User
Pass
2FA
 
 

PVP flag obligatoriu ON?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts

Vreti world PVP on?
Da
61%
 61%  [ 96 ]
Nu
38%
 38%  [ 61 ]
Total Votes : 157

Author Message25110
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 04-06-2013, 11:13:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FaithOfDarkness wrote:
gamer4life wrote:
A zis cineva ca serverul e numai pentru pve? Exista bg-uri, arene, etc...

Asa , continua lista , de ce te-ai oprit?Oh wait ...


Nu vad problema daca incep sa se bata 20v20 prin Tol Barad atata timp cat Tol Barad ar fi in mod normal PvP ZoNE .


ce ai vrea sa mai adaug? Rated BG sau War games? voi nu dati join la 3v3 asa ca nu vad ce rost ar avea sa se scripteze War games. Serios acuma, in cate rated bg te-ai dus?
Tol Barad este PVP zone. Chiar daca nu era activat World PVP on, sunt unele Questuri care iti pun flag de pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-06-2013, 11:14:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg cand intra in vigoare decizia ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
FaithOfDarkness

[Shade of death]



Status: Offline
(since 03-06-2018 15:03)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 1067, Topics: 28
Location: Look behind you

Reputation: 60.2
Votes: 15

   
Post Posted: 04-06-2013, 15:13:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
FaithOfDarkness wrote:
gamer4life wrote:
A zis cineva ca serverul e numai pentru pve? Exista bg-uri, arene, etc...

Asa , continua lista , de ce te-ai oprit?Oh wait ...


Nu vad problema daca incep sa se bata 20v20 prin Tol Barad atata timp cat Tol Barad ar fi in mod normal PvP ZoNE .


ce ai vrea sa mai adaug? Rated BG sau War games? voi nu dati join la 3v3 asa ca nu vad ce rost ar avea sa se scripteze War games. Serios acuma, in cate rated bg te-ai dus?
Tol Barad este PVP zone. Chiar daca nu era activat World PVP on, sunt unele Questuri care iti pun flag de pvp.

Rated bg=bg , war game=bg , 3v3=arena , 5v5=arena , 2v2=arena , tu sa-mi spui ce ai mai putea adauga la lista .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 04-06-2013, 15:40:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FaithOfDarkness wrote:
gamer4life wrote:
FaithOfDarkness wrote:
gamer4life wrote:
A zis cineva ca serverul e numai pentru pve? Exista bg-uri, arene, etc...

Asa , continua lista , de ce te-ai oprit?Oh wait ...


Nu vad problema daca incep sa se bata 20v20 prin Tol Barad atata timp cat Tol Barad ar fi in mod normal PvP ZoNE .


ce ai vrea sa mai adaug? Rated BG sau War games? voi nu dati join la 3v3 asa ca nu vad ce rost ar avea sa se scripteze War games. Serios acuma, in cate rated bg te-ai dus?
Tol Barad este PVP zone. Chiar daca nu era activat World PVP on, sunt unele Questuri care iti pun flag de pvp.

Rated bg=bg , war game=bg , 3v3=arena , 5v5=arena , 2v2=arena , tu sa-mi spui ce ai mai putea adauga la lista .


Mai exista alceva?a da ..duelurile din ogrimmar.. Probabil tu iti imaginezi nustiu ce lupte legendare prin tol barad cu armate , healeri si dps si etc. Probabil o sa fie ceva de genu-> un raid de vreo 5-6 oamenii fara ocupatie care se plimba si killaresc orice player low gear sau care e prea busy cu daily ca sa va bage in seama. -> suna a bullying nu? A da ..sa nu uitam de playerii AFK care stau pe marginea apei cu fishbotu activat.

Free kill nu? Sunt sigur ca o sa fii super mandru de tine cu ce razboinic cu tente de gladiator a facut mamica ta.

