User
Pass
2FA
 
 

Unban Haarp
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message5741
marshallxxl

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-03-2014 18:48)
Joined: 18 Jan 2012
Posts: 67, Topics: 16
Location: ILIA

Reputation: 151.3
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 16:50:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CartofuL2012 wrote:
Am intampinat si eu probleme asemanatoare la cs: nu mi se salva niciun demo desi dadeam record si stop, si nici screenshot-urile facute din consola nu mergeau...
Nu vreau sa-i iau apararea lui Haarp, dar parerea mea este ca daca ar fi jucat cu cod nici nu s-ar mai fi ocupat de treaba cu unban +ca are ip routabil.
Nu stiu ce sa zic...ramane la decizia ownerilor.


Eu am patit pe un alt server sa mi se faca poze si cand am intrat in cstrike nu imi apareau si mi s-a explicat ca pe win 7 uneori nu ti se salveaza si trebuie sa intre in proprietati la folder si de acolo sa faca setarile ca sa i se salveze. Eu de fiecare data cand imi formatez pc am aceeasi problema si imi fac setarile imediat dupa ce instalez CS asa ca haaarp ca sa nu mai ai probleme imi trimiti pm cu id tau de mess si te ajut cu aceasta problema.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 28-08-2012, 16:53:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

General Stanculescu wrote:
hai ca m-am saturat,haarp ,maine dupa ora 20:00 intra pe messenger,iti scot banul pe war3 ,si de fata cu toata lumea intru pe teamviewer si din pc-u tau intru in cstrike cer unui admin sa faca poze si gata ,vedem exact ce si cum.

si daca nu apar toate pozele ce facem?


Vad ca tu ii iei apararea , afirmi ca vei renunta la admin daca el ramane cu ban , nu este potrivit sa cauti tu pozele , nu esti impartial in povestea asta .
Pozele apar , nu exista erori , nu exista restrictii sau alte prostii , pozele apar intotdeauna , se salveaza diferit in functie de caz (windows in mare parte) dar ele apar de fiecare data .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
General Stanculescu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-06-2014 20:28)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 60, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 72.3
Votes: 3

Post Posted: 28-08-2012, 16:58:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu avioane,eu credeam ca mai bine scapa 100 de vinovati decat sa o pateasca un nevinovat dar vad ca nu se aplica.in fine,nu mai comentez in legatura cu acest caz.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VriLLoN

[BAD ASS]



Status: Offline
(since 28-11-2015 13:51)
Joined: 01 May 2012
Posts: 331, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 240.4
Votes: 9

Post Posted: 28-08-2012, 17:03:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut Haarp, imi pare rau ca s-a intamplat asta, sper ca ownerii vor lua decizia potrivita pentru ca sunt sigur ca nu ai avut wall si esti nevinovat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HaarpZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-12-2012 18:30)
Joined: 09 Jul 2012
Posts: 75, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 55.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 17:10:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok. Salut si ma bucur ca mi-am facut , in aceste 2 luni, cativa prieteni pe care ma pot baza la greu .


In legatura cu ce ati zis ca maine la 20.00 sa intre pe teamviewer.. lasati-o balta.. ati comentat degeaba pana acum , am zis ca nu am jucat de la mine de acasa, fratilor!! intri la mine in pc si se salveaza pozele.. wow raman cu ban .. haarp a mintit bla bla. T/c Ban Permanent.

Vreti sa respectati regulamentul? prevede acest regulament ce se aplica in cazul in care apare un bug la plugin? NU. numai incercati sa o dati ca vreti sa respectati regulamentu.. nu apar pozele? va pun poza care s-a salvat


<16> "MonSTerKiLL": BUZZ
<16> "MonSTerKiLL": Am ramas 2
<16> "MonSTerKiLL": hehe
<16> "MonSTerKiLL": Perversule
<16> "MonSTerKiLL": Normal
<16> "MonSTerKiLL": Nu-ti dau
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 28-08-2012, 17:13:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

General Stanculescu wrote:
nu avioane,eu credeam ca mai bine scapa 100 de vinovati decat sa o pateasca un nevinovat dar vad ca nu se aplica.in fine,nu mai comentez in legatura cu acest caz.


Sustin si eu ideea asta , dar aici nu este cazul .
Deja individul o da la intors , nu exista erori de plugin sau alte balarii , eu de cand sunt in comunitatea asta nici macar o data nu am patit-o , la voi cum de se intampla ?
Vrei sa dovedesti ca esti nevinovat ? In loc sa stai sa te certi aici , te poti duce la prietenul tau (sau la cine erai) si facem teste , dar nu ai nici un motiv sa faci asta pentru ca pozele se salveaza .

