User
Pass
2FA
 
 

PvP Penibil
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3780
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 23-10-2014, 13:12:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De cand s-a bagat chestia cu 1 min queue, a ajuns lumea sa abuzeze de asta.
Mi se pare penibil ca la final de season unii playeri sa ia titlu ( total nemeritat).
Daca esti rank 1 si ai titlu de PvP (gladiator sau altceva) se presupune ca ai batut 95% din top players si meriti acel titlu, in schimb la final de season vor primi titluri niste playeri anonimi pana la acest sistem de que pentru ca ei au dat join doar versus teamuri de sub 1600 rating. Ar fi bataie de joc pentru cei din top care totusi s-au batut intre ei pentru high rate, sa ia titlu un team pe care nu-l intalnesti niciodata pentru ca ei dau queues numai daca nu e team de high rate la spectate. Daca cumva le faci snipe si ii prinzi 1 meci, al doilea meci ori dau alt f4 ori intra pe alte chare.
Nu am nimic cu acest sistem, chiar este ok, dar pentru a preveni astfel de prostii ar fi trebuit daca este o anumita diferenta de mmr ( in cazul lor adversarii au chiar si cu 1300 mai putin mmr) sa nu se mai dea rating la teamul cu mmr mare.
Va dau si exemplu de teams care vor lua titlu fiindca au avut timp sa stea 400+ meciuri vs teamuri de low rate (farmand 1-2 rate)

1. Marele rank 1 cu Vvtf si Daroth https://armory.freakz.ro/team-info.xml?b=WoW+Freakz&&r=Genesis&&ts=2&&select=cirese+cu+mustar
Au 404 wins - 29 lose in timp ce rank 2 care are cu vreo 60-70 rate mai putin are si 300 meciuri mai putin jucate.
2. Rank 4 la momentul postarii Andaryellupo si Vvtf pe offchar https://armory.freakz.ro/team-info.xml?b=WoW+Freakz&&r=Genesis&&ts=2&&select=BULEX
Au la fel 400 meciuri jucate majoritatea vs low mmr players si facute la 5 dimineata, dupa cum puteti vedea Vvtf (sujiqq) are 114 meciuri jucate in team si doar 1444 rating. Din asta reiese ca ei in alea 114 meciuri nu au dat join vs team de mmr lor sau macar apropiat..
Topicul asta e mai mult pentru Zohl, dar si pentru Shocker care daca vrea sa faca acea chestie cu diferenta de mmr sa nu-ti dea rating daca se depaseste acea limita.
Intrebarea pentru Zohl, acesti playeri care au farmat teams care isi faceau cap la 3-4 dimineata, vor primi titlu pvp la sfarsitul sezonului?
Inca o data subliniez ideea (Daca ai rank mare inseamna ca ai batut aproape tot ce ti-a iesit in cale, nu doar under 1600 players !)
Vvtf sau Daroth, puteti sa va abtineti de la comentarii.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 23-10-2014, 13:30:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci s-a intamplat fix cum am prezis eu. Am propus un posibil fix, in topicul asta
109 cu 5 si 1444 rating. Topicul e facut de ceva vreme, trebuia schimbata treaba in cateva ore, e un exploit foarte grav. Team de 1800 poate ajunge rank 1, ceea ce nu e deloc OK


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:10:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PvP rate hunger, jukti jocul de fun si aia e, te mai uiti k esti locul 10 sau 15 cu 1500 rate sau 1800 Dosent Matter

eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-10-2014, 17:13:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sergy wrote:
PvP rate hunger, jukti jocul de fun si aia e, te mai uiti k esti locul 10 sau 15 cu 1500 rate sau 1800 Dosent Matter

Invata gramatica si literatura limbii romane ''de fun''

Farmatul teamurile de 1600 se intampla si inainte de faza cu 1 minut que. Decat sa stau 10 minute in que pentru 1 rate mai bine stau 1 minut in que si farmez tot ce imi iese in cale. Cat despre teoria ta cu am batut 95% din teamuri si sunt r1 e falsa pe freakz. Faci dodge, scazi mmr nu spune nimeni nimic si faci r1.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:35:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand ai dreptate, iti zic fair, acuma uite ca nu ai, asta e , cand s-a implementat chestia aia trebuia sa se gândeascã la toate variantele ce ar putea fi, ma refer strict la exploituri , poate tu ai ceva fie cu daroth fie cu vvttf, sau ce nume are, or fi hackeri sau nu , nu poti sa nu dai titlurile, si cum adica playeri anonimi? Doar tu si inca câțiva ai voie sa iei titlurile alea? Înțeleg ca ești supãrat, la ce se întâmplã, dar daca vine x de pe serverul y, si face rank 3 sa zicem faptul ca nu ai auzit tu de el asta înseamnã ca sa nu primeasca titlu? Nu iau partea nimãnui, ce te oprește pe tine sa faci la fel? Daca erai tu rank 1, nu ai fi sugerat asta, oricat sa zic mi-ar fi pepssi, sau vvtf sau altul de antipatic, nu pot , si nu mi se pare normal sa fie altfel de abuzuri , a facut 400 de winuri, bravo lui, daca e legit si sistemul e vinovat asta înseamnã ca gata timpul lui il arunci la gunoi?
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vvtf

