User
Pass
2FA
 
 

[PVP] Hunter Questions/Discussions
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9020
zbaam

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-07-2019 13:20)
Joined: 26 Jun 2014
Posts: 363, Topics: 80
Location: United Kingdom

Reputation: -99.4
Votes: 38

 
Post Posted: 05-11-2014, 16:26:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
truepower wrote:
vorbesti prostii , ai master call/deterance/disengage/traps readiness and again + foarte multe movement slow effect gen concusive/wing clip , u mad? -


Eram pe bm...contra retri warr ,nu am putut face nimic
tu ai macar hunter???sau faci post hunt???

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2014, 16:28:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uitete in lista...ffs

https://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&n=Menyhunt



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Doigenunchi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2018 16:16)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Resita

Reputation: 65.2
Votes: 3

 
Post Posted: 25-11-2014, 16:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
uitete in lista...ffs

https://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&n=Menyhunt



Daca planuiesti sa continui cu BM iti sugerez un pet cu root sau stun. Un Shale Spider este excelent pentru BM (sper ca merge pe server aici). Are un stun de 5s si serveste ca CC excelent. Asigura-te ca-i dai dispell la toate buffurile, de asemenea da-i Tranq Shot imediat ce da Hands of Freedom. Concussive Shot la CD, pet stun cand simti nevoia. De asemenea mai ai trapuri care ingheata pe 7 secunde sau care dau root 4s (daca ai Entrapment 2/2 in specul de Survival) precum si Scatter Shot sau Disengage. Daca joci cartile bine, n-are cum sa puna mana pe tine... Dai duele si mai antreneaza-te la kiting. Hunterul e una din clasele cu posibilitati de huge CC chains, pe toate cele 3 specuri - Descarca-ti addonul RangeDisplay si fa kite la 35 yds +

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-11-2014, 08:13:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doigenunchi wrote:
ryangg wrote:
uitete in lista...ffs

https://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&n=Menyhunt



Daca planuiesti sa continui cu BM iti sugerez un pet cu root sau stun. Un Shale Spider este excelent pentru BM (sper ca merge pe server aici). Are un stun de 5s si serveste ca CC excelent. Asigura-te ca-i dai dispell la toate buffurile, de asemenea da-i Tranq Shot imediat ce da Hands of Freedom. Concussive Shot la CD, pet stun cand simti nevoia. De asemenea mai ai trapuri care ingheata pe 7 secunde sau care dau root 4s (daca ai Entrapment 2/2 in specul de Survival) precum si Scatter Shot sau Disengage. Daca joci cartile bine, n-are cum sa puna mana pe tine... Dai duele si mai antreneaza-te la kiting. Hunterul e una din clasele cu posibilitati de huge CC chains, pe toate cele 3 specuri - Descarca-ti addonul RangeDisplay si fa kite la 35 yds +


Raman la MM ,pe bm intradevar e mai usor si placut ,ai burst mare...dar cam atata...dar deja incep sa invat cum merg treburile pe pandaria..in curand vine mop..poate se va posta si un guide pentru mop ,best spec,talents..etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Doigenunchi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2018 16:16)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Resita

Reputation: 65.2
Votes: 3

 
Post Posted: 26-11-2014, 09:28:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ryangg, Ai facut o alegere buna ! - MM este foarte versatil in PvP. Nu stiu exact inca cum sta treaba cu MoP, niciodata nu l-am jucat, deci aici nu-ti pot da sfaturi, nu acum cel putin. Insa daca mai ai intrebari legat de Cata Hunter imi poti trimite PM linistit ^_^
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-11-2014, 10:10:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doigenunchi wrote:
@ryangg, Ai facut o alegere buna ! - MM este foarte versatil in PvP. Nu stiu exact inca cum sta treaba cu MoP, niciodata nu l-am jucat, deci aici nu-ti pot da sfaturi, nu acum cel putin. Insa daca mai ai intrebari legat de Cata Hunter imi poti trimite PM linistit ^_^


Tot incerc sa dau de un macro care te schimba de pe prima bara de spells ,pe a doua ...am vazut pe wotlk un hunter care juca asa ...o sa pun un print cu ce ma refer ,daca nu se intelege



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Doigenunchi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2018 16:16)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Resita