Exista o singura posibilitate , sa n-aveti voi habar unde sa cautati , alta varianta cu bug/eroare/defect/eroare la plugin nu se ia in calcul .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teLOVEsc

[Criminal]



Status: Offline
(since 16-09-2018 14:52)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 5349, Topics: 193
Location: Congo

Reputation: 324
Votes: 216

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Ce e ala  
Post Posted: 28-08-2012, 17:55:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atat ce o lungi-ti in povesti pentru un codat ... Se salveaza alea .bmp si astea tga care nu se pot modifica sau nu poti folosii anti-ss nu se salveaza.. Balarii mai mari ca el ... Si-a luat adio , drum bun , cale batuta Wave
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mastermind

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 12-09-2020 16:56)
Joined: 26 Jun 2009
Posts: 2612, Topics: 116
Location: Bucuresti

Reputation: 962.1
Votes: 47

Post Posted: 28-08-2012, 18:11:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am impresia ca astia care ii iau apararea ar spera si ei ca in viitor daca le face cineva SS ar avea o scuza.. mi se pare suspect sa sprijini o scuza atat de penibila..


Looking back..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ruin

[Psychotic Bastard]



Status: Offline
(since 26-06-2014 22:52)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 353, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 53.1
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 18:50:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e vorba de nici o scuze. - Cel putin nu pentru mine.

1. A spus avioane parca ca stanculescu nu e impartial. Okey hai sa faca testul mastermind ca a mentionat ca ar fi de acord sa intre cu teamviewer pe haarp
2. Hai sa facem verificarea si sa terminam cu tampeniile. Se va intra de pe acelasi calculator cu acelasi client de cs. Daca apar pozele, primeste ban, nu apar pozele unban.
3. Oamenii sunt nevinovati pana la proba contrarie. In cazul nostru proba contrarie ar fi un demo concret, pozele sau REFUZUL de a preda pozele. Din ceea ce sustine Haarp nu e un refuz sa predea pozele, doar ca nu le are. De ce sa nu il verificam? Merita macar atat pentru activitatea lui in comunitate. Pana una alta nu exista NICI UN DEMO CONCRET care sa indice ca el ar avea wall. Daca exista o problema cu clientul de cs freakz ( problema pe care a spus ca a intalnit-o si stanculescu ) atunci hai sa facem ceva cu chestia asta decat sa banam un om nevinovat degeaba. Mai bine scapa 100 vinovati decat sa banam unul nevinovat. Din aia 100 de vinovati care scapa, oricum nu or sa fie "jucatori seriosi", decat foarte rar. In schimbam cel nevinovat chiar e serios in cazul de fata - Hai sa nu il pierdem. Nu ii dam lui Haarp o sansa. Dam o sansa argumentului lui. Hai sa il verificam pe el ca sa aflam daca e vreo problema cu clientul de cs sau nu pentru a interzice folosirea lui.
4. Pentru haarp. Posteaza poza pe care o ai. Si ca sa stii, daca APAR toate pozele NU EXISTA ca ai gasit pozele, sau ca s-a intamplat doar atunci sau ca nu iti aduceai aminte exact ce client de cs foloseai. Daca apar toate 4 pozele dupa test, primesti ban permanent. Discuta cu cine va face pozele toti parametrii si explica-i clar care e cs-ul folosit, ai la fel 3 poze TGA in folder, si recompune situatia pe care ai avut-o atunci.
Astea sunt parerile mele.

Haarp e un jucator pe care il respect si merita sa il consideram nevinovat pana la proba contrarie.

PS: dupa inchiderea topicului, propun stergerea definitiva a lui pentru a nu fii sursa de inspiratie pentru alti codati.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 28-08-2012, 18:57:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

teLOVEsc wrote:
Atat ce o lungi-ti in povesti pentru un codat ... Se salveaza alea .bmp si astea tga care nu se pot modifica sau nu poti folosii anti-ss nu se salveaza.. Balarii mai mari ca el ... Si-a luat adio , drum bun , cale batuta Wave


Mastermind wrote:
Am impresia ca astia care ii iau apararea ar spera si ei ca in viitor daca le face cineva SS ar avea o scuza.. mi se pare suspect sa sprijini o scuza atat de penibila..


