User
Pass
2FA
 
 

auction houseul , dupa merge realms
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4611
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-07-2014, 14:25:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am 2 chare de 85 pe exodus ...sunt mari preturile intradevar ,dar vor trebuii sa se supuna majoritatii


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 10-07-2014, 16:45:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doamne... ma tot uit pe forumuri aici de fun si de caterinca, si vad numai plangaciosi care vor chestii pe gratis sau aduse la nivelul lor financiar/mental/etc.

Daca sunt preturile uriase acolo, si o sa vina strainii sa va manance alocatiile pentru 2 gemuri cu strenght, primul vostru gand e sa va puneti in c*r si sa smiorcaiti la parinti ''weeee, n-am io atatia bani sa imi iau un gem sa mi-l socketez in buric''. Nicidecum nu va ganditi cum sa intoarceti asta in favoare voastra, gen sa stackati gemuri/enchanturi si valor ca sa vindeti la strainii de vin aici cu gold cap-urile.

Dar n-ai ce sa le faci la romani, iti vine sa le dai in cap la cum se plang intr-una in loc sa se imbarbateze si sa gaseasca o solutie singuri.
Io unul, v-as da wipe la chare sa nu mai aveti ce socketa.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cheawhinangu

[Kili]



Status: Offline
(since 01-02-2015 08:31)
Joined: 15 Feb 2014
Posts: 361, Topics: 91
Location: Romania

Reputation: 54.2
Votes: 28

           
Post Posted: 10-07-2014, 18:06:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wipe la gold ? Cea mai idioata idee pe care am putut sa o citesc . Pai ba omule unii oameni doneaza pentru 100k pe site , cum sa dai wipe gold esti cu capu ? Si daca pun ei 200k boots ce ? Nu le cumpara nici naiba si gata .

Posturi unite automat, 10-07-2014, 19:06:13

Si daca e sa vanda ei cu 200k boots , noi putem face la fel foarte simplu . La asta nimeni nu s-a gandit ? Ca si noi putem profita ca ei au bani si sa le vindem iteme la preturi mari .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-07-2014, 20:33:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Barnie wrote:
Doamne... ma tot uit pe forumuri aici de fun si de caterinca, si vad numai plangaciosi care vor chestii pe gratis sau aduse la nivelul lor financiar/mental/etc.

Daca sunt preturile uriase acolo, si o sa vina strainii sa va manance alocatiile pentru 2 gemuri cu strenght, primul vostru gand e sa va puneti in c*r si sa smiorcaiti la parinti ''weeee, n-am io atatia bani sa imi iau un gem sa mi-l socketez in buric''. Nicidecum nu va ganditi cum sa intoarceti asta in favoare voastra, gen sa stackati gemuri/enchanturi si valor ca sa vindeti la strainii de vin aici cu gold cap-urile.

Dar n-ai ce sa le faci la romani, iti vine sa le dai in cap la cum se plang intr-una in loc sa se imbarbateze si sa gaseasca o solutie singuri.
Io unul, v-as da wipe la chare sa nu mai aveti ce socketa.


Esti la fel de inteligent ca o aluna. Nu asta e idea, idea e ca piata o sa fie data peste cap. Acum poti sa cumperi frumos un vial of the sands de la AH cu 150-200k (daca nu cumva s-au schimbat preturile in ultimul timp). Dupa ce vin cei de pe exodus, o sa trebuiasca sa te complici, sa dai vreo 2-3 gold capuri in schimbul unui vial of the sands, marinduse numarul de scams.

In loc sa iau frumos 500k de pe un caracter, sa ma duc la AH si sa imi iau gear sa imi fac un caracter nou 385, trebuie sa stau, sa imi trimit 4 gold capuri, de pe 4 caractere, numai ca sa cumpar niste boots pe valor si niste iteme crafted.

Sa stii si tu.. in momentul in care cei ce cumpara iteme au mai multi bani, si cei care vand o sa aiba din ce in ce mai multi bani, deci in scurt timp, cei de pe genesis ar ajunge la aceeasi cantitate de gold ca si cei de pe Exodus.. Dar ideea e ca jocul nu este facut pentru asemenea preturi, gold capul fiind de 1 milion gold..

Economia de pe genesis este aproape perfecta, mult mai buna decat chiar de pe 4.0.6. Dar odata cu venirea celor de pe exodus, o sa se strice intreaga economie si o sa umblam iar cu preturi mult prea mari.

Dar ce stim noi.. 'hai sa ne luam de cei care sunt impotriva.. ca deh, ei sunt impotriva din cauza ca sunt niste lenesi imputiti, nu din cauza ca ei poate chiar gandesc...'



