User
Pass
2FA
 
 

New Christmass offer - Blizzard
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message5978
wiz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-12-2013 07:14)
Joined: 08 Jan 2011
Posts: 29, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 122.2
Votes: 2

Post Posted: 28-11-2013, 05:42:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

no black friday la gamecards *sigh*
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(since 14-04-2024 16:26)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 28-11-2013, 09:59:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Care stati in bucuresti, si puteti sa imi comandati si mie online toate expansionurile astea"vanilla>mop"(eu nu am card). Va dau eu banii cu predare personala in bucuresti dupa ce stabilim ce si cum.

ms.


-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 3 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-11-2013, 12:20:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

>Ofera jocurile aproape gratis
>odata ce le-ai cumparat trebuie sa achiti taxa lunara
>0% reduceri pt taxa lunara

Asa procedeaza si traficantii de droguri , prima doza e gratis .

Meanwhile at Blizzard :


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-11-2013, 16:36:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu ca n-as avea bani, dar la cum a ajuns wow, sa mai si platesti ditamai taxa lunara la el....E ca si cum ti-ai cumpara jocul din nou odata la 3-4 luni. Acum e un jeg pe oficial. Numai copii, totul se bazeaza pe gear, a fost simplificat atat de mult incat si un copil autist poate deveni PVE hero sau 2.2k rated PVP(asta cu PVP e dovedita, stiu pe unu, are 2300 si nu stie ce e ala focus+joaca cu 5 binduri). Poate o sa ma reapuc de blizz pe WoD. Mop sux. PVP e fukd up, totul se bazeaza pe CD-uri, gen dai cu mucii-n rahat, dai un CD de 2 minute si te-ai salvat. PVE? gear si sa nu stai in foc. *** please, mai fa tu 5v1 cu nubaleti, tu fiind pro, in world pvp. D-aia s-au lasat mai toti gladiatorii.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 28-11-2013, 16:41:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
nu ca n-as avea bani, dar la cum a ajuns wow, sa mai si platesti ditamai taxa lunara la el....E ca si cum ti-ai cumpara jocul din nou odata la 3-4 luni. Acum e un jeg pe oficial. Numai copii, totul se bazeaza pe gear, a fost simplificat atat de mult incat si un copil autist poate deveni PVE hero sau 2.2k rated PVP(asta cu PVP e dovedita, stiu pe unu, are 2300 si nu stie ce e ala focus+joaca cu 5 binduri). Poate o sa ma reapuc de blizz pe WoD. Mop sux. PVP e fukd up, totul se bazeaza pe CD-uri, gen dai cu mucii-n rahat, dai un CD de 2 minute si te-ai salvat. PVE? gear si sa nu stai in foc. *** please, mai fa tu 5v1 cu nubaleti, tu fiind pro, in world pvp. D-aia s-au lasat mai toti gladiatorii.


Ti se pare ditamai taxa pentru ca traim in Romania si dintr-un salariu de 1500 de lei nu prea iti vine sa dai 20 euro/luna pentru un joc.
Oricum, nu numai wow-ul a fost simplificat pana la cer ci si alte jocuri, de exemplu Prototype 2, l-am terminat in 2 zile (~20-22 ore) la High si fara sa mor macar o data. Totul in industria jocurilor a fost simplificat prea mult, adica nici la hard nu ai parte de o provocare, cu mici exceptii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-11-2013, 16:46:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu e vorba de taxa, mi-as permite chiar sa fac multibox pe blizzard, dar nu mai renteaza sa joci. Nu te mai distrezi de banii aia cum te distrai. Nu mai e "dai un ban, dar stii ca face", e "dai un ban ca n-ai ce face". Abia astept noul expansion, poate reinvie jocul. Sper sa se fi trezit developerii.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 28-11-2013, 17:23:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
nu e vorba de taxa, mi-as permite chiar sa fac multibox pe blizzard, dar nu mai renteaza sa joci. Nu te mai distrezi de banii aia cum te distrai. Nu mai e "dai un ban, dar stii ca face", e "dai un ban ca n-ai ce face". Abia astept noul expansion, poate reinvie jocul. Sper sa se fi trezit developerii.


Tochami ce s-a lasat lead designer-ul -.

Anyways... asa cum am mai spus, lunile, la fel ca si jocurile le poti plati in bani, iar acum cu oferta asta cam renteaza sa profiti.

La partea cu ''n-ai ce face''... de chestia asta m-am lovit si eu cand am luat jocul prima data(craciunul trecut). M-am plictisit, era primul patch, era nasol, si nu aveam cu cine sa ma joc. Insa m-am bagat acum 2~~ luni, mi-am gasit o comunitate, e mai placut de jucat si chiar ar ce face acum, fiind ca ai cu cine. Personal mie asta mi se pare cel mai important la un joc, sa ai cu cine te juca.

Iar cu pve-ul iti zic io ca nu e numai floare la ureche, cand ai un boss sau normalul la farm e kewl, dar sa ajungi la un boss pe HC la care stagnezi de 2 saptamani, wipeind intr-una, nu e fain. Iar noi raidam 5 seri pe saptamana a cate 4 ore.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 28-11-2013, 18:10:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe blizz e 'kewl' cand iei wipe-uri la bossi.
Pe freakz vii si injuri si ceri nerfuri -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 3 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-11-2013, 19:01:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Festy69 wrote:

Oricum, nu numai wow-ul a fost simplificat pana la cer ci si alte jocuri, de exemplu Prototype 2, l-am terminat in 2 zile (~20-22 ore) la High si fara sa mor macar o data. Totul in industria jocurilor a fost simplificat prea mult, adica nici la hard nu ai parte de o provocare, cu mici exceptii.


