User
Pass
2FA
 
 

O sugestie pentru evo daca se poate...
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9850
WooBoost
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-02-2013 10:32)
Joined: 11 Jul 2012
Posts: 272, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 32.6
Votes: 12

Post Posted: 13-10-2012, 18:44:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acord!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
iulian78

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-05-2019 16:07)
Joined: 04 Apr 2011
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 59.2
Votes: 2

 
Post Posted: 15-10-2012, 12:20:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt De acord cu ce a zis Mcstab ! -





Name : Baiu
old Guild : We Play Naked
new Guild : Ground Zero

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KronosAMD
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-11-2012 09:45)
Joined: 01 Sep 2012
Posts: 62, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 49.4
Votes: 2

 
Post Posted: 17-10-2012, 19:01:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nimeni nu mai zice nimic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sonics

[Maniac]



Status: Offline
(since 06-12-2020 22:25)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 1318, Topics: 28
Location: Cluj

Reputation: 82.7
Votes: 6

Post Posted: 18-10-2012, 09:57:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce mai e de zis? Toata lumea pleaca de pe Evo si unii dau sperante.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 18-10-2012, 13:57:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

baxter4ever wrote:
Sa uneasca realm-urile Evo cu Genesis , sau cu Exodus nu se va face, sokeru o sa piarda multi bani daca face fuziunea asta - nu mai vin banii din donatii de pe Evo , o sa faca ei ceva sa promoveze EVOLUTION , rate mari , mutari de guilde etc.. oricum sper ca SOON-ul acela sa fie cat mai SOON -


Nu e treaba noastra despre banii de donatii sau daca pierde Shocker bani. Haide sa ramanem pe subiect.
Sunt curios acel "SOON", ce masuri implica .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerxerses

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 04-12-2021 11:42)
Joined: 24 Apr 2011
Posts: 481, Topics: 40
Location: in the middle of nowhere

Reputation: 284.3
Votes: 20

 
Post Posted: 18-10-2012, 14:41:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana o sa se ia masuri o sa se mute toata lumea pe genesis pe vote. Nici macar transferurile nu sau oprit, ceea ce era foarte usor de facut.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkantosjk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2012 15:30)
Joined: 09 Oct 2012
Posts: 7, Topics: None
Location: Austria

Reputation: 48.4
Votes: 3

Post Posted: 21-10-2012, 20:06:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hop hop a venit ZEU SUPREM! poi daca mai plec si eu si fairr si inca 3 ZEI s-a dus realmu asta...
Fairr a si propus chestia cu reset arena 2v2 si a fost respins,era o idee foarte buna multi playerii s-ar fi apucat de pvp, top 10 teams sunt in panze de paianjeni cu cate un player in ele de luni bune...
In timpul saptamanii pe la ora 22:00 sunt 200 de playeri - niciodata nu a stat freakzu asa rau... Asa ca faceti ceva cu evolutionu ,ca vorba KGB ZEU va tai degetele -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 22-10-2012, 16:50:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca exista nici o solutie , eu unul imi pierd rabdarea. Mai strang vp si ma mut pe Genesis , alta solutie nu exista. Au plecat guilde de pe Evo , zilnic pleaca playeri , si aud mereu pe altii care vor sa plece.
De la GM se aude numai "SOON" , "O SA REZOLVAM NOI" si alte chestii , care deja sunt enervante si dau impresia ca nu exista nici o solutie decat sa amane toata treaba.
Vreau sa intru acum , dar ce sa fac...sunt 200+ playeri online , si pe Genesis 1k , pe Exodus 800+ .