Mai baieti voi 2 ori sunteti cu capul in nori ori vreti neaparat sa primeasca ban. Poate ar trebui sa va aduc aminte ca si eu am primit ban pe motiv ca as fi avut wall in poze desi jumate din server mi-a luat apararea si jumate au facut tam tam ca am avut anti-ss. Credeti ca nu exista buguri la un server sau client ? Ori sunteti antipatici ori incercati sa dovediti ceva ce stiti ca nu este adevarat. Omul v-a predat defiecare data pozele cand i-au fost facute poze si nu a comentat nici o decizie (comanda) executata pe el. Ca si aici, nu cere scuze pentru ca nu el a gresit, in cazul in care prietenul sau are windows7 il rog sa verifice la Compatibity poate sunt acolo poze sau sa incerce un owner sa ii mai faca o data sau de mai multe ori poze la prietenul sau in cauza, nu puteti lua asa o decizie fara a incerca tot ce se poate. Va place sa banati fiecare jucator bun si asta o spun din cauza ca nu este ce spuneti voi. Master daca vi si ma contrazici, nu uita cate banuri ai dat in ultimile saptamani si care nu aveau nimic, luandu-te dupa presupuneri si "pareri" ale altor playeri. SiLe sau Ion.mzk sau altul mai competent sa vina cu o decizie dar sa luati toate lucrurile in considerare si nu numai aceste "dovezi".

Puteti sa ma warnuiti pe forum ca nu am dreptul sa postez aici dar prea au dat-o in fabule si dramantisme jumate dintre admini. Intelegem ca daca el "scapa nepedepsit" or sa incerce si alti aceasi metoda dar inca o data va spun , nu credeti ca un jucator care si-ar dedica 120 ore in 2 luni de zile pe server care sa primeasca slot si o viitoare marire ar juca murdar.

Si sunt si multe alte cazuri in care admini au tinut partea codatilor gen rango (glob) care in final sa dovedit a avea ceva si pe care jumate il aparau printre care si voi 2.

Succes astept warnul si contra la viitoarea cerere pe care am sa o fac peste 1 luna desi stiu ca ma amestec chiar daca nu e cazul macar o fac ca stiu cu cine stau la masa si nu cu astia care abuza in sistem regheton. (stiu ca suna a cocalar dar asta mi-a trecut prin minte)





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gabriell B

[cetãþeanul turmentat]



Status: Offline
(since 06-01-2020 19:31)
Joined: 27 Sep 2010
Posts: 2856, Topics: 75
Location: [ pe strada ]

Reputation: 400
Votes: 14

Post Posted: 28-08-2012, 19:01:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chrys wrote:

Si sunt si multe alte cazuri in care admini au tinut partea codatilor gen rango (glob) care in final sa dovedit a avea ceva si pe care jumate il aparau printre care si voi 2.


Draga falanga, sa iti reamintesc ca "rango" aka glob avea STEAM macar !
Aberati tot mai mult pe aici, faceti-va datoria de ADMINI ai acestui server si RESPECTATI REGULAMENTUL ca restul -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 28-08-2012, 19:10:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gabriell B wrote:
Chrys wrote:

Si sunt si multe alte cazuri in care admini au tinut partea codatilor gen rango (glob) care in final sa dovedit a avea ceva si pe care jumate il aparau printre care si voi 2.


Draga falanga, sa iti reamintesc ca "rango" aka glob avea STEAM macar !
Aberati tot mai mult pe aici, faceti-va datoria de ADMINI ai acestui server si RESPECTATI REGULAMENTUL ca restul -


V-am mai spus si iti mai zic si tie si celorlalti , n-am nimic cu nimeni dar voi va culcati pe o ureche si aceea ca daca ai "STEAM" nu poti avea coduri. Hai sa fim seriosi, STEAM CS a aparut prin 2004 daca nu ma insel si cam la 2-3 luni distanta au aparut si primele chaturi pentru acest lucru. Nu cred ca e greu sa gasesti un cod bun si sa il maschezi foarte bine. Multi din PGL au fost prinsi folosind coduri pe STEAM deci pe public poti sa te astepti la orice. Tin minte ca acum vreo 7-8 eram pe unul dintre serverele din comunitate si Closed a banat un jucator cu STEAM pe motiv de aim care cu siguranta avea acelasi stil de joc ca si rango (il masca bine). Nu stiu de ce arunci vorbe ca ala ar fi avut "Steam". Steam iti iei si la 2-3 euro si poti sa-l arunci in caz ca te prinde. Pentru 15 lei nu cred copii de pe server n-ar face asemenea lucru. Lasa scuzele cu "avea steam" ca daca ai nu poti avea parole. E total absurd.

