User
Pass
2FA
 
 

CATACLYSM ! CAND / WHEN ?
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 80, 81, 82  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements
Show only staff posts
Author Message307469
masterat

[Un Alt Random/Casual]



Status: Offline
(since 30-12-2016 22:11)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 196, Topics: 37
Location: Romania

Reputation: 49.2
Votes: 32

 
Post Posted: 14-07-2011, 08:15:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mariix wrote:
Kule wrote:
Sunt multi care au fps mic pe lk,ma intreb ce o sa faca pe cata. -



si eu am fps mic pe wotlk dar pe cata drept sati spun imi mere mult mai bn la rezolutie maxima




Gandestete dece o sa ai fps mic pe Cataclysm :

1.Poti zbura peste tot si deaceea ocupa mia mult pt ca cei de la blizz au trebuit sa completeze tot.(Am jucat pe un gm server de wotlk si daka zburai prin stormwind nu vedeai orasul intregi tot orasul era facut pe "bucati")

2.Noi raiduri chiar multe (app de raiduri,icc no sa mia fie nu?)

3.Noi mount-uri, arhivements ,cele 2 charactere noi, pe charactere ,noi clase care nu exista pe wotlk noi pet noi mounturi de apa (ex :multi vor druid si pe alt race)

Uitate si la benefici nu numai la probleme -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tud

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2012 13:41)
Joined: 13 Jul 2011
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 52.8
Votes: 2

Post Posted: 14-07-2011, 08:17:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zladar wrote:
tud wrote:
va plangeti ca dupa 2 ani de jucat wotlk v-ati plictisit de el ganditi-va ta ca dupa 2 ani de cataclysm o sa va plictisiti si de asta si at e faceti? Parerea mea ii ca atat timp cat mai is playeri dispusi sa joace pe wotlk ar trebui sa se pastreze un realm de genu


A..deci u sugerezi ca nu are rost sa jucam cataclysm pt ca oricum ne plictisim? ...pai eu ....sugerez....sa te omori....sincer....si asa mori peste 30 de ani, nu? Chiar imi pare rau de oameni ca voi care nu vor Expansion nou....si e de inteles.....aveti scris in testament Charul vostru, poate nepotii vostri il vor duce la 6200+ gs....va inteleg complet...Shockere....mai fa un realm WOTLK...sa lasam si baietii sa miroasa si ei Froustmourn-ul , poze cu LK puse pe desktop la first kill-ul lor...yeeeee. (pathetic)....


in primul rand NU am zis ca nu are rost sa va jucati cataclism ca va plictisiti de el dupa 2 ani eu chiar din contra astept sa puna cataclysmul pe servarul asta si cand o sa faca o sa imi fac upgrade-ul de cataclysm. Apoi eu nu am chef sa ma omor ca asa zici u ca ii mai bine plus ca nu obsedat de wotlk ca sa imi pun poze cu lk pe destop la primul killsi apoi TU AR TREBUI SA INVETI CE INSEAMNA RESPECTUL FATA DE CEI CARE ISI SPUN PAREREA PE ACEST FORUM ca deja m-am saturat de playeri care nu au cei 7 ani de acasa si nu stiu sa respecte opinile altora. plus ca eu opinia pe care am zis-o a fost doar o sugestie ca sa se impace si cei care mai vreau sa se joace pe wotlk si si cei care vor catraclysmul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
m8vg1x

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2012 11:51)
Joined: 08 Jun 2010
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 70.5
Votes: 3

 
Post Posted: 14-07-2011, 08:24:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din punctul meu de vedere marea problema cred ca ar fi cu talentele cele noi ca-s multe foarte diferite si cu abilitatile alea cand iti alegi speccul sau mecanici schimbate gen Heroic strike care este on next hit in wrath, dar in cata are cooldown 3 secunde e instant si e folosit pe post de rage dump impreuna cu cleavul, sau soul shards pt locks care nu mai sunt iteme sunt in gen rune si holy power pt palaci care va fi noua lor resursa gen runic power care se acumuleaza de la spelluri cu mana.

