User
Pass
2FA
 
 

De ce sunt atat de multe buguri la pending?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1084
Sosetila

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-07-2015 08:49)
Joined: 08 Sep 2010
Posts: 50, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 40.7
Votes: 5

Post Posted: 18-06-2015, 09:45:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu intreb de ce sunt atat de multe buguri nerezolvate, inteleg ca toata lumea munceste ca sa repare cat mai mult si apreciez asta, dar nu inteleg de ce sunt atat de multe in categoria de pending a forumului. Poate ma insel, dar cred ca un singur GM/20 GOOD MEN poate trece prin postarile alea ca sa vada care sunt bune si care nu intr-o zi, mai ales ca majoritatea sunt usor de testat.
In momentul de fata, mi se pare ca ar fi cam degeaba sa mai pun acolo buguri cand vad de cat timp sunt neatinse unele posturi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 18-06-2015, 10:33:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca nu ma insel, la unele spells nu trebuie doar testat si approved ci gasit si formula corecta/rezolvarea (de .ex la spells) si/sau cauza problemei.
Oricum, testarea dureaza...Pana reusesti sa reproduci exact sa iti dai seama de la ce e, sa vezi daca nu afecteaza si altceva.
Sa nu uitam ca suntem si noi oameni...

Eu asa vad. Nu spun ca asta e exact motivul.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 18-06-2015, 11:00:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt multe topicuri unde nu-ti trebuie formule/sunt postate formule/ai dovezi clare si nu trebuie sa mai testezi, dar nu sunt confirmate.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 18-06-2015, 11:04:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru ca multi nu au balls sa apese acolo pe butoane, le e frica ca explodeaza serverul si pierd GM sau pur si simplu nu le pasa/se ocupa cu altceva.

Eu faceam asta singur, apoi a fost Nero, acum e Dreadblade si nu mai stiu cine.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
guldash

[Salty M.]



Status: Offline
(since 06-11-2019 16:52)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 216, Topics: 33
Location: Constanta

Reputation: 159
Votes: 11

 
Post Posted: 18-06-2015, 11:11:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am si eu postul asta https://forum.wow-freakz.com/mage-Frost-Glyph-Glyph-of-Splitting-Ice-t361845.html de 1 luna +....

Cu toate ca am explicat exact modul prin care se poate reproduce ... nimic
Am mai vb si in ticket ingame .. Nu ma intereseaza neaparat fix`ul ... Dar macar sa vad si eu un bluepost acolo sa vad ca nu am fost uitat -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dreadblade

[Maniac]



Status: Offline
(since 07-08-2024 23:03)
Joined: 02 Apr 2012
Posts: 1191, Topics: 189
Location: My memory palace

Reputation: 668.6
Votes: 168

Post Posted: 18-06-2015, 11:49:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Personal, am fost ocupat in ultima vreme cu lucrari si examene, o sa incep sa le mut de ~saptamana viitoare.
Plus ca multe din bug-urile de la pending ori sunt duplicates, pentru ca majoritatea nici nu se gandesc sa se uite la confirmed sa vada daca-s deja postate, ori sunt aiureli, adica unii playeri fac report-uri pentru ca nu le merge un spell asa cum vor ei, nu cum ar trebui sa fie - deci pentru unele reports trebuie sa faci si putina cercetare.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 18-06-2015, 15:07:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum spunea si Dreadblade, sunt cateva duplicates si multe tampenii postate acolo la care trebuie sa faci research pentru ca de cele mai multe ori la proof se pune "Usor de testat ingame" dar sunt buguri care se intampla random sau nu se pot reproduce de unul singur in fata unui dummy, sunt si alte spells care sunt legate de alte spells care nu functioneaza deloc si sunt la confirmed astfel ca nu poti confirma ca nu merge 5% increase de la un glyph daca spelul da dmg 1.
Eu am testat peste 900 de posturi de acolo de cand ma ocup de asta si nu e piece of cake, asa cum lasati sa se inteleaga. Daca tot ajung sa dau confirm la un spell anume testez fiecare mecanica a spelului, ca atunci cand va ajunge cineva sa il repare sa fie complet.
Nu tine de balls sau de frica de pierdut GM, dar eu nu dau confirm la spell bugs doar ca sa imi fac norma si fara sa ma interesez de ce si cum s-a schimbat.
Guldash dai un exemplu nefericit pentru tine de bug report pentru ca nu ai adus proof. Puteai sa aduci un video de cum functiona pe blizz si 2 poze in care se vedea ca ai avut 2 fof si ai ramas cu 0 dupa, poate asa ma ajuta sa reproduc bugul. Am testat si se intampla random iar pana nu imi dau seama de la ce vine aceasta problema nu pot da confirm la bug report doar ca sa nu mai fie acolo.

