User
Pass
2FA
 
 

Report a Gamemaster
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 62, 63, 64  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message145394
webberas

[Big Booty Lover]



Status: Offline
(since 19-10-2020 12:03)
Joined: 14 Mar 2011
Posts: 576, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 100.6
Votes: 9

Post Posted: 09-05-2013, 18:23:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Rosuaprins
Nume Gamamaster implicat: nu stiu exact cine are acest char Empyrium sau Groovy (din cate a spus Empyrium ar fi fost Groovy cel care mi-a dat MUTE)
Data si ora abuzului: azinoapte pe la ora 00:15 (09.05.2013)
Detalii:

Toti GMii pe forum la Sectiunea<Mute Request> sustin ca nu se mai da MUTE pentru injurii pe whisper. Cand am postat pe forum asa mi s-a raspuns.

Aseara l-am injurat pe Vremon pe whisper (scurt si la obiect, fara fantezii si io mai stiu ce - cum au multi obiceiul, sa-si arate vocabularul), deoarece este un ninja, si fiindca si-a schimbat numele la guilda <Razer> in <Dreadnaught> doar pentru a nu-i mai recunoaste lumea imediat (bv lui ca a donat ca sa schimbe numele / f urat din partea lui ca a facut asta doar pentru a putea ninja in continuare)

Apoi m-a amenintat ca o sa vb cu GM sa imi iau mute. si la scurt timp Rosuaprins mi-a dat MUTE pentru injurii.

Din cate stiu pentru MUTE se face un topic pe forum, unde postezi o dovada ca ai fi injurat pe global channel / raid / say. Dupa care un GM analizeaza si da verdictul.


Intrebarea este pe ce dovada s-a bazat Rosuaprins cand mi-a dat MUTE ? pe spusele unui player ? Acum daca il cunosti pe vreun GM decat ii zici : "Da-i MUTE aluia !" si GMul executa asa orbeste ?

Nu am facut spam si nu am injurat pe vreun channel !

Deci pe ce motiv am luat MUTE de la Rosuaprins ?

Asta se numeste abuz sau favoruri facute anumitor playeri -



nu dati click >>> Scrubilicios <<<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 3 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 09-05-2013, 18:28:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Astept si versiunea ei.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 09-05-2013, 18:28:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce nu înþelegi din " NU eu þi-am dat mute?"

This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
webberas

[Big Booty Lover]



Status: Offline
(since 19-10-2020 12:03)
Joined: 14 Mar 2011
Posts: 576, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 100.6
Votes: 9

Post Posted: 09-05-2013, 18:33:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

webberas wrote:
Nume caracter ingame: Rosuaprins
(din cate a spus Empyrium ar fi fost Groovy cel care mi-a dat MUTE)


am specificat asta -

eu spun cum a fost afisat pe global ... ma oftic ca nu mi-a dat prin cap sa fac SS la momentul respectiv ... pe langa faptul ca pe chat se spama non stop... pana sa ma gandesc deja se derulase prea mult.



nu dati click >>> Scrubilicios <<<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 09-05-2013, 18:39:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rosuaprins e char-ul meu, dar nu eu þi-am dat.

This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Groovy

[PIErate]



Status: Offline
(since 12-12-2017 07:45)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 2143, Topics: 351
Location: Romania

Reputation: 667.6
Votes: 60

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-05-2013, 18:46:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu ti-am dat mute pentru ca spamai globalul.

Break the rules, don't break the law.But *** the law, that's what I always say

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
webberas

[Big Booty Lover]



Status: Offline
(since 19-10-2020 12:03)
Joined: 14 Mar 2011
Posts: 576, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 100.6
Votes: 9

Post Posted: 09-05-2013, 19:04:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

unde spamam Global ?
la mesaj era trecut pentru Injurii.

eu scriam pe global... la un interval foarte mare de timp : " <Razer> = <Dreadnaught> = ninja

te rog sa imi arati un SS in care eu spamam... rand dupa rand acest mesaj...

te rog.

ca te-a pus Vremon sa imi dai Mute : doar ca acest mesaj ii afecta lui guilda ..

Ca anuntam playerii sa stie sa se fereasca de <Dreadnaught> o data la 20sec... nu este spam -



nu dati click >>> Scrubilicios <<<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
paldarix

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 09:06)
Joined: 04 Dec 2012
Posts: 89, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 71
Votes: 12

 
Post Posted: 10-05-2013, 13:39:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Paldarix
Nume Gamamaster implicat: Bacchus
Data si ora abuzului: 07.05.2013/18:28
Detalii: am zis bft cu freazku ii plin de buguri am dat report la buguri dar degeaba....si dupaia am injurat pe global dar nu am injurat sv sau pe un gm si pentru asta am primit ban...ii cam abuz sa dai ban doar ca ai zis ca sv ii plin de buguri si ai injurat asa ca as dori sa mi se scoata banu si sa primesc mute cateva saptamani asa mi se parea normal nu sa dai ban ca am zis ca ii sv full bugs

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 3 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 10-05-2013, 14:53:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

paldarix wrote:
Nume caracter ingame: Paldarix
Nume Gamamaster implicat: Bacchus
Data si ora abuzului: 07.05.2013/18:28
Detalii: am zis bft cu freazku ii plin de buguri am dat report la buguri dar degeaba....si dupaia am injurat pe global dar nu am injurat sv sau pe un gm si pentru asta am primit ban...ii cam abuz sa dai ban doar ca ai zis ca sv ii plin de buguri si ai injurat asa ca as dori sa mi se scoata banu si sa primesc mute cateva saptamani asa mi se parea normal nu sa dai ban ca am zis ca ii sv full bugs


daca `sv ii plin de buguri`, de ce vrei unban?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
paldarix

