User
Pass
2FA
 
 

WoW Freakz Roleplay Event
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events
Author Message17040
Zaz991

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-01-2014 10:13)
Joined: 28 Dec 2012
Posts: 22, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 43.6
Votes: 2

 
Post Posted: 29-08-2013, 10:30:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cat mai dureaza eventul ? -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ToeMayToe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2022 07:15)
Joined: 18 May 2012
Posts: 37, Topics: 7
Location: Prima pestera la stanga

Reputation: 227.2
Votes: 5

 
Post Posted: 29-08-2013, 13:28:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zaz991 wrote:
Cat mai dureaza eventul ? -


"06-08-2013, 11:09:48
Bla Bla. So, you have one month to come up with the most creative story for your hero. Bla Bla"

Deci pana pe 6.09.2013 -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 01-09-2013, 16:03:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi participa si eu chiar daca e tarziu.Promit sa revin pana la data limita!



“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 02-09-2013, 19:46:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu-i problema ca prelungim daca e.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ToeMayToe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2022 07:15)
Joined: 18 May 2012
Posts: 37, Topics: 7
Location: Prima pestera la stanga

Reputation: 227.2
Votes: 5

 
Post Posted: 02-09-2013, 20:33:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sundays...nu mi-ai raspuns daca ce am facut eu in PPT intra in event...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 02-09-2013, 21:06:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da ma intra, nu-i stres. dar nu am office instalat sa ma uit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 02-09-2013, 21:58:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)




Povestea mea incepe ca a oricaruia.Numele meu este Alexzanderh, fiul lui Antonius un mare warlock al orcilor.Pot spune ca am trait mereu in umbra maretului meu tata care binenteles, si-a dorit sa ii urmez calea si sa devin ca el, un warlock.Vrajitoriile nu m-au atras niciodata asa ca atunci cand am implinit varsta necesara m-am alaturat celorlalti orci razboinici in Valea Probelor, dornic sa devin cineva, dornic sa devin un erou.



Lasand la o parte trecutul meu siropos, povestea insine incepe cand profesorul meu, care mi-a fost mentor in perioada de pregatire, Frang, m-a chemat la el pentru ultima lectie...
Frang:Alexzanderh, astazi te-am chemat aici pentru a te invata ultima ta lectie...ei bine te-am urmarit in tot acest timp cum ai devenit un razboinic aprig dar cu minte...si asta ma face mandru.Adevarul este ca nu mai am ce sa te invat.Pregatirea ta s-a incheiat.Este timpul sa iti urmezi propriul drum.
Alexzanderh:Dar, profesore...nu cred ca sunt pregatit....nici nu stiu de unde sa incep.
Frang:Ai incredere in destin si totul se va rezolva.
Alexzanderh:Dar!
Frang:Neh, doar glumeam.Thrall, capetenia noastra, te asteapta in Orgrimmar pentru a te indruma.Mai incolo te asteapta un lup pregatit de drum.Ai grija de tine.Fie ca strabunii nostrii sa te vegheze.Pentru Hoarda!
Alexzanderh:Pentru Hoarda!




Pot spune ca auzisem multe despre capetenia orcilor, Thrall, insa nu il vazusem niciodata , mai ales sa si vorbesc cu el.Deci imaginati-va ca este o persoana destul de importanta si ca sa va zic pe sleau rugandu-va sa imi scuzati expesia, la acea vreme, ma cam cacasem pe mine.