GOODBYE EVOLUTION. GENESIS , Here i come !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FlutterGuy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2020 10:00)
Joined: 08 May 2012
Posts: 375, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 63.9
Votes: 14

 
Post Posted: 22-10-2012, 19:07:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma bag si eu cu o parere. Dati cu pietre daca nu va convine. Mariti ratele la honor/valor points etc. Moar items @ bossi. Chestii gratis, idk. Vote points moca. Asa a capatat exodus playeri. Just sayin'.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-10-2012, 09:20:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu imi doream sa se uneasca(asa cum a fost inainte) genesis+evo iar realmu de evo sa fie pvp. -


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
allecs10

[( . Y . ) ---> <3]



Status: Offline
(since 27-11-2016 18:12)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 233, Topics: 19
Location: Onesti

Reputation: 304.7
Votes: 9

 
Post Posted: 23-10-2012, 17:29:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
in proportie de 80% va meritati soarta. De ce? Pentru ca sunt numai inapti si copii de 12 ani pe realmul ala in care nici macar un bh 10 nu esti in stare sa-l faci si majoritatea vor progres si guilda. Am cautat 2 luni de zile un boomkin sau un warlock si tot ce am gasit a fost o ragalie care avea offspec de boomkin dar care scotea 16k dps la Horde. Cu timpul evolution se va redresa daca shockerul va creste ratele putin de level de gold s.a.m.d sau vor fi niste bonus points pentru cei cu o vechime pe evolution care au suportat toate lunile in care am avut lag, a fost flodat si in care a suferit de nepopularitate .
Daca imi dati voie sa-mi spun opinia si cu parere de rau poate unora le va displace opinia si vor urla de mama focului +avertismente si etc. Dar majoritatea gmilor de pe evolution(am spus Worgen si am tras apa) si-a batut joc de realm. Frate daca faci un event pune-l fixeaza-l in cui atarna-l de mama leone DAR RULEAZAL PENTRU DOAMNE IARTA-MA . here. Cel mai mult imi displaceau haterii care erau in guilde rivale si intrau pe gm char in guild la noi cu dragul de a scoate niste gm points dintr-un mute sau ban atunci cand era lag sau ceva. Daca as lua Transpirationu in care erau gmi cu nemiluita si l-as pune pe Pakkman pe o masa de tortura si sa zica pentru fiecare floc de pe picior de cate ori s-a injurat pe ts-ul lui de server si de altii(profitand de bunatatea unora ca bachus sau bybo) eu zic ca am scrie un roman intitulat "Mizerabilii la propriu".
Nu am nimic cu comunitatea am facut reclama cat am putut, mi-am adus colegi sa se joace aici si sa lase serverul ala de balta molfaiten dar sunt prea multe specii cu care ti-e scarba sa te mandresti pe serverul asta. Dovada a fost Recordul mondial de gm pentru 3 zile Jo care si-a facut de cap cu gm`ul, a luat mailul la un om, noroc ca a fost prost si a recunoscut si imediat l-am raportat, imi baga sclavi de lvl 1 sau bolfati care stau cu fundu toata ziua la kfc in loc sa se duca la scoala si sa lase jocu` asta impace ca nu e pentru lor.
Nu sunt de acord cu "imperecherea" celor 2 servere, mai degraba as fi de acord sa se scoata de la vote transfer dar sa se ocupe cineva competent asa cum era o data pe genesis. Multi s-au apucat de retail si nici macar cu umbra numai sunt prezenti aici .
p.s : sa vizionati si ce am scris in postu` meu.


Acest post al lui Snoopy m-a fãcut sã mã simt ca un muncitor de la Auschwitz ("va meritati soarta"). Din pãcate tot pe Evo joc ºi eu ºi sunt oarecum disperat sa plec de aici, deoarece populaþia tinde spre 0. Nu le am eu cu PVE ºi nu prea mã intereseazã dacã ai cu cine face BH 10HC, dar in legãturã cu PVP pot spune cã este la 2m sub pãmânt. La alianþã, unde joc eu, în afarã de Sickd, nu mai intrã nici un player de 2400+, aºa cã nu prea mai ai cum face un asemenea rating, lucru ce m-a fãcut sã mã indrept înspre alte servere, nu neapãrat de Cata, pânã când se va face ceva cu aceastã problemã. Evo a funcþionat la o capacitate decentã doar în douã perioade de timp : când s-a înfiinþat ºi GM-ii chiar îºi dãdeau interesul ºi apoi când s-a fãcut o resuscitare odatã cu venirea unor guilde aici, dar apoi a intrat din nou într-un con de umbrã. Sã incerci sa aduci un "nou val de playeri" pe Evo nu este o idee bunã în opinia mea, deoarece Evo este ca o ciorbã reîncalzitã iar ºi iar ºi iar ºi s-a rãcit de fiecare datã. Într-o exprimare durã, realmul a devenit ca o capcanã de ºobolani: cei care au fugit s-au tot dus, iar cei 600 de amãrâþi care au rãmas aici (printre care sunt ºi eu) încearcã cu disperare sã plece. Oricum "Munca ne va elibera". The End.

