User
Pass
2FA
 
 

Report a Gamemaster
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 62, 63, 64  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message150522
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 09-08-2012, 10:40:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

V-am lasat sa va desfasurati si sa incercati fel si fel de trucuri sa le zicem pentru ca eu sa primesc suspend!

Nu o sa ma prindeti pe mine facand abuz cum declarati voi!

Cand dau mute sau ban exista SS/movie pentru a demonstra celui care face un post ca nu a luat degeaba!

Majoritatea din voi v-ati obisnuit ca noi GMs sa va lasam in pace, sa vorbiti care is cum apucati si cand intru eu e si normal sa incep cu mutes daca majoritatea nu stiu decat "sa-mi bag, sa va dau, sa va iau, etc"

In acele SS-uri nu ati prins intr-adevar tot, doar ce-ati vrut voi Raised eyebrow dar tot degeaba!

Nu apare cand membrii vostri dragi isi bagau si scoteau madularele sau "scoate cardul sa platesti Gm-ul, nab cat te-a costat sa ajungi gm, etc" si totul pentru ce? Ca nu v-am ajutat? Dragilor v-am intrebat de la inceput problema, ati inceput 10 odata sa vorbiti, v-am zis sa va calmati si sa vorbeasca 1! V-am pus niste intrebari simple dar voi m-ati luat la misto, ca deh, eu sunt bataia voastra de joc!

Daca nu stiti sa va exprimati si sa cereti ceva frumos cum MAMA DRACULUI ca cineva sa va ajute?

Tu ma injuri si eu sa te ajut? Raised eyebrow

Pe viitor cand ai nevoie de un GM o sa vorbeasca doar Raid leader-ul, sã faca un ticket in care sa spuna frumos problema si crede-ma ca atunci o sa fie alta mancare de peste!

In nici un caz cum ati facut voi: "GMMMMMMM GMMMMMMMM GMMMMMMMM HAI LA NOI BAAAAAAAAAAAAAA NU STA SI TE UITA" Raised eyebrow

Dupa ce ca m-ati injurat si altele totusi o sa-i scot banul mult iubitului vostru coleg dar va avea mute!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 09-08-2012, 10:53:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eminem276 wrote:
Nume caracter ingame: nebunasul
Nume Gamamaster implicat: eraai
Data si ora abuzului: 16;13,9august 2012
Detalii: tot se balbaia pe global si l.am intrebat cu cn a facut romana se vede si in screen ,eu daca ii ziceam ca am facut romana cu masa sigurat era ban-1..... deci luati cv legaturi asupra lui eraai in ultimu timp e prea (dus cu pluta) sa zicem da mute si ban pe nedrept...


Ce ma? Ti-am dat mute? As fi retardat sa fi facut asta. Reimprospateaza-mi memoria. Sau pentru ce e reportul asta? Intentia mea n-a fost sa te jignesc, dar cand ma iei la misto cu ironii ieftine de genu' "Cu cine ai facut romana" ma simt nevoit sa-ti raspund la fel de ironic si de ieftin.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nyaneko

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-05-2014 06:56)
Joined: 08 Aug 2012
Posts: 10, Topics: None
Location: Portugal

Reputation: 70.3
Votes: 3

Post Posted: 09-08-2012, 12:32:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faithless, joc wow pe servere private de aproape 4 ani de zile(pe freakz cam de jumatate de an).Pana acum cateva zile nu mi-am luat mute sau ban nici macar o data. Tu ai fost singurul gm care a reusit sa ma aduca intr-o stare de nervi atat de nasoala incat sa-l injur. Ti-ai pus vre-odata problema ca felul in care te comporti cu playerii atrage de la sine injuriile pe care ti le aduc?
Acesta va fi ultimul post pe care il fac si probabil in cateva zile voi parasi acest server. Singurul lucru care m-a tinut aici a fost guilda. Server managementul este groaznic. Cu parere de rau spun adio oamenilor buni pe care i-am gasit pe acest server, dar pe voi nu va regret. Poate daca stiati cum sa va comportati si nu va credeati zei pe pamant aveati mult mai multi oameni care sa joace aici, sa faca donatii si sa va respecte.
Asa ca cius! Pentru mine nu valorati mai mult decat o ceapa degerata.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eminem276