Thrall:Ah, tu trebuie sa fii tanarul razboinic dornic de aventura de care am auzit atatea.
Alexzanderh:Da capetenie, eu sunt Alexzanderh, fiul lui Antonius.
Thrall:Te rog, spune-mi Thrall.Deci spui ca esti fiul lui Antonius, asa-i?Ei bine asta face ca lucrurile sa devina si mai interesante.Tatal tau reprezinta o personalitate puternica printre rangurile noastre, care a reusit sa isi dobandeasca reputatia invingand multi inamici...mai puternici decat iti poti imagina.Pe de alta parte Frang, este un prieten vechi de-al meu asa ca am incredere ca te-a instruit bine.Deci iti poti imagina ce asteptari imense avem de la tine.
Alexzanderh:Da stiu.Sper sa ma ridica macar la asteptarile voastre...
Thrall:Asa sa fie! Avem nevoie de tine in mai multe locuri.Atat Alianta cat si alte primejdii ameninta teritoriile noastre.Calatoria ta nu va fi una usoara si nu pot promite ca ai sa te mai intorci.Insa fiecare lupta isi are rasplata sa.Asa ca daca esti gata Vol'jin seful tribului Sulita Neagra si mana mea dreapta, te vor indruma catre locatiile unde vei incepe.Pentru Hoarda!
Alexzanderh:Pentru Hoarda!



Iata ca dam povestea pe repede inainte si ne oprim peste 6 ani.Dupa numeroase victorii importiva dusmanilor nostrii in nenumeroase locuri ale Azeroth-ului liderii Hoardei m-au trimis in Winterspring pentru a investiga presupuse rapiri.Toate astea par a fi aparut o data cu expeditia lui Arthas in Northrend, unul din printii Aliantei.
Revenind.In acea zi am cautat aproape peste tot unde am vazut cu ochii indicii cu privire la rapiri...insa fara noroc.Noaptea se lasa deja si ninsoarea devenea din ce in ce mai mare.Trebuia sa ma intorc la tabara...


Dintr-o data, ca de nicaieri, peste tot aparura nemorti.Era o ambuscada!Am luptat cat am putut de tare.Am incercat sa imi aduc toate miscarile invatate de profesorul Frang.Membre zburau peste tot , iar in zapada alba pete imense rosii de sange se intindeau.Cu cat omoram mai multi, veneau de doua ori si mai multi.Eram pierdut....nu am avut nici o sansa....totul devenea negru....


Daca ati crezut ca am murit...ei bine atunci nu as mai fi putut sa va povestesc acum....



Daca ati ghicit deja, acele rapiri erau facute de catre Cavalerii Sabiei Negre.Acesti cavaleri negrii sunt formati din fosti razboinici de toate felurile fie de la Hoarda, fie de la Alianta.Acestia sunt ucisi iar apoi readusi la viata in slujba lui Lich King, un rege intunecat cu puteri necromantice ce conduce uriasa armata a nemortilor din inima Taramului de Nord, mai exact din Citadela Coroanei de Gheata.
Revenind la mine se pare ca incercand sa opresc acele rapiri , am fost si eu la randul meu rapit si transformat in ceea ce speram sa inving.Luni de zile vocea lui Lich King imi suna in cap obligandu-ma sa fac orori de nedescris.Vroiam sa ma opresc dar nu puteam.
Cu timpul am reusit sa invat sa ma controlez.Se pare ca gandul la amintirile din fosta mea viata tineau vocea rece si sinistra din capul meu sa dispara.Totodata, am descoperit ca mai sunt altii ca mine care au reusit sa puna piept controlului asupra faptelor lor.De ceva timp se pregatea o revolta si se pare ca si generalul nostru , Darion Mograine, a reusit sa isi recapete vointa impreuna cu alti cavaleri.Si asa soarecii traiau printre pisici...


