User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Important] Feral druid RIP damage.
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message20572
Whysomadbro
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-12-2011 20:17)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 439, Topics: 83
Location: Italy

Reputation: -87.9
Votes: 14

 
Post Posted: 13-11-2011, 13:41:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kreedz wrote:
Stii macar ce gear are druidu ala? sau pe ce patch e?


Este patch 4.2, ai changes in patch notes , te poti uita ce s-a schimbat.

trutilol wrote:
De unde ai scos u faza cu "Arene facute la 2800+ rate nu cred ca sunt vs playeri cu gear din mobi."??(ai dat cu presupusu cred)si nici nu e 4.0.6 deci gearu difera!!!
http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Icematikz/simple (this week 14-18 la 1.8k, nush de unde ai scos faza cu 2.8k mmr)


Ce treaba are team rate, cu mmr? Ai idee macar cum este sistemul de arene? Braindeadly ala avea 3k+ mmr el.

suckyourself wrote:

1. Stiu ca am zis ca din ss-uri reiese clar bug-ul ... Ei bine , poate nu e bug ...
2. Toate PS-urile care le-ati adus voi sunt facute pe dummy !
3. Voi reveni cu niste ps-uri legate de rip dmg , in calitate de "victima" .


Niciodata nu am sustinut ca dmg dat de rip pe playeri este normal, trebuie gasit de ce se comporta altfel pe playeri , fata de dummy. V-am dat filmul ala sa va faceti o idee despre feral dmg @ blizz. Am discutat ceva cu Setemotion aseara, ramane sa testez astazi pe pentru ca am o banuiala.

Allerias wrote:
Va dAti de cur in sus degeaba toti druizii.vi se pare normal ca un druid proaspat 85 cu iteme vai de el sa dea 13 14 k rip crit?pe shaman cu 3 k resil ?iar treaba cu print/dovezi lasati-ma frate ca stiti prea bine ca asa e. -


Tu din ce gaura ai mai iesit prietene? Hai totusi sa nu exageram..... nu dau eu cu full vicious cu hunter in team, cu 18k ap cate 13k, asa ca mai usor cu aberatiile.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trutilol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-08-2013 11:12)
Joined: 13 Dec 2010
Posts: 132, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 22.3
Votes: 8

 
Post Posted: 13-11-2011, 16:27:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomadbro wrote:
kreedz wrote:
Stii macar ce gear are druidu ala? sau pe ce patch e?


Este patch 4.2, ai changes in patch notes , te poti uita ce s-a schimbat.

trutilol wrote:
De unde ai scos u faza cu "Arene facute la 2800+ rate nu cred ca sunt vs playeri cu gear din mobi."??(ai dat cu presupusu cred)si nici nu e 4.0.6 deci gearu difera!!!
http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Icematikz/simple (this week 14-18 la 1.8k, nush de unde ai scos faza cu 2.8k mmr)


Ce treaba are team rate, cu mmr? Ai idee macar cum este sistemul de arene? Braindeadly ala avea 3k+ mmr el.

suckyourself wrote:

1. Stiu ca am zis ca din ss-uri reiese clar bug-ul ... Ei bine , poate nu e bug ...
2. Toate PS-urile care le-ati adus voi sunt facute pe dummy !
3. Voi reveni cu niste ps-uri legate de rip dmg , in calitate de "victima" .


Niciodata nu am sustinut ca dmg dat de rip pe playeri este normal, trebuie gasit de ce se comporta altfel pe playeri , fata de dummy. V-am dat filmul ala sa va faceti o idee despre feral dmg @ blizz. Am discutat ceva cu Setemotion aseara, ramane sa testez astazi pe pentru ca am o banuiala.

