User
Pass
2FA
 
 

PvP Pets for Marskmanship
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message8373
blood4

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2012 07:58)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 81.6
Votes: 2

 
Post Posted: 06-03-2012, 12:05:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sincer folosesc alt pet pe care nu l-a mentionat nimeni, recunosc maimuta e buna, dar chestia cu blindu scos la dmg nu cred ca ajuta mult si nu se recomnda prin dmg-u lui ca pet asa ca intr-o zi i-am dat pur si simplu abandon si mi-am luat un urs, de ce il folosesc? pentru charge, taunt si marime, multi gresesc si dau click pe el , dar eu cred ca multe pet-uri sunt bune depinde de playeru care joaca pentru ca hunteru e una din putinele clase unde n-ai o rotatie,trebuie sa fi inteligent ca sa sti sa joci.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-03-2012, 13:00:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AlinCapacel wrote:
Care poate sa zica care e cel mai bun pvp pet pt mm si dc?


In primul rand nu exista cel mai bun pet pt pvp. Si sa iti spun dc. Pai sunt peti buni impotriva unor clase si peti buni impotriva altor clase. Exemplu: Maimuta e bun vs casteri in general ca le da blind timp de 5 sec, in shimb vs mele e mai bun paianjenu, poti da web si dmg in acelasi timp. Depinde ce iti place sa joci si cam ce doresti u de la petu tau sa faca ... e inutila intrebarea "care e cel mai bun pet".




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 06-03-2012, 13:03:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tovry wrote:
AlinCapacel wrote:
Care poate sa zica care e cel mai bun pvp pet pt mm si dc?


In primul rand nu exista cel mai bun pet pt pvp. Si sa iti spun dc. Pai sunt peti buni impotriva unor clase si peti buni impotriva altor clase. Exemplu: Maimuta e bun vs casteri in general ca le da blind timp de 5 sec, in shimb vs mele e mai bun paianjenu, poti da web si dmg in acelasi timp. Depinde ce iti place sa joci si cam ce doresti u de la petu tau sa faca ... e inutila intrebarea "care e cel mai bun pet".

Nu neaaparat,de aceea se joaca cu 5 pets in pvp,deaia au bagat blizzu 2 secunde cast time la dismiss pet,se joaca cu 1 spider,2 monkeys 1 wolf si 1 cat in pvp.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-03-2012, 18:53:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:
tovry wrote:
AlinCapacel wrote:
Care poate sa zica care e cel mai bun pvp pet pt mm si dc?


In primul rand nu exista cel mai bun pet pt pvp. Si sa iti spun dc. Pai sunt peti buni impotriva unor clase si peti buni impotriva altor clase. Exemplu: Maimuta e bun vs casteri in general ca le da blind timp de 5 sec, in shimb vs mele e mai bun paianjenu, poti da web si dmg in acelasi timp. Depinde ce iti place sa joci si cam ce doresti u de la petu tau sa faca ... e inutila intrebarea "care e cel mai bun pet".

Nu neaaparat,de aceea se joaca cu 5 pets in pvp,deaia au bagat blizzu 2 secunde cast time la dismiss pet,se joaca cu 1 spider,2 monkeys 1 wolf si 1 cat in pvp.


Nu inteleg dc ai spus "Nu neaparat", cam aceeasi chestie am spus'o si eu. Doar ca eu nu am dat exemplu ca trebuie sa poarte dupa el de fiecare data. Apropo ... poate ma insel acum, dar ... nu mai se stakeaza 2 bufe de la 2 pets diferiti in arena parca!.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 18-03-2012, 19:26:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu in arena folosesc pet in functie de inamici

de exemplu, contra warrior sau DK prefer sa stau cu scorpionu care are disarm 10 sec si care ma si apara de un atac si de-o critica


eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiy

[asdjafwjkgbbjhlfwbaj]



Status: Offline
(since 12-08-2017 05:09)
Joined: 24 Jan 2011
Posts: 369, Topics: 27
Location: Sibiu,Romania

Reputation: 381.8
Votes: 12

     
Post Posted: 19-03-2012, 14:47:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In arena vs Dk mai bine ar fi un spider pt Web deoarece asa il impiedici sa-si dea un heal din ala nesimtit(daca e blood) plus ca daca tu o sa ii dai disarm el poate sa isi dea trinketul repede si sa isi dea heal din pet.
Ok,poate acuma o sa zici ,,Daca are Web nu poate sa isi dea trinketul?" dar diferenta dintre disarm si Web e ca in alea 1-2 secunde pana isi da trinketul,tu poti sa faci un pic de range sa dai un slow sau un trap.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alchimie

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2014 18:20)
Joined: 16 Jul 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 3

 
Post Posted: 14-08-2012, 20:45:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In inceput WOLF + CAT . De preferat e bine sa joci cu monkey , daca joci la cc , 2 maimute ! Sau poti lafel de bine sa joci cu cabrul , contra shadowpriest / affli lock e ideal !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 03-07-2024, 07:49:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x