User
Pass
2FA
 
 

Report a Gamemaster
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 62, 63, 64  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message150767
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 09-06-2013, 21:53:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GhiciCine wrote:
Bineinteles ca nu pot...pentru ca asta e Freakz si nu Blizzard unde daca le pui o astfel de problema in mana se intereseaza despre ce e vorba , sesizeaza problema si inteleg unde e buba dupa care te ajuta direct in joc.Dar las Go forums si wait o luna in care e posibil sa nu se repare bugul respectiv, e bine asa.
Sunt curios totusi daca a-ti fi platiti pentru "efortul" depus a-ti reactiona diferit in astfel de situatii?

Asta oricum nu e in cazul tuturor sunt unii care isi dau mai mult interesul pentru comunitatea serverului.


N-ai o treaba, doar te dai inteligent si ai failuit grav.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xenn

[Old school Veteran ]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 172, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 17.7
Votes: 14

Post Posted: 09-06-2013, 23:10:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus wrote:
@Realduelistz ce-ar fi daca toti ar scrie de 3 ori la rand cate ceva? Cam ce-ar fi pe canalul global? JALE.

@TheTankk nu esti la prima abatare, te-am tot iertat si trecut cu vederea unele "replici" la adresa mea. Vrei sa faci pe "smecherul" si sa fii amuzant? Fa-o cu oricine NU CU MINE. Si ti-am dat mute pentru ca mai corectat? Ca de obicei, ABUZ, hai sa-l ardem pe rug, HUOO!
Ma repet, nu esti la prima abatare!
Am tot zis si altor persoane, am luat mute, ban, ok, incerc sa vorbesc cu acel GM si sa incerc sa-l conving sa-mi scoata mute sau ban. Unii au facut asta, si-au cerut scuze si le-am scos, fara nici o problema. Unii NU, hai pe forum sa ne plangem ca face ABUZ!
Si nu-ti scot nimic! Este primul si ultimul post legat de acest subiect. O zi buna si pe viitor te-as ruga sa te abtii de la comentarii si replici de joase speta! Mersi.


Fara suparare frate nu inteleg pt ce dati mute ... nu va place ce scrie lumea dati un ignor , sau ignorati , si daca tot dati mute dati pe pacatu ce la facut daca e grav dati grav ( injura staffu ), daca sunteti asa sentimentali adica va zice ceva ce nu va place ignor decat sa facem N topicuri ca ai gresit mute sau nu ... Daca ne gandim bine Privet server scopul e sa fie multa lume cat mai multa lume . Daca va injura de mama tata chesti dati mute ca e grav dar daca uni se prostesc , ma mai sunt si analfabeti pe srv si copii mai treceti cu vederea , nare sens mute cu aceasta mica chesti puteti sa pierdeti de pe server 1 sau 100 de playeri .
Ca fapte grave e exploitu , hack , botu , de aceste lucru trebe sa fiti foate atenti nu pt injuraturi , de acesta sunteti GM ( game master ) sa trageti o linie peste asa zis " infractiune pe server " si sa raspundeti la Server related problems , class related , daca nu stiti chestia care va intreaba subsemnatu trimiteti-l la un GM cu rank mai mare sau contactati voi GM subsemnat cu rank mai mare , sau daca chiar nu aveti habar , ziceti sincer nu te pot ajuta ( dar ar trebui sa fie rar ) , totusi spuneti ca suntem o communitate ( bine putin mare ) , dar intr-o comunitate nu se pedepseste omu pe nedrept asa pierdem increderea pe GM , cum a fost si in trecut pe NRGia , ultimate etc .
In fine sper sa rezolvati chestia cu mute prea excesiv , in punctu meu de vedere zic ignorati playeri care injura , iar daca spameaza si esti pe faza nui dai N minute mute , ar trebui sa fie o regulament pt mute si ce grav. Game master ==> " un fel de agent de paza , pt pastrearea linisti , si interzicera coruptiei in lumea virtuala ( exploit , hack etc ) .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 10-06-2013, 12:57:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Xenn - k
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 15-06-2013, 18:29:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Ubita
Nume Gamamaster implicat: Mayavin
Data si ora abuzului: 7:15 , 15.07.2013
Detalii: http://forum.wow-freakz.com/Cerere-mute-ubita-t233831.html

In primu rand de unde stii tu cu cine vorbeste? Eu discutam cu ea despre cu totul alta persoana. In al doilea rand pentru "E retard" se da mute 24 ore? Nici macar nu e cuvant cenzurat. Faci misto sau? Ori ai un fetish pentru anumite persoane din anumite guilde ?

