User
Pass
2FA
 
 

Hunter-Beast Mastery PvP
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message10911
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 21-02-2012, 17:11:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)


Beast Mastery PvP



Cuprins:
I.Talents
II.Glyphs
III.Rotatie
IV.Enchants
V.Gems
VI.Professions
VII.Macros
VIII.Pet
IX.Race




I.Talents



Spec:(31/3/7)


USE IN-GAME
Code:
/run t,p,a={1,23,33,52,63,83,91,101,113,122,132,141,151,162,171,182,191,2,23,3,13,32,62,}SetPreviewPrimaryTalentTree(t[1],GetActiveTalentGroup())for i=1,#t do a=t[i]if a<9 then p=a else AddPreviewTalentPoints(p,floor(a/10),a%10)end end



II.Glyphs


Prime:
Glyph of Arcane Shot
Glyph of Kill Shot
Glyph of Serpent Sting

Major:
Glyph of Bestial Wrath
Glyph of Disengage
Glyph of Master's Call

Minor:
Glyph of Feign Death
Glyph of Scare Beast
Glyph of Revive Pet


III.Rotatie
Rotatia este una chiar simpla.Tot timpu dati Bestial Wrath (wowhead link) si Rapid Fire (wowhead link) la Cooldown.Mentineti Serpent Sting (wowhead link) si Hunter's Mark (wowhead link) tot timpu pe target si spamati Arcane Shot (wowhead link).Cand ramaneti fara focus dativa Aspect of the Fox (wowhead link) si dati 2-3 Cobra Shot (wowhead link).Dupa ce ati ajuns la full focus schimbati inapoi la Aspect of the Hawk (wowhead link) si reveniti la spam de Arcane Shot (wowhead link).

IV.Enchants

Head:Arcanum of the Ramkahen
Shoulder:Greater Inscription of Shattered Crystal
Back:Enchant Cloak - Greater Critical Strike (wowhead link)
Chest:Enchant Chest - Peerless Stats (wowhead link)
Wrist:Enchant Bracer - Agility (wowhead link)
Hands:Synapse Springs (wowhead link)
Waist:Ebonsteel Belt Buckle
Feet:Enchant Boots - Mastery (wowhead link)
2H Weapon:Enchant 2H Weapon - Mighty Agility (wowhead link)
Ranged:Gnomish X-Ray Scope


V.Gems

Meta:Agile Shadowspirit Diamond
Red:Delicate Inferno Ruby
Blue:Delicate Inferno Ruby
Yellow:Smooth Amberjewel


VI.Professions

1)Engineering Pentru:Synapse Springs (wowhead link) si Deadly Bio-Optic Killshades
2)Jewelcrafting pentru 3xDelicate Chimera's Eye


VII.Macros


*Burst*

Code:
#Showtooltip
/use Bloodthirsty Gladiator's Chain Gauntlets (Pentru enchantu de la engineering care va da agility)
/cast Rapid Fire
/cast Bestial Wrath
/use (Nume trinket in cazul in care aveti)


*Reduce Dmg*(din abilitatile petului)
Code:

/cast [target=self] Roar of Sacrifice
/cast Cower


*Mark si sting*
Code:
/castsequence Hunter's Mark,Serpent Sting



VIII.Pet

Eu va recomand Shale Spider pentru spellul Web Wrap (wowhead link) si bufful Embrace of the Shale Spider (wowhead link)




IX.Race

Alliance-Human pentru raciala Every Man for Himself (wowhead link) care este pe post de trinketa de remove si veti putea folosi o trinketa care va da mai mult dps in loc de cea de remove.

Horde-Blood Elf pentru raciala Arcane Torrent (wowhead link) cu care puteti da silence si va da 15 focus.






Sper ca v-a placut guidul.Daca am ceva greseli va rog sa ma corectati sau sa ma anuntati.Daca v-a fost de ajutor nu ezitati sa dati+Rep



Last edited by Airwaves on 22-02-2012, 16:14:13; edited 5 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 21-02-2012, 18:44:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-Changelog-



Talents-*Updated*
Glyphs-*Updated*
Rotatie-*Updated*
Enchants-*Updated*
Gems-*Updated*
Professions-*Updated*
Macros-*Updated*
Pet-*Updated*
Race-*Updated*


Guide ready for USE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gicamondialu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-03-2012 15:19)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 18, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

Post Posted: 22-02-2012, 20:47:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Misto misto ghidu..tineo tot asa!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kamikazze

[Maniac]



Status: Offline
(since 05-02-2015 23:45)
Joined: 12 Sep 2010
Posts: 1193, Topics: 57
Location: Timisoara / Deva

