User
Pass
2FA
 
 

Retail
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message6678
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 26-06-2012, 11:23:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gangsta23 wrote:
Sa nu dati ma la Medicina,ascultati aici la mine - daca inca mai vreti sa aveti par in cap...Scz de offtopic,cat despre ce ai zis tu mai sus Sundays,eu cred ca nu sta chiar asa problema....intr-adevar,multe te-au facut sa joci pe Freakz,poate problema banilor,poate ca ai vrut sa fii pe un server numai cu romani,etc,poate,poate si iar poate (tu stii mai bine)...dar daca e s-o luam pe aia dreapta,pe Freakz esti cineva (ca sa zic asa) - pe retail esti nimeni...vezi cum interpretezi...si poate iti iese si tie ceva la treaba asta plus ca beneficiezi de niste avantaje (you are free like a bird => Game Master power),nu cred eu ca faci pe moca,si daca ar fi sa faci,poate din prietenie...daca am zis ceva gresit,my bad ! Pace !

pai sa ti-o zic pe aia dreapta: nu a fost problema de bani, dat fiind faptul ca am primit contul cadou si plateam subscriptionul cu gold ingame.
nu ma intelege gresit, blizz are o tona de lucruri marfa, te distrezi la inceput, tin minte ca in noaptea cand s-a bagat cataclysm, eram printre putinii oameni online ca nu m-am delogat o zi intreaga, si din intamplare am patit faza cu deathwing care trece pe deasupra ta si te omoara si iei achievul ala smecher, tin minte ca topaiam ca tampitul prin camera si eram entuziasmat nevoie mare din cauza unui lucru aparent stupid dar care te face sa iti fie placere sa joci. levelingul a fost o experienta incredibila, mai ales pana la level 60, toate questurile se legau, contribuiai la povestea pe care o prezinta Cataclysm. am ajuns la 85, iar a fost smecher sa vad toate lucrurile noi, aveam guild cu prieteni ne intelegeam super bine, dar apoi a intervenit rutina. farm pentru gold, farm pentru reputatii, si raid saptamanal. apoi dupa ce am terminat cu farm a ramas doar raidul saptamanal si am ajuns sa intru o singura zi pe saptamana, pentru cateva ore sa fac acelasi lucru. si mi s-a luat.
o sa zici ok, pai si pe freakz nu e acelasi lucru? raid saptamanal si etc. este, dar aici e altfel comunitatea, am o gramada de prieteni, e o placere sa fac arene cu un tovaras cu care fac de pe wotlk, ajut pe toata lumea care imi cere ajutorul. sunt aici aproape de la deschdierea serverului si am fost martor si participant la toate schimbarile majore, sunt incantat cand vad cate un changelog si sunt bucuros cand vad cate un boss nou. am muncit mult la server, am pus pe picioare realmul de cataclysm cu o mana de oameni, si e altfel cand vezi ca iti este recunoscuta munca.
si sunt sigur ca multi jucatori, care nu au privilegiile pe care le am eu ca game master, gandesc la fel, multi au contribuit la server cu sugestii, cu reporturi, etc, si sunt atasati de server. si orice ar spune haterii, serverul e intr-o continua crestere, depasim problemele cu fruntea sus si, in ciuda faptului ca unii spun ca nu e asa, noua ne pasa de comunitate, pentru ca fiecare jucator in parte este important la evolutia serverului.
cu bune si cu rele, suntem o familie aici, fata de blizzard unde esti aproape pe cont propriu, iar lucrul cel mai important la un joc mmorpg este interactiunea cu jucatorii.
scuze pentru wall of text, ma simt nostalgic dintr-o data -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
atiti

[dã sî ti pup]



Status: Offline
(since 07-03-2016 21:29)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 447, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 72.9
Votes: 8

Post Posted: 26-06-2012, 12:25:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit si eu pe un site despre asta, cei de la blizz urmand sa castige bani doar din vanzarea jocului