Sosetila wrote:
In momentul de fata, mi se pare ca ar fi cam degeaba sa mai pun acolo buguri cand vad de cat timp sunt neatinse unele posturi.

Good and healthy thinking!
Aceeasi mentalitate a fost si cu resto dud cand avea tree non stop si nu posta nimeni bug reports de alte speluri pt ca ei dadeau heal si nu ii interesa. Sau cand a fost bugged boomkin nu a facut nimeni alte bug reports despre restul mecanicilor, au ramas acolo sa apese 3 butoane multumiti de recount iar cand s-a reparat au venit toti sa urle "Cand reparati boomkinul? Va bateti joc de specul asta de 2 expansionuri incoace". Si ma limitez la aceste 2 exemple, ca ar fi la fiecare clasa/spec cate unul.




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-06-2015, 15:25:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

madau wrote:
Cum spunea si Dreadblade, sunt cateva duplicates si multe tampenii postate acolo la care trebuie sa faci research pentru ca de cele mai multe ori la proof se pune "Usor de testat ingame" dar sunt buguri care se intampla random sau nu se pot reproduce de unul singur in fata unui dummy, sunt si alte spells care sunt legate de alte spells care nu functioneaza deloc si sunt la confirmed astfel ca nu poti confirma ca nu merge 5% increase de la un glyph daca spelul da dmg 1.
Eu am testat peste 900 de posturi de acolo de cand ma ocup de asta si nu e piece of cake, asa cum lasati sa se inteleaga. Daca tot ajung sa dau confirm la un spell anume testez fiecare mecanica a spelului, ca atunci cand va ajunge cineva sa il repare sa fie complet.
Nu tine de balls sau de frica de pierdut GM, dar eu nu dau confirm la spell bugs doar ca sa imi fac norma si fara sa ma interesez de ce si cum s-a schimbat.
Guldash dai un exemplu nefericit pentru tine de bug report pentru ca nu ai adus proof. Puteai sa aduci un video de cum functiona pe blizz si 2 poze in care se vedea ca ai avut 2 fof si ai ramas cu 0 dupa, poate asa ma ajuta sa reproduc bugul. Am testat si se intampla random iar pana nu imi dau seama de la ce vine aceasta problema nu pot da confirm la bug report doar ca sa nu mai fie acolo.

Sosetila wrote:
In momentul de fata, mi se pare ca ar fi cam degeaba sa mai pun acolo buguri cand vad de cat timp sunt neatinse unele posturi.

Good and healthy thinking!
Aceeasi mentalitate a fost si cu resto dud cand avea tree non stop si nu posta nimeni bug reports de alte speluri pt ca ei dadeau heal si nu ii interesa. Sau cand a fost bugged boomkin nu a facut nimeni alte bug reports despre restul mecanicilor, au ramas acolo sa apese 3 butoane multumiti de recount iar cand s-a reparat au venit toti sa urle "Cand reparati boomkinul? Va bateti joc de specul asta de 2 expansionuri incoace". Si ma limitez la aceste 2 exemple, ca ar fi la fiecare clasa/spec cate unul.


