User
Pass
2FA
 
 

Multumiri Freakz.ro!
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message4909
silent|tool|

[-[champion]-]



Status: Offline
(since 13-10-2012 15:58)
Joined: 26 Oct 2010
Posts: 190, Topics: 18
Location: Rm.Sarat

Reputation: 145.2
Votes: 3

Post Posted: 20-09-2011, 22:38:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu inteleg de ce ai facut topicul asta, ca sa iti dea adminii pro la slot? e o prostie , respectu til faci pe server nu prin cuvinte , degeaba zici daca nu se vede si o schimbare in comportament.

q(-.-)p
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabriell B

[cetãþeanul turmentat]



Status: Offline
(since 06-01-2020 19:31)
Joined: 27 Sep 2010
Posts: 2856, Topics: 75
Location: [ pe strada ]

Reputation: 400
Votes: 14

Post Posted: 20-09-2011, 23:49:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu inteleg altceva.. de ce nu inchide cineva topicul asta?? Deja revenim la vechiul subiect legat de numele lui, din cate vad se incep jignirile, off-topicul si toate cele.. t/c please...lasati omul sa joace cu ce nume vrea.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jack Bauer

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2012 00:33)
Joined: 23 Aug 2011
Posts: 59, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 123.2
Votes: 8

Post Posted: 21-09-2011, 05:45:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vad ca e in "trend" sa posteze lumea pe acest "controversat" topic. Si sexosilor le plac lucrurile controversate, poate din cauza ca uneori reusim prin excelenta sa ne aratam limitele propriei noastre perceptii asupra lucrurilor, faptelor, evenimentelor ce ne inconjoara, si culmea suntem si mandri de asta. Sunt cativa aici care au mentionat ca se simt luati la misto de catre acest "player", desi personal nu am vazut sa fi luat "Iisus" pe cineva peste picior. Exista ironie in replicile sale, dar este o ironie adresata mai degraba unor mentalitati prezente in multe comunitati romanesti, mentalitate pe care cativa nu s-au sfiit sa o arate chiar in post-ul de fata, desi, din nefericire, nu cred sa fie nici macar constienti ca o au. Am observat ca multe persoane din comunitatea "freakz.war3" devin suspicioase odata ce cineva afiseaza un comportament non-jignitor cu elemente de incurajare vizavi de ceilalti player-i, considerand ca ar exista motive ascunse in spatele cuvintelor jucatorilor respectivi. Mai pe scurt, ma oameni buni, voi nu prea sunteti obisnuiti cu complimentele... Si din aceasta cauza, se pare ca stiti sa actionati cu certitudine numai cand vine vorba de tonuri jignitoare sau neutre, dar cand vine vorba de complimente sau limbaj pozitiv sau chiar autoironie, va cam pierdeti cu firea si aplicati aceleasi raspunsuri, ca in cazul celor mai putin incurajatori si mai mult triviali ( adica celor ce va zic "de mama, de neamuri, etc... ) E ca si cum ai manca cu lingura orice fel de mancare, sau ai folosi pozitia misionarului in fiecare partida de amor, sa nu cumva sa deviem de la tiparele cu care suntem obisnuiti. Nu e vina voastra pana la urma, asta e societatea in care traim, o societate care ne invata ca trebuie sa fim defensivi, suspiciosi si mereu in alerta . Cei care se simt persecutati in vreun fel de comportamente non-agresive si cauta motive sa-si implineasca frustrarile vizavi de acest individ....se pare ca afisati simtomele "ipohondriei" (google-it ca e mult de explicat ce si cum cu afectiunea asta) , in principiu, o persoana care se simte atacata de toata lumea, un individ care exagereaza orice chestie marunta negativa, un individ care isi inchipuie, care se da bolnav si atacat ca sa capete atentie. Nu o face in mod constient uneori, dar asta nu il scuteste de suferinta de "nebagare in seama".
Pe de alta parte, player-ule ce intri cu nick-ul "Iisus", desi nu jignesti pe nimeni in mod intentionat, nick-ul tau starneste controverse, si probabil ca asta si vrei. Nu neaparat controverse negative, poate ca vrei sa atragi atentia asupra unor chestii, dracu stie pana la urma motivele pentru care ti-ai ales nick-ul. Totusi la un nivel, ar trebui sa intelegi ca pt unii, religia in care au fost botezati si educati de catre parintii lor, reprezinta cam singura chestie sacra, singura chestie "tabu" intr-o lume a compromisurilor si nu accepta ca pana si asta sa le fie atacata sub nici o forma. Esti baiat destept te va duce capul sa intelegi ce am vrut sa zic ... ca tot vorbeai despre respect si reciprocitate.
Misto post-ul in care multumesti comunitatii "war3.freakz.ro", ma bucur sa ma aflu printre ei, si sper ca motivele pentru care ai facut-o sa cuprinda mai mult decat obtinerea unui slot. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eT | Bobby