Allerias wrote:
Va dAti de cur in sus degeaba toti druizii.vi se pare normal ca un druid proaspat 85 cu iteme vai de el sa dea 13 14 k rip crit?pe shaman cu 3 k resil ?iar treaba cu print/dovezi lasati-ma frate ca stiti prea bine ca asa e. -


Tu din ce gaura ai mai iesit prietene? Hai totusi sa nu exageram..... nu dau eu cu full vicious cu hunter in team, cu 18k ap cate 13k, asa ca mai usor cu aberatiile.


si de unde sti u ca are el 3kmmr?ca din filmuletu ala nu iti arata chestia asta si uitate si la comenturile de pe youtube


url=http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=WoW+Freakz&cn=Strumphitza][/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomadbro
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-12-2011 20:17)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 439, Topics: 83
Location: Italy

Reputation: -87.9
Votes: 14

 
Post Posted: 13-11-2011, 16:43:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trutilol wrote:
si de unde sti u ca are el 3kmmr?ca din filmuletu ala nu iti arata chestia asta si uitate si la comenturile de pe youtube


Pentru ca eu mai urmaresc si ce se intampla pe retail. In fine punctul tau de vedere care vrea sa fie, ca sunt arene facute vs playeri care nu au gear? Bun fiecare cu parerile lui, acum nu mai cauta anturaj pe forum si posteaza ceva dovezi daca ai de postat, sau abtine-te.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unqsapro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-11-2011 23:51)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 24, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 16.7
Votes: 5

Post Posted: 13-11-2011, 19:33:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomadbro wrote:
trutilol wrote:
si de unde sti u ca are el 3kmmr?ca din filmuletu ala nu iti arata chestia asta si uitate si la comenturile de pe youtube


Pentru ca eu mai urmaresc si ce se intampla pe retail. In fine punctul tau de vedere care vrea sa fie, ca sunt arene facute vs playeri care nu au gear? Bun fiecare cu parerile lui, acum nu mai cauta anturaj pe forum si posteaza ceva dovezi daca ai de postat, sau abtine-te.


Whysomadbro wrote:

Tu din ce gaura ai mai iesit prietene? Hai totusi sa nu exageram..... nu dau eu cu full vicious cu hunter in team, cu 18k ap cate 13k, asa ca mai usor cu aberatiile.


Cate minciuni o sa mai postezi pe forum? cu 18k attackpower, cu glyph of rip, cu mangle pe target si mastery 14 dai 16k pe zero resil si ne zici ca dai 13k, frumos ...

branuletz wrote:
eu pe freakz am 13k ap, dau 11k crit.

dmg-ul la rip nu se modifica daca prinzi 1 proc cand e pe target bleedu, so, y'all fail.


Mai nou boschetarii din Italia se cred bawsi pe forum unde propriul interes primeaza iar restul nu conteaza.


 
Staff message (*0ranGe ! extrem):
 
+1 warn, limbaj.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomadbro
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-12-2011 20:17)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 439, Topics: 83
Location: Italy

Reputation: -87.9
Votes: 14

 
Post Posted: 13-11-2011, 19:42:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era vorba ca druid in iteme din mobi da 13k pe 3k resil, dar tu dai Quote la jumate din text. Anyway nu are rost sa ma cobor la nivelul tau. -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unqsapro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-11-2011 23:51)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 24, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 16.7
Votes: 5

Post Posted: 13-11-2011, 22:57:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whysomadbro wrote:
Era vorba ca druid in iteme din mobi da 13k pe 3k resil, dar tu dai Quote la jumate din text. Anyway nu are rost sa ma cobor la nivelul tau. -


Ma, baga teste pe 0 resil si poti compara rezultatele cu cele pe blizz. FOLOSESTE ACEEASI UNITATE DE MASURA ADICA DUMY CU ZERO RESIL CUM E PE BLIZZ!

