User
Pass
2FA
 
 

Despre TBC
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message5754
Nexflame

[Newb Developer]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:28)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 1316, Topics: 24
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1407.1
Votes: 58

   
Post Posted: 05-11-2013, 14:42:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
sl/sl.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ClearMind

[Hater]



Status: Offline
(since 19-10-2022 19:13)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 614, Topics: 59
Location: Nowhere

Reputation: 243.7
Votes: 26

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 15:09:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toate expansion-urile au avut farmecul lor la vremea lor, dar preferatele mele de pana acuma au fost Cataclysm si MoP, deoarece au adus un plus de flexibilitate jocului.

Back in the day, raidurile aveau o dificultate standard (gen Black Temple care era disponibil doar pentru raidurile de 25 de playeri, BWL cu 40 de playeri etc). Sa nu mai zic ca pana in TBC lumea nici nu stia ce-i ala heroic sau arena. Si de aceea guildele mici erau dezavantajate.
Acuma (5.4) ai 10N, 10H, 25N, 25H si Raid Finder ( si Flex pt SOO).

Practic blizzard a incercat sa multumeasca pe toata lumea ( si playerii hardcore, si cei casual).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 16:51:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

voi ati uitat hunterul bm din tbc.. era mai retardat ca lockul sl/sl.

imi aduc aminte cand nu jucam lock, aveam un alt shaman resto. trebuia sa dai heal cu rank 2 sau 3 ca sa nu ramai oom. De asemenea era o chestie super interesanta faza cu 5 man in raids, aoe heals nu erau pe tot raidul ci doar pe party.




Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 18:23:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TBC,jucand un rogue belf..stateam toata ziua in elwyn si asteptam sa se dueleze si cand aveau 1 HP bam..imi amintesc ca facusem 3k honor din killuri
Principalul era ca nu intelegeam jocul deci eram roleplayer..ma bucuram de toate chestiile care le are wow si nu stateam sa gandesc ci doar sa rad,nu exista cuvantul ,,skilled'' sau ,,random''..ala era patchul distractiv,nu cum e acum ,,haha nu ai exp? esti super nab clicker l2p'' din cataclysm jocul respectiv pvp a devenit tot mai stresant
Imi amintesc ca guarzi aveau 6k hp,le dadeam 3-4 shoturi nu erau o problema cum sunt acum..
Imi amintesc cum faceam un raid zul aman(parca asa se chema) si am luat toate cele 6 weapon one hand:))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
THC.Maniakk

[Fuck Google Ask Me]



Status: Offline
(since 13-10-2023 18:12)
Joined: 19 Feb 2012
Posts: 431, Topics: 63
Location: United Kingdom

Reputation: 72.1
Votes: 17

 
Post Posted: 05-11-2013, 21:25:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

credeam ca vrei sa vorbesti despre tuberculoza cand am vazut titlu.

http://serialplay.ro Seriale Online.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
anotimp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2014 09:34)
Joined: 04 Oct 2011
Posts: 163, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 167.3
Votes: 6

Post Posted: 05-11-2013, 21:38:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TBC CLAR:

1. singurul tier cu 8 piese - t 6 - imprastiat in 3 raiduri mega muncite si super atractive si interesante, toate cu o singura dificultate , nu ca azi cu nshpe mii dificultati pentru toti noobii.
2. meserii foarte bune , cu iteme utile (ochelari engi, arme gen stormherald, iteme bs/tailor/lw cu acelasi ilvl ca si cele de t 6, flask of petrification, etc). Acum faci 525 skill pt 100 stats + alte gunoaie nefolositoare.
3. lumea chiar stia ce e ala summoning stone
4. world pvp
5. toate clasele erau bune in pvp si pve.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 21:45:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
sl/sl.


moama, asta e unul din motivele pentru care wlock a fost best tbc/wotlk. siphon life si soul link mergeau perfect impreuna. wotlk jucam hybrid pvp(demo destro)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bL0ood eLf

[Assasin]



Status: Offline
(since 08-12-2019 13:59)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 4340, Topics: 32
Location: Cluj/Manastur

Reputation: 205.3
Votes: 54

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2013, 21:55:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vremurile alea cand stateam prin fata pe la orgrimmar in stealth si faceam kills dupa ce dadeau aia duel -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heav3n

[Rockeru' Manelist]



