User
Pass
2FA
 
 

[Important][Exploit] Double Aimed Shot

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2108
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 19-06-2012, 19:50:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=34487 (wowhead link) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=82926 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=82926 (wowhead link) dispare cand aimed shot-ul atinge targetul in loc sa dispara atunci cand este tras shotul. Din cauza asta, un hunter poate exploata de bug ducandu-se la max range si tragand 2 aimed shot-uri in loc de 1 pe acelasi proc.
Dovada / Proof: easily testable in game


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rayzer90

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-01-2013 10:54)
Joined: 17 Sep 2011
Posts: 16, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 79.8
Votes: 3

Post Posted: 19-06-2012, 19:53:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acelasi bug este si la frost mage la Brain Freeze poate sa dea 2 Frostfirebolturi dak e rapid.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Glitch

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-08-2018 19:49)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 340, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 74.8
Votes: 10

Post Posted: 19-06-2012, 20:24:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rayzer90 wrote:
Acelasi bug este si la frost mage la Brain Freeze poate sa dea 2 Frostfirebolturi dak e rapid.

asta nu mi s-a intamplat niciodata in viata mea, de unde ai scoso?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 19-06-2012, 21:57:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Phixelzilla wrote:
Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=34487 (wowhead link) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=82926 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=82926 (wowhead link) dispare cand aimed shot-ul atinge targetul in loc sa dispara atunci cand este tras shotul. Din cauza asta, un hunter poate exploata de bug ducandu-se la max range si tragand 2 aimed shot-uri in loc de 1 pe acelasi proc.
Dovada / Proof: easily testable in game

Phixel nu este nicio problema in ceea ce spui mai sus,poti da delete topic mai exact;Daca shocker va cere dovezi pentru a vedea ca nu este bug,o sa uploadez movie-ul si o sa il postez aici.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 19-06-2012, 22:18:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aici e vorba de flying spells nu de un bug .

Atata timp cat eu apuc sa dau un steady si imediat dupa castez aimed ( steady fiind inca in "aer" ) si procuie aimed instant atunci poti da double aimed

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 19-06-2012, 22:38:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paul !? wrote:
Aici e vorba de flying spells nu de un bug .

Atata timp cat eu apuc sa dau un steady si imediat dupa castez aimed ( steady fiind inca in "aer" ) si procuie aimed instant atunci poti da double aimed


Ma refer la faptul ca dai 2 instant aimed cu procul, in loc de 1.

"makes your NEXT aimed shot be an instant cast"

@azwraithz: hai, nu, serios, ai nevoie de bug? -)))


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 19-06-2012, 22:45:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="Phixelzilla"]
Paul !? wrote:

@azwraithz: hai, nu, serios, ai nevoie de bug? -)))

Fara aberatii de genu te rog ca,daca nu eram eu nu se mai afla niciun bug pozitiv la hunter inafara de aimed/chimera dmg;iti repet again,in legatura cu problema de mai sus,incearca intai pe blizz sa vezi ca e acelasi lucru dupa vino si posteaza cu video aici si va fi totul in regula;



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AMBIGUU

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-10-2023 20:38)
Joined: 14 Sep 2011
Posts: 41, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 86.2
Votes: 2

Post Posted: 20-06-2012, 13:38:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paul !? wrote:
Aici e vorba de flying spells nu de un bug .

Atata timp cat eu apuc sa dau un steady si imediat dupa castez aimed ( steady fiind inca in "aer" ) si procuie aimed instant atunci poti da double aimed


nu e asta. chiar se intampla sa dau 2 aimed shot si sa nu fiu nevoit sa castez nici macar 1(ambele instant). am mai observat (nu sunt sigur de asta) ca pentru al 2-lea trebuie 50 focus

LE: acuma am testat. al doilea cast (tot instant) consuma 50 focus. probabil ca al 2-lea cast e Aimed Shotul normal, nu cel cu "!" la sfarsit si ca e o problema la Fire!, fie partea cu cast, fie ca ambele sunt "Aimed Shot!", iar al doilea functioneaza doar pe jumatate.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
webberas

[Big Booty Lover]



Status: Offline
(since 19-10-2020 12:03)
Joined: 14 Mar 2011
Posts: 576, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 100.6
Votes: 9

Post Posted: 22-06-2012, 15:12:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in orice caz, bugged + exploit pt cei ce folosesc -


nu dati click >>> Scrubilicios <<<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 22-06-2012, 15:45:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum se vede in poza:
1. Primesc bufful de Instant Aimed Shot.
2. Dau Aimed Shot-ul, iar prima oara dispare bufful.
3. Aimed Shot-ul loveste tinta.

Concluzie: bug.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 22-06-2012, 18:59:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cherosh wrote:
Dupa cum se vede in poza:
1. Primesc bufful de Instant Aimed Shot.
2. Dau Aimed Shot-ul, iar prima oara dispare bufful.
3. Aimed Shot-ul loveste tinta.

Concluzie: bug.


Scuze, dar nu inteleg ce ai vrut sa zici cu toate astea. Era bug inainte la spellurile de genul asta (am facut un post pe wotlk legat de Pyroblast!) si s-a reparat. Nu stiu la ce te referi cand spui "prima oara dispare bufful si dupa shotul loveste tinta" din care concluzionezi ca este bug. Ce anume e bug? Asta? Ca dispare bufful imediat dupa ce dai spellul care beneficiaza de buff? Daca la asta te referi, nu cred ca e mai putin decat normal sa se intample asta pentru ca, situational si pur exemplu, daca acel Aimed Shot instant nu loveste targetul (by miss or smth), inseamna ca ramai cu bufful ala si mai poti da inca un Aimed Shot, in cazul in care sugerezi ca bufful ar trebui sa dispara posthit.
Inca o data, scuze daca am inteles eu gresit, dar voiam sa clarific asta.

On topic: eu inca nu reusesc sa reproduc ce s-a zis in topic. Pe TBC faceam chestia asta in binecunoscutul POM PYRO mage, cu 2x pyro instant, deci stiu cam cu ce se mananca, fiind acealsi mecanism. Totusi, nu reusesc sa trag doua Aimed Shot.
Btw, joc hunter din joi in pasti pentru ca-mi place sa "dau din mers", dar nu sunt atat de cordial cu clasa incat sa o apar cumva, ca sa nu se puna problema de flame. - Anyway, daca cineva-si mai aminteste, intotdeauna am postat buguri de care puteam sa ma bucur in liniste, fara sa zic nimic.

LE: DA, de la maxim range, merge (fara sa pui conditia "daca esti rapid) sa dai 2x Aimed Shot. Confirm bugul!
Si DA, acum am inteles ca era pe Blizz testul, nu mi-a fost clar si parea ciudat sa sustii ceva in genul ala. Deci, nu s-a reparat cum zisesem eu - > Orice spell care beneficiaza de un astfel de mecanism (basic>cast 0,1+ sec; "improved">instant) trebuie sa mearga exact asa cum a aratat el in "quote". Bufful tre' sa dispara cand folosesti spellul, nu cand acesta atinge targetul. Nu conteaza daca atinge sau nu, trebuie sa dispara instant la cast.

Mai jos si combat logul meu




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 09-05-2024, 12:02:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x