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-01-2024 20:03)
Joined: 22 May 2012
Posts: 160, Topics: 35
Location: Oradea

Reputation: 110.7
Votes: 11

   
Post Posted: 09-08-2012, 16:29:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da ma miai dat mute.lasa ca o sa ma intrebi si u cv de genu si o sati raspund si eu ca cu mata!!!!!

Posturi unite automat, 09-08-2012, 17:29:20

da miai dat si mute pacat ca nu am facut screen iti poate dovedi si colegi din guilda ca miai dat mute 3 ore pt asta ca team intrebat cu cn ai facut romana si miai raspuns ca cu mama si dupa mia dat mute.... reinprospateazati u memoria nu eu poate u chiar ai nevoie!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stigmata

[I like trains]



Status: Offline
(since 27-04-2020 19:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2972, Topics: 8
Location: the 90s

Reputation: 669.4
Votes: 28

 
Post Posted: 09-08-2012, 19:26:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ceea ce mi se pare interesant e ca, il intrebi cu cine a facut romana, dar tu in trei randuri ai mai multe greseli decat pot eu numara.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 09-08-2012, 22:32:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus - Va luati aiurea de el la faza asta ca si in paginile anterioare, cand veniti cu ceva serios o sa-i dau suspend cu cea mai mare placere.

Erai - Suspend 7zile, gg.

Burton - ..mai are rost?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Brazzers
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-01-2013 09:29)
Joined: 15 Mar 2012
Posts: 45, Topics: 10
Location: United Kingdom

Reputation: -206.7
Votes: 11

 
Post Posted: 11-08-2012, 01:19:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Chizdaneagra si Sashagrey sa nu fac 2 posturi separate
Nume Gamamaster implicat: Bachus
Data si ora abuzului: 11.08.2012 ora 00:05
Detalii: Sa incep asa . am scris colorat pe global de pe caracterul Masiveattack, am luat mute 2000 de minute, pana aici totul corect, meritam. Dupa care am intrat pe alt cont, am scris din nou colorat , am luat Ban( din cate am citit eu pe forum regulamentul, pentru scris colroat nu se da BAN <tin sa precizez ca nu am jignit pe nimeni> )
Dupa care, fiind surprins ca am luat ban pt ceva pt care stiu ca se da mute, am intrat pe un alt cont de-al meu, sa intreb pe global cat timp am luat ban si sub ce motiv , astea fiind scrise cu scris normal nu colorat pentru ca era un cont important de-al meu si POOF, mute 5000 de minute fara sa incalc nici o regula de pe acest cont. Am facut vro 7 cereri de unban/unmute insa am primit aceleasi raspunsuri de la Bachus cum ca nu imi scoate mute-ul de pe Chizdaneagra ca am facut mijto de el si ban-ul l-a redus la 1 zi( de ce sa reduci ban-ul in loc sa il scoti cand pentru asa ceva nu se da ban, i-am pus si link-ul la regulament incazul in care nu vede) .
Acuma intrebrea mea este urmatoarea : este sau nu abuz cand dai pedepse care nu sunt prevazute in regulament? adica unii GM pot aplica regulamentul insa altii cred ca nu il cunosc.Sper sa se ia masuri.
P.S. Un moderator mi-a sters un post sau 2 de la cereri unmute/unban pe motiv ca sufeream pe cand eu ceream dreptate. Rog sa se ia masuri .
Imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale insa e tarziu si scriu de pe o tastatura in alta limba.
Va multumesc anticipat.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 11-08-2012, 09:04:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I-am atras atentia in cererea de unban, regulamentul abia a fost modificat, inainte se putea da si ban pt scris colorat.