[Lord of War3]



Status: Offline
(since 07-12-2019 14:42)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2348, Topics: 81
Location: Mereu langa tine

Reputation: 416.7
Votes: 14

Post Posted: 21-09-2011, 14:48:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu nick'ul e problema,doar felul in care se comporta. Cei cu nick "Diavolul" sau "Satana" de ce nu vorbesc aiurea? "Hai sa va iau cu mine in iad" sau chestii de genu? - . Asta e singura problema,nu nick'ul sau religia,nu cred ca e vreunul dintre noi ateu,cel putin eu nu. Nu e o problema credinta lui ci doar ca nu arata nici un fel de credinta cand el defapt se da Iisus si asta mi se pare bataie de joc,mai ales la un joc banal pe internet - . Chiar si in viata de zi cu zi,daca face asa,cred ca este foarte chinuit de soarta - .



Ajuta serverele WAR cu un vot: http://www.csservers.ro/evidenta/war3.freakz.ro
LorD*Bobby
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VaLaNgA

[Account disabled]



Status: Offline
(since 12-06-2012 16:18)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 6750, Topics: 121
Location: Kongo

Reputation: -299
Votes: 93

Post Posted: 21-09-2011, 15:21:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De la simplele sale multumiri s-a ajuns sa il criticati in ultimul hal . Mai bine s-ar inchide acest topic pentru ca incepeti sa va certati aiurea pentru niste banale chesti. Este treaba lui felul cum se poarta in viata reala cat si in cea virtuala . Nu putem sa ne impunem cu anumite criterii pe care el oricum nu o sa le bage la cap. Lasati-l acolo in banca lui , e mai amuzant cand e hazliu decat cand incepeti cu ironile la persoana sa.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 21-09-2011, 15:45:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SiLe wrote:
Nu este batjocura, ca nu ia la misto numele mantuitorului care apropo este Yeshua... la noi a ajuns Iisus -
Si tot nu te inteleg Dire, ti se pare normal ca unii jucatori sa puna numele Diavolo si sa fie ok, iar numele Iisus ti se pare inacceptabil(desi am repetat asta ).
Binele si raul sunt doua forte care trebuie sa existe in echilibru, de ce vrei sa strici echilibrul? -



Sile chiar crezi ca se poate compara Diavolo cu Iisus ???

E o batjocura , numele de Diavolo/Satana/Dracu sau whatever ... pot fii luate la batjocura pentru ca e raul intruchipat si trebe sa inspire frica pentru cei credinciosi ... si un fel de respect pentru restul ...

Nu imi spune ca e un lucru bun , ca pe un server unde se adreseaza mai multe cuvinte jignitoare si se joaca omorandu-ti adversarul e fain ca "Iisus a luat headshot from ...." si asa mai departe ...

Nu exista echilibru , e pur si simplu prostie omeneasca si specimenul asta crede ca primeste atentie ca probabil nu are viata sociala ... si din pacate o primeste aici pe forum ...


Eu nu mai comentez, dar nu ma puteti convinge sa imi schimb parerea ... e urat ce face si punct.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 21-09-2011, 15:58:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O dati rau tare in diverse. Offtopic si alte porcarii.

Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by SiLe, 21 September 2011 14:11



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 11-05-2024, 06:43:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x