Intr-o dimineata, inainte ca soarele sa rasara deasupra varfurilor citadelei, s-a dat alarma.Totul era un haos total.Cavalerii se luptau intre ei, morti peste tot, creaturile erau dezlantuite.Nu stiam de partea cui sa lupt.Asta pana cand o mana m-a prins si mi-a spus "Tine sabia si lupta frate! Pentru libertate!".Era unul din cei mai priceputi cavaleri.Nimeni nu ii stia numele adevarat.Porecla sa era Dark Banshee (Zana Intunecata).Cu ajutorul lui am reusit sa ne eliberam calea afara din citadela si sa ne alaturam revoltei lui Mograine.O zi intreaga a durat masacrul la nord de Mana lui Tyr.
A doua zi victoria era a noastra! Lich King a fugit si s-a refugiat in citadela s-a din Taramul de Nord.In sfarsit ma puteam bucura de un moment de liniste inainte sa plecam mai departe cu Darion impotriva lui Lich King.Acasa nu ma mai puteam intoarce caci devenisem un monstru pentru familia mea.Asa ca aici eram intins pe jos, gandindu-ma la ce am facut in viata...dar poate ca m-am grabit cu victoria...


Cand sa imi dau seama, ceva se auzea in spatele meu.Cred ca va dati seama ce a urmat...



Mda, se pare ca pentru a treia oara cineva m-a lovit pe la spate (fara subintelesuri) si m-am trezit in alt loc.De data aceasta Cavalerii Mortii, cei ramasi sub controlul lui Lich King, m-au capturat, mi-au luat tot ce aveam si m-au aruncat sa mor intr-o groapa comuna.Dar mai important este unde! Nu imi pot da seama nici acum de ce m-au adus tocmai la Citadela Coroanei de Gheata (Da, citadela lui Lich King), daca tot m-ar fi lasat sa mor.Ma rog mai bine o lasam asa pentru ca tocmai asta mi-a salvat viata.
In liniste m-am ridicat din groapa si am incercat sa ma adun.M-am strecurat pe langa garzi pentru a incerca sa ajung aproape de corturi, acolo unde aveau armele si armurile.


In timp ce incercam sa caut ceva cu care sa pot riposta am reusit sa aud voci.Una din voci mi se parea cunoscuta dar nu imi puteam aminti a cui este.Am putut auzi o parte din conversatie.Vorbeau despre Alianta si Hoarda.Se pare ca au facut un pact si s-au aliat cu Cavalerii Sabiei Negre, aceia care sunt liberi.Asta era sansa mea daca as fi putut sa imi dau seama cum sa ajung la ei.
Chiar cand sa vreau sa imi i-au talpasita un fior rece m-a trecut.Era el....cel ce mi-a facut asta...raul intruchipat....
Lich King!


***** ala care m-a omorat si dupa ce ca m-a omorat m-a si reinviat de parca nu era ajuns.In momentul ala aveam 2 alternative: fie fugeam cat vedeam cu ochii si speram sa nu ma gaseasca morti dar sa si ajung in timp la tabara Hoardei sau sa il urmaresc pe ratat si sa risc sa mor dar sa devin un erou....mneh...tot aia.Si uite asa l-am urmarit pe fraier inauntrul citadelei....


Lich King:Hahaha!Chiar ai crezut ca daca ma vei urmari in citadela MEA, unde totul este controlat de mine vei reusi sa faci ceva?! Haha, esti nimic in fata mea!
Alexzanderh:Esti un monstru!Dupa toate ororile care le-ai facut chiar crezi ca vei scapa nepedepsit?! Chiar daca eu voi muri azi , altii se vor ridica impotriva ta si vei cadea! Niciun rege nu conduce pentru totdeauna!
Lich King:Ma amuzi...chiar crezi ca ma vei invinge singur?
Garrosh:Nu e singur Arthas!


Lich King:Chiar si asa nu veti iesi de aici vii!
Alexzanderh:Mai vedem!


Mai departe ghiciti voi ce s-a intamplat.Se pare ca visul meu s-a adeverit si am devenit in cele din urma un erou.Insa am descoperit ca treaba unui erou nu este atat de usoara.Anii au trecut si mereu a fost nevoie de ajutor in lume....totusi mereu mi-a lipsit aventura...pana acum.Un nou rau ameninta Azeroth si cineva trebuie sa il confrunte si nici de data asta nu sunt singur!