*blue writing*=>"Cheers"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerxerses

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 04-12-2021 11:42)
Joined: 24 Apr 2011
Posts: 481, Topics: 40
Location: in the middle of nowhere

Reputation: 284.3
Votes: 20

 
Post Posted: 23-10-2012, 18:06:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Topicul a fost facut de aproape 2 saptamani si inca nu sa luat nici o masura.
Acum nu sunt nici 600 de playeri on pe evolution dar pe exodus sunt aproape 1000 si pe genesis aproape 1300.


allecs10 wrote:
Snoppy wrote:
Wall of text[/url].


Sã incerci sa aduci un "nou val de playeri" pe Evo nu este o idee bunã în opinia mea, deoarece Evo este ca o ciorbã reîncalzitã iar ºi iar ºi iar ºi s-a rãcit de fiecare datã. Într-o exprimare durã, realmul a devenit ca o capcanã de ºobolani: cei care au fugit s-au tot dus, iar cei 600 de amãrâþi care au rãmas aici (printre care sunt ºi eu) încearcã cu disperare sã plece. Oricum "Munca ne va elibera". The End.

*blue writing*=>"Cheers"



Atunci sa uneasca evo cu genesis sau cu exodus.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mcstab

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-03-2024 13:24)
Joined: 12 Apr 2012
Posts: 341, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 400.1
Votes: 20

   
Post Posted: 23-10-2012, 18:31:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

old gang sa mutat pe genesis datorita lipsei de reactie a stafului referitor la aceasta situatie


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
allecs10

[( . Y . ) ---> <3]



Status: Offline
(since 27-11-2016 18:12)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 233, Topics: 19
Location: Onesti

Reputation: 304.7
Votes: 9

 
Post Posted: 23-10-2012, 19:37:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mcstab wrote:
old gang sa mutat pe genesis datorita lipsei de reactie a stafului referitor la aceasta situatie

Unul dintre ofiþerii din Old Gang îmi este veriºor, deci sunt la curent cu aceastã decizie ºi o consider una foarte inteligentã având în vedere cã acest realm este în moarte clinicã. Aº pleca ºi eu în orice moment de pe Evo dacã aº avea vote points...

Posturi unite automat, 23-10-2012, 20:37:29

Xerxerses wrote:
Atunci sa uneasca evo cu genesis sau cu exodus.

Best idea...but nobody bothers to take any prompt action to solve the situation so some of us are stuck here for the moment.


Munca te elibereazã
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerxerses

[Mentally Unstable]



Status: Offline
(since 04-12-2021 11:42)
Joined: 24 Apr 2011
Posts: 481, Topics: 40
Location: in the middle of nowhere

Reputation: 284.3
Votes: 20

 
Post Posted: 23-10-2012, 19:59:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

allecs10 wrote:


Xerxerses wrote:
Atunci sa uneasca evo cu genesis sau cu exodus.

Best idea...but nobody bothers to take any prompt action to solve the situation so some of us are stuck here for the moment.


Pe gmi nu ii intereseaza ca e lume pe genesis/evo/exodus. Ei vad doar ca e lume pe freakz nu vad si cum e lumea repartizata.
La ei 1700(genesis) + 700(evo) e acelasi lucru cu 1300(genesis) + 1100(evo).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 23 October 2012 18:12



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 06-05-2024, 13:29:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x