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-06-2012, 12:50:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atiti wrote:
Am citit si eu pe un site despre asta, cei de la blizz urmand sa castige bani doar din vanzarea jocului


cum a zis si cnv mai sus atata timp cat wow-ul nu are un concurent serios, care sa scada drastic nr de abonati nu o sa vezi wow f2p, o sa vedeti ca odata cu Pandaria o sa creasca din nou numarul de abonati si o sa urmeza si alte expansions. majoritatea care numai joaca wow cauta un alt mmo care sa nu fie wow dar sa fie tot ca wow si in cele din urma ajung la conlcuzia ca nu exista mmo mai bun ca wow-ul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Claraa

[Showdown]



Status: Offline
(since 26-10-2022 14:45)
Joined: 05 May 2011
Posts: 4023, Topics: 101
Location: Targoviste

Reputation: -12.4
Votes: 176

Post Posted: 26-06-2012, 12:53:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Freakz este baza ce retail....

https://i.postimg.cc/Hkrjs5B4/imposible.jpg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 26-06-2012, 13:06:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atiti wrote:
Am citit si eu pe un site despre asta, cei de la blizz urmand sa castige bani doar din vanzarea jocului

Cu pirateria in floare ...tu crezi ca blizzard o sa faca mai multi bani daca renunta la abonamente si doar vinde jocu? - Cred ca mai degraba ar fi invers. Jocu moka de descarcat, 30 de zile de trial sau 3 luni dupa care ...scoate banii pentru aspirina (wow)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cascabut
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-06-2012 22:05)
Joined: 25 Jun 2012
Posts: 21, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.7
Votes: 2

Post Posted: 26-06-2012, 13:11:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu o sa fie ma F2P ca vine sfarsitul lumii. Asteptati mult si bine pana apare F2P. Cand o sa lasnseze astia Titan apare si WoW F2P si vorba lui Padu "O sa urle Ogg de hormoni"


// Din moment ce nu mai am nicio treaba cu el si m-am axat pe un proiect secret care are mega succes. Da. Stii de ce? Ca o sa imi vina venituri de la mucosi care cumpara mounturi si alte shity stuff pe care mai pun la dispozitie -





Last edited by Cascabut on 26-06-2012, 13:25:20; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 26-06-2012, 13:13:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tu daca ai fi blizzard...ai renunta la o sursa sigura de venit ca sa umplii ogrimmaru de hormoni?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tianna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2014 20:39)
Joined: 17 Jul 2011
Posts: 305, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: -66.7
Votes: 19

 
Post Posted: 26-06-2012, 13:57:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce ar merge un roman la plictiseala in limba engleza, cand are deja plictiseala in limba romana.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zaguul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-10-2015 15:09)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 66, Topics: 14
Location: Constanta

Reputation: 32.3
Votes: 3

   
Post Posted: 26-06-2012, 14:17:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da bun se pare ca am primit multe raspunsuri . Concluzia este ca nu va fi wow f2p in curand. Eu am crezut ca va fi deoarece am inteles ca vor sa faca ceva la diablo 3 din care o sa scoate multi multi $$$ , nush exact ce.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Skorpyo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-08-2014 10:11)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 304, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 85.4
Votes: 9

Post Posted: 26-06-2012, 16:42:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vor sa faca un fel de Action House cu bani reali dar asta nu inseamna ca wow va devenii f2p...cel putin nu in viitorul apropiat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
patric11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2019 23:43)
Joined: 08 May 2011
Posts: 367, Topics: 94
Location: Terra

Reputation: 181.4
Votes: 13

 
Post Posted: 26-06-2012, 18:36:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am saturat de : De ce joci wow daca ai spirit pe warrior ? - Ka nu mere cS coa*e.... si de toti care spun ca sunt bug abuser cand i bat in duel , sau ca daca fac cc in arena iau ban... etc , va devenit gen metin .... de unele lucruri nu vei putea face rost usor , si vei fi NEVOIT sa ti le cumperi frumos de pe blijard...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gangsta23

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-07-2012 22:56)
Joined: 26 Jun 2012
Posts: 16, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.6
Votes: 2