Eu va respect munca pentru acest server pe care noi jucam gratis...dar aveti grija cand reparati un bug pozitiv sa reparati si un bug negativ...daca reparati doar buguri pozitive pur si simplu faceti acele specs/clase nejucabile..astfel de aceea lumea vine sa se planga ,sa injure si etc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 18-06-2015, 15:27:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai inteles nimic



Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
1007

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2019 15:57)
Joined: 05 Jun 2015
Posts: 229, Topics: 38
Location: Far.

Reputation: -83.3
Votes: 26

Post Posted: 18-06-2015, 16:17:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt buguri care nici nu trebuie testate in mare parte, unde orice random isi da seama ce nu merge... dar le treceti cu vederea, pot sa va fac o lista cu bugs care sunt chiar easy to test si nu consuma mult timp.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sosetila

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-07-2015 08:49)
Joined: 08 Sep 2010
Posts: 50, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 40.7
Votes: 5

Post Posted: 18-06-2015, 17:33:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

madau wrote:
Cum spunea si Dreadblade, sunt cateva duplicates si multe tampenii postate acolo la care trebuie sa faci research pentru ca de cele mai multe ori la proof se pune "Usor de testat ingame" dar sunt buguri care se intampla random sau nu se pot reproduce de unul singur in fata unui dummy, sunt si alte spells care sunt legate de alte spells care nu functioneaza deloc si sunt la confirmed astfel ca nu poti confirma ca nu merge 5% increase de la un glyph daca spelul da dmg 1.
Eu am testat peste 900 de posturi de acolo de cand ma ocup de asta si nu e piece of cake, asa cum lasati sa se inteleaga. Daca tot ajung sa dau confirm la un spell anume testez fiecare mecanica a spelului, ca atunci cand va ajunge cineva sa il repare sa fie complet.
Nu tine de balls sau de frica de pierdut GM, dar eu nu dau confirm la spell bugs doar ca sa imi fac norma si fara sa ma interesez de ce si cum s-a schimbat.
Guldash dai un exemplu nefericit pentru tine de bug report pentru ca nu ai adus proof. Puteai sa aduci un video de cum functiona pe blizz si 2 poze in care se vedea ca ai avut 2 fof si ai ramas cu 0 dupa, poate asa ma ajuta sa reproduc bugul. Am testat si se intampla random iar pana nu imi dau seama de la ce vine aceasta problema nu pot da confirm la bug report doar ca sa nu mai fie acolo.

Sosetila wrote:
In momentul de fata, mi se pare ca ar fi cam degeaba sa mai pun acolo buguri cand vad de cat timp sunt neatinse unele posturi.

Good and healthy thinking!
Aceeasi mentalitate a fost si cu resto dud cand avea tree non stop si nu posta nimeni bug reports de alte speluri pt ca ei dadeau heal si nu ii interesa. Sau cand a fost bugged boomkin nu a facut nimeni alte bug reports despre restul mecanicilor, au ramas acolo sa apese 3 butoane multumiti de recount iar cand s-a reparat au venit toti sa urle "Cand reparati boomkinul? Va bateti joc de specul asta de 2 expansionuri incoace". Si ma limitez la aceste 2 exemple, ca ar fi la fiecare clasa/spec cate unul.


Nu am zis ca fac asta, asa ca nu e nici un motiv pentru a fi condescending. Daca chiar nu imi pasa, atunci nu mai incercam sa pun si niste buguri care nu ar interesa pe atat de multa lume (dar sunt usor de testat), si in primul rand nu mai faceam acest thread care mi se pare necesar pentru ca o comunitate care se bazeaza pe atat de mult user feedback are nevoie macar de un raspuns in legatura cu de ce feedbackul lor e ignorat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rageless, 18 June 2015 17:45



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 21-09-2024, 13:00:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x