[Exploiter]



Status: Offline
(since 01-06-2019 22:57)
Joined: 20 Mar 2014
Posts: 671, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 392.2
Votes: 86

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:44:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fair am zis si eu ca tu faci caterinca ingame nu credeam ca esti chiar asa redus mintal la modu chiar te seaca chestia asta pe matzu ala uscat si plin de cacao, nu pot sa cred ca ai ajuns sa faci asa hal de topic sa vii sa te plangi aici ca ultima virgina.. esti patetic, te inteleg ca nu prea ma suporti ca na a luat ban varamiu ca acm ma campati pe toate charele dar nici chiar sa fi asa maniac - cum ma vezi on cum trebuie sa comentezi cv dar eu nu iti mai zic nimic.. te las in suferinta - poti sa lasi 15 replyuri nu iti mai raspund te pupa jeaNy pe portofel


Last edited by Vvtf on 23-10-2014, 17:47:56; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:44:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deodata ce e nemeritat, e facut pe playeri de 1600 mmr rank 1, de ce ar merita titluri? Ca a batut playeri ce se chinuie sa faca 8 wins? Nu am nimic cu hackurile lor, altii sunt cu treaba asta. Pe mine ma deranjeaza ca daca cumva. din greseala, ii bati la arene, incep sa iti faca dodge si rate`ul de l`au pierdut il recupereaza pe playeri low gear/skill.
Si nu am zis ca doar cativa playeri au voie sa`l ia, dar nici in halul asta sa dea la unii de au farmat 1 rate in prostie.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ANDARYELLUPO

[Infamous]



Status: Offline
(since 19-02-2017 12:23)
Joined: 06 May 2014
Posts: 8, Topics: 1
Location: United Kingdom

Reputation: 66.9
Votes: 6

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:48:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca am ajuns si eu subiect de discutie in acest topic de cacao, fara suparare, e aiurea, stai sa verifici forumul sa vezi cand ne-am jucat si cat ne-am jucat, mi se pare absurd:). Am inteles de la bun inceput, te deranjeaza ratingul facut "pe nedrept", dar da-o in ma'sa de treaba, eu nu traiesc si ma joc pe serverul asta pentru rating, iarta-ma ca nu-mi place sa joc versus combo-uri care ma depasesc cat si versurs alti playeri care ma depasesc, SI NU IMI PUN CEASUL SA SUNE SAU SA STAU SPECIAL PANA LA 5 DIMINEATA CA SA FAC RATING, chiar e absurd, ma joc la ce ora vreau, nu intru sa vad cand si cum se poate, nici nu ma intereseaza.


Ma joc for fun, nu ma dau mare jucatoare, nu stau in elwyn sa sufar si sa cer inspect --->>> pls uite ce rating am, daca imi iau bataie de mai multe ori, nu mai dau join ca efectiv nu am de ce, vreau sa ma joc linistita.

Imi vad de treaba mea si atata tot, sunt fata.. nu am o pasiune atat de teribila pentru acest joc.
GG jucatorilor pro, nu m-am pus in rand cu ei niciodata si nici n-o sa ma pun, I'm here for fun.





Last edited by ANDARYELLUPO on 23-10-2014, 17:59:53; edited 2 times in total
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JACKS0N

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2018 22:24)
Joined: 22 Oct 2014
Posts: 13, Topics: 1
Location: Bermude, cateodata si trei-sferturi

Reputation: -5.4
Votes: 6

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:50:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armand2oo2 wrote:
De cand s-a bagat chestia cu 1 min queue, a ajuns lumea sa abuzeze de asta.
Mi se pare penibil ca la final de season unii playeri sa ia titlu ( total nemeritat).
Daca esti rank 1 si ai titlu de PvP (gladiator sau altceva) se presupune ca ai batut 95% din top players si meriti acel titlu, in schimb la final de season vor primi titluri niste playeri anonimi pana la acest sistem de que pentru ca ei au dat join doar versus teamuri de sub 1600 rating. Ar fi bataie de joc pentru cei din top care totusi s-au batut intre ei pentru high rate, sa ia titlu un team pe care nu-l intalnesti niciodata pentru ca ei dau queues numai daca nu e team de high rate la spectate. Daca cumva le faci snipe si ii prinzi 1 meci, al doilea meci ori dau alt f4 ori intra pe alte chare.
Nu am nimic cu acest sistem, chiar este ok, dar pentru a preveni astfel de prostii ar fi trebuit daca este o anumita diferenta de mmr ( in cazul lor adversarii au chiar si cu 1300 mai putin mmr) sa nu se mai dea rating la teamul cu mmr mare.
Va dau si exemplu de teams care vor lua titlu fiindca au avut timp sa stea 400+ meciuri vs teamuri de low rate (farmand 1-2 rate)