oricum mic sfat ar fi bine sa faci 4.0.1 mai intai sa se obisnuiasca cu mecanicile omuletii dar sa lasi toate zonele asa cum sunt

Daca aveti nevoie de sfaturi trimiteti un mesaj

IMG: http://sigcdn.siglaunch.com/sigs/wow/3/3/2/9/4/4633294wpuGq.png

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teogony

[EXILED Girl]



Status: Offline
(since 17-03-2022 20:44)
Joined: 18 Jul 2010
Posts: 1954, Topics: 36
Location: Bucuresti

Reputation: 89.7
Votes: 26

 
Post Posted: 14-07-2011, 08:35:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

m8vg1x wrote:
din punctul meu de vedere marea problema cred ca ar fi cu talentele cele noi ca-s multe foarte diferite si cu abilitatile alea cand iti alegi speccul sau mecanici schimbate gen Heroic strike care este on next hit in wrath, dar in cata are cooldown 3 secunde e instant si e folosit pe post de rage dump impreuna cu cleavul, sau soul shards pt locks care nu mai sunt iteme sunt in gen rune si holy power pt palaci care va fi noua lor resursa gen runic power care se acumuleaza de la spelluri cu mana.

oricum mic sfat ar fi bine sa faci 4.0.1 mai intai sa se obisnuiasca cu mecanicile omuletii dar sa lasi toate zonele asa cum sunt

Daca aveti nevoie de sfaturi trimiteti un mesaj



Joc cata 4.2 si am fost mirata cat de mult sa schimbat dar tot am invatat in mare parte cum functioneaza palacu spre extemplu, sau DKu. Nu are rost sa incepi cu 4.0.1 zic eu. Cei care sunt contra cata, sunt speriati de ceva nou. Asa e omu. Multi se sperie de ceva nou. Pana incep sa se obisnuiasca. Daca ii pui in fata la patchu 4.0.1 ori 4.2 tot vor invata. Asta am vazuto pe pielea mea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
masterat

[Un Alt Random/Casual]



Status: Offline
(since 30-12-2016 22:11)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 196, Topics: 37
Location: Romania

Reputation: 49.2
Votes: 32

 
Post Posted: 14-07-2011, 08:52:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

m8vg1x wrote:
din punctul meu de vedere marea problema cred ca ar fi cu talentele cele noi ca-s multe foarte diferite si cu abilitatile alea cand iti alegi speccul sau mecanici schimbate gen Heroic strike care este on next hit in wrath, dar in cata are cooldown 3 secunde e instant si e folosit pe post de rage dump impreuna cu cleavul, sau soul shards pt locks care nu mai sunt iteme sunt in gen rune si holy power pt palaci care va fi noua lor resursa gen runic power care se acumuleaza de la spelluri cu mana.

oricum mic sfat ar fi bine sa faci 4.0.1 mai intai sa se obisnuiasca cu mecanicile omuletii dar sa lasi toate zonele asa cum sunt

Daca aveti nevoie de sfaturi trimiteti un mesaj




Si eu cred ca o sa fie o problema dar blizz a facut toate cu un rost.

Si cred ca pt talente sau alte probleme ar trebui sa se faca pe site o categorie de ghiduri pt cataclysm dar asta dupa ce se face updateul sa rezolve bugurile.

Mare schimbare nu cred ca o sa fie eu am jucat cata si nu e mare schimbare.Zonele de lvl up cred ca sunt aceleasi doar ca de la 80 la 85 se face altundeva.

Astept cu nerabdare Cataclysm.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kyvy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2017 14:06)
Joined: 08 May 2011
Posts: 32, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 93.4
Votes: 3

 
Post Posted: 14-07-2011, 09:07:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-))
Mare schimbare ?Da.
O sa fie extrem de boring dupa 2 luni m-am lasat de cata.
Prea exagerat o sa se lase foarte multa lume de wow daca va scoate lk eu unu zi pa de acum WoW un joc frumos nu cred ca o sa mai apara asa ceva poate doar 3D virtual WoW -) cine stie ce ne rezerva viitorul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Actionjacksn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-07-2011 08:25)
Joined: 12 Jul 2011
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.5
Votes: 2