*Am tradus denumirile pentru a da o nota amuzanta.Stiu ca numele nu se traduc*
*Unele din nume sunt reale si nu trebuie luate in deradere*
*Imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale*
*Niciun Death Knight sau Ghoul nu a fost ranit in scrierea acestei povesti*




“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chitra de om

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2013 16:47)
Joined: 05 Sep 2013
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31
Votes: 1

 
Post Posted: 05-09-2013, 18:47:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nice story bro ("AlexWeed")!Dar personal nu-mi plac cateva chestii
1)Da senzatia ca este facut cu google translate si tu ai modificat cateva chestii care nu aveau sens.
2)Il faci pe Lich King sa para pielea pulii (scuzati expresia dar asa e)...Avand in vedere ca el avea de gand sa puna stapanire pe tot Azerothul,cum ai putea tu,un DK abea nascut.fara iteme si lasat sa moara,sa alegi sa-l infrunti @_@.

Totusi ai folosit foarte frumos schimbarile de fonturi si modul in care a fost prezetata povestea a fost userfriendly pana la Dumnezeu...la fel ca la "Shangzilla" desigur

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 05-09-2013, 22:04:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iti multumesc de feedback.Am vrut ca povestea mea sa fie mai mult ca un pamflet.De aceea am folosit limba romana pentru ca face ca numele glorioase din joc sa para stupide si copilaroase.Din nou iti dau dreptate cu Lich King.Insa nu poti spune ca l-am arucat chiar e colo.Adica am incercat sa ameste lore-ul original cu povestea mea pentru ca din cate ai citit nu characterul nu l-a confruntat pe lich singur, ci cu ajutorul Aliantei si Hoardei doar ca nu a mai avut parte de acel ajutor al "raid-ului".Tin sa te contrazic insa la partea cu DK abea nascut care il confrunta pe Lich King.Desi dabea devenise DK, personajul avea o experienta in lupta in primul rand din anii de antrenament in durotar apoi a 6 ani de aventuri care implicau teoretic 2 expansiuni Vanilla + TBC.Oricum, cum spuneam este mai mult un pamflet deci nu trebuie luat totul cu atare.



“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FrostBlaze

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2017 23:47)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 138, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 227.6
Votes: 9

Post Posted: 06-09-2013, 09:26:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cool story bro, doar ca in general nu is permise povesti de genu pe RP servers. Rule no1 of any RP server, be humble and modest. Rule no2 don't bend the lore, you are a nobody, without connections to any lore character/major event. <---fac referire ca in general nu e permis sa pretinzi ca esti mai presus ca alti RP playerii atunci cand incepi, asta o dovedesti cu timpu -, nu te poti declara fiul lui Thrall s-au oricare altu mai cu semnificatie. In cazu tau te-ai declarat fiul unui warlock important pe care Thrall il respecta...ma rog nu mai intru in detalii xd.

Ia ca exemplu pe primu care a postat story, cum a facut el sa ajunga paladin...ZAZ has my vote -, desi e doar un wall of text fara poze editate, e best story.
As fi participat si eu da nu le am cu editing, tot un wall of text as fi postat si tare cred ca astia cu pozele lor au sanse mai multe - ca arata mai "fancy."
Gluck, oricum nu is prea multi participanti.

^---slight edit



Last edited by FrostBlaze on 06-09-2013, 09:42:16; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 06-09-2013, 09:41:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FrostBlaze wrote:
Cool story bro, doar ca in general nu is permise povesti de genu pe RP servers. Rule no1 of any RP server, be humble and modest. Rule no2 don't bend the lore, you are a nobody, without connections to any lore character/major event. <---fac referire ca in general nu e permis sa pretinzi ca esti mai presus ca alti RP playerii atunci cand incepi, asta o dovedesti cu timpu -, nu te poti declara fiul lui Thrall s-au oricare altu mai cu semnificatie. In cazu tau te-ai declarat fiul unui warlock important pe care Thrall il respecta...ma rog nu mai intru in detalii xd.

