User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] Soulbound Bug !

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message1632
vladbolo11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2020 00:39)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 30, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 8
Votes: 8

 
Post Posted: 28-08-2013, 00:11:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link: http://www.wowhead.com/item=52776/enchant-weapon-landslide
Descrierea bugului / Bug description: Aveam puse la auction house 2 enchanturi Landslide, facute de mine.Intre timp am cumparat de pe forum, cu 25 vote points un enchant Landslide.Dupa ce am luat de la posta enchantul luat cu vote points care se face soulbound cand il iei de la posta, am mers si am anulat auctionurile pentru enchanturile mele de la AH pentru ca aveau preturi prea mari si am vrut sa le scad pretul pentru a le putea vinde.Dupa ce am scos cele 2 enchanturi create de mine de la AH si le-am ridicat de la posta, acestea s-au facut soulbound si s-au pus in acelasi stack cu enchantul luat cu vote points si acum nu mai pot vinde cele 2 enchanturi.. va rog sa remediati problema.
Dovada / Proof: http://imageshack.us/f/35/6y4f.jpg/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
INsanez0r.

[Need more rage ;o3]



Status: Offline
(since 16-08-2016 19:12)
Joined: 29 Oct 2012
Posts: 1708, Topics: 53
Location: Not Active.

Reputation: 12
Votes: 59

Post Posted: 28-08-2013, 00:17:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E vina ta, nu a serverului.
Trebuia sa ai grija sa il pui pe cel sb in banca si dupa sa anulezi actiunile din AH. No bug here.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vladbolo11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2020 00:39)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 30, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 8
Votes: 8

 
Post Posted: 28-08-2013, 01:42:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si de unde sa ma gandesc ca se fac soulbound?- Scrie asta undeva?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 28-08-2013, 01:45:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Rageless, sa stii ca el nu are nicio vina...Plus ca pe Vote nu mai scrie ca e soulbound sau nu iti da nicio atentionare...




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vladbolo11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2020 00:39)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 30, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 8
Votes: 8

 
Post Posted: 01-09-2013, 01:10:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa inteleg ca nu se ia nicio masura:))
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ypsya

[No warn No worries]



Status: Offline
(since 13-12-2015 00:20)
Joined: 19 Nov 2010
Posts: 354, Topics: 30
Location: Bucale

Reputation: 173.5
Votes: 22

   
Post Posted: 03-09-2013, 22:34:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sustin ideea. Ar fi fost bine daca s-ar fi putut face ceva. Mie personal, nu mi-a venit nicio idee, but meh... E plin AHul de pietre epice/chaos orbs luate pe VP, totusi. E cu dus si-ntors. Ori le lasi "BoE" pe cele din categoria misc, ori... Nu stiu, dar nu poti sa vii si sa zici "e vina ta, nu a serverului" si, evident, call-ul "no bug here", cu blue post wannabe. Ai postat ca sa faci la numari postari. Vad ca esti nelipsit pe orice categorie din bug reports, de multe ori cu replies inutile, doar ca sa ai asa la numar activitate pe forum. Nu vreau sa te atac cu ceva, dar chiar nu isi au loc unele posturi. Asta @Insanezor. Asa cum zicea si cineva mai sus, nici macar nu te anunta. Nu toti joaca de ani de zile pe freakz ca sa stie.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-09-2013, 03:41:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se poate scoate soulbound-ul ala destul de usor, de aia este ah-ul plin de pietre epice si etc. Practic eu unul nici nu inteleg pentru ce a fost bagat "in the first place" pentru ca 90% din playerii care nu joaca de ieri pe server stiu sa scoata acel soulbound destul de usor.

Metoda pentru cazul in care ai in inventar itemul sb: Faci rost de un alt item care nu este soulbound identic cu cel care este; inainte sa il iei in inventar depozitezi in bank itemul soulbound ca sa nu ti-l faca si pe cel nou soulbound.
Dupa ce ai grija ca cel sb si cel normal sa fie in locatii diferite faci un drag and drop de la cel SB din bank catre cel care nu este SB din inventar in asa fel incat sa se stackeze(ti itemul sb din bank cu click apasat si il plasezi peste cel identic care nu este sb din inventar. PS: click = click stanga pt necunoscatori).

Metoda pentru cazul in care iei de pe site cu vote points un item si vrei sa nu fie sb: Te asiguri ca inainte de a lua itemul respectiv din mail sa ai in inventar un alt item ne-sb identic cu cel luat de tine cu vote points; apoi pur si simplu citesti mailul si iei itemul in asa fel incat sa se stackeze cu cel pre-existent in bag.


Bla bla invat playerii sa faca exploit, etc etc...sa fim seriosi ce cauta alea sa fie soulbound cand le iei in inventar ? sa previna o persoana sa voteze cu n-spe conturi si sa faca rost de sute de iteme pe care sa si le transfere pe main char ? Oare cine de pe serverul asta care stia de aceste metode n-a facut asta ?!
E corect ca playerii noi sa fie in dezavantaj ? eu as zice ca nu; asa ca ori reparati treaba complet sa nu mai poata nimeni sa scoata SB de la itemele alea in nici un fel, ori scoateti chestia aia.
Alegerea voastra....ori aruncati la gunoi piata de gemuri epice si chaos orbs si alte cele, ori o lasati cum este.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vladbolo11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2020 00:39)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 30, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 8
Votes: 8

 
Post Posted: 05-09-2013, 19:12:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi de ajutor Mr. Faith -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by mitzu, 05 September 2013 22:49



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 13-05-2024, 22:04:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x