User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Frost Mage] High Damage + dovezi/formule by Shay.
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message14743
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 11-10-2011, 00:47:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

.
Recunosc ca m-am inselat in privinta Brain Freeze. Imi cer scuze fata de Whysomad si imi retrag afirmatiile facute fata de el.

Am testat in-game, si dupa vreo 30 si ceva de Ice Lance a procuit Brain Freeze. Am testat si cu Blizzard (nu am pus puncte pt blizzard chill effect) si a procuit de asemenea. Inca un bug de reparat la Frost Mage, alaturi de base Frost mastery.

Nu o sa imi sterg contul, stai linistit, afirmatia a fost facuta in euforia creata de multitudinea de posturi irelevante. Iar la Bug report o sa postez in continuare pentru ca nu imi e frica sa recunosc cand gresesc.


Totusi, Brain Freeze procuind din non-chill frost spells nu are relevanta cu asa-zisul "damage prea mare" invocat in legatura cu Ice Lance.


Later edit: FoF nu procuieste, totusi, decat din chill effects.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-10-2011 23:20)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 93, Topics: 16
Location: Italy

Reputation: 57.9
Votes: 4

Post Posted: 11-10-2011, 00:53:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai procuie BF si din frost nova si din armura.... poti testa si pe astea dar eu am facut topicuri deja asta ca sa sti sa nu faci altele. Aparent te-ai inselat cam la toate..... asa poate bagati si voi la cap sa nu va mai hazardati si sa aruncati cu afirmatii in stanga si in dreapta ca toti sunt prosti si totul merge bine. Cat despre FoF din cate am vazut, totul este ok.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 11-10-2011, 00:55:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomad wrote:
Mai procuie BF si din frost nova si din armura.... poti testa si pe astea dar eu am facut topicuri deja asta ca sa sti sa nu faci altele. Aparent te-ai inselat cam la toate..... asa poate bagati si voi la cap sa nu va mai hazardati si sa aruncati cu afirmatii in stanga si in dreapta ca toti sunt prosti si totul merge bine. Cat despre FoF aparent totul este ok.



Procuieste din orice frost spell, asa e. Si te invit sa imi arati la ce anume m-am mai inselat. Accept cu placere orice critica constructiva. Cu calculele facute, sunt 99% sigur ca nu m-am inselat, iar alta tema nu am abordat. Asa ca, repet, te invit sa imi arati acele toate la care m-am inselat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 11-10-2011, 08:31:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomad wrote:
..... asa poate bagati si voi la cap sa nu va mai hazardati si sa aruncati cu afirmatii in stanga si in dreapta ca toti sunt prosti si totul merge bine.


? Nu a afirmat nimeni ca cineva e prost, este un thread constructiv (sau ar trebui sa fie) care trateaza un anumit subiect de la care voi continuati sa va abateti.
Whysomad, nu imi place cat de usor ai reusit sa treci peste utimul meu reply , directionat catre tine in mod evident . Te rog sa il mai citesti odata apoi vezi la ce ti-am dat quote in acest post.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheRealNotHysagi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-11-2011 21:10)
Joined: 18 May 2011
Posts: 18, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 58.9
Votes: 2

Post Posted: 11-10-2011, 11:42:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sheep wrote:
Da, da dmg la best gear PE best gear + Soul link (probabil si glyph)
Nu te mai deranja cu exagerarile si ignoranta, mai mult strici decat ajuti aici . Am numarat eu procurile pentru tine daca tie ti-a fost lene , au fost 11 FoF si 4-5 Brain freeze in exact 2 minute de combat cu Los si Cc gameplay.
Nu spamezi Ice lance si iti intra non stop instante , FoF nu ia proc de pe Icelance si Brain Freeze nu ia proc de pe Ffb.

Nu se joaca cu soul link glyph. In plus, 6 FoF au ca origine nova de pet.
Mi se pare extrem de ciudat ca loviturile de ice lance cu fof erau in jur de 16k damage, dar la sfarsit a dat un 20k.
Judecand dupa data videoclipului si socketul galben de pe incaltari, warlockul are in jur de 4300 resil. Paladinul se pare ca are 3326 resil.
set realmlist mage.freakz.ro

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mbia

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-07-2012 06:55)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 41, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 126.6
Votes: 2

Post Posted: 11-10-2011, 18:59:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai plangeti atat cu ice lance si rezilu vostru, umpleti 6 pagini cu nimic.

Ice lance si frostbolt nu au niciun bug, singura problema este ca magii primesc 8% base mastery in loc de 2%. Asta inseamna ca primiti un dmg mai mare cu 15% numai daca sunteti inghetati.
Asta este singurul bug legat de damage. Degeaba ne luati pe noi cu wai cat dmg am luat prin 3k rezil, omg 31k ice lance de la mag cu 6k spell power. Le umflati atat sa va bage lumea in seama -

Si acum sa va arat ca nu este ca voi.



Dupa cum vedeti in poza la 10k spell am dat 30k frosbolt crit, 11.7k ice lance crit, 5981 normal. Daca era vreun bug la spellurile astea s-ar fi vazut in print. Si cand faceti calculul mai adaugati 5% dmg din glyph la ice lance si 5% dmg din s4 pvp la frostbolt -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 11-10-2011, 21:14:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pare mare dmgu dar asa a fost facut...pare mare pt cei care nu stiu sa previna acel dmg...cand stii sa controlezi un mage nu o sa mai dea dmg asa...solutia?? L2P
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 11-10-2011, 22:34:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
pare mare dmgu dar asa a fost facut...pare mare pt cei care nu stiu sa previna acel dmg...cand stii sa controlezi un mage nu o sa mai dea dmg asa...solutia?? L2P



Tu lipseai din thread-ul asta.