Ia ca exemplu pe primu care a postat story, cum a facut el sa ajunga paladin, he has my vote -.
Gluck, oricum nu is prea multi participanti.


Nu este rp server, deci regulile alea nu se aplica.Again nu pot sta sa explic fiecare nelamurire din ce am scris.Oricum, mersi de feedback again.




“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 06-09-2013, 11:33:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Sundaysfantasy incheiem event-ul azi ?



“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
grapphu

[Psychomaniac]



Status: Offline
(since 01-03-2024 16:07)
Joined: 11 Jun 2013
Posts: 113, Topics: 10
Location: United Kingdom

Reputation: 88.1
Votes: 7

 
Post Posted: 06-09-2013, 12:21:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

The Story of a Druid

Chapter 1: Me

My story begins here.I'm Yusei the nephew of the lider of trolls the almighty Vol'Jin
I'm also an druid.Druids are the keepers of the world. Locked in slumber for generations, they awoke to meet the threat of the Burning Legion during its recent invasion. After Archimonde's defeat, the Druids chose to remain in the waking world and help to rebuild their shattered lands. The Legion's attack left a terrible scar on the natural order, and the Druids seek to heal it. The Druid gives players several play style options. The Druid in normal form is a caster that can fight with spells or via melee combat. In Bear Form the Druid becomes a Warrior with Rage. While in Cat form the Druid becomes a Rogue with Energy and stealth. The Druid can also transform into two other special animal forms. The Druid can also take on the role of a Priest, casting spells to heal itself and fellow characters.
I was born on the beloved Darkspear Isle
.

Chapter 2 :My destiny
Since i was just a kid i new that my destiny is to save to world.But nobody suported me.So i decided to leave the village to become a hero.Without no hesitation I left the village.I heared from my uncle Vol'Jin that there is an village where i can meet a person that can help me with my dream.So i decided to go to Sen'Jin Village.The road was owful but afeter days of swiming in the great see i finaly saw the village.

Chapter 3: Den'Chulu
I was looking for someone named Den'Chulu.I asked a few people until to find it.She teahced me all the things that she knews about druids.She learned even how to fly.I was poor she gave pe gold.I was neked and she gave me clothes,and not some clothes, clothes of an the greatest druid troll and a powerful and beautiful horese to ride , but most important she told me about the evil that came upon our world.

Chapter 4: The evil aproch
Some guy named Hellyoss came from another world to overtake ours.But that won't happen

Chapter 5: Purpose
So i follow the insctructions from my master and went to the place where i will find that guy and kill him.There he is:

Chapter 6: The speach
Finaly i found him enslaving some unhelpful druids.When he saw me he stared to laugh so diabloic and that made me so angry.After that he tells me:

Yusei.....Hahahaa
You cannot defend this world by yourself.
Eventualy it must be destroyed...and you with it.
But whos says that I'm alone


Chapter 7: The battle begins
So i used all the skils that my master teached me .(My aprentice i give you this blesing to use it carefuly whenever you are in deep).So i transformed into some creature like a owlman.
He was strong very strong and evil.He summoned some creature that gave a lot of problems but in the end i manage to destroy it with his master also.I couldn't belive i manage to achive my purpose saving the world.


Chapter 8: Finaly peace
In the end i returned glorius at my village whith the produ that i saved the world by myself and became a hero.

The End.

I hope that all of you to enjoy my story.
Sorry for any gramatical mistakes.



BLESS UP 𓅓 MORE LIFE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zaz991

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-01-2014 10:13)
Joined: 28 Dec 2012
Posts: 22, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 43.6
Votes: 2

 
Post Posted: 06-09-2013, 13:27:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ultimul post nu ar trebui sa se puna.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 06-09-2013, 13:28:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vad ca mai posteaza. mai are cineva de postat?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by sundaysfantasy, 08 September 2013 18:20



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 10-05-2024, 23:04:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x