Reputation: 488.9
Votes: 28

 
Post Posted: 22-02-2012, 20:51:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu prea arata a pvp tutorial... lipsesc tips & tricks in legatura cu gameplay-ul

Wickedfruit - Sylvanas EU
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 22-02-2012, 21:01:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kamikazze wrote:
Nu prea arata a pvp tutorial... lipsesc tips & tricks in legatura cu gameplay-ul


Pai acuma fiecare cu Gameplay-ul sau..fiecare cum e obisnuit.Asta e doar un Basic guide.Multa lume nici nu stie cum trebe sa isi aranjeze talentele si toate pentru BM.Si oricum nici eu nu sunt asa de pro incat sa pot da indicatii de gameplay si tactici:P

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tirion4Ever

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2012 06:31)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 90, Topics: 14
Location: Im anywhere

Reputation: 52.9
Votes: 5

 
Post Posted: 03-03-2012, 13:43:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mi se pare ciudat ca ai pus rotatie........ PvP nu se joaca cu rotatie.... asa ai scris ca si cum inamicuol ar sta pe loc sa-l ataci...

Elemental Shaman Guide PvE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blackkarrow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-12-2017 20:03)
Joined: 30 Jan 2011
Posts: 288, Topics: 102
Location: Germany

Reputation: 111
Votes: 37

 
Post Posted: 03-03-2012, 17:35:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

glumesti ? cel mai bun pet pt bm in pvp e spirit beast - nu shale spider - .... a da si night elful l-ai uitat ? - dupa mn e cea mai buna rasa pt bm ... are https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=58984 (wowhead link) si poti sta ascuns frumos si petu sa dea dmg...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skyro
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-05-2012 19:40)
Joined: 01 Mar 2012
Posts: 48, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 11
Votes: 4

 
Post Posted: 03-03-2012, 22:37:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blackkarrow wrote:
glumesti ? cel mai bun pet pt bm in pvp e spirit beast - nu shale spider - .... a da si night elful l-ai uitat ? - dupa mn e cea mai buna rasa pt bm ... are https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=58984 (wowhead link) si poti sta ascuns frumos si petu sa dea dmg...




+ https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=20582 (wowhead link) care e foarte eficient

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 04-03-2012, 12:15:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi de informatii..O sa il editez cand am putin timp si o sa ma mai informez despre ce si cum:D
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 04-03-2012, 14:08:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

EHE airwaves nu stiam ca mai nou joci hunter. Anyway sa trecem la subiect. Parera mea despre ghid? e o creatie proprie si gg pt el. Frumoasa prezentarea.
Acum sa ma bag si eu in ghidul tau. Pai vine asa:
1. nu uita sa precizezi hit capul. E cea mai importanta chestie in pvp.
2. dati cu parerea despre tipul de pet pe care l'ai putea folosi gen: spirit beast (heal de la special attack), core hount (spell casting time decrease de la special attack), devilsaur (mortalstrike special attack) s.a. ai inteles ideea. A si nu uita sa specific de exotic pets. Multa lume nu stie din ce cauza unii au niste pets super mega imba aratosi si ei se chinuie cu o "vai'sh'amar de pantera". Un pic ajutor daca vrei sa iti ofer este acest site unde poti gasi toate tipurile de pets si toate abilitatile lor. (este updatat la 4.3 dar 90% dintre ei sunt si p freakz).
3. nu folosesti rotatie la pvp. Folosesti diferite speluri in diferite situatii. Ca exemplu: nu se merita sa folosesti sting in pvp din cauza ca faci undeva la 2-3k dmg (durata totala). Evident e folositor la clasele cu stealh dar na ...in rest nu e nevoie. Parerea mea.
Ca suntem tot la a ta "rotatie" - sa iti mai spun ceva. Pai ai uitat de kill command. Din toate testele care le-am facut este abilitatea care da cel mai mare dmg dintre toate specurile de hunter. (ex: 40k crit pe clotheri de 3k resil). Schima si glypha de sting cu cea de kill command ca tot venii vorba
4. ofc folosesti arcane shot la pvp. Pai arcane shot este o abilitate care da Arcane DMG ceea ce inseamna ca vei avea nevoie de niste spel penetration gen 2-3 poate chiar 4 sokete sau enchant p back.
5. nu uita ca BM hunter rezista foarte bine la pvp , deci soketele cu resil sun cam useless. Parerea mea este ca la full gear vici 3.6 k resil este destul. Ca sa fie si mai ok enchantul dp head/shouldei/chest trebuie sa fie cu resilience. Asta inseamna ca daca schimbi soketele vei avea undeva la 200 agi in plus.
6. enchantul dp arma. Nici cu asta nu sunt deacord. Aproximativ toate clasele trebuie sa aiba un "reduce dizarm". Gandestete ca timp de 9 secunde u ca si hunter nu poti ataca sau da deterance, iar daca cineva este instiprat sa iti dea dizarm knd folosesti burstul esti cam terminat din punct de vedere al fightului.
7. ahh era sa uit. U NEED MOVEMENT SPEED INCREASE, deci schimba enchatu dp papuci si pune cel cu 25 agi + speed increase.
8. nu uita sa iei in calcul ca atunci knd folosesti trinketul (vici, cel care are 1.6 agi knd il activezi) vei avea cd pe enchantul dp hands cca 20 de secunde.
9. imi pare rau ca nu pot sa iti vad si specul ca eram tare curios. poate daca ai putea sa'l editezi din nou as fi tare fericit -.