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-07-2014, 21:09:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Dar ideea e ca jocul nu este facut pentru asemenea preturi, gold capul fiind de 1 milion gold..

jocul nu, dar serverul da

Roshkatul wrote:

Dar ce stim noi.. 'hai sa ne luam de cei care sunt impotriva.. ca deh, ei sunt impotriva din cauza ca sunt niste lenesi imputiti, nu din cauza ca ei poate chiar gandesc...'

Voi nu cred ca ganditi, oricum inflatia exista, aia care vin de pe exodus sunt mai putini decat ce e pe genesis. Probabil o sa apara o crestere a preturilor dar neimportanta.
Voi vreti din merge-ul asta vreti numai lucruri pozitive? Trebuie sa exista si cateva negative.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RmS17

[The Magic Seeker]



Status: Offline
(since 01-05-2020 16:35)
Joined: 11 Jul 2012
Posts: 206, Topics: 3
Location: Orgrimmar

Reputation: 74
Votes: 13

 
Post Posted: 10-07-2014, 21:17:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Cumparati iteme acum
2.Asteptati Merge
3.Vindeti la preturi mai mari
4.Profit


Acum sincer , a fost un wipe la gold cand s-a schimbat rata si era si logic , dar acum de ce s-ar da ? Pe exodus nu e aceeasi rata sau ce ? Iti dai seama ca lor nu le-ar conveni si mai pierde serverul cativa playeri .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 10-07-2014, 21:39:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Dar ce stim noi.. 'hai sa ne luam de cei care sunt impotriva.. ca deh, ei sunt impotriva din cauza ca sunt niste lenesi imputiti, nu din cauza ca ei poate chiar gandesc...'


Nu, nu ganditi, si sunteti niste lenesi imputiti,(get it ? imputiti? adica nici nu te scoli de pe scaun sa faci o baie de lenes ce esti. bwhahah).
Anyways, din ce vad io, tu vrei sa cumperi totul din ah, nicidecum sa spargi o piatra sau sa cosi o vesta pentru un char nou. Daca toti va plangeti ca nu o sa aveti bani sa cumparati de la straini, atunci cine sa cumpere ? O sa fie nevoiti sa scada pana se vand.

TL:DR
Partea goala a paharului e ca vin strainii cu gemuri de la Gucci care valoreaza 500k.
Partea plinca a paharului e ca ELE NU SE FAC DIN GOLD !

Nu iti trebuie o iteligenta mai amre ca a unui caine sa faci un gem sau un enchant si sa il bagi la AH si sa scoti bani, pe langa asta, iti faci pentru charul tau si nu o sa trebuiasca sa cumperi de la AH la preturi exagerate. Asa ca pune mana si folositi-va profesiile si nu mai latrati pe forum ca e mai greu sa dai click dreapta de D/E la verzitura decat sa scrii un perete de text in care sa te plangi.
Aveti 50 de chare si 3-4 conturi si de doua ori profesiile, folositi-le.

Un T/C ar fi de folos, deja devine copilaros.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-07-2014, 21:47:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Barnie wrote:
Roshkatul wrote:
Dar ce stim noi.. 'hai sa ne luam de cei care sunt impotriva.. ca deh, ei sunt impotriva din cauza ca sunt niste lenesi imputiti, nu din cauza ca ei poate chiar gandesc...'


Nu, nu ganditi, si sunteti niste lenesi imputiti,(get it ? imputiti? adica nici nu te scoli de pe scaun sa faci o baie de lenes ce esti. bwhahah).
Anyways, din ce vad io, tu vrei sa cumperi totul din ah, nicidecum sa spargi o piatra sau sa cosi o vesta pentru un char nou. Daca toti va plangeti ca nu o sa aveti bani sa cumparati de la straini, atunci cine sa cumpere ? O sa fie nevoiti sa scada pana se vand.

TL:DR
Partea goala a paharului e ca vin strainii cu gemuri de la Gucci care valoreaza 500k.
Partea plinca a paharului e ca ELE NU SE FAC DIN GOLD !

Nu iti trebuie o iteligenta mai amre ca a unui caine sa faci un gem sau un enchant si sa il bagi la AH si sa scoti bani, pe langa asta, iti faci pentru charul tau si nu o sa trebuiasca sa cumperi de la AH la preturi exagerate. Asa ca pune mana si folositi-va profesiile si nu mai latrati pe forum ca e mai greu sa dai click dreapta de D/E la verzitura decat sa scrii un perete de text in care sa te plangi.
Aveti 50 de chare si 3-4 conturi si de doua ori profesiile, folositi-le.