Post Posted: 26-06-2012, 18:44:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
Gangsta23 wrote:
Sa nu dati ma la Medicina,ascultati aici la mine - daca inca mai vreti sa aveti par in cap...Scz de offtopic,cat despre ce ai zis tu mai sus Sundays,eu cred ca nu sta chiar asa problema....intr-adevar,multe te-au facut sa joci pe Freakz,poate problema banilor,poate ca ai vrut sa fii pe un server numai cu romani,etc,poate,poate si iar poate (tu stii mai bine)...dar daca e s-o luam pe aia dreapta,pe Freakz esti cineva (ca sa zic asa) - pe retail esti nimeni...vezi cum interpretezi...si poate iti iese si tie ceva la treaba asta plus ca beneficiezi de niste avantaje (you are free like a bird => Game Master power),nu cred eu ca faci pe moca,si daca ar fi sa faci,poate din prietenie...daca am zis ceva gresit,my bad ! Pace !

pai sa ti-o zic pe aia dreapta: nu a fost problema de bani, dat fiind faptul ca am primit contul cadou si plateam subscriptionul cu gold ingame.
nu ma intelege gresit, blizz are o tona de lucruri marfa, te distrezi la inceput, tin minte ca in noaptea cand s-a bagat cataclysm, eram printre putinii oameni online ca nu m-am delogat o zi intreaga, si din intamplare am patit faza cu deathwing care trece pe deasupra ta si te omoara si iei achievul ala smecher, tin minte ca topaiam ca tampitul prin camera si eram entuziasmat nevoie mare din cauza unui lucru aparent stupid dar care te face sa iti fie placere sa joci. levelingul a fost o experienta incredibila, mai ales pana la level 60, toate questurile se legau, contribuiai la povestea pe care o prezinta Cataclysm. am ajuns la 85, iar a fost smecher sa vad toate lucrurile noi, aveam guild cu prieteni ne intelegeam super bine, dar apoi a intervenit rutina. farm pentru gold, farm pentru reputatii, si raid saptamanal. apoi dupa ce am terminat cu farm a ramas doar raidul saptamanal si am ajuns sa intru o singura zi pe saptamana, pentru cateva ore sa fac acelasi lucru. si mi s-a luat.
o sa zici ok, pai si pe freakz nu e acelasi lucru? raid saptamanal si etc. este, dar aici e altfel comunitatea, am o gramada de prieteni, e o placere sa fac arene cu un tovaras cu care fac de pe wotlk, ajut pe toata lumea care imi cere ajutorul. sunt aici aproape de la deschdierea serverului si am fost martor si participant la toate schimbarile majore, sunt incantat cand vad cate un changelog si sunt bucuros cand vad cate un boss nou. am muncit mult la server, am pus pe picioare realmul de cataclysm cu o mana de oameni, si e altfel cand vezi ca iti este recunoscuta munca.
si sunt sigur ca multi jucatori, care nu au privilegiile pe care le am eu ca game master, gandesc la fel, multi au contribuit la server cu sugestii, cu reporturi, etc, si sunt atasati de server. si orice ar spune haterii, serverul e intr-o continua crestere, depasim problemele cu fruntea sus si, in ciuda faptului ca unii spun ca nu e asa, noua ne pasa de comunitate, pentru ca fiecare jucator in parte este important la evolutia serverului.
cu bune si cu rele, suntem o familie aici, fata de blizzard unde esti aproape pe cont propriu, iar lucrul cel mai important la un joc mmorpg este interactiunea cu jucatorii.
scuze pentru wall of text, ma simt nostalgic dintr-o data -



Ms pentru raspunsul prompt si foarte detaliat! Pai ce sa zic,se vede ca esti sincer si ca intr-adevar te-ai implicat - asta e raspunsul pe care il asteptam si cred ca asta vor toti,nu numai eu -...bun,atunci rugamintea mea este sa o tineti tot asa in continuare ca faceti o treaba buna si ce sa zic,multa bafta staff-ului Freakz ! Mereu ati venit cu ceva nou si ne-ati uimit cand majoritatea credeau ca nu se poate asa ceva pe un server privat - uite,eu unul personal faza cu transmogrification sa dea naiba daca mi-a trecut vreo secunda prin cap ca o sa fie implementata aici (imi ziceam: ,,n-are cum frate Dosent Matter e prea greu,e mult de munca'' etc),deci...foarte tare baieti,bravo ! Felicitari !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paul !?

