User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message94598
marsik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-08-2015 20:32)
Joined: 23 Oct 2010
Posts: 123, Topics: 9
Location: Europe

Reputation: 130.6
Votes: 5

 
Post Posted: 09-10-2012, 12:13:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

leaga-ti contul dupa ce ai facut-o /w un ofiter online


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D4rk0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-10-2017 16:42)
Joined: 16 Apr 2011
Posts: 33, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 101.3
Votes: 2

 
Post Posted: 10-10-2012, 22:45:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?

Depinde de programul de la facultate. Dar de obicei am de la 8 seara in sus 3-4-5 ore, cat e necesar. Intru si in timpul zilei dar nu pt perioade indelungate.


2. Clasa:

Hunter


3. Main Spec/OFF spec:

Marks / Marks


4. Link Armory*:

http://armory.freakz.ro/search.xml?searchQuery=nerzzul&&searchType=all


5. De ce ai ales specul pe care joci acum?

Orice alt spec pt 4.0.6 hunter = dezastru total;
Am testat dps-ul tuturor specurilor la Dummy. Survival se mentine cat decat dar tot e cu 2-3k dps in urma. Probabil cu gear mai mastery - oriented ar da rezultate mai bune. Nu stiu , momentan ca rezultat al testelor MM > Surv > BM.


6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).

Rotatie:

Faze1 ( boss HP = 100-80%)

Aimed Shot (focus dump) - > 3/4 Steady shot (in functie de haste) - > Aimed shot - > 3/4 Steady Shot ...
Consider ca serpent sting e un dps loss in aceasta faza;

Faza2 ( boss HP = 80-20%)

Serpent Sting - > Chimera - > Arcane ( focus dump ) - > Steady shot x 3 / 4 ( functie de haste) - > Chimera + Arcane ( focus dump ) - > Steady shot - > Chimera + arcane (dump ).
Aimed shot cand Master Marksman e la 5 stacks.

Faza3 ( boss HP = 20-0%)

La fel ca si faza 2 +kill shot cand e valabil.


Stats Priority :

Hit > Agi > Crit > Haste > Mastery.



7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm)

Downed Ragnaros on Vanilla. Long time ago ( retail).
Full progress in TBC;
Full progress in WOTLK ( mai putin LK)
Downed Theralion&Valiona + Halfus (25hc) + BH pe Cataclysm.
Cunosc in mare parte marea majoritate a scripturilor de pe Cataclysm ( thanks to TankSpot ). Din punct de vedere practic insa singurii bossi sunt cei de mai sus + cateva try-uri la Omnitrion Defense System ( 25hc ). Dupa 2-3 whipe-uri la 5% am renuntat.

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)

HKP pe un char la H. Guild bun ,evident. L-am 'parasit' fiind ca renuntasem la joc in perioada aceea.


9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre ?

Recent m-am reapucat de joc la alianta. Caut un guild capabil de pve progression si tot odata capabil sa inteleaga ca un hunter pe cataclysm este extrem de gear dependent cand vine vorba de dps masiv.

ilvl-ul meu este 355 momentan. Gear-ul este cea mai buna combinatie posibila din itemele care le poti cumpara de la ah. Cred ca am cheltuit cel putin 500k gold pana acum. Unde nu exista solutii mai bune am echipate iteme pvp.

Dupa cum am spus mai sus experienta mea PvE in Cataclysm nu este prea vasta , in schimb cunoscand scripturile sunt capabil sa ma adaptez usor.
Ieri am facut Valiona&Theralion + Halfus 25hc. Era intradevar sa mor odata din neatentie + meteor la Valiona , dar asta am fost cam singura 'palpitatie'. Other than that , easy kill.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blux

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-12-2013 12:56)
Joined: 12 Oct 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.1
Votes: 2

 
Post Posted: 12-10-2012, 09:38:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. intru zilnic .........2-3 ore pe zi
2.paladin
3.ret
4.IMG: https://www.wow-freakz.com/sig/Blux-Genesis.png
5.am jucat si pe lichking si e singura clasa care chiar imi place
6.fiecare joaca in felul lui...........sunt combinati diferite........incerc tot ce cred ca merge bine
7. am jucat pe lichking.........pe cataclysm am fost doar in o singura guilda( district) de la lvl 1 pana la 25. sunt nevoi sa ies ca nu mai fac raiduri.
8. district e actuala guilda a mea si la inceput cateva sap pe freakz mafia.
9. caut o guilda unit, care sa faca raiduri si in plus am prieteni care sunt aici