@ Zohl vezi ca nu e prima data cand se ia aiurea de anumite persoane din guilda asta, a mai primit report, aparent ia deciziile in functie de cum ii canta unu altu si face tot posibilu sa provoace la scandal , ca sa aibe motiv de caterinca si sa se dea "GM".




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 15-06-2013, 18:40:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce ai facut tu report? Persoana respectiva nu putea face?
Eu daca ti-as fi zis asa, ce faceai? Nu conteaza despre cine era vorba.

Pentru cereri mute de pe forum dau 1 zi mute, indiferent cat de grav e. A incalcat regulamentul, e pedepsit (deci nu am nici un "fetish" pentru anumite persoane).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 15-06-2013, 18:45:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mayavin wrote:
Eu daca ti-as fi zis asa, ce faceai? Nu conteaza despre cine era vorba.

Omule pricepi ca discuta cu mine, nu avea nici o treaba cu ala? De ce nu a pus print cu tot chatu?

mayavin wrote:
Pentru cereri mute de pe forum dau 1 zi mute, indiferent cat de grav e.


WTF? Glumesti? Adica unu care isi baga si isi scoate, ia 2 ore mute, iar altu pentru cuvantu "retard" care nu e cenzurat, mai e si scos din context (nu discutam cu persoana respectiva) , ia mute 24 ore? Eu stiam ca mutes se dau in functie de gravitate... Asa nici nu are rost sa te mai uiti la printuri, 1 zi la toata lumea ca bajetii.

mayavin wrote:
Nu am nici un "fetish" pentru anumite persoane


Da? sa iti caut prin posturi sa vezi cate posturi provocatoare la adresa guildei Madness faci, desi esti GM? Ar trebuii sa iei deciziile in calitate de GM nu de player care nu suporti anumite persoane si bagi pe toti in aceeasi oala.




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 15-06-2013, 18:59:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai repet: Pentru cereri mute de pe forum dau 1 zi mute, indiferent cat de grav e si stii asta, pentru ca ai vazut de atatea ori. Persoana respectiva a primit mute pentru jigniri. Cui erau adresate e irelevant, ideea e ca au fost adresate cuiva.

Posturi provocatoare? Am avut o altercatie mai demult. De ce trebuie sa dezgropi ceva ce s-a intamplat demult si nu a mai zis nimeni nimic despre asta? A trecut lumea cu vederea peste acea intamplare.

Sa revenim la report:
Tie nu iti mai raspund, nu tu esti persoana care ar fi trebuit sa faca report.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 15-06-2013, 19:03:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta nu inseamna ca nu ai gresit. Astept parerea lui Zohl, daca lui i se pare normal asa ceva.

Pentru tine repet, nu avea nici o treaba cu wowu ce discutam cu ea, mai nou se da mute pentru ca s-ar putea simtii lezat unu care nici macar nu are vre-o treaba cu jocu asta? 24 ore pentru un cuvant care nici macar nu e cenzurat?
Iar daca zici ca tu dai mute la toti la fel, e cu atat mai grav, inseamna ca nici nu te uiti prints , sau ce au facut/daca au gresit cu adevarat.

Also :
http://forum.wow-freakz.com/view-post-3026617.html?highlight=mute#3026617

Aici nu dai mute, iar in cazul nostru , tipul a postat doar o parte din chat, inca o dovada ca nu judeci la fel in fiecare situatie si faci diferente.