Reputation: 65.2
Votes: 3

 
Post Posted: 26-11-2014, 14:59:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
Doigenunchi wrote:
@ryangg, Ai facut o alegere buna ! - MM este foarte versatil in PvP. Nu stiu exact inca cum sta treaba cu MoP, niciodata nu l-am jucat, deci aici nu-ti pot da sfaturi, nu acum cel putin. Insa daca mai ai intrebari legat de Cata Hunter imi poti trimite PM linistit ^_^


Tot incerc sa dau de un macro care te schimba de pe prima bara de spells ,pe a doua ...am vazut pe wotlk un hunter care juca asa ...o sa pun un print cu ce ma refer ,daca nu se intelege


Eu tot timpul foloseam un addon, cred ca se numea ExtraBars sau ceva in genul, si imi adaugam o bara sau doua pe orizontala si una pe verticala (imi era plin UI-ul de macrouri -) Iti recomand cu caldura addonul respectiv in locul unui macro, e pur si simplu mult mai eficient. Ai barile la vedere tot timpul si le poti atribui orice fel de bind doreste sufletul tau -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-11-2014, 15:28:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doigenunchi wrote:
ryangg wrote:
Doigenunchi wrote:
@ryangg, Ai facut o alegere buna ! - MM este foarte versatil in PvP. Nu stiu exact inca cum sta treaba cu MoP, niciodata nu l-am jucat, deci aici nu-ti pot da sfaturi, nu acum cel putin. Insa daca mai ai intrebari legat de Cata Hunter imi poti trimite PM linistit ^_^


Tot incerc sa dau de un macro care te schimba de pe prima bara de spells ,pe a doua ...am vazut pe wotlk un hunter care juca asa ...o sa pun un print cu ce ma refer ,daca nu se intelege


Eu tot timpul foloseam un addon, cred ca se numea ExtraBars sau ceva in genul, si imi adaugam o bara sau doua pe orizontala si una pe verticala (imi era plin UI-ul de macrouri -) Iti recomand cu caldura addonul respectiv in locul unui macro, e pur si simplu mult mai eficient. Ai barile la vedere tot timpul si le poti atribui orice fel de bind doreste sufletul tau -


Nu stiu sa explic...dar pe ui default ai bara principala ...aia e formata din alte 4 una sub alta..vreau un macro sa fac switch intre bara 1 si 2..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Doigenunchi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2018 16:16)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Resita

Reputation: 65.2
Votes: 3

 
Post Posted: 26-11-2014, 18:38:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
Doigenunchi wrote:
ryangg wrote:
Doigenunchi wrote:
@ryangg, Ai facut o alegere buna ! - MM este foarte versatil in PvP. Nu stiu exact inca cum sta treaba cu MoP, niciodata nu l-am jucat, deci aici nu-ti pot da sfaturi, nu acum cel putin. Insa daca mai ai intrebari legat de Cata Hunter imi poti trimite PM linistit ^_^


Tot incerc sa dau de un macro care te schimba de pe prima bara de spells ,pe a doua ...am vazut pe wotlk un hunter care juca asa ...o sa pun un print cu ce ma refer ,daca nu se intelege


Eu tot timpul foloseam un addon, cred ca se numea ExtraBars sau ceva in genul, si imi adaugam o bara sau doua pe orizontala si una pe verticala (imi era plin UI-ul de macrouri -) Iti recomand cu caldura addonul respectiv in locul unui macro, e pur si simplu mult mai eficient. Ai barile la vedere tot timpul si le poti atribui orice fel de bind doreste sufletul tau -


Nu stiu sa explic...dar pe ui default ai bara principala ...aia e formata din alte 4 una sub alta..vreau un macro sa fac switch intre bara 1 si 2..


Stiu despre ce vorbesti, insa chiar vrei neaparat sa schimbi barile alea intre ele ? De ce sa nu iei ExtraBars si sa ai toate spellurile la vedere fara apesi alte butoane sa ajungi la ce iti doresti ?

Cat despre macro... comanda ar fi ceva in genul:

Code:
/changeactionbar 2


Pentru bara a doua. Pentru a treia sau a patra, modifici cifra.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-11-2014, 08:46:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oki mersi


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 12 February 2016 08:59



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 29-05-2024, 10:54:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password