O sa iti scoata banul si o sa-ti dea mute

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 14-08-2012, 01:53:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Dazz
Nume Gamamaster implicat: Worgen
Data si ora abuzului: 14.08.2012 ~02:30
Detalii: Am facut o cerere mute la adresa lui Dazz ( http://forum.wow-freakz.com/view-post-2249499.html ), cerere in care am postat SS-uri in care respectivul ma face ca la usa cortului (asta dupa ce a mai luat mute acu 3 zile tot pe tema asta), dupa care a mai si comentat legat de ce face Shocker cu banii de donatii.

Worgen a raspuns la topic si a dat Done, dandu-i doar 120 de minute mute. I-am dat PM pe forum, intrebandu-l de ce asa putin si am primit acest raspuns:

Quote:
Ai dreptate, nu am vazut in totalitate imagine. I-am marit la 720, pentru genul asta de jigniri 720 este maxim.


Din cate stiu si am remarcat eu, pentru jigniri se da intre 1000 si 3000 de minute, mai ales tinand cont de faptul ca e la a 2-a abatere in 3 zile. Asta ca sa nu pun la socoteala partea legat de banii din donatii, ca aia intra la jigniri server si stiu ca se pedepseste si mai aspru.

Inteleg, prietenie cu GMul, alea alea, dar totusi, asa ceva?


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 14-08-2012, 08:04:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:

Din cate stiu si am remarcat eu, pentru jigniri se da intre 1000 si 3000 de minute,


stii prost.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 19-08-2012, 13:51:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru GMs - Vad ca il aparati constant pe Bacchus si inteleg ca unii playeri dau report la GMs din orice motiv doar ca sa se vada ei mai smecheri dar sunt unele lucruri care le pot confirma. De exemplu, i s-a urcat doar putin la cap rank-ul de GM. Il stiu cat de cat (nu personal) de cand era inca player si era mult mai calm si tacut si nu statea sa sufere cu al de Fairr si alti "eu sunt boss" pe global. Din cate am observat Fairr i-a cerut de vreo doua ori lui Bacchus sa-i dea /w de-a lungul timpului si Bacchus s-a executat si parerea mea e ca nu a fost pentru cine stie ce probleme. Eu aseara i-am cerut frumos un /w pentru ca aveam o problema cu o greseala la un ban care se putea rezolva frumos in 30 secunde, fara teatru, fara sa stau 20 minute pe forum sa primesc raspuns.

El a inceput cu "Dau /w la cine vreau eu". La care am raspuns "Dai /w la cine trebuie ca de aia esti GM". Adica daca un player are o problema si cere pentru prima oara de cand e pe server un /w de la el ca sa rezolve o problema mai repede si eficient fara sa deranjeze multa lume, nu e ok. Dar daca ALT player cere /w sa discute putin dsp cum i-a fost in week-end atunci e bine. Ca GM din cate stiu eu ai obligatia sa te ocupi de toti playerii in mod egal fara favoritisme. Dupa vreo 5 minute de discutie pe GLOBAL, vine GM care a dat ban-ul, i-am zis problema si a rezolvat-o in 10 secunde. La care Bacchus "Nu dau /w la oricine ca nu am timp sa stau la chat". Ok frate tocmai ai stat la chat 5 minute pe GLOBAL in loc sa vorbesti 20 de secunde pe /w, unde e logica?

