramas OOM si oricum castigam.. Asta asa ca chestie, ca sa se vada cat rahat mananci zilnic.


cred ca ma confunzi...1 la mana am jucat poate doar cu 2 echipe tsg pe srv vreodata si numai de fun....si 2 la mana nu spamez niciodata holy light fara talentu de 50% reduce..90% din timp termin arena cu cel putin jumate mana...si 3 la mana inteleg ca esti gelos ca eu mananc rahat dar totusi tu nu o sa ajungi niciodata la nivelu meu -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 06-10-2024, 04:35:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x