User
Pass
2FA
 
 

[Cataclysm] 4.3.4. Hunter: PVP Guide
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message223810
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2014, 11:41:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

truepower wrote:
mai bine zi vs ce comburi nu te descurci


Pai de ex retri warr ,nu am partener stabil evident,dar e greu contra astfel de combo...warr mai pica,pala mai greu ...alt combo ar fi heal si dps..la fel foarte greu ...daca nu am partner sa stie nu dureaza mult si am picat ,am avut niste arene contra rogue si alt dps..(incepe cu direct stun ,mi-a dat 2 back si deja ma dus la 80k,deja aici ma pierd)...vreau o mica strategie ,nu vreau sa-mi dau toate cds de la inceputul arenei ,momentan am 3700 resil inca nu am ajuns la minimul de 4.1k

P.S :Se merita sa joc la 2 piese t13?


acesta e char https://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&n=Menyhunt



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
truepower

[epicFacegaming1337]



Status: Offline
(since 10-06-2022 18:27)
Joined: 22 Aug 2013
Posts: 935, Topics: 93
Location: Italy

Reputation: 244.1
Votes: 91

   
Post Posted: 10-11-2014, 12:33:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand ca hunter ideal ar fi sa joci cu ret/feral/rog in echipa , ca sa numai mori asa de repede si sa rezisti cat de cat ia 1-2-3 maimute iti faci talentele la pets , cand incepi sa primesti damage iti dai sacrifice de la pet ca sa numai primesti crituri ( /cast [target=Menyhunt] si spellu ) ca sa nu iti dai trinket la inceput dai din prima bad manner de la pet ca sa nu poata sa faca nimic 4 secunde , daca incepe cu cloak of shadows(rogue) dai trinket si ii dai scatter.
Versus teamurile care au retri in componenta ideal ar fi sa dai pe retri si cc pe celalalt dps/healer.
Nu trebuie sa tii foarte mult de deterance adica ai 2 . Poti sa dai 1 deterance la inceput cand isi da adversaru burstu , master's call daca ai slow si iei distanta.
Uite o mica lista cu anumite combo-uri :

Rogue/Mage - cc rogue kill mage
War/Rsham - cc rsham kill war
Hunter/Rogue - cc rogue kill hunter
Hunter/Feral - cc feral kill hunter
Ret/Hunter - cc hunter kill ret
Disc/Feral - cc feral kill disc sau switch feral daca aveti ocazia(daca joci cu feral dati pe feral , daca joci cu rogue dati pe priest , oricum e foarte greu de batut acest combo)
Disc/Rogue - cc disc kill rogue
Disc/Mage - cc disc kill mage
Rsham/Warlock - cc rsham kill warlock( puteti sa ii dati cc la warlock dupa link si sa picati shamanu)
Rsham/Feral - cc feral kill rsham (depinde ce combo joci , daca esti cu rog dai pe rsham/ daca esti cu feral dai pe feral)
Hpala/Spriest - dai pe priest
Rsham/Spriest - cc spriest kill rsham
Ret/DK - cc dk kill ret ( daca dk are ams ii dai scatter , si ii dai tranquilizing shot sa ii dai dispel la unholy rage)

Astea is majoritatea combourilor care le poti intalnii pe freakz momentan , poate sunt unele care nu le-am spus idk astea sunt cele care le-am vazut la arene , gl .

Se merita sa joci la 2 piese t13 , eu de exemplu joc la kiril/vishanka hc fara 2piese dar daca nu ai armele inca poti sa joci la 2 piese linistit si incearca sa faci 4.4k resil cam asta e ideal pentru hunter bft.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2014, 13:12:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi mult ,cam asta imi doream sa aud


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sp0x

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2017 08:27)
Joined: 26 May 2014
Posts: 5, Topics: None
Location: Turkey

Reputation: 3
Votes: 3

 
Post Posted: 16-11-2014, 01:31:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

~
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
caizar20

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-01-2016 17:57)
Joined: 02 Aug 2014
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 14.1
Votes: 1

 
Post Posted: 22-08-2015, 19:06:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 12 February 2016 09:00



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    


The time now is 28-03-2024, 16:27:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x