Tu faci comparatie intre: prit retail ZERO RESIL si freakz unde doar pe 3 k resil dai dmg. Vezi ca e dumy cu zero resil in elvin te astept sa imi confirmi ca dai 16 k la 18 k attackpower, cand ar trebui sa dai 12240 ( Diferenta de dmg Blizz- Freakz este de: 16k-12240= 3760) . Asta e intradevar OP la druid. Nu cred ca exista bug la fel de mare care poate fi comparat, poate doar necrotic strike de la dk.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BritR

[UN-UNDEFEATABLE]



Status: Offline
(since 09-02-2015 12:53)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 460, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 75
Votes: 9

 
Post Posted: 14-11-2011, 15:58:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trutilol wrote:
Whysomadbro wrote:
kreedz wrote:
Stii macar ce gear are druidu ala? sau pe ce patch e?


Este patch 4.2, ai changes in patch notes , te poti uita ce s-a schimbat.

trutilol wrote:
De unde ai scos u faza cu "Arene facute la 2800+ rate nu cred ca sunt vs playeri cu gear din mobi."??(ai dat cu presupusu cred)si nici nu e 4.0.6 deci gearu difera!!!
http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Icematikz/simple (this week 14-18 la 1.8k, nush de unde ai scos faza cu 2.8k mmr)


Ce treaba are team rate, cu mmr? Ai idee macar cum este sistemul de arene? Braindeadly ala avea 3k+ mmr el.

suckyourself wrote:

1. Stiu ca am zis ca din ss-uri reiese clar bug-ul ... Ei bine , poate nu e bug ...
2. Toate PS-urile care le-ati adus voi sunt facute pe dummy !
3. Voi reveni cu niste ps-uri legate de rip dmg , in calitate de "victima" .


Niciodata nu am sustinut ca dmg dat de rip pe playeri este normal, trebuie gasit de ce se comporta altfel pe playeri , fata de dummy. V-am dat filmul ala sa va faceti o idee despre feral dmg @ blizz. Am discutat ceva cu Setemotion aseara, ramane sa testez astazi pe pentru ca am o banuiala.

Allerias wrote:
Va dAti de cur in sus degeaba toti druizii.vi se pare normal ca un druid proaspat 85 cu iteme vai de el sa dea 13 14 k rip crit?pe shaman cu 3 k resil ?iar treaba cu print/dovezi lasati-ma frate ca stiti prea bine ca asa e. -


Tu din ce gaura ai mai iesit prietene? Hai totusi sa nu exageram..... nu dau eu cu full vicious cu hunter in team, cu 18k ap cate 13k, asa ca mai usor cu aberatiile.


si de unde sti u ca are el 3kmmr?ca din filmuletu ala nu iti arata chestia asta si uitate si la comenturile de pe youtube

uite de aici dude http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=197965
cum zicea si italianu, dmg se comporta ciudat pe playeri, in pve sau pe 0 rezil e aprox normal


herad wrote:

@offtopic : mi-a zis zohlong ala pe PM ca ma voie sa scriu colorat cand vreua sa EVIDENTIEZ ceva .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hallon1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-08-2013 21:28)
Joined: 17 Jun 2010
Posts: 270, Topics: 53
Location: Iasi

Reputation: 17.2
Votes: 9

 
Post Posted: 14-11-2011, 16:03:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 prea mare e dmg acuma la druid feral . E immortal - do somethink



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 14-11-2011, 16:09:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trutilol wrote:
Whysomadbro wrote:
kreedz wrote:
Stii macar ce gear are druidu ala? sau pe ce patch e?


Este patch 4.2, ai changes in patch notes , te poti uita ce s-a schimbat.

trutilol wrote:
De unde ai scos u faza cu "Arene facute la 2800+ rate nu cred ca sunt vs playeri cu gear din mobi."??(ai dat cu presupusu cred)si nici nu e 4.0.6 deci gearu difera!!!
http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Icematikz/simple (this week 14-18 la 1.8k, nush de unde ai scos faza cu 2.8k mmr)


Ce treaba are team rate, cu mmr? Ai idee macar cum este sistemul de arene? Braindeadly ala avea 3k+ mmr el.

suckyourself wrote:

1. Stiu ca am zis ca din ss-uri reiese clar bug-ul ... Ei bine , poate nu e bug ...
2. Toate PS-urile care le-ati adus voi sunt facute pe dummy !
3. Voi reveni cu niste ps-uri legate de rip dmg , in calitate de "victima" .