Cazul de fata este altul, el nu refuza sa predea , el NU POATE preda ce nu exista si totusi daca ar fi avut wall cum spune-ti voi , ar fi iesit in prima poza pe care a vazut-o generalu.





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ruin

[Psychotic Bastard]



Status: Offline
(since 26-06-2014 22:52)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 353, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 53.1
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 19:14:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Javrix, Fresh, Master, hai sa terminam cu totii aceasta discutie fara sens si sa ii asteptam pe ion.mzk sau pe sile sa vina si sa ia o decizie -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HaarpZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-12-2012 18:30)
Joined: 09 Jul 2012
Posts: 75, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 55.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2012, 20:17:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana decide ion.mzk am decis sa mentionez urmatoarele:

1. In data de 26.08 am jucat acasa la respectiva persoana, avea cs bestial.

2. Sunt dispus sa se intre in pc-u meu cu Teamviewer, dar nu ma duc la prietenul meu pentru asa ceva.

3. Acum joc pe clientul Freakz, ca pe viitor, daca voi primi unban sa nu ma cert cu voi pe greseala mea ca folosesc un client "neobisnuit" , sa fie vina Freakz.

4. In prezent am 206 ore, pe 4.09 fac 3 luni in comunitate.

5. Va multumesc celor care au incredere in mine, care s-au uitat destul timp la felul in care joc si care nu ma banuiesc ca umblu "cu diferite programe care sa imi imbunatateasca jocul"

6. Cu oricine am jucat , chiar daca sunt un "Valvist" am jucat cinstit, puteti vorbi si cu hard, cmb, wickie etc. cand jucam pe un server freakz gol (numai stiu exact dns-u) au observat ca sunt destul de bun..

7. Chiar daca nu voi mai juca alaturi de voi , asta ramane la decizia lui ion.mzk, veti ramane in continuare cea mai buna si profesionista comunitate.

8. Admini, pe viitor verificati de 2,3 ori inainte de a lua decizia sa faceti poze, pentru ca este urat, pot aparea buguri, si stricati jocul playerilor.

9. Sper ca cele spuse de adminii care au fost contra mea si cred ca joc "murdar" sa fie zise pe dovezi

10. E ultima oara cand postez in aceasta cerere, dar sper ca se va lua decizia corect, nu ma mai contrazic cu voi pentru ca nu ajung departe cu dreptatea.


<16> "MonSTerKiLL": BUZZ
<16> "MonSTerKiLL": Am ramas 2
<16> "MonSTerKiLL": hehe
<16> "MonSTerKiLL": Perversule
<16> "MonSTerKiLL": Normal
<16> "MonSTerKiLL": Nu-ti dau
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 28-08-2012, 20:19:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
Cazul de fata este altul, el nu refuza sa predea , el NU POATE preda ce nu exista si totusi daca ar fi avut wall cum spune-ti voi , ar fi iesit in prima poza pe care a vazut-o generalu.


Nu o mai da in sf-uri si tu ca ce spui acolo sunt niste aberatii. Chiar vrei sa ma repet ca el dupa ce a fost banat a intrat cu alt nick "praaH" dupa 20 de min de la banare . Faceti atatea posturi cu intrat in calculatorul lui , care de fapt nu e al lui s.a.m.d. Poate ca si pe mine ma respecta multi dupa server asa cum ii respect si eu , dar vreau sa se tina cont de anumite fapte , faze , reclamatii si sa se tina cont de REGULAMENT, sau scrieti aici doar de dragul de a va afla in treaba .
In concluzie , eu nu tin parte nimanui , dar ce anume vreti voi sa facem ??? Sa ii dam unban pentru ca asa vor 4-5 insi aici ?

si tu Haarp :
Code:
 8. Admini, pe viitor verificati de 2,3 ori inainte de a lua decizia sa faceti poze, pentru ca este urat, pot aparea buguri, si stricati jocul playerilor.


Chiar crezi ca nu am verificat daca am 2 semo cu tine ? Nu mai scrie tampenii , iti fac poze daca eu consider ca in anumite situatii de joc imi pari dubios , daca iti fac poze iti fac sa ma edific sau ca pe chatul adminilor imi scriu playerii ca ai wall ... Daca ai auzit de "wall la buton" , cand apesi o tasta sa vezi pozitia adversarilor . Poate te-am prins intr-un moment penibil si de aceea nu mai gasesti cele 3 poze...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ion.mzk, 28 August 2012 22:49



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 29-04-2024, 17:22:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x