Status: Offline
(since 17-07-2018 19:12)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 497, Topics: 25
Location: Wonderland

Reputation: 79.8
Votes: 11

 
Post Posted: 05-11-2013, 23:42:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

anotimp wrote:
TBC CLAR:

1. singurul tier cu 8 piese - t 6 - imprastiat in 3 raiduri mega muncite si super atractive si interesante, toate cu o singura dificultate , nu ca azi cu nshpe mii dificultati pentru toti noobii.
2. meserii foarte bune , cu iteme utile (ochelari engi, arme gen stormherald, iteme bs/tailor/lw cu acelasi ilvl ca si cele de t 6, flask of petrification, etc). Acum faci 525 skill pt 100 stats + alte gunoaie nefolositoare.
3. lumea chiar stia ce e ala summoning stone
4. world pvp
5. toate clasele erau bune in pvp si pve.

exagerezi -
-meseriile acum nu-s gunoaie,contin iteme care te ajuta sa upgratezi gearul pe durata patchurilor( 4.0.6,4.1,4.2,4,3...),aici pe freakz s-a facut trecere de la 4.0.6 la 4.3.4
-stai linistit ca si acum lumea stie ce e summoning stone
-toate clasele erau bune in pvp si pve? adica?
Inteleg de ce toata lumea spune "TBC best xpac ever",atunci jocul era la inceput,playerii se familiariza cu mmourile,toti erau nostalgici.Nimeni nu uita primele momente din joc,atunci sunt cele mai frumoase cand nu ai habar ce faci si descoperi o gramada de chestii.
Sunt de acord ca blizzard a cam stricat jocul pe durata evolutiei wow-ului
1.au introdus meniurile: vrei sa dai join la arena(apeasa pe H),vrei sa dai join la bg (press H -_-),vrei sa faci un dungeon(nu te mai duci ca inainte sa dai summon la toti playerii) acum dai join,la ce sa mai pierzi timp cautand playerii pe global pt raiduri stai in queue din meniu raidului.
2.l-au stricat si mai tare cand au bagat flying mounts in azeroth
3.perks la guild(summon si ressurect raid -_- si alte bonusuri tampite)
4.moaaaaareeeeeeeeee hairlooms
5.au scos minimum de rating necesar la 2v2 pt cel mai bun set pvp(pe wotlk trebuia sa ai 1800+ sa cumperi wrath,acum vezi doar LF 8 wins)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sco

[android@localhost #1]



Status: Offline
(since 06-10-2021 06:46)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 634, Topics: 82
Location: Russian Federation

Reputation: 120.3
Votes: 12

 
Post Posted: 06-11-2013, 06:31:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Huntard. Best ever -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 06-11-2013, 21:07:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TBC

PvP on
Mount tocmai la level 40
1x XP
Prepare your anus !
Atunci toata lumea era la generala/liceu, aveam timp de jucat wow 5 ore / zi minim...

Ca experienta de grup, toata perioada Wotlk, de la naxx de 4-5 ore, fiecare raid cu caterinca pana la 2 dimienata pana la raidurile de ICC cu best gear si OP healing ca shamy in BG-uri cu gear hybrid pve/pvp.