Asta pt ca toti casuals sunt "gameri" acum si e cool & hip. Acu 10-15 ani daca jucai jocuri pe PC lumea zicea "WOW ce tocilar no lifer e ala" , primele jocuri pe PC au fost facute tocmai de "tocilarii aia no-liferi" , de aia erau mai competitive si grele. Acum toate pitzipoancele cu ochelari falsi care joaca fruit-ninja/angry birds/candy crush si care musca dintr-un controller de PS3 in timp ce isi arata sanii la webcam se cred gamerite. Practic industria jocurilor le ofera exact ceea ce vor ei : jocuri usoare la limita autismului , facute pt o generatie care nu mai are rabdare sa savureze un joc bun.
Pune tu un pustan sa joace Contra , Duke Nukem 3D sau C&C Tiberian Sun si iti garantez ca nu o sa reuseasca. Pe vremea aia erai norocos daca jocul avea un tutorial in care sa-ti explice ce si cum.
tl;dr , am devenit prea batran pt rahatu din ziua de azi.......



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 28-11-2013, 19:53:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Pe blizz e 'kewl' cand iei wipe-uri la bossi.
Pe freakz vii si injuri si ceri nerfuri -


+1

@Padurarul

Si acum daca zici cuiva ba am terminat jocul X in 1 zi pe hard, imediat replica lui e: ba tu stii cum arata piz*a? ca si cum gamerii ar fi no-liferi, bine unii trec granita de pasiune si o iau pe aratura - revenind la jocuri, nu se mai pune accent pe dificultate ci pe grafica, sunet, poveste, sunt o parte importanta la un joc, dar mai frumos e cand termini un joc greu, ai acel sentiment de king of the world -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
anotimp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2014 09:34)
Joined: 04 Oct 2011
Posts: 163, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 167.3
Votes: 6

Post Posted: 29-11-2013, 20:46:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sfatul meu e sa nu va cumparati jocul daca nu ati jucat vanilla / tbc / wotlk. Nu are sens. Au stricat jocul pentru facandu-l cat mai "casual" incat nici aia casual nu il mai suporta, iar acum vin cu oferte din astea de parca noi restu suntem groapa lor de gunoi sau intrun fel "ce nu mai mananci tu, arunca la caine". Sa-l joace ei cu masa.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gica stapanu freakzului
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-11-2013 22:31)
Joined: 30 Nov 2013
Posts: 2, Topics: None
Location: Europe

Reputation: 31.1
Votes: 1

Post Posted: 30-11-2013, 00:30:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Repar umbrele
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spin

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-12-2014 23:02)
Joined: 30 Oct 2011
Posts: 152, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 67.3
Votes: 19

   
Post Posted: 30-11-2013, 01:55:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gica stapanu freakzului wrote:
Repar umbrele


MOr -)))))))) - -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 30-11-2013, 08:55:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
nu ca n-as avea bani, dar la cum a ajuns wow, sa mai si platesti ditamai taxa lunara la el....E ca si cum ti-ai cumpara jocul din nou odata la 3-4 luni. Acum e un jeg pe oficial. Numai copii, totul se bazeaza pe gear, a fost simplificat atat de mult incat si un copil autist poate deveni PVE hero sau 2.2k rated PVP(asta cu PVP e dovedita, stiu pe unu, are 2300 si nu stie ce e ala focus+joaca cu 5 binduri). Poate o sa ma reapuc de blizz pe WoD. Mop sux. PVP e fukd up, totul se bazeaza pe CD-uri, gen dai cu mucii-n rahat, dai un CD de 2 minute si te-ai salvat. PVE? gear si sa nu stai in foc. *** please, mai fa tu 5v1 cu nubaleti, tu fiind pro, in world pvp. D-aia s-au lasat mai toti gladiatorii.


pvp-ul nu a fost niciodata mai balanced ca in 5.4 daca nu intelegi de ce google it,da a fost foarte simplificat....nu au facut decat sa adauge vreo 5-7 speluri la fiecare clasa.unele au primit si 10 speluri care tre sa le fol mereu gen enha shaman,pve in mop e considerat cel mai reusit de la ulduar incoa,cataclysm a primit by far cel mai mult hate pt pvp inbalance si pve boordome,btw scripturile din ToT si in SoO sunt de 10 ori mai complexe decat ce ai vazut in tot cataclysmu,toti bosii au adds care trebuie controlati,trebuie sa fi atent la 10 chestii diferite,cauta dark shaman,lei shen,nazgrim,garrosh pe youtube,un moment de neatentie si te-au violat adds sau masive aoe peste tot unde calci,sau paragon la care tre sa fi atent la 20 de speluri(nu exagerez) etc si lumea se lasa de joc ca are *** 9 ani!!! 9 *** ani si inca se tine in top

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 30-11-2013, 09:06:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba voi sunteti stricati la burta? 20 de euro taxa lunara? Taxa e 60 de lei sau 57 daca vreti mai exact....Dintr-un salar minim pe economie de 850 de lei 60 de lei e fix 7% .... Hai sa fim seriosi...Taxa e de 13 euro nicidecum 20 de euro...Aici depinde numai cum scade/creste Euro ca inainte ca Euro era la 3.2 lei Costa fix 40-45 de lei ... Cam vreti totul moca




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 16-05-2024, 07:51:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x