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bijouxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 10:14)
Joined: 08 Nov 2011
Posts: 198, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 102.4
Votes: 6

 
Post Posted: 12-10-2012, 09:54:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Leaga contul




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 12-10-2012, 11:45:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am uitat la gearu tau si mi s-a parut decent cu exceptia armei si a relicului, dar nu inteleg ce cauti cu umerii aia pe tine, sper ca ai uitat sa-i schimbi de pe speccu de protection. Leaga-ti contul si un link la umerii care ii ti pe specu de pve

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D4rk0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-10-2017 16:42)
Joined: 16 Apr 2011
Posts: 33, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 101.3
Votes: 2

 
Post Posted: 12-10-2012, 12:09:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aplicatia mea ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 12-10-2012, 12:18:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat , hunteru , /w ingame

Posturi unite automat, 12-10-2012, 13:18:14

Acceptat , hunteru , /w ingame


Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nytrox

[bored]



Status: Offline
(since 13-05-2018 13:05)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 995, Topics: 82
Location: Bucuresti

Reputation: 136.7
Votes: 67

   
Post Posted: 12-10-2012, 21:33:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
De luni pana vineri aproximativ 4-5 ore pe zi,iar in weekend aproximativ 6 ore pe zi.
2. Clasa: Mage
3. Main Spec/OFF spec: Fire/Frost
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Artxts
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca pve fire da mai bine ca frost,iar in comparatie cu arcane poate sunt similari la single target,nu sunt sigur pentru ca nu am dat reforge la tot in mastery ca sa joc arcane,dar aoe da mult mai bine fire.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Rotatie:
Single target:Scorch/Pyoblast in functie de boss pentru a se activa Critical Mass,Living Bomb pe target tot timpul,spam Fireball,Fire Blast la cooldown,Pyroblast instant,iar cand prind 2 sau mai multe Pyroblast instante activez Combustion.
Aoe:Scorch/Pyroblast,spam Fireball,Living Bomb,spam Fireball,Fire Blast la cooldown(daca nu e procuit impact),iar cand prind 2 sau mai multe Pyroblast instante si am activat Impact dau Combustion,dau Fire Blast,schimb target,dau Blast Wave la cooldown,spamez Flamestrike,dau cu Fire Blast cand se activeaza impact,schimb target si reaiau rotatia la fel ca pe al doilea target pentru a mentine Combustion pe tinte.
Importanta unor stats in fata altora:
Hit cap la 17% Intellect>Crit>Haste=Mastery
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc din aceasta vara,am facut full progress normal in afara de Council 25n,iar heroic am facut Halfus,Magmaw,Chimaeron si Atramedes.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
The Legends of Crime,am iesit din cauza unei neintelegeri cu second gm,Madness am intrat datorita unui prieten,dar tot el a hotarat ca inca nu sunt pregatit pentru acea guilda dupa raidul de la council 10n unde nu m-am descurcat prea bine.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau sa ma alatur guildei voastre datorita faptului ca mi s-a spus ca sunteti de treaba si pentru ca aveti un progres frumos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 12-10-2012, 23:11:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat /w ingame la un ofiter

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alesia

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2012 19:31)
Joined: 30 Sep 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.1
Votes: 2

 
Post Posted: 13-10-2012, 10:54:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? in cursul saptamanii aproximativ de la 20.00- 23.00 in functie de cand ies de la liceu ,iar in weekend oricand
2. Clasa:Mage
3. Main Spec/OFF spec: fire / arcane
4. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Allesiaa
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? am ales sa joc fire .. pentru ca ma bazez pe pve si deoarece daca sti sa "il controlezi" dai foarte mult dmg -
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Pai in primul rand .. am ales sa joc cu talente de aoe .. deoarece in raid la majoritatea bosilor ai nevoie de mult aoe.... rotatia mea este simpla, la fel ca cea obisnuita numai ca mai adaug din cand in cand un fireblast / scorch dupa ce castez un fireball ( ajuta la prooc de pyro)...statul prioritar este hitul 17 % , dupa urmeaza critul , daca se poate cat mai mult posibil, haste si in cele din urma mastery , iar daca ai trinketu de la valyona te ajuta foarte mult la doturi si desigur la combustion - care este cel mai important -
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). joc wow de cel putin 4 ani .. inca de pe tbc
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) am fost o perioada scurta in Madness
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Deoarece sunteti ambitiosi si foarte ok .. si cred ca o sa ma integrez foarte repede la voi .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bodiesrogue