Daca tot o sa bage world pvp ON zohl, propun sa se dea autoban pentru honor exploi oricui omoara un player ce are fishbotu activat sau e afk - !!!!
(asta inseamna honor exploit nu?)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 04-06-2013, 15:48:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

auzi ma la asta de sus, sa se dea ban celor care omoara playeri cu fishbot. Dupa ce ca v-a usurat treaba lasandu-va cu fishbot, mai vreti si statut special. Auzi ma, honor exploit. poate honor farm...stii macar ce inseamna exploit?

acuma plangi ca nu mai poti lasa fishbotu on cand pleci la gradi.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-06-2013, 15:48:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e honor exploit, pentru ca il poti omora o singura data daca chiar e afk, fiindca nu poate reinvia singur charu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 04-06-2013, 17:00:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
FaithOfDarkness wrote:
gamer4life wrote:
FaithOfDarkness wrote:
gamer4life wrote:
A zis cineva ca serverul e numai pentru pve? Exista bg-uri, arene, etc...

Asa , continua lista , de ce te-ai oprit?Oh wait ...


Nu vad problema daca incep sa se bata 20v20 prin Tol Barad atata timp cat Tol Barad ar fi in mod normal PvP ZoNE .


ce ai vrea sa mai adaug? Rated BG sau War games? voi nu dati join la 3v3 asa ca nu vad ce rost ar avea sa se scripteze War games. Serios acuma, in cate rated bg te-ai dus?
Tol Barad este PVP zone. Chiar daca nu era activat World PVP on, sunt unele Questuri care iti pun flag de pvp.

Rated bg=bg , war game=bg , 3v3=arena , 5v5=arena , 2v2=arena , tu sa-mi spui ce ai mai putea adauga la lista .


Mai exista alceva?a da ..duelurile din ogrimmar.. Probabil tu iti imaginezi nustiu ce lupte legendare prin tol barad cu armate , healeri si dps si etc. Probabil o sa fie ceva de genu-> un raid de vreo 5-6 oamenii fara ocupatie care se plimba si killaresc orice player low gear sau care e prea busy cu daily ca sa va bage in seama. -> suna a bullying nu? A da ..sa nu uitam de playerii AFK care stau pe marginea apei cu fishbotu activat.

Free kill nu? Sunt sigur ca o sa fii super mandru de tine cu ce razboinic cu tente de gladiator a facut mamica ta.

Daca tot o sa bage world pvp ON zohl, propun sa se dea autoban pentru honor exploi oricui omoara un player ce are fishbotu activat sau e afk - !!!!
(asta inseamna honor exploit nu?)


Da si sa le dea ban si alora care omoara in bg afk bot - Tu pe ce lume traiesti?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-06-2013, 17:05:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scott wrote:
Da si sa le dea ban si alora care omoara in bg afk bot - Tu pe ce lume traiesti?


Sa se dea ban si la aia care omoara arena bots daca s-ar baga, dupa ideea brilianta a unuia de pe forum -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 06-06-2013, 09:55:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nseries wrote:
Nu e honor exploit, pentru ca il poti omora o singura data daca chiar e afk, fiindca nu poate reinvia singur charu.


In zonele de pescuit din tol barad, de multe ori sunt vreo 6-7 playeri cu fishbot.

Posturi unite automat, 06-06-2013, 10:55:57

nseries wrote:
Scott wrote:
Da si sa le dea ban si alora care omoara in bg afk bot - Tu pe ce lume traiesti?


Sa se dea ban si la aia care omoara arena bots daca s-ar baga, dupa ideea brilianta a unuia de pe forum -


pentru BG bots sau arena bots (exista asa ceva?) se da deserter cateva zile sau ban. Fishbotul este permis pe freakz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 06-06-2013, 11:52:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:


In zonele de pescuit din tol barad, de multe ori sunt vreo 6-7 playeri cu fishbot.