Legenda spune ca shamy'ul meu de la sfarsit de Wotlk inca spameaza chain heal si nu e oom.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-11-2013, 03:31:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toti sl/sl...meh
Nu va aaduceti aminte de acel combo de care se plangeau toti pe forumurile blizzului ca vai domne pot face cc infinit hunter/resto dudu...FML.
Pala warr de nebatut? u neva played tbc man, sl sl statea cu warrul in spate fara heal.
TBC expansionul unde mage vs rogue a fost cel mai balansat, expansiionul unde incepatorii aflau de swifty si cei mai vechi stiau de gforce.
Expansionul unde Toti magii aproape ca isi clonau videourile dupa unul singur....VURTNE.
Dar si expansionul unde a inceput sa fie faramat world pvp, unde druidul iti fu.tea un ciclone iesea din combat si dadea instant mount /fart.
Expansionul unde nu existau arene sub 3 minute la timer doar daca unul din cele doua teamuri era afk.
Si sa nu uitam - EXPANSIONUL UNDE A INCEPUT TROLLINGUL - ATHENE MERRRCIIIILEEEEE...EEE..EEESSSS GLADIATOR.
Cat despre pve, atat am de spus- Cati dintre voi ati avut ocazia sa il tankati pe ilidan ca lock? *** AWESOME RIGHT? sau ca mage sa tankezi magul din consiliu si inca 2 3 shamani/magi te asistau cu interupturi pe el. De Drums of War va mai amintiti? LW FTW era cerut mai des in raid decat e acum cerut hero.
Cati dintre voi mai tin minte rezist gearul ce trebuia facut pe tanks pentru a tanka warglaves la ilidan, sau cum fiecare tank era Best pentru diferite encounters- pala best aoe tank, Warr best @archimonde pentru switch stance +berserk rage( da berserk rage chiar se dadea din berserker stance pentru ca de aia se numeste BERSERKER rage).
E funny pe freakz cand se cer tanks pe global....de ce le mai spui tanks? its only blood dk....rest is shit/ cuz asa de balansate sunt clasele si in pve pe expansionul asta.
Ah si am uitat sa adaug EXPANSIONUL unde fiecare clasa avea ceva unic, nu ca pe cata unde toti au interupt toti au dispel toti au daia toti au daia, numai zic de MOP- "avem ditoate"
Also tbc expansionul HIBRIDELOR!! frostfire mages, arms fury wars, locks afli demo, it was epic, aveai talente care chiar erau puse doar pentru anumite chestii si cat de cat trebuia sa te duca mintea cand sa pui in ele si cand nu....fatza de acum " ce spec am nevoie in pve? R: asta".
Si ca un ultim exemplu la cat de shitty e directia in care merge jocul asta....spells/abilitati tbc -Recklesnes 30min cd, coldsnap/preparation 8 min cd/fell domination si ala parca avea vreo 6 minute sau ceva de genul- rember interupts on felldomination= EPIC SHIT, interupt on felldomination and spellsteal= even more epic. Tbcul era mult mai controlat cand era vb de "bursturi" si te forta sa iti folosesti cdurile cu atentie nu ca acum ...hei lets put all the shit i have in a button and press it with my ***.
I loved tbc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barak

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-12-2018 03:13)
Joined: 13 Nov 2013
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 84
Votes: 2

Post Posted: 13-11-2013, 10:45:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Desi m-am lasat de wow de ceva timp mai ma uit pe forumuri pe serverele de wow (asa am dat de acest topic)


@Allybetrayer

Intr-adevar ce ai zis tu este un scurt rezumat la tot ce era mai important , super tare , in timp ce iti citeam postul am retrait acele momente:D.

Inainte cred ca exista acea uniune a grupului .Inainte de orice raid fiecare stia ce trebuie sa faca ,vai cat era de farmat pentru un raid reusit .
Mount Hyjal cred ca a fost instanta cea mai frumoasa ,iar in BT cred ca Illidari Council a pus f multe probleme (de Ilidan nu mai zic) , tin minte si acum ca nu gaseam un mag bun sa fie tank:D,.

Cel mai haios moment : Cand eram pe blizz pe realmul meu se transferase o guilda hardcore nush de unde , faza e ca tankul lor statea in Ogrimar afk:D si cred ca 80% din hoarda umpluse Ogrimarul sa vada primul war full T6 + scutul de la Ilidan.

Da si eu sunt de acord ca TBC a fost cel mai frumos expansion.

Ps : Daca tot am intrat pe acest forum ... Mai joaca cineva wow din generatia ARMADA? (Nightmarez here)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skeletoo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2017 09:18)
Joined: 14 Oct 2013
Posts: 10, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 45.3
Votes: 1

Post Posted: 13-11-2013, 17:57:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu in tbc am inceput sa joc wow si pentru mine ca si pentru alti tbc a fost cel mai bun expansion lansat de blizz cu toate ca daca as juca acu wow in tbc as duce lipsa de cateva lucruri minore din cata cum ar fi flying mount in azeroth sau mount de la 20 nu de la 40
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-11-2013, 18:36:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tbc mai era si expansionul cu cel mai prost mana gain la unele clase, cel putin pala ret ajungea repede oom -

anyway mie LK 3.1 ulduar patch mi s-a parut the best (nu existase RDF nici gearscore inca pe patchul ala, riding invatai la fel ca pe tbc ca si lvl pana in 3.2), tot in LK cei de la blizz au si atins numarul record de subscribers in joc, care dupa cata a intrat in declin.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 10-06-2024, 00:43:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password