User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] Blink in arene
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3512
Irregularz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-12-2011 14:35)
Joined: 10 Aug 2011
Posts: 25, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 0.7
Votes: 4

 
Post Posted: 17-10-2011, 22:10:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1953 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: Pai in anumite portiuni din arena(ruine/nagrand/blade edge's arena)blink ma da in acelasi loc.Si nu ca as avea cva in fata(vreun pilon sau cimitiru din ruine)e din cauza ca e un mic damb de 1-5 Cm.
Dovada / Proof: Pai 1 la mana in durotar la dueluri sar peste ditamai dambu si in arena ma impiedic de o piatra cu blink.> http://imageshack.us/f/829/wowscrnshot101711224529.jpg/
> http://imageshack.us/f/716/wowscrnshot101711224532.jpg/
Screenshot in arena nu am....nu prea apuc sa fac...
Si 2 la mana nu cred ca Blizz ar fi facut ca in arene cva sa fie in defavoarea unei anumite clase...adik dak Blink zice 20 yd mai in fata atunci sa fie 20,nu sa ma dea in acelasi loc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 17-10-2011, 23:03:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din ce zici tu ar trebui sa treci si prin ziduri cu blinkul ala ca sa faci cei 20 de yarzi.Cum nu poti trece prin zid mi se pare normal sa nu treci nici de un damb.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 17-10-2011, 23:21:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Taci, cã nu ai o treabã.

Confirm, confirm, confirm. Blinkul dat pe loc=sinucidere, mai ales dacã e un rogue pe tine.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 19-10-2011, 01:15:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
Din ce zici tu ar trebui sa treci si prin ziduri cu blinkul ala ca sa faci cei 20 de yarzi.Cum nu poti trece prin zid mi se pare normal sa nu treci nici de un damb.


Aici e vorba de WoW, nu de altceva. Ar trebui sa poti da blink si in rampa. Confirm bugul, e vechi ca o branza buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Myaghi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2011 15:51)
Joined: 10 Jul 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 3.6
Votes: 10

Post Posted: 19-10-2011, 14:21:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca e bug.Asta se intampla si pe retail.Daca la 20y in fata ta este un obstacol gen stalp nu te va teleporta in mijlocul lui in textura.Si dupa ce executi comanda de blink scriptul sa primeasca ceva gen error sau fail si teleportarea sa nu aibe loc, tu ramanand pe loc.Ideal ar fi pentru magi sa faca scriptul la blink in asa fel incat daca in cei 20y este un obstacol atunci sa fii teleportat inaintea sau dupa el (in functie de distanta dintre character si obstacol. Exp: daca este stalpu la ~5y de tine sa poti ajunge dupa el iar daca este la xx+ sa te teleporteze exact inaintea lui)
Bine nici eu nu stiu cum au fost facute scripturile pe freakz deci acest coment ar putea fi useless -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Irregularz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-12-2011 14:35)
Joined: 10 Aug 2011
Posts: 25, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 0.7
Votes: 4

 
Post Posted: 19-10-2011, 16:48:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Myaghi wrote:
Nu cred ca e bug.Asta se intampla si pe retail.Daca la 20y in fata ta este un obstacol gen stalp nu te va teleporta in mijlocul lui in textura.Si dupa ce executi comanda de blink scriptul sa primeasca ceva gen error sau fail si teleportarea sa nu aibe loc, tu ramanand pe loc.Ideal ar fi pentru magi sa faca scriptul la blink in asa fel incat daca in cei 20y este un obstacol atunci sa fii teleportat inaintea sau dupa el (in functie de distanta dintre character si obstacol. Exp: daca este stalpu la ~5y de tine sa poti ajunge dupa el iar daca este la xx+ sa te teleporteze exact inaintea lui)
Bine nici eu nu stiu cum au fost facute scripturile pe freakz deci acest coment ar putea fi useless -
Am zis ca in fata mea nu e nimic,orizont deschis.Ce ma impiedica pe mn e un damb amarat.Iar ideea ta chiar e f buna:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 19-10-2011, 22:37:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Myaghi wrote:
Nu cred ca e bug.Asta se intampla si pe retail.Daca la 20y in fata ta este un obstacol gen stalp nu te va teleporta in mijlocul lui in textura.Si dupa ce executi comanda de blink scriptul sa primeasca ceva gen error sau fail si teleportarea sa nu aibe loc, tu ramanand pe loc.Ideal ar fi pentru magi sa faca scriptul la blink in asa fel incat daca in cei 20y este un obstacol atunci sa fii teleportat inaintea sau dupa el (in functie de distanta dintre character si obstacol. Exp: daca este stalpu la ~5y de tine sa poti ajunge dupa el iar daca este la xx+ sa te teleporteze exact inaintea lui)
Bine nici eu nu stiu cum au fost facute scripturile pe freakz deci acest coment ar putea fi useless -