Post Posted: 14-07-2011, 09:14:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lumea care spune ca sa plictisit de cata au jucat pe servere de tot rahatu cu taxi, gear start etc. mai toate privatele sunt asa, alea sunt srv de fun nai ce face pe ele. una este un server stabil. Eu am incredere in acest srv ca o sa faca o treaba buna numai cand mam uitat la fixuri ce am vazut nici pe srv straine populare nu merge asa bn pve.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cristinne

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-01-2013 19:48)
Joined: 07 Apr 2011
Posts: 37, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 109.8
Votes: 3

 
Post Posted: 14-07-2011, 09:24:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kyvy wrote:
-))

O sa fie extrem de boring dupa 2 luni m-am lasat de cata.
Prea exagerat o sa se lase foarte multa lume de wow daca va scoate lk eu unu zi pa de acum WoW



Ok, de un Expansion nou te plictisesti in 2 luni ... dar de instanta care o farmezi continuu de 7-8 luni nu te`ai plictisit nu ? Raised eyebrow

Oricum daca ai fi urmarit mai cu atentie posturile anterioare din acest thread ... sa specificat ca va ramane si un realm de WotLK ... asa ca spor la farm ICC in continuare !


Asteptam cu NERABDARE ! Cataclysmul si pe Freakz !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 14-07-2011, 09:26:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai daca dupa 2 luni ziceti ca va plictisit de cata, cu wotlk cum e? De un an numai ICC si RS faceti pe-aici, de alea nu v-ati plictisit? Eu unul m-am saturat deja sa fac aceeasi bossi (inclusiv LK) in fiecare saptamana doar de dragul de a strange niste dkpuri sau niste embleme sa-mi iau gear de paladin pe warrior.

Adevarul e ca indiferent de cat de bine sunt scriptati bossii, cat de bine merg chestiile din WotLK, te plictisesti la un moment dat de ele si vrei new content, niste raiduri noi la care sa nu cunosti asa bine scripturile, sa te chinui un pic sa faci bossii, sa nu mai zic de farmul de care ai nevoie sa ai gear bun.

Am cautat intruna un server de cata blizzlike gen freakz, cu populatie cat de cat mare, dar nu am gasit nicaieri, cele pe care le-am gasit nu au nimic in special, doar o compilatie de SkyfireEMU la zi si DB de la ei, nimic diferit fata de un server pe care il poate tine oricine in PC ca sa joace cu inca 9 prieteni sa faca niste raiduri care nici macar nu sunt scriptate (nu mai are rost sa vb nici de questuri, ca pe o rata de 5x nu ai cum sa atingi lvl 85 prin questuri, ca 75% nu merg).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
lolman

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-07-2011 09:14)
Joined: 14 Jul 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48
Votes: 2

Post Posted: 14-07-2011, 09:45:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vai de capu vostru cum va dati cu parerea " nu cred ca sa modificat mult " ba sa modificat si zonele de pana acum care erau ma refer la zonele de wotlk si alea sau modificat miam facut de curiozitate pe blizzard shaman si am jucat cu el de la lvl 1 pana la 85 si am ramas uimit de cum sau schimbat zonele de lvl-ing totu e diferit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sonics

[Maniac]



Status: Offline
(since 01-08-2024 02:22)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 1318, Topics: 28
Location: Cluj

Reputation: 82.7
Votes: 6

Post Posted: 14-07-2011, 09:54:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

masterat wrote:


Mare schimbare nu cred ca o sa fie eu am jucat cata si nu e mare schimbare.Zonele de lvl up cred ca sunt aceleasi doar ca de la 80 la 85 se face altundeva.