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 16-06-2013, 00:17:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Nerd, ai primit cumva tu mute? Sa faca reclamatie cine a fost neindreptatit, nu mergem pe avocati.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andruda

[Zing]



Status: Offline
(since 02-06-2014 00:54)
Joined: 23 Feb 2012
Posts: 373, Topics: 9
Location: United Kingdom

Reputation: 95.5
Votes: 34

 
Post Posted: 16-06-2013, 00:30:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume caracter ingame: Ubita
Nume Gamamaster implicat: Mayavin
Data si ora abuzului: 7:15 , 15.07.2013
Detalii: http://forum.wow-freakz.com/Cerere-mute-ubita-t233831.html


casuta: Zohlomg

Pentru ce 24h de mute? Pentru cuvantul "retard"? De altfel nu ii era adresat persoanei care a facut postul, si de asemenea nu mi se pare normal sa iau mute 1zi pentru ca am aruncat un cuvant pe /say. Nu este neaparat o injuratura, si daca ar fi sa comparam ceea ce am spus eu, si injuriile aduse de obicei pe /s cred ca diferenta e ca de la cer la pamant. Nu ar trebui sa existe o "diferenta" intre injuriile "adevarate" si micile "escapade"? Nu instig la scandal, si de obicei nu ma implic in ele pe /s...

Merci -


Dream on...you'll never catch me!!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hr9102

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 14:45)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 19, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: -38
Votes: 6

Post Posted: 18-06-2013, 18:43:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Andruda wrote:
Nume caracter ingame: Ubita
Nume Gamamaster implicat: Mayavin
Data si ora abuzului: 7:15 , 15.07.2013
Detalii: http://forum.wow-freakz.com/Cerere-mute-ubita-t233831.html


casuta: Zohlomg

Pentru ce 24h de mute? Pentru cuvantul "retard"? De altfel nu ii era adresat persoanei care a facut postul, si de asemenea nu mi se pare normal sa iau mute 1zi pentru ca am aruncat un cuvant pe /say. Nu este neaparat o injuratura, si daca ar fi sa comparam ceea ce am spus eu, si injuriile aduse de obicei pe /s cred ca diferenta e ca de la cer la pamant. Nu ar trebui sa existe o "diferenta" intre injuriile "adevarate" si micile "escapade"? Nu instig la scandal, si de obicei nu ma implic in ele pe /s...

Merci -


Cu toate ca sunt legat de teoria conspiratiei sau conspiratia reala cum ii zic eu nu o sa vin aici,sa incep sa arunc cu supozitii care ar putea sa supere.Dar Zohll,acum fii sincer:se ia 24 de ore Mute pentru cuvantul "retardat"?Te-am vazut pe tine si pe altii dand pedepse mult mai indulgente pentru lucruri mai grave.Mie Jert mi-a dat mute doua ore pentru cuvantul "imbecil".Era si Shockeru online.Nu stiu daca stii si nu vin aici din pozitia unui catelus in calduri pentru o tipa care e din guilda mea,ca mi se rupe mie ca sa ti-o spun drept...dar:cativa oameni din Opus Dei au o problema sau aveau o problema cu respectiva,cu Ubita.Acum doua saptamani a fost o cearta pe global iar respectivii(nu le voi da numele) aruncau cu tot felul de jigniri.Si nu spun in niciun caz ca Mayavin ar trebui decazut din drepturile de Game Master fiindca asta ramane la latitudinea voastra daca decideti asa ceva,nu cred ca e necesara parerea mea...dar:o sanctiune ar trebui data.Un avertisment verbal,orice doar pentru a nu se mai repeta astfel de incidente in care x-ulescu are painea si cutitul si taie si rupe si spanzura dupa cum i se nazare lui.Repet:nu am "maciuca tare" pentru Ubita,doar imi spun parerea intr-un mod cat se poate de obiectiv.Oricum decizia iti apartine in totalitate dar din nou:Mute-ul de 24 de ore a fost un "acum te ard",nu trebuie sa fii un geniu sa-ti dai seama de asta.O zi placuta in continuare,take care!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 18-06-2013, 18:58:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Mie Jert mi-a dat mute doua ore pentru cuvantul "imbecil"


Daca atata ti-am dat EU nu inseamna ca atata iti va da si altul. Fiecare situatie este judecata separat si e la latitudinea gamemasterului implicat sa hotarasca durata unei pedepse.

