User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] Valiona & Theralion - 10/25H - Nu stergeti !!!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message50485
Restoman

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-01-2013 08:57)
Joined: 31 Jan 2012
Posts: 16, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45.7
Votes: 2

 
Post Posted: 06-02-2012, 10:31:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

buzzz wrote:
1. Deci nu neaprat sa inceapa spawnu la adds dar sa fie rate mai mic max 2-3 adds pana la prima tranzitie.

.



iti place sa iei wipe si sa lasi oamenii in portal sa omoare de la inceput mobii nu?-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
buzzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2015 13:03)
Joined: 17 Sep 2010
Posts: 345, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -49.6
Votes: 6

Post Posted: 06-02-2012, 16:36:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Restoman se pare ca nu ai o treaba cu intelegerea unei discutii pe care o am cu zohl, eu si restu ... esti total pe dinafara si propun sa te mai abtii sa postezi la un subforum de bug report cu expresii de genul .... si nustiu daca stii dar daca lasi oameni in portal ... mor dupa 30 de sec ca iau 50k dmg pe secunda dar na daca wow-ul nu se prinde de tine macar comentariile aiurea.

sry zohl pt offtopic, dar la unii chiar nu le gandeste neuronul singuratic.


Ontopic: sar putea si cu no damage ca normal daca le vezi sa fii prea chior sa iei dmg in realm de la flames deci end result-ul e la fel.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 06-02-2012, 17:37:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Doar fabulous flames mai da damage in realm?



ni sa intamplat sa puna flames si engulfing pe oameni din realm, iarasi o problema destul de mare, ca dadeai wipe cu engulfing la aia de afara



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Restoman

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-01-2013 08:57)
Joined: 31 Jan 2012
Posts: 16, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45.7
Votes: 2

 
Post Posted: 06-02-2012, 18:10:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
si nustiu daca stii dar daca lasi oameni in portal ... mor dupa 30 de sec ca iau 50k dmg pe secunda dar na daca wow-ul nu se prinde de tine macar comentariile aiurea.


Ai facut vreodata valiona 25 hc pe serverul asta?sau ati ramas tot la pos/fos hc? Vai de capu' tau iti las 1 h playerii in portal si iti arat ca nu mor.Macar nu mai vorbi daca nu stii

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raxxar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2015 11:03)
Joined: 17 Oct 2011
Posts: 194, Topics: 24
Location: Bulgaria

Reputation: 247.1
Votes: 8

Post Posted: 07-02-2012, 15:27:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

i will give u some proofs cause u always ask for proofs for things u can test . Guess whats the bug here and combine it with the never ending twilight sentries in normal despite the fact that they are dead in twilight -






Thank you!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suffer

[Creep]



Status: Offline
(since 28-01-2021 21:17)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 708, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 304.4
Votes: 15

 
Post Posted: 13-02-2012, 00:46:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

New problem @ V&T la noi pe 10hc in camera mobii dau evade, dovada aici http://i43.tinypic.com/2e0u71y.jpg
Si confirm, aceeasi problema cu bilele stackata ca in printurile de mai sus, e ff nasol..cu 3 raiduri facem bot10hcu' easy si la al 4-lea se buguie asa ca mai sus..si avem probleme..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 13-02-2012, 01:16:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci faza cu bilele de afara si adds din realm e total aiurea.Nu era nici un add inauntru si afara erau cateodata 3-4 bile dalea care dadeau un dmg infernal.Trebuie facut ceva in privinta asta,ori se buguie realmu ori nu stiu ca ceva dubios se intampla akl sigur.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arnisgd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2017 09:55)
Joined: 27 Oct 2011
Posts: 211, Topics: 8
Location: Lithuania

Reputation: 69.4
Votes: 3

 
Post Posted: 13-02-2012, 11:41:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Suffer wrote:
New problem @ V&T la noi pe 10hc in camera mobii dau evade, dovada aici http://i43.tinypic.com/2e0u71y.jpg
Si confirm, aceeasi problema cu bilele stackata ca in printurile de mai sus, e ff nasol..cu 3 raiduri facem bot10hcu' easy si la al 4-lea se buguie asa ca mai sus..si avem probleme..