Niciodata nu am sustinut ca dmg dat de rip pe playeri este normal, trebuie gasit de ce se comporta altfel pe playeri , fata de dummy. V-am dat filmul ala sa va faceti o idee despre feral dmg @ blizz. Am discutat ceva cu Setemotion aseara, ramane sa testez astazi pe pentru ca am o banuiala.

Allerias wrote:
Va dAti de cur in sus degeaba toti druizii.vi se pare normal ca un druid proaspat 85 cu iteme vai de el sa dea 13 14 k rip crit?pe shaman cu 3 k resil ?iar treaba cu print/dovezi lasati-ma frate ca stiti prea bine ca asa e. -


Tu din ce gaura ai mai iesit prietene? Hai totusi sa nu exageram..... nu dau eu cu full vicious cu hunter in team, cu 18k ap cate 13k, asa ca mai usor cu aberatiile.


si de unde sti u ca are el 3kmmr?ca din filmuletu ala nu iti arata chestia asta si uitate si la comenturile de pe youtube

A fost cel mai high rated hunter din lume since wotlk,also btw unele spells se comporta diferit fata de rezil desii nu toate cum ar fi rip/bane of doom/waterbolt/shield of rigtheousness etc,numai veniti si va dati cu parerea atat asteptati sa citeasca socker si vad stii ce e de facut.De cand am testat pe ptr rezilu a "avut diverse probleme" chiar daca multi gm sustin ca merge corect e foarte diferit fata de cel de pe dummy, pe dummy merge corect rezilu la all spells,pe playeri nu la toate pe de alta parte rezilu reduce crit chance dmg primit ca pe wotlk,desii nu ar trebui sa o faca pe cata.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hallon1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-08-2013 21:28)
Joined: 17 Jun 2010
Posts: 270, Topics: 53
Location: Iasi

Reputation: 17.2
Votes: 9

 
Post Posted: 14-11-2011, 18:30:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trutilol wrote:
Whysomadbro wrote:
Poftim arene cu playeri de top.
https://youtube.com/watch?v=6ColF9O2mHQ:


Pe playeri fara def cdz, din 10k+ rake si 12k+ rip nu ii scoate. Omoara rogue in 10 secunde? - Arene facute la 2800+ rate nu cred ca sunt vs playeri cu gear din mobi.

30k shred? 30k FB? 30k ravage date cu procs? Eu de cand fac arene (si fac si eu cu hunter) nu am vazut numerele astea si toata lumea se plange de feral. Deja comentariile nu isi mai au rostul.


De unde ai scos u faza cu "Arene facute la 2800+ rate nu cred ca sunt vs playeri cu gear din mobi."??(ai dat cu presupusu cred)si nici nu e 4.0.6 deci gearu difera!!!
http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Icematikz/simple (this week 14-18 la 1.8k, nush de unde ai scos faza cu 2.8k mmr)



-)) e patch 4.2 tu ai vazut warr ala ce umeri avea -) omg frate cand va vad . nusj dc tot sufertiti cu clasa voastra . hai sa o luam asa warr isi ia bataie sigur de la mage , mai nou isi ia o umilinta de la druid feral de te doare cap , numa dodge dai in druid feral. Oricum are 25% dmg in plus cat ati vrea voi sa ziceti ca nu e asa cei care jucati cu druid feral ( nu pot intelege dc ziceti nu e nu e baguit si in gandu vostru las ca eu am feral si treb sa fie buffat nu nerfuit , nu inteleg dc nu ziceti da wa e baguit treb sa fie la normal dmg )

Am gasit cv modificari la druid poate ajuta pe shokeru:

December 15
-Rake will no longer receive twice the benefit from the Feral druid Mastery Razor Claws.