Un T/C ar fi de folos, deja devine copilaros.


Nu prea are rost sa ma cert cu tine, dupa cum observ din replicile tale, NU GANDESTI.

Poate nu toti au 5 caractere cu fiecare meserie.. NICI pe retail fiecare player nu are fiecare meserie in parte.. Dupa logica ta, daca vreau sa pun un gem pe mine, trebuie sa imi fac jewelcrafting.. Eu poate vreau sa fac gold cu tailoring si dupa sa cumpar gemuri.

SI NU INTELEGI ce vreau sa zic. Nu imi pasa de gold, goldul se face usor, este vorba ca NU ESTE OK ca un amarat de item, un singur item, sa coste gold cap. De ce sa provoci inflatie pe server inutil? O inflatie care dupa aceea nu mai poate fi remediata decat cu wipe la tot goldul? Cand pur si simplu poti sa scazi goldul pe care toata lumea il are pe Exodus? Gen.. daca niste boots pe valor pe exodus costa 200k si pe genesis 20k, sa se imparta goldul tuturor de pe exodus la 10?



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-07-2014, 22:11:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa se impuna o limita de maxim 50-100k gold pe char la charele care se transfera de pe exodus, altfel iar se ajunge ca pe 4.0.6 cand se umpluse serverul de gold pana la refuz si preturile erau ridicol de mari la AH pt orice rahat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 11-07-2014, 04:07:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doamne ce idei aveti si voi ... ma doare capul deja. In primul rand, pe exodus sunt preturi MULT mai mari pentru ca sunt playeri mult mai putini. Playeri mult mai putini = farm mai putin = iteme mai putine = valoarea pe item e mai mare. Inflatia despre care tot vorbiti voi o sa dureze o perioada foarte scurta de timp in cazul in care aceasta o sa existe pentru ca nu cred eu ca vin oamenii de pe exodus, se uita la AH .. vad un gem epic cu 15k si ei il pun cu 200k ... si daca o fac, cine-l cumpara?

Playerii de pe Genesis sunt obisnuiti cu anumite preturi si n-or sa dea de 10 ori mai mult gold pe un item fata de cum il cumparau inainte. Pe langa asta, dupa o saptamana, maxim doua ... toate preturile or sa revina la normal pentru ca pe Genesis foarte multa lume pune iteme la AH si de fiecare data cu ceva gold mai putin ca ultimul pret. In cazul asta itemele cu preturi mari nu se cumpara iar preturile raman aceleasi. Dupa cum am zis: playeri mai multi = iteme mai ieftine deci terminati cu tampeniile.
Nu va mai faceti atatea griji si incetati cu pretentiile de genul. "Le stergi goldu` celor de pe exodus sau le pui gold cap "... de ce ei ar fi supusi unui anumit tratament datorita mofturilor voastre?

@skyreaker24 si guildele se transfera nu doar charele ... si prin guilde ma refer la GV, ce idee buna mai ai acum, pui 500k gold limit per gv?




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
asdfasrgx11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-08-2014 04:36)
Joined: 10 Jul 2014
Posts: 9, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 35.4
Votes: 1

 
Post Posted: 11-07-2014, 09:38:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@mistique. Bine le zici.
Wipe la gold ? No way. Nu sunt printre cei care fac transfer si am milioane de gold , dar daca baietii au avut cap si au stiut sa faca "afaceri" , bravo lor ! Dupa cum a spus si Anca , "dupa o saptamana, maxim doua ... toate preturile or sa revina la normal".



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 11-07-2014, 14:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, nu zice deloc bine Mistique, de ce? Simplu bãietii care vin de pe Exodius cu 10 miliarde gold pot veni fain frumos pe Genesis, cumpãrã tot ah-ul si monopolizeazã piata, iar pe urma o sa va plângeți ca o sa ajungã un stack de mâncare cu intelect 200k gold si nu stiti de unde, pai din simplul fapt ca bãietii astia care vin de pe Exodius cumpãrã tot, ca deh, isi permit "ca i-o dus capu sa facã gold" si pe urma pun stack-urile de mâncare, flaskuri, iteme la ce pret doreste inimioara lor, iar cei "sãraci", adicã vechii playeri de pe Genesis o sa stea sa isi roada unghiile ca nu au gold sa isi mai cumpere mâncare, flaskuri, potiuni pentru raiduri. Si nu îmi veniti cu argumente gen "fa-ti meserii/ go farm" etc ca nu toti au asa mult timp liber sa piardã in wow pe cat au alții.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cheawhinangu

[Kili]



Status: Offline
(since 01-02-2015 08:31)
Joined: 15 Feb 2014
Posts: 361, Topics: 91
Location: Romania

Reputation: 54.2
Votes: 28

           
Post Posted: 11-07-2014, 14:24:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Barnie wrote:
Doamne... ma tot uit pe forumuri aici de fun si de caterinca, si vad numai plangaciosi care vor chestii pe gratis sau aduse la nivelul lor financiar/mental/etc.