Foarte inteligent comentariul, la fel de inteligent ca atunci cand urlai pe forum ca e bugged Frostfire bolt. E limpede ca tu stii sa "L2P" !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gentleman143

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2012 16:27)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 168, Topics: 7
Location: Simeria , Jud Hunedoara

Reputation: 55.3
Votes: 5

 
Post Posted: 13-10-2011, 21:44:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o intrebare ... nu este posibil asa cum a ramas de pe wolk fairy payback la fire sa ramana Ice Shards si chilled to the bone la frost? este o varianta plauzibila




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 13-10-2011, 22:04:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gentleman143 wrote:
o intrebare ... nu este posibil asa cum a ramas de pe wolk fairy payback la fire sa ramana Ice Shards si chilled to the bone la frost? este o varianta plauzibila



Nu stiu cat de posibil e sa se intample asta, dar nu e cazul, pentru ca nu s-a intamplat asta -.


In primul rand, Fiery Payback nu era un talent pasiv, spre deosebire de Ice Shards si Chilled to the bone, ci unul ce se activa. Genul asta sunt mult mai susceptibile de a se bugui, mai ales in cazul trecerii de pe WotLK pe Cata, pentru cei ce aveau talentul ala.



In al doilea rand, check the numbers. Ice Shards iti crestea crit dmg cu +100% (adica 100% din acel 50% bonus de crit), in total 200%. Acum, in Cataclysm, toate spellurile fac 200% crit damage, nu 150% ca inainte. Si poti sa verifici asta cu orice Frost spell, ai sa vezi ca e in regula. Daca Ice Shards ar "activa" inca, ar creste criturile la 300% (100% din 100% + 200%). Nu este cazul, nu se intampla asta.

Chilled to the bone iti dadea un passive damage bonus si passive chill bonus (+10%). Passive damage bonus e destul de greu de verificat, insa passive chill bonus e destul de clar (ceea ce scoate si talentul asta din discutie, e greu de imaginat ca inca ar "activa" doar jumatate din ce facea). Frostbolt aplica 40% chill + Permafrost 10%. Nu o sa vezi Frostbolt cu chill mai mare de 50%, poti verifica si asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 14-10-2011, 08:37:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate este doar impresia mea dar dmg de la frost mage a scazut in ultimul timp ??
In fine , dupa ce am vazut http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=201563 mi-am dat seama ca acest thread a devenit inutil.
Le sugerez celor deranjati de frost mage dmg sa urmareasca clipul de mai sus si sa observe ca mage-ul este doar self buffed.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stormillidan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 22:01)
Joined: 17 Aug 2011
Posts: 238, Topics: 68
Location: Romania

Reputation: 120.6
Votes: 13

 
Post Posted: 14-10-2011, 09:14:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sheep wrote:
Poate este doar impresia mea dar dmg de la frost mage a scazut in ultimul timp ??
In fine , dupa ce am vazut http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=201563 mi-am dat seama ca acest thread a devenit inutil.
Le sugerez celor deranjati de frost mage dmg sa urmareasca clipul de mai sus si sa observe ca mage-ul este doar self buffed.

Daca videoul este de pe oficial,e dovada clara ca fingers of frost este buguit pe freakz,90% din fingers of frost este din freeze pet talent ... de la 8 30 pana la 9 30 face casturi de frostbolt in continuu si primeste decat 1 FoF -.- ... la noi napuca sa le consume ca deja se mai baga 10 peste 2 stackuri
Nici numi amintesc ultima oara cand am jucat vs un mage si casta frostbolt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BoogieNxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2013 22:27)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 32, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 118.2
Votes: 2

Post Posted: 14-10-2011, 12:26:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stormillidan wrote:
Sheep wrote:
Poate este doar impresia mea dar dmg de la frost mage a scazut in ultimul timp ??
In fine , dupa ce am vazut http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=201563 mi-am dat seama ca acest thread a devenit inutil.
Le sugerez celor deranjati de frost mage dmg sa urmareasca clipul de mai sus si sa observe ca mage-ul este doar self buffed.

Daca videoul este de pe oficial,e dovada clara ca fingers of frost este buguit pe freakz,90% din fingers of frost este din freeze pet talent ... de la 8 30 pana la 9 30 face casturi de frostbolt in continuu si primeste decat 1 FoF -.- ... la noi napuca sa le consume ca deja se mai baga 10 peste 2 stackuri
Nici numi amintesc ultima oara cand am jucat vs un mage si casta frostbolt



Dovada clara ca FoF este buguit trebuie adusa cu probe, nu dedusa pe baza unui clip de pe alt server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 14-10-2011, 14:23:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se discuta despre FoF proc chance aici , exista topic separat pt asta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 14-10-2011, 22:17:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am reparat Frost Specialization sa dea 2 base mastery in loc de 8 (-15% damage) iar zilele trecute am reparat si abilitatile de la water elemental sa nu mai treaca de resilience.

Cum ati facut iar o drama de cacat in tot topicul nu o sa stau sa il citesc tot, majoritatea problemelor erau de la cele 2 chestii mentionate de mine. Got other bugs, postati topicuri noi cu dovezi


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 14 October 2011 20:17



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6    


The time now is 01-10-2024, 06:14:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password