December 2
-Rake is now dealing the same damage outside of Cat Form when the druid has the Razor Claws mastery. Rake damage also stays consistent when modified by Mangle as a druid shifts out of Cat Form.

November 23
-The damage done by the following abilities has been reduced by approximately 17%: Mangle (Bear), Maul, Lacerate, Pulverize, Swipe (Bear), Thrash.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
terminatoru25

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2012 10:57)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 39, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 46.4
Votes: 2

Post Posted: 14-11-2011, 20:11:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema asta a fost rezolvata de mult...era din cauza la faptu ca druidu lua attack power si din arma ceea ce rezulta cam 4k attk power in +.Cu alte cuvinte Rip da cat dmg trebuie in momentu de fata.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vbmv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2012 05:55)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 382, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: -41.1
Votes: 6

Post Posted: 14-11-2011, 23:14:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bleeds ignora armura ? (Scz intrebarea de noob dar chiar nu stiu )
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whysomadbro
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-12-2011 20:17)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 439, Topics: 83
Location: Italy

Reputation: -87.9
Votes: 14

 
Post Posted: 14-11-2011, 23:41:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vbmv wrote:
Bleeds ignora armura ? (Scz intrebarea de noob dar chiar nu stiu )

Da.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unqsapro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-11-2011 23:51)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 24, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 16.7
Votes: 5

Post Posted: 15-11-2011, 06:19:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

terminatoru25 wrote:
Problema asta a fost rezolvata de mult...era din cauza la faptu ca druidu lua attack power si din arma ceea ce rezulta cam 4k attk power in +.Cu alte cuvinte Rip da cat dmg trebuie in momentu de fata.


Ma se vede clar ca druidul da pe dumy cu zero resil ( TESTAT SI PE FREAKZ SI PE BLIZZ) cu 25% mai mult pe freakz.
Ceea ce nu intelege nimeni este ca toti druizii feral zic ca nu e bug... cand abilitatea da cu 25% mai mult decat trebuie.

vin din nou cu exemplele de rigoare.
Druid feral pe freakz da aici la 13K attackpower 11k., druid feral pe blizz da la 16K attackpower tot atat deci e evident ca e bug la rip.
Discutam de dumy cu zero resil deci nu incercati sa distrageti atentia spunand ca da dmg mai mare pe player. RIP pe freakz are dmg prea mare pe zero resil comparativ cu blizzard.

branuletz wrote:
eu pe freakz am 13k ap, dau 11k crit.

Druid pe blizz cu 16k attackpower da 11 k si are: glyph pf rip, mangle pe target, mastery 14.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coriolis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-02-2014 14:08)
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 83, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 68.3
Votes: 3

Post Posted: 15-11-2011, 12:59:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Formula pentru Rip Tick damage, la 5 combo points, este:
Rip Tick = 56 + 161*5 + 0.1035 * Attack Power

Pentru a valida formula, voi folosi screenshot-ul de pe oficial dat la inceputul threadului.
Acolo un feral cu 16221 AP si 13.8 Mastery da 5436 Rip Tick.

Damage multipliers: Glyph of Rip = 1.15 | Mangle debuff = 1.3 | Mastery = 1.428
Rip Tick = (861 + 0.1035 * 16221) * 1.15 * 1.3 * 1.428 = 2540 * 1.15 * 1.3 * 1.428 = 5423

Dupa cum vedeti diferenta dintre valoarea calculata si cea de pe live Blizz server este sub 1%.
Pe Freakz insa apar diferente notabile - cu un druid @ 13200 AP si 13.2 Mastery am dat 6096 Rip Tick, in loc de 4694 (dummy 0 resil)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Setemotion, 26 November 2011 22:01



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 30-09-2024, 14:13:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x