Daca sunt preturile uriase acolo, si o sa vina strainii sa va manance alocatiile pentru 2 gemuri cu strenght, primul vostru gand e sa va puneti in c*r si sa smiorcaiti la parinti ''weeee, n-am io atatia bani sa imi iau un gem sa mi-l socketez in buric''. Nicidecum nu va ganditi cum sa intoarceti asta in favoare voastra, gen sa stackati gemuri/enchanturi si valor ca sa vindeti la strainii de vin aici cu gold cap-urile.

Dar n-ai ce sa le faci la romani, iti vine sa le dai in cap la cum se plang intr-una in loc sa se imbarbateze si sa gaseasca o solutie singuri.
Io unul, v-as da wipe la chare sa nu mai aveti ce socketa.


Esti la fel de inteligent ca o aluna. Nu asta e idea, idea e ca piata o sa fie data peste cap. Acum poti sa cumperi frumos un vial of the sands de la AH cu 150-200k (daca nu cumva s-au schimbat preturile in ultimul timp). Dupa ce vin cei de pe exodus, o sa trebuiasca sa te complici, sa dai vreo 2-3 gold capuri in schimbul unui vial of the sands, marinduse numarul de scams.

In loc sa iau frumos 500k de pe un caracter, sa ma duc la AH si sa imi iau gear sa imi fac un caracter nou 385, trebuie sa stau, sa imi trimit 4 gold capuri, de pe 4 caractere, numai ca sa cumpar niste boots pe valor si niste iteme crafted.

Sa stii si tu.. in momentul in care cei ce cumpara iteme au mai multi bani, si cei care vand o sa aiba din ce in ce mai multi bani, deci in scurt timp, cei de pe genesis ar ajunge la aceeasi cantitate de gold ca si cei de pe Exodus.. Dar ideea e ca jocul nu este facut pentru asemenea preturi, gold capul fiind de 1 milion gold..

Economia de pe genesis este aproape perfecta, mult mai buna decat chiar de pe 4.0.6. Dar odata cu venirea celor de pe exodus, o sa se strice intreaga economie si o sa umblam iar cu preturi mult prea mari.

Dar ce stim noi.. 'hai sa ne luam de cei care sunt impotriva.. ca deh, ei sunt impotriva din cauza ca sunt niste lenesi imputiti, nu din cauza ca ei poate chiar gandesc...'

Exagerezi foarte tare . Nu stiu pe ce sv de wow joci dar ultima data cand am mers pe exodus vialu era la ah pe 200k .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
anotimp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2014 09:34)
Joined: 04 Oct 2011
Posts: 163, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 167.3
Votes: 6

Post Posted: 11-07-2014, 16:50:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E atata panica de zici ca se uneste Belgravistanul cu Genesis.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-07-2014, 19:05:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aveti o logica de carton.
Sa spui ca preturile or sa creasca atunci cand realmurile vor da merge e ca si cum ai spune ca iesi dintr-un put si te ineci in ligheanul de langa.
Gold rateul e cumva diferit intre exodus si genesis? NU.
Astia care spuneti ca vreti wipe la gold, donorii ce fac? sunt straini care doneaza pentru gold. Care e problema ca pe exodus sunt preturile mai mari? normal ca sunt mai mari pentru ca PVEUL e la pamant si itemele de meserii se fac mai greu. Cand exodus se va uni cu genesis item priceul va ramane acelas la AH.
Nimeni de pe exodus nu s-ar risca sa isi bage tot goldul in iteme ieftine sa le puna mai scump atatt imp cat cele ieftine sunt puse CONSTANT doarece ECONOMIA pe genesis merge.
Dai wipe la gold celor de pe exodus si RISITI sa iti plece gold farmerii de pe exodus- LOSE PLAYERI.
Asa ca terminati-va cu ideeile astea si mergeti la somn.
Daca tot aveti ideei de genul de ce nu cereti si wipe la chare ? va cred in stare.