Sa se dea ban si la aia care omoara arena bots daca s-ar baga, dupa ideea brilianta a unuia de pe forum -


pentru BG bots sau arena bots (exista asa ceva?) se da deserter cateva zile sau ban. Fishbotul este permis pe freakz.[/quote]

ai voie cu fish bot, dar asta distruge fun-ul in joc intr-un fel, nu mai ai satisfactia aia cand faci un set dupa ceva timp de farming. da, e bun pentru gold si gear, in sensul ca e mai usor sa le faci, dar acum cu PVP on nu or sa mai fie becali wannabees cu milioane de gold in inventory/bank/mail. Plus ca acum cu PVP on n-o sa mai dai de lume gearata prost in BG-uri, pentru ca or sa faca ceva iteme din leveling. Gank mare n-o sa fie, aia care stau la dueluri iti zic eu ca tot acolo or sa stea, foarte putini or sa iasa la vanatoare pe ditamai continentul. PVP on o sa mai omoare din monotonie dupa parerea mea, si nu cred ca o sa deranjeze PVE-ul. n-o sa poti omori low levels pentru ca PVP on o sa fie doar la 85. nu stiu, dar pe mine ma face sa ma simt ca dumnezeul suprem cand dau de un player de factiunea opusa, ii dau un CC mic sa il panichez si mai apoi il ajut la omorat mobul. Might be just me, but thats fun. Si vreau PVP on pentru luptele spontane cand dau de cineva geared si cheama cativa prieteni dupa ce il omor, iar apoi mai chem si eu 2-3 si ne torpilam reciproc printre copaci. Asa se ajunge la guild vs guild fara sa pice serverul, ca suntem doar noi pe bucata aia de harta. Plus ca iti faci questurile mai cu grija, sa nu sara cineva pe tine, e mai entertaining dupa parerea mea.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 06-06-2013, 12:18:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
...


Inafara de faptul ca sunt 50% sanse sa imi gasesc charu mort pentru ca l-am pus la pescuit, ma indoiesc ca playerii de pvp o sa inceapa sa vaneze sau ceva. Sa iti spun un secret: Playerii care fac PVP mai mult in fata instantelor, prin tol barad + alte zone, sunt defapt playeri de pve cu gear full pve. Playerii pvp au fost si vor fi mereu niste lenesi care nu stiu alceva decat Stormwind, ogrimmar , duel, arena si "Gold please!"

Tu te crezi periculos cu imba gearul tau cataclysmic? Ce crezi ca o sa se intample cand o sa primesti un burst de 200 k?Dar 300 k? Dar 500 k? Dar un combustion de 1,5 mil? O sa incepi sa injuri serverul ca nu merge "resilience". Un spell castat cu gear pvp este cu 60% mai slab decat unul castat cu gear PVE. 1 sau 2 pvpisti sau 6-10 in fata instantei, pot fi un stres. Un mag PVE fire cu skill ->deja e boss level (wipe before wipe) => pentru informatii suplimentare legate de burstul / dps-ul unui player pve, poti sa consulti subforumurile diferitelor guilde de aici. ex: http://tinypic.com/view.php?pic=2cyclv&&s=5 -> 700k dps ( blue world) , etc.

Cei care se declara ca fiind numai PVP-isti sunt un fel de calitate neglijabila pe freakz...un fel de minoritate ce ne amintesc de vesnicele "radare de parcare din bucuresti".

Spune-ai de fun la pescuit?..tu acum ai invatat sa pescuiesti? Materialele le farmezi si e de-a dreptul plictisitor sa stai sa pescuiesti ceva in cantitati industriale, chiar daca stii ca ai nevoie. Pentru pescuit de fun exista alte zone low level cu chestii interesante de genu deviate fish (din asta se face mancarea care te face pirat sau ninja),etc

PS: Nu fac reclama la Blue World sau ceva, dar din cand in cand imi mai place sa imi verific concurenta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 06-06-2013, 12:42:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:


acum am invatat eu sa pescuiesc? pariu ca nu stii sa bagi rama in ac, sau macar ce e ala un vobler, nada, sau sa deosebesti stiuca de biban.

