User
Pass
2FA
 
 

PVP NO MORE LOW
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1688
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 15-07-2014, 09:09:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wingz wrote:
Situatia sta in felul urmator din punctul meu de vedere. Limita la ilvl @ bgs! M-am saturat de toti slabii care au isi fac caractere noi tot timpul, nu stiu juca pe nici unul si nici gear nu au. M-am saturat sa ma chinui din rasputeri sa ii car in bg-uri, doar pentru ca lor le e lene sa isi ia un gear decent, sa faca si ei ceva in bg-ul respectiv. Degeaba urmaresc ei obiectivele bg-urile pentru ca atunci cand este nevoie sa stea la un fight (defend / assault base, flag carry) pica din 2 hituri!

Tin sa precizez ca urasc rogii. Din 10 oameni, 3-4 sunt rogi cu 100k HP ce stau stealth aproape tot bg-ul si dau mai putin dmg decat dau eu cu un living bomb!

Sunt frustrat in ceea ce priveste oamenii cu care pic in echipa. Ally full gear aproape toti, la hoarda toti in iteme verzi! Ce e de facut cu astfel de oameni?

Limita de ilvl @ bgs ar rezolva frustrarea mea si a multora. Jucam acest patch de 2 ani poate si mai bine, se apropie de sfarsit si ei inca intra in bg cu iteme verzi / sau unele sloturi sunt libere in invetarul lor...

Mi-e sila de astfel de jucatori.


Se numesc premade-uri. Try it -. Nimanui nu ii place sa vada astfel de specimene dar dupa cum zicea cineva "si cersetorii e suflete". Singura solutie pentru astia ar fi sa le dai un vendor cu full gear,limita de ilvl nu o sa rezolve nimic...o sa vezi DK prin bg-uri cu iteme cloth doar sa poata intra (doar un exemplu).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 15-07-2014, 09:27:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
Eu sa mor daca va inteleg faza cu "nu are gear" Stii cat conteaza aia intr-un BG? Foarte putin,conteaza sa stii ce trebuie sa faci,NU SA ALERGI TOATA HARTA,ca un disperat.

Nu va mai luati ce zice X,y,z, efectul de turma e in floare,am vazut persoane low gear,care stiau clasa si stiau ce trebuie sa faca intr-un bg,mai bine ca unu full cata.


99% din ei nici nu stiu unde e auction house-ul si tu ne spui noua ca o sa fie pro players?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 15-07-2014, 10:21:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSun wrote:
Puccasita wrote:
Eu sa mor daca va inteleg faza cu "nu are gear" Stii cat conteaza aia intr-un BG? Foarte putin,conteaza sa stii ce trebuie sa faci,NU SA ALERGI TOATA HARTA,ca un disperat.

Nu va mai luati ce zice X,y,z, efectul de turma e in floare,am vazut persoane low gear,care stiau clasa si stiau ce trebuie sa faca intr-un bg,mai bine ca unu full cata.


99% din ei nici nu stiu unde e auction house-ul si tu ne spui noua ca o sa fie pro players?
Nu exagera:))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 15-07-2014, 10:44:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Majoritatea nici nu inteleg jocul, nu e vina lor , sunt noi , newbie , noobs etc.
Eu cand mi-am facut rogue aveam vreo 400 de deaths pana sa fac lvl maxim in 2011 - si am rupt norma cu verzisoarele .
Usor , usor ajung ei pe calea cea buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-07-2014, 11:48:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si voi ati fost la fel , nu cred ca dintre toti care comenteaza aici au intrat cu full vicious set in bg!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-07-2014, 12:36:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu eram full iteme t11 de pe lk cand am intrat pe cata dupa 1 an si ceva:)) si tot faceam ceva in bg ala


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 15-07-2014, 13:24:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Justiceman2 wrote:
Un ex de player care nu farmeaza gold si intra cu iteme verzi / albastre, cine il care pe asta iara?



