User
Pass
2FA
 
 

Blood Spirit

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1162
Rexxu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-07-2019 06:39)
Joined: 12 Apr 2013
Posts: 63, Topics: 14
Location: Timisoara

Reputation: 152
Votes: 7

 
Post Posted: 08-07-2015, 17:29:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut. Imi poate spune si mie cineva ceva despre blood spirit ? La ce ajuta , unde dropeaza s.a.m.d ? Multumesc anticipat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 08-07-2015, 18:21:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A mai fost creat un topic in care se discuta despre Blood spirit insa a fost inchis.
Am obs ca e boala grea la unii GM care inchid topicuri purtandu-se ca niste pusti rasfatati avand impresia ca nu exista altii mai destepti decat ei si nimeni nu poate sa ofera o solutie mai buna. De multe ori vad ca diverse persoane deschid topicuri si primesc raspunsuri aiurea insa nu pot sa mai comentez nimic in acel topic pt ca e inchis. Si uite asa se deschid de multe ori n topicuri pe aceeasi tema.

La inceput am intrebat de unde ppica blood spirit si unii spunea ca faci rost de ele dand disenchant la trinkete din MV insa nu s-a confirmat dupa ce am dat disenchant la cateva trinkete. Varianta 2 e ca pica de la bagurile primite facand q Sha si Galleon. Dupa 150 de astfel de q mi-a picat un singur blood spirit.

Daca ai BS poti face manusi sau chest cu ilvl 496 insa nu se merita efortul pt ca pica iteme mai bune de la Sha si Galleon.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 08-07-2015, 19:44:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost un topic despre Blood Spirit dar era despre unul care cica facuse exploit din motiv ca "vindea prea multe" nu cu informatii despre unde se face rost. L-am inchis pentru ca in momentul in care un topic, de exemplu ala, incepe sa nu mai aibe posturi relevante are soarta de "Topic Closed".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 07:21:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
A fost un topic despre Blood Spirit dar era despre unul care cica facuse exploit din motiv ca "vindea prea multe" nu cu informatii despre unde se face rost. L-am inchis pentru ca in momentul in care un topic, de exemplu ala, incepe sa nu mai aibe posturi relevante are soarta de "Topic Closed".


Burebysta..totusi de unde se face rost? si eu am dat foarte multe disenchants la iteme si raids si trash etc. ,dar nu a picat nimic? este vreo chichita?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 10-07-2015, 20:49:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Burebysta

in acel topic s-a intrbat si unde pica, sa lamurim problema cu acel tip care avea zeci de Blood Spirit-uri, desi unora le pica unul la 150 questuri si deloc din disenchant, s-a pus si intrebarea unde cad si cum de are ala atatea, dar nimic


eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 10-07-2015, 21:04:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Il las pe Alesian sa va explice ca sa nu spun vreo prostie.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlesianDuke

[WoW GameMaster]



Status: Offline
(since 31-08-2017 17:17)
Joined: 21 Aug 2011
Posts: 4789, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 1018.8
Votes: 125

   
Post Posted: 11-07-2015, 11:30:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

First I'll add this:
    - Blood Spirit DE from Tier 14 raid items (weapons included), 100% drop, 1 item (NO DROP FROM LFR ITEMS)
    - Haunting Spirit DE from Tier 15 raid items (weapons included), 100% drop, 1 item (NO DROP FROM LFR ITEMS) ~ 5.2 patch (Phase 2)
    - Spirit of War DE from Tier 16 raid items (weapons included), 100% drop, 2 items (NO DROP FROM LFR ITEMS) ~ 5.4 patch (Phase 3)


About the current one, Blood Spirit... it does not drop from DE tier 14 at all (bug), because there is no DE id for it (we have the epic items one, for Sha Crystal, but no id was made for this one)... so until Shocker fixes it and announces it fixed, it won't drop from any item you disenchant.

Also, on our website, if you search an item, it will tell you what DE will bring from it... if you search Blood Spirit, you will see only 2 things: sold by 2 vendors and contained in 2 bags... no disenchant loot from nothing...

In conclusion, until we solve the ID issues for DE items that award Blood Spirit, it won't drop from disenchanting at all. We know about the issue, we are discussing it and searching for a proper solution to the issue.

Posturi unite automat, 11-07-2015, 12:30:37

l.e.: nu stiu de ce am raspuns in EN la RO zone, dar intelegeti voi... sunt obosit si pe picior de plecare la o nunta, asa ca ...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 11-07-2015, 16:58:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@AlesianDuke

din moment ce din DE nu poate pica, si la questuri e extrem de ultra rar, imi poti spune o posibilitate de a avea zeci de blood spirituri in doar cateva zile?


eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 11-07-2015, 20:52:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primele saptamani de la deschiderea MOP aveam un mag lvl 90 si luasem q pt Sha si Galleon dar nu am apucat sa le fac pt ca nu aveam minim ilvl450 ca sa intru in raid. Mai aveam inca 3 caractere de lvl 90 dar q erau facute. Am impresia ca atunci s-a dat reset duminica si am constatat ca pt mag pot sa iau q. Avem in lista 2 q pt sha si 2 q pt galleon. Am facut cele 2 q si am luat recompensa insa mi-au ramas in lista q pt sha si galleon complete. Am dat logout si cand am intrat iar am putut sa iau iar recompensa. Vreo 3 saptamani doar ma duceam sa iau q si apoi luam recompensa fara sa mai intru in raid. Poate copilu a avut 10 caractere cu q nefacute dar chiar si asa nu se justifica nr mare de blood shard.

Prima oara cand am intrat in MV trash au picat 20 trinkete in juma de ora. Ma gandesc ca tot asa la ineput poate ca picau blood shard din disenchant si copilul a descoperit chestia asta la inceput si aprofitat la maxim.
Oricum nu se merita discutat despre acest subiect pt ca si daca as avea 1 miliard de blood shard nu as avea ce face cu ele. Iteme nu se merita pt ca pica iteme mai bune de la sha si galleon si anume chest si manusi care fac parte din set. Sa vinzi blood shard iar nu te ajuta decat daca ai 10 ani si joci MOP pt mounturi si ai nevoie de gold. La AH gasesti doar iteme de ilvl 483 de la sja so galleon care pica f des si daca ai 4-5 caractere sigur ti-au picat si tie si trinketele care se fac cu inscription.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 27-04-2024, 02:00:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x