Este deja script pentru aºa ceva. Încearcã sã dai Blink printr-un pillar sau altceva. Nu te va lãsa. De ce? Pentru cã este bãgat scriptul pentru LoS (Line of Sight). Problema nu este de la LoS aici, pentru cã dacã nu ar fi mers Blink, nici nu ai fi putut casta peste acea denivelare.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
branuletz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2012 17:49)
Joined: 29 Aug 2011
Posts: 389, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 51.9
Votes: 12

 
Post Posted: 20-10-2011, 15:58:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Myaghi wrote:
Nu cred ca e bug.Asta se intampla si pe retail.Daca la 20y in fata ta este un obstacol gen stalp nu te va teleporta in mijlocul lui in textura.Si dupa ce executi comanda de blink scriptul sa primeasca ceva gen error sau fail si teleportarea sa nu aibe loc, tu ramanand pe loc.Ideal ar fi pentru magi sa faca scriptul la blink in asa fel incat daca in cei 20y este un obstacol atunci sa fii teleportat inaintea sau dupa el (in functie de distanta dintre character si obstacol. Exp: daca este stalpu la ~5y de tine sa poti ajunge dupa el iar daca este la xx+ sa te teleporteze exact inaintea lui)
Bine nici eu nu stiu cum au fost facute scripturile pe freakz deci acest coment ar putea fi useless -


cea mai tampita idee, de cand mama naibii blinku te da prin stalpi? ar reprezenta un avantaj enorm pentru magi sa dai blink in fata unui stalp si sa te dea dupa el.
also, pe blizz, daca in fata ta, pe la 15 yards, sa zicem, este un copac iar tu dai blink, te teleporteaza in fata copacului, fara sa treci prin el. chiar daca acel copac are 3 yards, 15+3=18. nu te baga dupa copac.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
poga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-04-2012 15:21)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 131, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -131.3
Votes: 12

Post Posted: 20-10-2011, 21:50:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Confirm, chiar azi ma chinuiam sa prind un player in ruins pentru ca mergea in lose si dadeam blink pe teren drept ca sa am range la el dar ma dadea pe loc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nyv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2018 14:41)
Joined: 16 Sep 2011
Posts: 75, Topics: 2
Location: United States

Reputation: 212.4
Votes: 5

 
Post Posted: 21-10-2011, 12:16:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Irregularz wrote:
Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1953 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: Pai in anumite portiuni din arena(ruine/nagrand/blade edge's arena)blink ma da in acelasi loc.Si nu ca as avea cva in fata(vreun pilon sau cimitiru din ruine)e din cauza ca e un mic damb de 1-5 Cm.
Dovada / Proof: Pai 1 la mana in durotar la dueluri sar peste ditamai dambu si in arena ma impiedic de o piatra cu blink.> http://imageshack.us/f/829/wowscrnshot101711224529.jpg/
> http://imageshack.us/f/716/wowscrnshot101711224532.jpg/
Screenshot in arena nu am....nu prea apuc sa fac...
Si 2 la mana nu cred ca Blizz ar fi facut ca in arene cva sa fie in defavoarea unei anumite clase...adik dak Blink zice 20 yd mai in fata atunci sa fie 20,nu sa ma dea in acelasi loc.




nu va ajunge ca magu frost tine pe loc aproape orice clasa, va mai trebuie si blink prin pereti/damburi ca sa nu va bata unul care chiar stie sa joace:))




Uploaded with ImageShack.us
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
w00t

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2013 17:21)
Joined: 15 Sep 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 67
Votes: 3

Post Posted: 21-10-2011, 13:36:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
nu va ajunge ca magu frost tine pe loc aproape orice clasa, va mai trebuie si blink prin pereti/damburi ca sa nu va bata unul care chiar stie sa joace:))


Nu inteleg ce treaba are ce ai scris tu cu Blinkul din topic care este clar buguit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Irregularz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-12-2011 14:35)
Joined: 10 Aug 2011
Posts: 25, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 0.7
Votes: 4