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-10-2012 07:07)
Joined: 12 Oct 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: United Kingdom

Reputation: 47.2
Votes: 2

 
Post Posted: 14-10-2012, 09:28:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
3 4 ore pe zi

2. Clasa:
Rogue

3. Main Spec/OFF spec:
maine combat off assa

4. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Bodies

5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am jucat pe wotlk assasination pve era mai bun akuma pe cata e ff bun combatu scoti dps ff bun
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata
altora, etc).
Talente : http://wowtal.com/#k=k16hBlg7.bqj.rogue.3yRXRM

Rotatie : 3 ss /snd ,4 ss 1 rs 1 eviscerate ,daca ti se termina snd dai din nou 3 ss si iar snd ai grija sa ai mereu sus snd .Trinkete ,ar toate date la inceput ,,, sa Nu dai kiling spree cu ar odata..

Gear: orice cu expertise pana sa faci cap si hit apoi cu haste

stats: Expertise cap /hit cap /haste

Gemming :agility

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Cand am jucat prima oara am jucat pe TBC..Faceam si acolo BT ...apoi pe wotlk am jucat vreo 2 ani juma . Mia placut ff mult wotlk era mai greu decat cataclysm .Am experienta in wow de 5 ani jum..
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am jucat pe evolution si am fost in Sublime a fost ff fain acolo dar a trebuit sa ma las de wow o vreme si am vb cu iei si am iesit ...Acum joc pe genesis pt ca am aici prieteni..
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Am auzit ca sunteti seriosi .Aveti jucatori buni.Si vreau sa fiu intr-o comunitate de oameni care stiu sa joace nu sa ma enervez pe la raiduri

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 15-10-2012, 11:16:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respins

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
barni13

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-01-2018 12:17)
Joined: 25 May 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 56.2
Votes: 2

 
Post Posted: 17-10-2012, 20:02:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
14:00 - 16:00; 21:30 - 23:00 (aprox 4 ore/zi); in weekenduri dimineata si dupamiaza poate seara cateodata
2. Clasa: Warrior
3. Main Spec/OFF spec:Fury/Arms
4. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Ekkor
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
dps: Fury > Arms (pve)
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Colossus/BT/(Slam-proc)/(raging blow-proc)/Execute(x5-Executioner) (H.Strike daca am rage 70+ cam asa)
Gear cu strength-crit
Hit 8% > Exeprtise 26 > Strength > Crit > Mastery
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
joc de aprox. 2 luni, numai pe freakz am joc/jucat; Am toti bosii in afara de council si atra; nam avut cu cine a incerca, nici nu vrea lumea. Pe heroic: magmaw,chimaeron,halfus
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
In septembrie am intrat la The Legends of Crime, aveam lag urias, ca dps luau numa cei vechi. cand am intrat si eu am avut lag urias si instant kick din acea cauza ca nu eram in stare sa fac ceva; alte guilduri nu faceau nici un raid normal.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
As dori sa ma alatur guildei voastre deoarece am auzit ca sunteti foarte buni si aveti de unde a progresa. As vrea sa ma alatur acestui lucru.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkone12

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-02-2013 15:13)
Joined: 16 Oct 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: United Kingdom

Reputation: 55.1
Votes: 2

Post Posted: 17-10-2012, 20:51:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi 3-9, pe saptamana intru in fiecare zi.) ?
2. Clasa:druid
3. Main Spec/OFF spec:resto
4. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Darkworg
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)am fost in multe guilde dar erau slabe ca playeri erau playeri de 350ilvl ,340ilvl si vreau g de ilvl meu
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? pt cai bunicica

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 17-10-2012, 21:33:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respinsi amandoi :
@ Ekkor nu mai recrutam meelee + ca lagu nu te ajuta
@ darkworg nu mi se pare frumos din partea ta sa crezi ca celelalte guilde cu playeri cu gear mai slab nu te meritau. gearu tau este de 361 ilvl cu 2 iteme vicious si 2 iteme cloth, noi suntem multii full geared, asa ca respins.


Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 05-10-2024, 09:26:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x