Si da, nu e ok pentru playeri sa faca misto de GMs chiar si in mod indirect, dar daca GMs sunt mai sus ierarhic asta nu le permite sa faca ei misto de noi si noi daca le raspundem sa avem mute. Asta e abuz de putere. Da e serverul lui Shockeru si nu ar trebui sa ne bagam peste deciziile LUI dar asta nu inseamna ca tu ca GM iti poti permite sa injuri playerii stiind ca ei n-au tupeu sa te injure. Parerea mea : Un GM politicos, calm si rabdator, e de 10 ori mai apreciat decat unul care are GM si se bazeaza pe frica playerilor. (Acest ultim paragraf nu e neaparat in legatura cu Bacchus, e ceva general ce am vazut ca s-a intamplat de mai multe ori de-a lungul anilor)

Bine chestia asta nu mi s-a parut un comportament OK de GM dar nu am dovezi pentru simplul motiv ca nu stau sa postez GMs pentru orice fraza care mi se spune si nu imi convine, am scris asta doar ca sa stiti ca DA, Bacchus se mai ia si el la discutii fara sens pe global, sau mai sta si se distreaza cu anumiti playeri dar oricine mai trebuie sa se relaxeze. Ideea rezumata ar fi ca nu e el 100% inger dar nici asa rau ca GM nu e. Unii playeri exagereaza cu reclamatiile dar nu toti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 19-08-2012, 20:32:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Da e serverul lui Shockeru si nu ar trebui sa ne bagam peste deciziile LUI dar asta nu inseamna ca tu ca GM iti poti permite sa injuri playerii stiind ca ei n-au tupeu sa te injure

Nu te-a injurat nimeni. Daca te injura vre-unu dintre astia cu scris albastru , instant lua suspend, dupa era intrebat ce si cum.
Quote:
Si da, nu e ok pentru playeri sa faca misto de GMs chiar si in mod indirect, dar daca GMs sunt mai sus ierarhic asta nu le permite sa faca ei misto de noi si noi daca le raspundem sa avem mute.

Nu te-a luat nimeni la misto.La fel ca mai sus,daca cineva din staff te-ar fi luat la misto si i-ai fi facut reclamatie , s-ar fi intamplat ca mai sus, cand un coleg si-a luat suspend pentru ca a facut o gluma cu referire la mame.
Quote:
Adica daca un player are o problema si cere pentru prima oara de cand e pe server un /w de la el ca sa rezolve o problema mai repede si eficient fara sa deranjeze multa lume, nu e ok.

Ai o problema cu un GM / Shocker? Ticket. Ai o problema generala ingame? Ticket. Nu urlii pe global ca vrei sa iti dea w sa ii arati nu stiu ce.
Quote:
Ca GM din cate stiu eu ai obligatia sa te ocupi de toti playerii in mod egal fara favoritisme. Dupa vreo 5 minute de discutie pe GLOBAL, vine GM care a dat ban-ul, i-am zis problema si a rezolvat-o in 10 secunde.

...Problema pe care gm-ul ar fi aflat-o mult mai usor si elegant printr-un ticket , nefiind obligat sa citeasca printre toate aberatiile de pe global. Ca GM nu esti obligat sa ajuti playerii , o faci din placere in timpul liber. Problemele playerilor le rezolvam cum ne vine la indemana , cum avem chef, intr-o anumita ordine, inca nu suntem obligati sa facem ticketele intr-o ordine generala anume.

Si totusi reclamatia ta care este ? Nu iti convine ca ai fost pus sa faci ticket sa ti se rezolve problema ? Bad luck , my son.



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 20-08-2012, 03:23:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Qu4s3r wrote:
Pentru GMs - Vad ca il aparati constant pe Bacchus si inteleg ca unii playeri dau report la GMs din orice motiv doar ca sa se vada ei mai smecheri dar sunt unele lucruri care le pot confirma. De exemplu, i s-a urcat doar putin la cap rank-ul de GM. Il stiu cat de cat (nu personal) de cand era inca player si era mult mai calm si tacut si nu statea sa sufere cu al de Fairr si alti "eu sunt boss" pe global. Din cate am observat Fairr i-a cerut de vreo doua ori lui Bacchus sa-i dea /w de-a lungul timpului si Bacchus s-a executat si parerea mea e ca nu a fost pentru cine stie ce probleme. Eu aseara i-am cerut frumos un /w pentru ca aveam o problema cu o greseala la un ban care se putea rezolva frumos in 30 secunde, fara teatru, fara sa stau 20 minute pe forum sa primesc raspuns.