Can u please tell me what is that addon you use to see boss HP in percents above the HP bar.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 13-02-2012, 21:27:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tamaie wrote:
Deci faza cu bilele de afara si adds din realm e total aiurea.Nu era nici un add inauntru si afara erau cateodata 3-4 bile dalea care dadeau un dmg infernal.Trebuie facut ceva in privinta asta,ori se buguie realmu ori nu stiu ca ceva dubios se intampla akl sigur.




daca le dai 1 shot e totu ok, de la tryu 3-4 incepe sa se imputa toata treaba, se buguiesc din ce in ce mai des si bilele, te trezesti cu ambii bosi jos, etc



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 14-02-2012, 00:57:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci nu stiu l'a ce s'a umblat sau ce s'a intamplat cu bosul acesta dar de 1 saptamana incoace ceva nu e bine cu realmu/bilele/moobi care se spawneaza akl.Deci am farmat pana akum bosul asta si akum am dat mai multe wipe'uri decat la inceput.Am facut cateva poze ca sa vedeti ce si cum:

http://i42.tinypic.com/ml1j4m.jpg
http://i39.tinypic.com/1o37a1.jpg
http://i41.tinypic.com/1dmav.jpg

Tineti cont ca pozele sunt facute fara sa fie vreun moob in realm si afara erau bile destule,dmg'ul primit se vede si in poze.
Nu vreau sa judec pe nimeni dar e bataie de jok sa stau sa dau reset la instanta sau sa refac raidul degeaba si tot sa fie buguita in halu ala.Stiu ca poate e greu sa se repare ceva dar pe bune akum de 1 sapt incoace e prea de tot.Moobi aia in realm pana intra astia la switch'ul dintre bosi deja sunt akl moobi fara nr....bilele apar chiar daca sunt morti.
=>Inca ceva ar fi dmg'ul primit in realm chiar daca stai pe loc si nu te atinge nici o bila nimik sau cand intrii in realm iei one-shot cateodata.Trb sa faci 2 rugaciuni inainte sa intrii poate nu te baga dq...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 14-02-2012, 02:39:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ti-am zis, daca nu ii faci din primele 2 try-uri se da peste cap tot, tre sa o dai de over sa te apuci a 2-a zi


-inca nu exista nici o concordanta intre mobii din camera si bilele de afara (desii ar trebuii), drept urmare se ia damage FOARTE MARE pe raid chiar daca nu e nici un mob alive in camera

-in camera se ia damage din absolut toate efectele de afara, engulfing, pete, meteoriti, drept urmare ai nevoie de o coordonare a raidului mai complicata decat ce-a de pe blizzard de la acelasi encounter

-in camera se spawneaza mobi si cand este valiona jos, si inainte sa coboare theralion, nimic din ce se intampla cu spawnul mobilor nu are legatura cu ce este pe blizz

-sa nu uitam faimosul "s-a buguit bossu" cand ii duci sub 10%, cand te trezesti ba cu ambii bosi jos, ba cu ambii bosi in aer, dau amandoi abilitatile haotic, nu sti de ce sa te feresti mai repede, moment care, evident, duce la wipe de cele mai multe ori



LE: tamaie, incearca sa faci poze cat esti viu cand se intampla chestii dastea, la pozele fiind mort o sa primesti raspunsuri de genul "aaa, nui adevarat ma, erai mort, e bug visual, de fapt merge bine""



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suffer

[Creep]



Status: Offline
(since 28-01-2021 21:17)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 708, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 304.4
Votes: 15

 
Post Posted: 14-02-2012, 03:28:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
ti-am zis, daca nu ii faci din primele 2 try-uri se da peste cap tot, tre sa o dai de over sa te apuci a 2-a zi


-inca nu exista nici o concordanta intre mobii din camera si bilele de afara (desii ar trebuii), drept urmare se ia damage FOARTE MARE pe raid chiar daca nu e nici un mob alive in camera

-in camera se ia damage din absolut toate efectele de afara, engulfing, pete, meteoriti, drept urmare ai nevoie de o coordonare a raidului mai complicata decat ce-a de pe blizzard de la acelasi encounter

-in camera se spawneaza mobi si cand este valiona jos, si inainte sa coboare theralion, nimic din ce se intampla cu spawnul mobilor nu are legatura cu ce este pe blizz

-sa nu uitam faimosul "s-a buguit bossu" cand ii duci sub 10%, cand te trezesti ba cu ambii bosi jos, ba cu ambii bosi in aer, dau amandoi abilitatile haotic, nu sti de ce sa te feresti mai repede, moment care, evident, duce la wipe de cele mai multe ori