[Maniac]



Status: Offline
(since 31-03-2020 22:01)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 1269, Topics: 104
Location: Calarasi

Reputation: 62.2
Votes: 49

Post Posted: 26-06-2012, 18:55:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
Gangsta23 wrote:
Sa nu dati ma la Medicina,ascultati aici la mine - daca inca mai vreti sa aveti par in cap...Scz de offtopic,cat despre ce ai zis tu mai sus Sundays,eu cred ca nu sta chiar asa problema....intr-adevar,multe te-au facut sa joci pe Freakz,poate problema banilor,poate ca ai vrut sa fii pe un server numai cu romani,etc,poate,poate si iar poate (tu stii mai bine)...dar daca e s-o luam pe aia dreapta,pe Freakz esti cineva (ca sa zic asa) - pe retail esti nimeni...vezi cum interpretezi...si poate iti iese si tie ceva la treaba asta plus ca beneficiezi de niste avantaje (you are free like a bird => Game Master power),nu cred eu ca faci pe moca,si daca ar fi sa faci,poate din prietenie...daca am zis ceva gresit,my bad ! Pace !

pai sa ti-o zic pe aia dreapta: nu a fost problema de bani, dat fiind faptul ca am primit contul cadou si plateam subscriptionul cu gold ingame.
nu ma intelege gresit, blizz are o tona de lucruri marfa, te distrezi la inceput, tin minte ca in noaptea cand s-a bagat cataclysm, eram printre putinii oameni online ca nu m-am delogat o zi intreaga, si din intamplare am patit faza cu deathwing care trece pe deasupra ta si te omoara si iei achievul ala smecher, tin minte ca topaiam ca tampitul prin camera si eram entuziasmat nevoie mare din cauza unui lucru aparent stupid dar care te face sa iti fie placere sa joci. levelingul a fost o experienta incredibila, mai ales pana la level 60, toate questurile se legau, contribuiai la povestea pe care o prezinta Cataclysm. am ajuns la 85, iar a fost smecher sa vad toate lucrurile noi, aveam guild cu prieteni ne intelegeam super bine, dar apoi a intervenit rutina. farm pentru gold, farm pentru reputatii, si raid saptamanal. apoi dupa ce am terminat cu farm a ramas doar raidul saptamanal si am ajuns sa intru o singura zi pe saptamana, pentru cateva ore sa fac acelasi lucru. si mi s-a luat.
o sa zici ok, pai si pe freakz nu e acelasi lucru? raid saptamanal si etc. este, dar aici e altfel comunitatea, am o gramada de prieteni, e o placere sa fac arene cu un tovaras cu care fac de pe wotlk, ajut pe toata lumea care imi cere ajutorul. sunt aici aproape de la deschdierea serverului si am fost martor si participant la toate schimbarile majore, sunt incantat cand vad cate un changelog si sunt bucuros cand vad cate un boss nou. am muncit mult la server, am pus pe picioare realmul de cataclysm cu o mana de oameni, si e altfel cand vezi ca iti este recunoscuta munca.
si sunt sigur ca multi jucatori, care nu au privilegiile pe care le am eu ca game master, gandesc la fel, multi au contribuit la server cu sugestii, cu reporturi, etc, si sunt atasati de server. si orice ar spune haterii, serverul e intr-o continua crestere, depasim problemele cu fruntea sus si, in ciuda faptului ca unii spun ca nu e asa, noua ne pasa de comunitate, pentru ca fiecare jucator in parte este important la evolutia serverului.
cu bune si cu rele, suntem o familie aici, fata de blizzard unde esti aproape pe cont propriu, iar lucrul cel mai important la un joc mmorpg este interactiunea cu jucatorii.
scuze pentru wall of text, ma simt nostalgic dintr-o data -


Primul wall of text care l-am citit in totalitate rofl !!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mirelxxl
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-04-2014 20:39)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 424, Topics: 36
Location: Italy

Reputation: 101.6
Votes: 5

 
Post Posted: 26-06-2012, 19:48:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

never gonna happen... cum s-a zis mai sus, nu renunta ei la milioanele de $ care le intra in casa lunar sa il faca free...mai bine pierd jucatori, i-au mai putini bani decat sa nu ia nimic


http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Marshlol/
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/M%C3%A1rshlol/
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Marshl%C3%B3l/
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 26-06-2012, 21:05:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu uitati Raid Finder a fost mai inainte pe Freakz nu pe original -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 06-05-2024, 03:21:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x