 
Post Posted: 21-10-2011, 22:57:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nyv wrote:
Irregularz wrote:
Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=1953 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: Pai in anumite portiuni din arena(ruine/nagrand/blade edge's arena)blink ma da in acelasi loc.Si nu ca as avea cva in fata(vreun pilon sau cimitiru din ruine)e din cauza ca e un mic damb de 1-5 Cm.
Dovada / Proof: Pai 1 la mana in durotar la dueluri sar peste ditamai dambu si in arena ma impiedic de o piatra cu blink.> http://imageshack.us/f/829/wowscrnshot101711224529.jpg/
> http://imageshack.us/f/716/wowscrnshot101711224532.jpg/
Screenshot in arena nu am....nu prea apuc sa fac...
Si 2 la mana nu cred ca Blizz ar fi facut ca in arene cva sa fie in defavoarea unei anumite clase...adik dak Blink zice 20 yd mai in fata atunci sa fie 20,nu sa ma dea in acelasi loc.




nu va ajunge ca magu frost tine pe loc aproape orice clasa, va mai trebuie si blink prin pereti/damburi ca sa nu va bata unul care chiar stie sa joace:))

Deci 1 nu mai postati pt +1.
2 Eu nu am zis ca vreau sa treaca prin pereti si prin toate kkturile,dak te'ai fi uitat la cele 2 printuri care le'am pus ai fi vazut ca sar peste o denivelare destul de mare,iar in arena ma incurc de un damb mititel de cativa cm,iar asta nu ar trebui sa se intample .Cum am spus blizz nu ar face cva intr'o arena sa fie in defavoarea undei clase anumite[cum e in cazul nostru la mage].Asa ar trebui sa fie si la rogue atunci cand dai shadowstep dak e un damb mititel in fata sa te dea langa dambu ala sau chiar in acelasi loc.Ti'ar conveni?Nu cred.Sau la warr intercept sa te dea in same place, nu cred ca v'ar conveni.Asa ca taceti drq si nu mai postati aiurea.Va dati voi cu parerea aiurea ca sa nu se fixeze bugu,ca bineinteles ca la rogue si la warr le convine chestia asta,sa nu mai fuga mage'u la mama drq si sa nu il pot prinde,nu asa va ganditi voi?Mai bn taceti drq si va vedeti de treaba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Irregularz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-12-2011 14:35)
Joined: 10 Aug 2011
Posts: 25, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 0.7
Votes: 4

 
Post Posted: 22-10-2011, 00:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
Din ce zici tu ar trebui sa treci si prin ziduri cu blinkul ala ca sa faci cei 20 de yarzi.Cum nu poti trece prin zid mi se pare normal sa nu treci nici de un damb.

Aolo acu iti vazui si tie postu,altu care isi da el cu parerea se gandeste el profund:"bai stai ca sti ca mageu park nu poate sa treaca prin stalpi asa ca e logic sa nu treaca nici de un damb bla bla bla"filozofie,presupun ca ai postat asa sa te afli in treaba,eu zic sa nu mai postezi aiurea dak nu sti despre ce e vorba sau nu itelegi ce am spus.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
radicallyftw
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-08-2013 15:45)
Joined: 04 Feb 2011
Posts: 642, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 30

 
Post Posted: 22-10-2011, 00:15:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am jucat mage din vanila si singura rezolvare care am vazut.o pe privat la blink este aceea de iti facea blinku gen charge de la warr, te trimitea in fata cu 20yards cu 500% speed sau cat naibi iti dadea, doar o sugestie, dar daca merge facut asa si aici cred ca ar repara foarte multe probleme....

Level 80-8 ore....2 meserii full-2zile....un gear score de 5,5k-3 sapt....un wipe pe freakz....de nepretuit pentru toate celelalte exista DONATE.
"acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare"
http://www.youtube.com/watch?v=aM4uTNhb5rg&NR=1
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
icsu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2013 15:12)
Joined: 12 Dec 2010
Posts: 81, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 45.3
Votes: 10

 
Post Posted: 22-10-2011, 02:57:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici prin instante, pe teren drept nu merge. tot pe loc te da, si e enervant cand iei aggro la 1 mob si vrei sa fugi de el.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 28 November 2011 12:42



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 27-06-2024, 04:14:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x