LE: tamaie, incearca sa faci poze cat esti viu cand se intampla chestii dastea, la pozele fiind mort o sa primesti raspunsuri de genul "aaa, nui adevarat ma, erai mort, e bug visual, de fapt merge bine""


vorbesti in nestiinta de cauza, in primul try din ziua aceea a fost la fel..si la al 2-lea la fel.dupa 2 ore cu jumate din playerii aceea si alta jumatate a mers brici din prima.Nu e ca si cum nu as sti despre ce vorbesc, sapt trecuta am facut nenumarate raiduri din primul try, neavand probleme de genul 3 bile stackate 1 peste alta si mobii morti in realm, tamaie a vrut sa arate in SS ca erau bile afara, desi mobii erau morti in realm.
Cei drepte e greu sa dovedesti asta, pt ca nu sunt si ss de la cei din realm...dar deh, stim despre ce vorbim.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 5 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 14-02-2012, 10:15:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:

-in camera se spawneaza mobi si cand este valiona jos, si inainte sa coboare theralion, nimic din ce se intampla cu spawnul mobilor nu are legatura cu ce este pe blizz


Ba, cand va aud, ma ia durerea de cap si nervii. Asta pe mine, imagineaza-ti ce-l apuca pe shocker.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 14-02-2012, 10:30:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
ti-am zis, daca nu ii faci din primele 2 try-uri se da peste cap tot, tre sa o dai de over sa te apuci a 2-a zi



Dai reset si o iei de la capat daca se buguieste prea tare.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CBXYZ
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2012 06:00)
Joined: 03 Feb 2012
Posts: 16, Topics: None
Location: Romania

Reputation: -70.4
Votes: 5

Post Posted: 14-02-2012, 10:57:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
HrN wrote:

-in camera se spawneaza mobi si cand este valiona jos, si inainte sa coboare theralion, nimic din ce se intampla cu spawnul mobilor nu are legatura cu ce este pe blizz


Ba, cand va aud, ma ia durerea de cap si nervii. Asta pe mine, imagineaza-ti ce-l apuca pe shocker.



Te cred ca te ia durerea de cap dar asta e adevarul . si pe noi ne ia durerea de cap cand in camera nu e nici 1 mob spawnat si afara sunt cateodata si 7 bile albe * 3 stacate una in alta = 21 de playeri iau dmg afara sau altele dau pe acelasi target = 1 player si-o ia de la 3 sau 4 bile odata = death
si asta s-a intamplat si din primul trie si din al doi-lea trie samd. Am resetat instanta , am refacut trashul si am patit la fel.
Altadata merge bine nu sunt mai mult de 3 sau 4 bile si o faci flawless sau se buguie in aer si iei wipe iar!

Ganditi-va si la noi cei care juca de palcere nu sa ne enervam ! cum ne simtim noi cand trebuie sa dam 10 tri-uri la un boss care nici macar nu este asa important (nu are tokene de hc sau mai stiu eu ce iteme bis) , nu ar trebui sa fie leguma dar nici de 10 ori mai greu ca pe blizz (blizzardu are bossi leguma Freakz e baza! ar trebui sa se blizzard dupa noi cumva ca nu imi dau cu seama?!). Nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie Nefarian sau Sinestra daca o sa se bage pe Freakz , atunci cred ca o sa ne zboare creierii de tot din cap pana o sa dam de o modalitate de ai bate!

Posturi unite automat, 14-02-2012, 10:57:36

ovidiu_2311 wrote:
HrN wrote:
ti-am zis, daca nu ii faci din primele 2 try-uri se da peste cap tot, tre sa o dai de over sa te apuci a 2-a zi



Dai reset si o iei de la capat daca se buguieste prea tare.


Ovidiule au fost raiduri cand am dat si 2 reseturi pe instanta + 10 tri-uri pana am dat-o jos si asta din cauza bugurilor nu a incompetentei playerilor (asta e foarte important sa inteleaga devi).
Nu am venit aici sa ne plangem ca nu am facut-o niciodata caci o batem la cd cu 2 raiduri de 25 hc si cu 4 sau 5 de 10 hc dar cateodata (cam des in ultimul timp) se buguie intr-un hal de nedescris si nu cred ca merita sa stam 3 sau 4 ore la 1 singur boss!!! Daca o sa fie asa si cu urmatori bossi ce o sa facem? O sa facem o instanta in 3-4 zile?

Sau trageti de bugurile astea pt. ca nu aveti script la alti bossi si sa nu se plictiseasca playeri daca ar fi mai usor bossu asta (nu va fie frica ca nu pleaca lumea daca e putin mai usor bossul mai degraba pleaca daca vede ca nu are cum sa il faca SI AICI INTRA DESTULE GUILDE IN DISCUTIE!!)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 07 April 2012 13:56



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    


The time now is 01-07-2024, 12:02:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x