ovidiu_2311 wrote:
Nu, nu zice deloc bine Mistique, de ce? Simplu bãietii care vin de pe Exodius cu 10 miliarde gold pot veni fain frumos pe Genesis, cumpãrã tot ah-ul si monopolizeazã piata, iar pe urma o sa va plângeți ca o sa ajungã un stack de mâncare cu intelect 200k gold si nu stiti de unde, pai din simplul fapt ca bãietii astia care vin de pe Exodius cumpãrã tot, ca deh, isi permit "ca i-o dus capu sa facã gold" si pe urma pun stack-urile de mâncare, flaskuri, iteme la ce pret doreste inimioara lor, iar cei "sãraci", adicã vechii playeri de pe Genesis o sa stea sa isi roada unghiile ca nu au gold sa isi mai cumpere mâncare, flaskuri, potiuni pentru raiduri. Si nu îmi veniti cu argumente gen "fa-ti meserii/ go farm" etc ca nu toti au asa mult timp liber sa piardã in wow pe cat au alții.

Perfect fratioare, sa cumpere tot AHul, stii ce se intampla peste 20 minute? SE PUN LA LOC TOATE pentru ca totul e pus constant la AH- lumea farmeaza si face pve, nu e mortaciune ca pe exodus. Terminate cu conspiratia zilei ca nu merge.
Am venit cu peste 50 de milioane gold de pe exodus cand mergeau trasferurile, nu cred ca am putut modifica piata pe genesis cu ceva, mai rau cred ca mi-as fi pierdut tot goldul daca cumparam tot AHul si repuneam mai scump. Pentru ca pe genesis se intampla fix asa :
Cumperi 10 sokets cu 15k, si le pui cu 16k.
La 10 minute vine unu si le pune la 15999.
La 20 minute altul cu 15555.
Si peste 3 ore ajunge iar la 15k.

Roshkatul wrote:


Nu prea are rost sa ma cert cu tine, dupa cum observ din replicile tale, NU GANDESTI.

Poate nu toti au 5 caractere cu fiecare meserie.. NICI pe retail fiecare player nu are fiecare meserie in parte.. Dupa logica ta, daca vreau sa pun un gem pe mine, trebuie sa imi fac jewelcrafting.. Eu poate vreau sa fac gold cu tailoring si dupa sa cumpar gemuri.

SI NU INTELEGI ce vreau sa zic. Nu imi pasa de gold, goldul se face usor, este vorba ca NU ESTE OK ca un amarat de item, un singur item, sa coste gold cap. De ce sa provoci inflatie pe server inutil? O inflatie care dupa aceea nu mai poate fi remediata decat cu wipe la tot goldul? Cand pur si simplu poti sa scazi goldul pe care toata lumea il are pe Exodus? Gen.. daca niste boots pe valor pe exodus costa 200k si pe genesis 20k, sa se imparta goldul tuturor de pe exodus la 10?

Despre ce item vorbesti de costa gold cap? ai mai jucat pe exodus in ultima perioada, ieri erau vialuri cu 210k la AH, pe genesis erau 150k-200k.
Unde e diferenta asta majora de pret de care vorbiti? nu mai e inceput de 4.3.4 cand aveam 2 bossi si lumea punea queensgarnet cu 100k bucata.
Uite am facut acum 2 prints, le uploadezi daca vrei
queens garnet pe genesis 20k-25k gold.
queens garnet 37k exodus.
Nu erau vialuri dar la fel diferenta la vial e de max 50k-100k, nu stiu ceg old cap visezi mataluta.
Fratilor nu mai vorbiti daca nu faceti "afaceri" cu AHul pe ambele realmuri.

Roshkatul wrote:


Esti la fel de inteligent ca o aluna. Nu asta e idea, idea e ca piata o sa fie data peste cap. Acum poti sa cumperi frumos un vial of the sands de la AH cu 150-200k (daca nu cumva s-au schimbat preturile in ultimul timp). Dupa ce vin cei de pe exodus, o sa trebuiasca sa te complici, sa dai vreo 2-3 gold capuri in schimbul unui vial of the sands, marinduse numarul de scams.

Cand am citit asta ma luat rasul, tu nu ai calcat in viata ta pe exodus inseamna. Vand vialuri de la inceput de 4.3.4 acolo si max gold am luat pe ele 800k ( asta la inceput cand nu punea nimeni) acum daca iei 400k pe unu sa te consideri boier. (Cu toate ca acum 2 zile erau 250k pe exodus la AH)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 14 July 2014 11:06



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 04-05-2024, 01:58:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x