In mare parte asta e din cauza ratei mari de XP. Insa rata mare si de gold, si drop de cloth/etc. A-ti putea, in loc de vendor, sa donati si voi cate un se asa la 1-2 playeri din bg, daca chiar tineti cont sa nu fie inutili. In loc sa iti petreci dupamiaza cu topicul asta, baga-te si impeteste niste ata si doneaza seturi de pvp la casterii din bg.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-07-2014, 13:35:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ei imi farmeaza savage leather le pot face la astia agi si mail items ,eu nam timp de asa ceva:)


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dotsmania

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2014 08:00)
Joined: 14 Jul 2014
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 31.2
Votes: 1

Post Posted: 15-07-2014, 13:48:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebui sa se dea un bonus pentru factiunea care pierde mai mereu. Am bg-uri in care stau si 5 vs 15 si astept sa pierd. Daca nu ai premade, farmezi bg-uri cu loss-uri si e acelasi lucru cu gear sau fara.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 15-07-2014, 17:18:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am propus si eu si nu m-a bagat nimeni in seama

ba mai mult au inceput sa spuna ca gear-ul de pve e mai bun decat cel de pvp si ca nu are nici o treaba resi cu bg-ul.

e interesant totusi ca multi intra cu fel si fel de iteme sa castige onoare ca apoi sa le transforme in puncte de pve.

ia sa se scoata optiunea asta si sa se bage ilvl la bg.

sa vedem mai intra careva? nu.o sa intre doar aia care vor bgs.

prostia e in floare si suge din toti sa creasca mai mare.

Posturi unite automat, 15-07-2014, 18:18:57

Bigblackjoe wrote:
Si voi ati fost la fel , nu cred ca dintre toti care comenteaza aici au intrat cu full vicious set in bg!


tocmai ca eu am intrat cu full vici si apoi mi-am luat full ruth.

mi-a fost rusine fiind player de cateva luni si totusi m-am interesat ce iti trebuie sa intru cu iteme verzi care clar iti dau armura si str foarte putin.
mi-a fost rusine pentru ceilalti playeri sa intru cu asa ceva.




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dotsmania

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2014 08:00)
Joined: 14 Jul 2014
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 31.2
Votes: 1

Post Posted: 15-07-2014, 20:50:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fenriabis wrote:
am propus si eu si nu m-a bagat nimeni in seama

ba mai mult au inceput sa spuna ca gear-ul de pve e mai bun decat cel de pvp si ca nu are nici o treaba resi cu bg-ul.

e interesant totusi ca multi intra cu fel si fel de iteme sa castige onoare ca apoi sa le transforme in puncte de pve.

ia sa se scoata optiunea asta si sa se bage ilvl la bg.

sa vedem mai intra careva? nu.o sa intre doar aia care vor bgs.

prostia e in floare si suge din toti sa creasca mai mare.

Posturi unite automat, 15-07-2014, 18:18:57

Bigblackjoe wrote:
Si voi ati fost la fel , nu cred ca dintre toti care comenteaza aici au intrat cu full vicious set in bg!


tocmai ca eu am intrat cu full vici si apoi mi-am luat full ruth.

mi-a fost rusine fiind player de cateva luni si totusi m-am interesat ce iti trebuie sa intru cu iteme verzi care clar iti dau armura si str foarte putin.
mi-a fost rusine pentru ceilalti playeri sa intru cu asa ceva.


E cea mai mare prostie sa se bage ilvl requirement la bg-uri, o sa le omoare cu totul si nimeni nu o sa mai joace.

Daca se baga ilvl requirement la bg-uri, o sa creasca queue-ul si mai mult si nu o sa mai joace decat cei care au 390 ilvl+, pentru ca 80% din cei de level maxim au deja full ruthless (cel putin).

Si lucrul asta o sa afecteze doar playerii care deabia incep sa joace pe server si sa luam un ex: sa presupunem ca un player nu reuseste sa isi gaseasca un trinket (nu mai iau in calcul ca nu au cum sa crafteze anumite iteme gen trinkete, arme, etc. si ca o sa aiba decat o singura meserie), aceia sigur o sa plece de pe server (o sa presupuna ca e bug si ca nu merg bg-urile pe server daca stau cate 2-3 ore in queue).

Cea mai buna metoda ar fi sa le dea chestii neimportante playerilor cu gear mai bun decat ruthless >390ilvl (de ex. mounts, pets, materiale pt profesii etc. chestii care nu afecteaza ilvl-ul) sa se balanseze factiunile, sa ii motiveze sa faca pvp ca jumatate din bg-uri sunt meciuri in care joci 15 vs 5 si o factiune pierde toata ziua, multi aleg sa nu mai intre ca stiu ca urmeaza sa piarda.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 03-10-2024, 08:20:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x