@muteul de 24 de ore: Tot stafful de mutes de 24h pentru forum requests in cazuri de genul. Cu ce e Ubita mai presus de restul serverului sa merite mai putin de 24h?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 18-06-2013, 19:17:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hr9102 wrote:
Nu stiu daca stii si nu vin aici din pozitia unui catelus in calduri pentru o tipa care e din guilda mea,


Atunci nu te mai baga daca nu esti implicat.
Apasa pe X din dreapta sus.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hr9102

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 14:45)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 19, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: -38
Votes: 6

Post Posted: 18-06-2013, 19:35:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexander0810 wrote:
Quote:
Mie Jert mi-a dat mute doua ore pentru cuvantul "imbecil"


Daca atata ti-am dat EU nu inseamna ca atata iti va da si altul. Fiecare situatie este judecata separat si e la latitudinea gamemasterului implicat sa hotarasca durata unei pedepse.

@muteul de 24 de ore: Tot stafful de mutes de 24h pentru forum requests in cazuri de genul. Cu ce e Ubita mai presus de restul serverului sa merite mai putin de 24h?

In niciun caz nu vreau sa vina intreaga guilda sa faca flama.Ca sincer:Yssera,Uniq,Sharmi,Own si inca cativa sunt ok din punctul meu de vedere.Nu vreau in niciun caz sa ma cert cu tine.Eu mi-am format deja parerea.De pe vremea cand eram in Opus Dei si eram "salut mayavine,salut osgiliath,ce mai faci,cum esti etc etc",ca apoi sa aflu:"Ba Osgiliath e bolnav psihic".Daca bolnav psihic inseamna sa nu fii un cocalar tampit,sa ai picul ala de demnitate,sa nu accepti niciun c acat de la nimeni...atunci da:Sunt bolnav psihic,sufar de depresie severa,am tulburari comportamentale si nu ma imbrac si nu ma voi imbraca niciodata in roz.Nici macar prin casti nu ai fost destul de barbat incat sa-mi spui:"Prietene nu te plac" la fel cum ti-am spus-o eu.Si puteam sa vin aici cu "Mayavin e .... si mai e .... si stiu eu multe despre el.Si nu am vorbit cu tine.Am vorbit strict cu Zohll fiindca el e Head GM.Si stii foarte bine ca mute-ul a fost personal.Nu o da in "ce ba tu ii iei partea".Repet:fiindu-mi "colega" da ii iau partea si am facut-o intr-un mod cat se poate de politicos si repet:mi-am spus parerea cat mai pertinent si obiectiv posibil."Ce ba Ubita e mai speciala ca restul serverului?Cum sa nu-i dau 24h mute?Daca eu zic ca ceea ce fac e corect inseamna ca parerea mea trebuie sa reflecte in creierele tuturor fiindca eu sunt un Bo$$ si fac ce vreau".Si nu fa pe lupul moralist ca stii foarte bine de ce "Mute 24h".Ti-am spus:Shockeru care e Admin,Owner etc etc nu da astfel de mute-uri pentru "retardat",cuvant pe care nici macar nu stii cui i-a fost adresat.Pur si simplu ai vazut numele Ubita si ai decis sa dai mute.Asta e adevarul.Sigur ca nu voi mai posta aici fiindca nu vreau sa iau Warn sau mai rau Ban pe forum,dar ai gresit luand decizia pe care ai luat-o.Pace!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dezu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-02-2015 08:59)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 39, Topics: 8
Location: xcx

Reputation: 96
Votes: 4

 
Post Posted: 20-06-2013, 17:49:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Character name: Feea / Mafiotdk
Gamemaster name: Baachuss
Date and time: -
More information on the subject:


mai multe detalii


http://forum.wow-freakz.com/GM-abuz-nesimtire-totala-t235004.html



Si repet eu sunt doar : Feea / Mafiotdk


Iar topicul meu de pe discutii chiar nu trebuia inchis...era doar o parere a playerilor,nu o cerere de demote !


http://forum.wow-freakz.com/GM-abuz-sau-nu-t235009.html


A fost odata ca nici o data....

http://i43.tinypic.com/23ve3d0.jpg

...si a murit fericit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 July 2014 11:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 62, 63, 64  Next    


The time now is 05-10-2024, 09:28:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x