in alta ordine de idei, vad ca tot ataci playerii care fac PVP numindu-i de o calitate neglijabila. Da, poate nu isi cunosc clasele asa bine, dar nici cei PVE nu sunt mai straluciti. M-am dat eu periculos? un player PVE are sanse mai mari sa ia bataie de la un player PVP, fiindca desi da mai tare, nu are rezil si ia mega damage. iti zic eu, ia mai mult damage decat poate sa dea. Combustion de un milion jumate? on what planet? plus ca e dispellable din cate stiu. Gearul PVE e la fel ca cel PVP la main stat, in sensul ca nu iti da mai mult intelect/str/agi, decat dintr-un trinket. un mag fire PVE cu skill e boss? imi ajunge sa stau 10 secunde adunate langa el si e mort. Plus ca daca nu sunt meele e si mai mort. Ma rog, e absurd sa intru in detalii de ce un player gear PVP ar bate unul PVE. ca PVE nu bati PVP decat daca esti chuck norris si celalalt e pateu.

vad ca ne cam iei in ras pe toti astia care fac PVP inclusiv pe mine, pe gratis asa, fara a avea mari cunostinte despre joc. Ai o frustrare, dar nu ii gasesc cauza sincer. Nici nu stiu de ce mai discut cu tine, ca oricum n-am ce sa iti demonstrez ca nu pricepi


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 06-06-2013, 13:11:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
gamer4life wrote:




Singurul motiv pentru care un player pve isi ia bataie de la un pvp-ist..este efectul surpriza si posibil faptul ca in PVE se joaca in echipa. In pve mereu exista cineva care te tine in viata si mereu cineva care sta sa incaseze loviturile pentru tine asa ca poti sa iti vezi linishtit de dps.

Cu privire la gearu de pve si gearu de pvp, tu se pare ca esti putin cam confuz.
Gearu pvp iti da haste/ mastery sau crit + rezil
Gearu pve iti da haste / mastery sau crit + haste mastery sau crit.

Cand faci pvp alegi un singur stats pe care incerci sa il maximezi. In PVE ai toate sansele sa joci la amandoua sau chiar toate 3.
Se pare ca nu ai dat click pe poza respectiva sa vezi ce a facut un mag bun la un trash fl (mobii au mai mult HP decat un player si mai multa armura)un mag cu 700 k dps e un mag care a prins un combustion de cateva milioane cu 600 k pe tick. Sa zicem ca aplici cele 4-5 k rezil pe care le ai tu care ar trebuii sa injumatateasca dmg de la combustion si tot iti iei 300 k pe tick. Tu pe druidu tau ai undeva la 150 k HP ceea ce inseamna ca tu nu prinzi nici al doilea tick.

Eu nu iau in ras pvpisti si doamne fereste, sunt absolut sigur ca voi nu o sa incepeti sa vanati pe ditamai continentu (defapt sunt 3 continente +cateva insulite si alte zone.) Daca va rataciti intr-o zona fara flight master?
Daca as vrea sa imi bat joc de pvpisti de pe server, as creaa un raid de stormwind si cand se strang vreo 20, as da teleport undeva in icecrown/ black temple/ Ruins of Ahn'Qiraj si as da disband la raid. Sunt curios cati din ei vor da hearthstone si cati vor da alt + f4 si unstuck de pe site.?!



Last edited by gamer4life on 06-06-2013, 13:19:05; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-06-2013, 13:12:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa stau sa vanez numai fishing boti! PvP on!!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 06-06-2013, 13:22:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="gamer4life"] [quote]
iti dai seama ca damage-ul ala il da pe zeci de mobi? in PVP nu da acelasi DPS. Da, da mai tare decat un player PVP dpdv al damage-ului, dar nu rezista deloc, si mizand pe faptul ca playerul PVP ajunge la el si ii da cateva bucati, in 95% din situatii, la acelasi skill, PVE va pierde. Cu tot cu alea 3 stats pe care le are in plus, ia damage dublu. Daca vrei iti demonstrez ingame, face to face dps test


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 06 June 2013 12:07



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    


The time now is 29-04-2024, 13:18:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x