El a inceput cu "Dau /w la cine vreau eu". La care am raspuns "Dai /w la cine trebuie ca de aia esti GM". Adica daca un player are o problema si cere pentru prima oara de cand e pe server un /w de la el ca sa rezolve o problema mai repede si eficient fara sa deranjeze multa lume, nu e ok. Dar daca ALT player cere /w sa discute putin dsp cum i-a fost in week-end atunci e bine. Ca GM din cate stiu eu ai obligatia sa te ocupi de toti playerii in mod egal fara favoritisme. Dupa vreo 5 minute de discutie pe GLOBAL, vine GM care a dat ban-ul, i-am zis problema si a rezolvat-o in 10 secunde. La care Bacchus "Nu dau /w la oricine ca nu am timp sa stau la chat". Ok frate tocmai ai stat la chat 5 minute pe GLOBAL in loc sa vorbesti 20 de secunde pe /w, unde e logica?

Si da, nu e ok pentru playeri sa faca misto de GMs chiar si in mod indirect, dar daca GMs sunt mai sus ierarhic asta nu le permite sa faca ei misto de noi si noi daca le raspundem sa avem mute. Asta e abuz de putere. Da e serverul lui Shockeru si nu ar trebui sa ne bagam peste deciziile LUI dar asta nu inseamna ca tu ca GM iti poti permite sa injuri playerii stiind ca ei n-au tupeu sa te injure. Parerea mea : Un GM politicos, calm si rabdator, e de 10 ori mai apreciat decat unul care are GM si se bazeaza pe frica playerilor. (Acest ultim paragraf nu e neaparat in legatura cu Bacchus, e ceva general ce am vazut ca s-a intamplat de mai multe ori de-a lungul anilor)

Bine chestia asta nu mi s-a parut un comportament OK de GM dar nu am dovezi pentru simplul motiv ca nu stau sa postez GMs pentru orice fraza care mi se spune si nu imi convine, am scris asta doar ca sa stiti ca DA, Bacchus se mai ia si el la discutii fara sens pe global, sau mai sta si se distreaza cu anumiti playeri dar oricine mai trebuie sa se relaxeze. Ideea rezumata ar fi ca nu e el 100% inger dar nici asa rau ca GM nu e. Unii playeri exagereaza cu reclamatiile dar nu toti.

Prietene.. in timp ce unii isi bagau si isi scoteau din mame,in mame..in morti sau mai stiu eu ce ... eu ma trezesc cu mute 7 zile pentru 3 litere ,,pla"
in timp ce respectivii primesc 10-100 min ,,sa se linisteasca" .Asa ca lasa-ma cu Bacchus al tau. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 20-08-2012, 08:12:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allerias wrote:

Prietene.. in timp ce unii isi bagau si isi scoteau din mame,in mame..in morti sau mai stiu eu ce ... eu ma trezesc cu mute 7 zile pentru 3 litere ,,pla"
in timp ce respectivii primesc 10-100 min ,,sa se linisteasca" .Asa ca lasa-ma cu Bacchus al tau. -


Prietene.. trebuie sa ii pui la cereri mute/ban, asa ca lasa-ma cu aerele tale. Anyway, nu ti-a dat S.I.G.U.R 7 zile mute/ban/nimic pt "pla"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 20-08-2012, 10:04:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am saturat de povesti pescaresti ca eu fac si dreg! Dar nimeni nu vine c-o dovada!

Pentru injurii Staff/Server dau 7 zile mute sau ban! Daca ai zis unui player asa ceva sigur ti-am dat intre 120 si 200!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 July 2014 11:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 62, 63, 64  Next    


The time now is 28-09-2024, 15:03:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x