1. Marele rank 1 cu Vvtf si Daroth https://armory.freakz.ro/team-info.xml?b=WoW+Freakz&&r=Genesis&&ts=2&&select=cirese+cu+mustar
Au 404 wins - 29 lose in timp ce rank 2 care are cu vreo 60-70 rate mai putin are si 300 meciuri mai putin jucate.
2. Rank 4 la momentul postarii Andaryellupo si Vvtf pe offchar https://armory.freakz.ro/team-info.xml?b=WoW+Freakz&&r=Genesis&&ts=2&&select=BULEX
Au la fel 400 meciuri jucate majoritatea vs low mmr players si facute la 5 dimineata, dupa cum puteti vedea Vvtf (sujiqq) are 114 meciuri jucate in team si doar 1444 rating. Din asta reiese ca ei in alea 114 meciuri nu au dat join vs team de mmr lor sau macar apropiat..
Topicul asta e mai mult pentru Zohl, dar si pentru Shocker care daca vrea sa faca acea chestie cu diferenta de mmr sa nu-ti dea rating daca se depaseste acea limita.
Intrebarea pentru Zohl, acesti playeri care au farmat teams care isi faceau cap la 3-4 dimineata, vor primi titlu pvp la sfarsitul sezonului?
Inca o data subliniez ideea (Daca ai rank mare inseamna ca ai batut aproape tot ce ti-a iesit in cale, nu doar under 1600 players !)
Vvtf sau Daroth, puteti sa va abtineti de la comentarii.

Ești invidios pe ei?

E vina lor cã așa e sistemul de queue?

Ești trist cã nu te lasã mami și pe tine sã faci arene noaptea?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 23-10-2014, 17:52:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Nu, dar nu exista challenge in chestia asta. E ca si cum bati niste playeri care stau afk asteptand sa ii omori. Ce fun e in asta?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Askiosu

[LEGEND]



Status: Offline
(since 09-11-2017 14:45)
Joined: 20 Jun 2014
Posts: 141, Topics: 38
Location: Transilvania

Reputation: 114
Votes: 9

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Askios 
Post Posted: 23-10-2014, 17:55:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cine-s aia de pe primele doua locuri? -)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Deathangelol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-03-2022 04:52)
Joined: 05 Jan 2012
Posts: 181, Topics: 14
Location: Anfield Road

Reputation: 281.9
Votes: 22

 
Post Posted: 23-10-2014, 18:01:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Askiosu wrote:
cine-s aia de pe primele doua locuri? -)

Aia de te farmeaza mereu scrubule:( Alt ratat care isi da cu parerea,si nu are o treaba.
On topic,mda e nasol,cand unii care nu au shiv pe bara redirect kidney bla bla,altul care da poly in ams ,sa fie rank 1,ce sa zic,gg la farmat 1500 mmr have fun xD,se vede ca nu mai joaca playerii aia <pro>.



Last edited by Deathangelol on 23-10-2014, 18:08:08; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FeNo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2014 13:57)
Joined: 25 May 2008
Posts: 16, Topics: None
Location: Spain

Reputation: 37.5
Votes: 4

 
Post Posted: 23-10-2014, 18:02:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa imi bag **** in pistruiata de gagicata @askios.... scz pt off topic , ms de ban
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 23-10-2014, 18:04:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si cand fãceau altii rank 5-6 ,"faceau"= dai caracterul la unu care știe sa joace si intri in top 10, nu e corect, da poti zice ceva?
Asa iti dau caracteru meu faci rank 3 iau un titlu apoi sufar ca js mare gladiator, sau farmez de pe nabi, stau si dau join la 5 dimineața pana fac rank 7, bossutai mai da join la 2s? Honorless mai da join? Ca intra da de peppsi si vede ce stricata e clasa si numai se enerveazã, sau turbo, duduferalu? E gata , așteptãm toti panda...pana atunci se bat astia pe rank 1 , vs copii care au venit de la metin pentru a face negot

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Askiosu

[LEGEND]



Status: Offline
(since 09-11-2017 14:45)
Joined: 20 Jun 2014
Posts: 141, Topics: 38
Location: Transilvania

Reputation: 114
Votes: 9

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Askios 
Post Posted: 23-10-2014, 18:06:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e ciudat cum ma farmeaza cand n-am auzit de ei -)) @ feno singura femeie pe care ai vazut-o e mami tau, iesi din casa -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by mihai25, 23 October 2014 16:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 07-05-2024, 12:03:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x