User
Pass
2FA
 
 

Best PVE Healers@ MoP
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts

Best PVE Healer@ MoP
Mistweaver Monk
11%
 11%  [ 9 ]
Holy Paladin
5%
 5%  [ 4 ]
Restoration Shaman
20%
 20%  [ 16 ]
Restoration Druid
29%
 29%  [ 23 ]
Holy Priest
13%
 13%  [ 11 ]
Discipline Priest
20%
 20%  [ 16 ]
Total Votes : 79

Author Message6552
Hayley y me

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-05-2015 23:30)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 161, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: -14.8
Votes: 7

Post Posted: 17-04-2015, 12:28:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amore wrote:
Bacchus wrote:
Loveheal gresesti amarnic. A fost shamanul, era OP rau de tot.


la healing done da,shamanul era superb,avut un 588,healing raind ticks de 210k crits cu procs si healing stream totem singur dadea heal cat alte clase -)...dar cel mai op a fost discul,efectiv nega unele mecanice,puteai face multi bosi gen blackfuse 25hc (consideral al mai al drq boss din siege) cu un singur disc

Am jucat mw tot expansionu, druidu a fost in top prin ToT, insa in SoO holy priestu, shamanu si holy pala erau cei mai buni.
Evident ca depinde foarte mult si de encounter, de ex mw este cel mai bun la malkorok. holy priestu si druidu la blackfuse, paladinul la thok si etc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-04-2015, 21:13:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana la urma conteaza compozitia raidului, IQ-ul celor din raid (gen idiotii care intarzie sa se miste pe motiv ca stau sa termine cast-ul, in timpul unei perioade in care bosii dau aoe, care duce la damage mai mare pe raid), timpul de reactie al celorlalti healeri, modalitatea de triaj, spelurile de heal precum si modul/ordinea de folosire, si ce tactica abordeaza RL-ul.

Oricare dintre clasele alea poate ajunge pe primul loc intr-un raid cu putina stiinta. Scopul pana la urma nu este care healer ajunge pe primul loc dintr-o mana de healeri, ci munca in echipa pentru finalizarea acelui encounter.

Joc si eu healer de ani buni si am fost pe primul loc la heal de nici nu stiu cate ori, atat cu shamanul, cat si cu druidul si cu paladinul, dar nu mi se pare ceva demn de luat in considerare, sau de lauda. Atat a fost nevoie, atat am dat...la final conteaza sa iti ajuti guilda cum poti mai bine.

Personal am ales druid din lista pentru ca imi place druidul mai mult decat restul, mai ales cu noile modificari de pe MoP. Daca puteam alege 2 clase, as fi ales si shaman.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 18-04-2015, 05:12:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hayley y me wrote:
Amore wrote:
Bacchus wrote:
Loveheal gresesti amarnic. A fost shamanul, era OP rau de tot.


la healing done da,shamanul era superb,avut un 588,healing raind ticks de 210k crits cu procs si healing stream totem singur dadea heal cat alte clase -)...dar cel mai op a fost discul,efectiv nega unele mecanice,puteai face multi bosi gen blackfuse 25hc (consideral al mai al drq boss din siege) cu un singur disc

Am jucat mw tot expansionu, druidu a fost in top prin ToT, insa in SoO holy priestu, shamanu si holy pala erau cei mai buni.
Evident ca depinde foarte mult si de encounter, de ex mw este cel mai bun la malkorok. holy priestu si druidu la blackfuse, paladinul la thok si etc.


eu nu am facut niciodata thok 25hc fara 3-4 shamani resto,si la malkorok la fel dadeam 1 milion+ hps usor,ceilalti healeri nici nu dadeau jumate,paladini la thok nu foloseam holy dar aveam o spinare de ret si prot pala deci castam relativ lejer

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hayley y me

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-05-2015 23:30)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 161, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: -14.8
Votes: 7

Post Posted: 18-04-2015, 14:01:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amore wrote:
Hayley y me wrote:
Amore wrote:
Bacchus wrote:
Loveheal gresesti amarnic. A fost shamanul, era OP rau de tot.


la healing done da,shamanul era superb,avut un 588,healing raind ticks de 210k crits cu procs si healing stream totem singur dadea heal cat alte clase -)...dar cel mai op a fost discul,efectiv nega unele mecanice,puteai face multi bosi gen blackfuse 25hc (consideral al mai al drq boss din siege) cu un singur disc

Am jucat mw tot expansionu, druidu a fost in top prin ToT, insa in SoO holy priestu, shamanu si holy pala erau cei mai buni.
Evident ca depinde foarte mult si de encounter, de ex mw este cel mai bun la malkorok. holy priestu si druidu la blackfuse, paladinul la thok si etc.


eu nu am facut niciodata thok 25hc fara 3-4 shamani resto,si la malkorok la fel dadeam 1 milion+ hps usor,ceilalti healeri nici nu dadeau jumate,paladini la thok nu foloseam holy dar aveam o spinare de ret si prot pala deci castam relativ lejer

Well, la thok probabil ai dreptate, noi am raidat pe 25hc pana la spoils apoi am facut switch la 10hc, la thok 10hc jucam mw si hpala si daca imi amintesc corect in primele killuri am folosit si un disc priest, cat despre malkorok, ca mw am fost tot timpul pe primul loc si pe 25hc si ep 10hc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 19-04-2015, 11:32:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hayley y me wrote:
Amore wrote:
Hayley y me wrote:
Amore wrote:
Bacchus wrote:
Loveheal gresesti amarnic. A fost shamanul, era OP rau de tot.


la healing done da,shamanul era superb,avut un 588,healing raind ticks de 210k crits cu procs si healing stream totem singur dadea heal cat alte clase -)...dar cel mai op a fost discul,efectiv nega unele mecanice,puteai face multi bosi gen blackfuse 25hc (consideral al mai al drq boss din siege) cu un singur disc

Am jucat mw tot expansionu, druidu a fost in top prin ToT, insa in SoO holy priestu, shamanu si holy pala erau cei mai buni.
Evident ca depinde foarte mult si de encounter, de ex mw este cel mai bun la malkorok. holy priestu si druidu la blackfuse, paladinul la thok si etc.


eu nu am facut niciodata thok 25hc fara 3-4 shamani resto,si la malkorok la fel dadeam 1 milion+ hps usor,ceilalti healeri nici nu dadeau jumate,paladini la thok nu foloseam holy dar aveam o spinare de ret si prot pala deci castam relativ lejer

Well, la thok probabil ai dreptate, noi am raidat pe 25hc pana la spoils apoi am facut switch la 10hc, la thok 10hc jucam mw si hpala si daca imi amintesc corect in primele killuri am folosit si un disc priest, cat despre malkorok, ca mw am fost tot timpul pe primul loc si pe 25hc si ep 10hc.


cand faceai asta?dupa sau inainte de 4/4 upgrade?la 570 vs 585+ se schimba treaba mult,si plus ce m-a deranjat la siege e diferenta colosala de dificultate intre 10 si 25 care varia random de la boss la boss...unii mult mai usori pe 25 altii pe 10,bine cel putin nu a fost ca in 4.0 cand 10hc era de 10 ori mai greu ca 25,a fost genial din partea lor sa scoata jocul live cu 10hc encounters cu cifrele si mecanicele de pe 25

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 29-04-2024, 03:23:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x