Cam atat am avut de zis. Sper ca tot ce am spus sa nu le primesti ca si o insulta ci ca si un ajutor. Daca nu esti deacord cu ce am spus eu poti oricand sa ma contrazici.

GG inca odata pt ghid, si repet: parerea mea este ca ghidul este o creatie proprie si apreciez chestia asta.

Posturi unite automat, 04-03-2012, 14:08:52

Skyro wrote:
Blackkarrow wrote:
glumesti ? cel mai bun pet pt bm in pvp e spirit beast - nu shale spider - .... a da si night elful l-ai uitat ? - dupa mn e cea mai buna rasa pt bm ... are https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=58984 (wowhead link) si poti sta ascuns frumos si petu sa dea dmg...




+ https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=20582 (wowhead link) care e foarte eficient


Nu imi dau seama daca tu chiar stii pvp. Tot ce pot sa spun e ca daca tu folosesti astfel de actiuni in arena esti ca si mancat. Poti sta mult si bine ascuns dar saracutul tau pet v'a muri in 10 secunde. Si dupa ce te vei opri din ras ca "vai ce le'am facut, stau in stealh si ii bate petu" vei realiza ca petu este mort. Deci useless tot ce ai zis tu pana acum.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Airwaves

[Creep]



Status: Offline
(since 12-06-2013 10:03)
Joined: 23 Dec 2010
Posts: 534, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 18

Post Posted: 04-03-2012, 18:12:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi mult tovry.O sa am in vedere tot ce ai zis.Cum o sa am niste timp o sa editez guide-ul si o sa adaug si niste mici tips(Pe care le stiu eu-??)IIn legatura cu Kill Command mie imi parea bugguit.Nush dc dar mi se parea ca da acelasi dmg numa ca la dummy.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 05-03-2012, 00:28:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Airwaves wrote:
Mersi mult tovry.O sa am in vedere tot ce ai zis.Cum o sa am niste timp o sa editez guide-ul si o sa adaug si niste mici tips(Pe care le stiu eu-??)IIn legatura cu Kill Command mie imi parea bugguit.Nush dc dar mi se parea ca da acelasi dmg numa ca la dummy.


Don't trust a dummy, never trust a dummy! Credema chiar e OP kill command. Fa un test pe Playeri. Nu te mai luat dupa dummy si ideal ar fi sa nu faci nici un test p dummy knd vine vorba de PvP. Cius




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiy

[asdjafwjkgbbjhlfwbaj]



Status: Offline
(since 12-08-2017 05:09)
Joined: 24 Jan 2011
Posts: 369, Topics: 27
Location: Sibiu,Romania

Reputation: 381.8
Votes: 12

     
Post Posted: 19-03-2012, 19:44:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da-o dracului de treaba....BE la hoarda pt BM?Orcul a fost,este si va fi cea mai buna rasa de hunter de la hoarda datorita la raciala care da 5% increase dmg la pet plus raciala de attack power care te ajuta la un burst mai bun.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tirion4Ever

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2012 06:31)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 90, Topics: 14
Location: Im anywhere

Reputation: 52.9
Votes: 5

 
Post Posted: 19-03-2012, 20:28:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adiy wrote:
Da-o dracului de treaba....BE la hoarda pt BM?Orcul a fost,este si va fi cea mai buna rasa de hunter de la hoarda datorita la raciala care da 5% increase dmg la pet plus raciala de attack power care te ajuta la un burst mai bun.


si BE e ok pt racial


Elemental Shaman Guide PvE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lifetap

[Furious Gladiator]



Status: Offline
(since 29-07-2017 08:10)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 1032, Topics: 20
Location: CLUJ

Reputation: 166.7
Votes: 43

 
Post Posted: 19-03-2012, 21:14:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi place cum arata asa la prima vedere, insa mai ai putin de muncit la el mai adauga ce crezi tu ca ar fi esential si important, bafta.


You hate your life, while some people dream of having your life.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-04-2024, 10:24:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x