Zonele sunt aceleasi doar in cateva parti. Acum se face level in zone in care altcandva se crestea la level mai mare, sau pana la un anumit level si treci in alta zona in care de obicei nu era de level mic.

http://www.wowwiki.com/Zones_by_level

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
m8vg1x

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2012 11:51)
Joined: 08 Jun 2010
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 70.5
Votes: 3

 
Post Posted: 14-07-2011, 09:55:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Teogony wrote:
m8vg1x wrote:
din punctul meu de vedere marea problema cred ca ar fi cu talentele cele noi ca-s multe foarte diferite si cu abilitatile alea cand iti alegi speccul sau mecanici schimbate gen Heroic strike care este on next hit in wrath, dar in cata are cooldown 3 secunde e instant si e folosit pe post de rage dump impreuna cu cleavul, sau soul shards pt locks care nu mai sunt iteme sunt in gen rune si holy power pt palaci care va fi noua lor resursa gen runic power care se acumuleaza de la spelluri cu mana.

oricum mic sfat ar fi bine sa faci 4.0.1 mai intai sa se obisnuiasca cu mecanicile omuletii dar sa lasi toate zonele asa cum sunt

Daca aveti nevoie de sfaturi trimiteti un mesaj

IMG: http://sigcdn.siglaunch.com/sigs/wow/3/3/2/9/4/4633294wpuGq.png


Joc cata 4.2 si am fost mirata cat de mult sa schimbat dar tot am invatat in mare parte cum functioneaza palacu spre extemplu, sau DKu. Nu are rost sa incepi cu 4.0.1 zic eu. Cei care sunt contra cata, sunt speriati de ceva nou. Asa e omu. Multi se sperie de ceva nou. Pana incep sa se obisnuiasca. Daca ii pui in fata la patchu 4.0.1 ori 4.2 tot vor invata. Asta am vazuto pe pielea mea.


Si eu joc 4.2
Ah si btw 4.0.1 a fost doar vreo 2 saptamani pe blizz ca sa stii s-a lansat cu putin inainte sa se bage expansionu si chestia la 4.0.1 este aceea cu questurile care te introduc in cata care din cate stiu eu sunt destule - de-aia ziceam
asa ca verifica si tu pe wowwiki ce-i cu 4.0.1 (elemental invasion + feat of strengthuri + invadarea gnomereganului si a echo isles ca starting zoneuri)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Actionjacksn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-07-2011 08:25)
Joined: 12 Jul 2011
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.5
Votes: 2

Post Posted: 14-07-2011, 10:25:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E o porcarie cu realm de wotlk si unu da cata ca intr-un final si cel de wotlk va trece pe cata, munca in zadar si daca e sa fie 1 realm de wotlk si 1 de cata nu vor fi echilibrate(apare lagu). 3k+playery pe 1 realm si pe celalalt vreo 300 de oameni.Se cunoaste cine e obsedat de wow ca vrea sa ramana pe wotlk cum sa joci un expansion atatia ani...inebunesti, trebuie sa fi idiot sa joci cv ce se repeta mereu.Yo am jucat 1 an wotlk sa ma plictisit drk.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kingofpop11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-11-2011 08:04)
Joined: 14 Jul 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 70.2
Votes: 2

 
Post Posted: 14-07-2011, 10:41:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cand se baga cataclysm putem sa ne schimbam un character in cele 2 noi (worgen si goblin)? pentru ca cat timp a fost wotlk nu am putut deveni worgen sau goblin
ceva in genu: daca am un tauren dk sa pot sa il transform intr-un worgen dk si sa isi pastreze toate itemele, achivementurile si peti

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Guff

[Music Addicted]



Status: Offline
(since 22-02-2012 12:29)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 50, Topics: 9
Location: bucuresti

Reputation: 69.2
Votes: 2

   
Post Posted: 14-07-2011, 10:53:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Actionjacksn wrote:
E o porcarie cu realm de wotlk si unu da cata ca intr-un final si cel de wotlk va trece pe cata, munca in zadar si daca e sa fie 1 realm de wotlk si 1 de cata nu vor fi echilibrate(apare lagu). 3k+playery pe 1 realm si pe celalalt vreo 300 de oameni.Se cunoaste cine e obsedat de wow ca vrea sa ramana pe wotlk cum sa joci un expansion atatia ani...inebunesti, trebuie sa fi idiot sa joci cv ce se repeta mereu.Yo am jucat 1 an wotlk sa ma plictisit drk.



tu realizezi ce zici? mai gandeste.te o data si dupaia scrie. sincer.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 06 August 2011 01:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 80, 81, 82  Next    


The time now is 17-09-2024, 04:45:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x