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 09:06)
Joined: 04 Dec 2012
Posts: 89, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 71
Votes: 12

 
Post Posted: 10-05-2013, 15:22:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
paldarix wrote:
Nume caracter ingame: Paldarix
Nume Gamamaster implicat: Bacchus
Data si ora abuzului: 07.05.2013/18:28
Detalii: am zis bft cu freazku ii plin de buguri am dat report la buguri dar degeaba....si dupaia am injurat pe global dar nu am injurat sv sau pe un gm si pentru asta am primit ban...ii cam abuz sa dai ban doar ca ai zis ca sv ii plin de buguri si ai injurat asa ca as dori sa mi se scoata banu si sa primesc mute cateva saptamani asa mi se parea normal nu sa dai ban ca am zis ca ii sv full bugs


daca `sv ii plin de buguri`, de ce vrei unban?

la nervi poate spune omu orice da sa fim seriosi sunt ceva buguri -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 10-05-2013, 18:41:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe langa faptul ca ti-ai bagat "cucurigul" in server mai facut si pe mine ratat. Lasa drama si lacrimile! Nu primesti unban decat daca donezi, ti-am mai zis asta si ti-o repet. Subiect incheiat pentru mine!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
paldarix

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 09:06)
Joined: 04 Dec 2012
Posts: 89, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 71
Votes: 12

 
Post Posted: 10-05-2013, 18:45:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus wrote:
Pe langa faptul ca ti-ai bagat "cucurigul" in server mai facut si pe mine ratat. Lasa drama si lacrimile! Nu primesti unban decat daca donezi, ti-am mai zis asta si ti-o repet. Subiect incheiat pentru mine!
cand te.am facut pe tine ratat ma? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 10-05-2013, 18:47:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Razi in continuare si joaca in alta parte, unde nu vei gasi "baguri". Good bye!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
paldarix

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 09:06)
Joined: 04 Dec 2012
Posts: 89, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 71
Votes: 12

 
Post Posted: 10-05-2013, 18:55:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus wrote:
Razi in continuare si joaca in alta parte, unde nu vei gasi "baguri". Good bye!
arata ba sreenu cand te.am facut ratat nu mai baga de la tn dc nu arati???ca nu am dreptate???ratat l.am facut pe altu care o zis ca nu am dat bula care trebuie

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
os1891

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 14:38)
Joined: 16 Jan 2013
Posts: 56, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 5
Votes: 10

Post Posted: 12-05-2013, 03:33:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

webberas wrote:
unde spamam Global ?
la mesaj era trecut pentru Injurii.

eu scriam pe global... la un interval foarte mare de timp : " <Razer> = <Dreadnaught> = ninja

te rog sa imi arati un SS in care eu spamam... rand dupa rand acest mesaj...

te rog.

ca te-a pus Vremon sa imi dai Mute : doar ca acest mesaj ii afecta lui guilda ..

Ca anuntam playerii sa stie sa se fereasca de <Dreadnaught> o data la 20sec... nu este spam -


Bottom Line is:Topicul asta nu este facut de gamemasteri ca sa fie pedepsiti aceeasi gamemasteri.Eu personal nu ii vad rolul acestui topic.Amuzament,bataie de joc,sincer nu stiu.Ai observat cum s-a divagat subiectul in ultimul hal si s-au evitat lucrurile clare cum ar fi(Ti-ai luat mute ca o forta supra naturala a dorit acest lucru) iar la urma urmei s-a ajuns la interventia in subiect a unui gm care "pai stai ba ca ti-am dat eu mute ca spamai"."Pai unde spamam?"."Spamai ma daca iti zic eu".O mica sugestie:Evita cat de mult contactul cu vreun Gamemaster.Joaca linistit,simte-te bine in WoW,nu fa exploituri,nu folosi hack-uri..Evita cat de mult posibil contactul cu globalisti care sa te ninjeze,pe care ulterior sa-i injuri.Rezuma-ti timpul petrecut in wow la activitati cu guilda ta.Si nu mai posta aici fiindca nu are niciun rost.Sunt naivi aia care au impresia ca vreodata vreun gm o sa ia partea unui player in locul altui gm decat in cazul in care vreun gm cu rank mai inalt are boala pe un gm cu rank mai mic si foloseste postul tau pe post de pretext.Pace!

Posturi unite automat, 12-05-2013, 04:33:16

Zohlomg wrote:
Blackkarrow wrote:
gg ce sa zic -


Sa nu cumva sa ai impresia vreo secunda ca fac asta ca sa donezi. Din contra, interesul meu personal este sa stai cu mute. Nu o sa permit playerilor sa-si bata joc de GMi, mai ales de cei care chiar isi pierd timpul sa fixeze multe chestii, inclusiv facand Loremaster functional, ca pana la urma e munca voluntara, si sa vezi unu care se crede smecher dupa ecran e destul de naspa.

Fiind Head Gm nu permiti niciunui player sa-si bata joc de vreun gm.In schimb GM-ii au voie sa-si bata joc de playeri?Oare cati gamemasteri am vazut pe freakz in astia doi ani si jumatate facand playerii ratati,cretini,imbecili etc etc.Nu contest munca nimanui fiindca nu e dreptul meu.Dar problemele comportamentale pe care le au unii playeri le au si unii game-masteri.Sunt curios cati din acesti game-masteri,aceste zeitati ambulante care intemniteaza sufletele celor nemerituosi, acesti faraoni care sufera de complexe de superioritate...oare se manifesta in acelasi mod si in viata reala?Ma indoiesc.Respect Zohll.Cand vom incerca sa ne respectam intre noi aici pe freakz,poate ca v-a fi alt gameplay.Multa sanatate.Take care

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 July 2014 11:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 62, 63, 64  Next    


The time now is 29-05-2024, 01:15:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x