User
Pass
2FA
 
 

[Cataclysm] 4.3.4. Hunter: PVP Guide
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message228085
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 05-03-2012, 14:38:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tovry wrote:
Azwraithz wrote:
tovry wrote:
WOW. nice guide azwraith. Scurt si la obiect. Am o nelamurire totusi. Spuneai ca rasa cea mai "best" este orc. Pai Humanul este best din cauza la raciala. Totusi e mai bun un trinket in + decat 500-600 ap de la raciala orcului. Eu joc la 170 spel pen si mi se pare ok. Arcane si Chimaera dau same damge si cu 220 si cu 170 spell pen.
M'am uitat peste macrourile tale. Ai macro cu mouse over. Nu crezi ca e putin incomod ca un hunter sa iei degetul dp click dreapta? adik na strici tot strafeul + kiteul + etc. Pacat ca nu merg arena frame'urile p freakz. /cast [@arena1/2/3] era mult mai folositor zic eu

GG pt ghid. A fost funny sa il citesc -. Daca ai timp ai putea sal editezi mai klumea. Credema ca ai putea face un ghid super la cat de bine cunosti hunterul.

Humanu are doar acel trinket in + dar daca stai sa te uiti la orc ai urmatoarele,1200 ap in +(raciala),reduced stun duration+ dmg increased la pets,pe blizz se simt destul de mult aceste chestii.
In legatura cu spell pen,foarte probabil sa nu functioneze cum trebuie(nu am mai testat de ceva timp) dar 195 este cap in orice caz daca ar merge cum trebuie daca joci sub acea limita o sa observi ff mult ''resisted dmg''.
Mie nu imi este deloc incomod in 6 ani jumate de hunter m-am obisnuit cu tot ce a fost nevoie,cum ma descurc cu atatea binds(multi mi-au spus ca e o aberatie sa tin raciala pe shift+P si chestii de genu ca e incomod) eu ma descurc foarte lejer in felu asta,iar macro-urile cu mouseover in special Scare Beast si Hunter's Mark o sa observi cu timpu ca ajuta extrem de mult;Eu cel putin in majoritatea arenelor unde pic cu rogue si rogue nu incepe arena in stealth, ii prind mark.
In legatura cu arena frames macros,eu le aveam pregatite dinainte in caz ca le bagau, http://i.imgur.com/U2L8n.jpg TA.1/2/3 FA.1/2/3 .
Nu prea am timp sa ii mai dau edit deoarece nu prea mai trec pe aici,de aceea am lasat si macro guide ca fiind cam ultimu post ce il las pe forum ^^.


Nu te contrazic cu ORCUl. Dar stii si tu probabil toti hunterii dp blizz, arena realms, etc (hunteri de 2.7k mmr) joaca human din cauza acelui trinket.

Cei care joaca human inafara de Kurum,Garxz si Rykinia(Insa Rykinia a mai facut ce a facut dar nu se compara cu cei 2 de mai jos in niciun caz care sunt multi glad veterans) restu care joaca la high mmr si sunt humani joaca pe realmuri moarte in materie cu pvp-u.
Rudd spre exemplu care de cand a fost Tbc pe blizz a fost si e in momentu de fata cel mai bun hunter existent(Joaca orc si a jucat orc de cand il stiu),la fel si braindeadly(chiar daca are off char pe Darkspear care e human,main charu lui e Orc)
Las si un link cu armory's daca e nevoie:
http://us.battle.net/wow/en/character/kelthuzad/Rykinia/advanced (Tosan/Rykinia)
http://eu.battle.net/wow/en/character/frostmane/garxz/advanced (Garxz)
http://eu.battle.net/wow/en/character/stormscale/ruddy/advanced (Rudd)
http://eu.battle.net/wow/en/character/stormscale/braindeadly/advanced (Braindeadly)
http://us.battle.net/wow/en/character/kelthuzad/kurum/advanced (Kurum)
http://eu.battle.net/wow/en/character/stormscale/Braindeadlyz/simple (Braindeadly's main char)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 06-03-2012, 02:50:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SCZ am exagerat cand am spus 2.7k mmr ... e un sg hunter de 2.7 si ala e human. Anyway in primele 10 teamuri dp blizz sunt 3 cu hunteri dintre care 2 sunt humani si unu orc -. Pana la urma daca joci ally faci human si daca joci horde faci Orc. Scz pt ce am spus mai devreme ... m'am cam grabit sa vb. Inca ceva. Stii hunterii aia la care ai dat link sunt WM.com ....majoritatea nu sunt cine stie ce (adik nu da best) . Eu sincer nu am auzit de nici unu din ei sa ajunga la un blizzcon, un ema , sau un wcg. Da stiu ca sunt buni , dar n cred ca sunt cei mai buni. Cei mai multi dintre ei au fost creati de WM si nu de adevaratul skill. E ca si la bebep... toata lumea care se uita pe WM spune ca bebep e cel mai pro fire mage din lume, da saracu nu a fost niciodata in primii 20-30 din lume. Mfne nu mai continuam ca o so lungim pana la naiba.
La urma urmei este un topic cu un ghid ... asa ca Spor cu el si BFT in continuare.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blood4

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2012 07:58)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 81.6
Votes: 2

 
Post Posted: 06-03-2012, 21:10:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu am 3500 resil si o duc binisor, dar la gearu meu de pvp nu dau dmg mare , cred ca e bug , cel mai mult am prins 50k critu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 07-03-2012, 00:20:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cat e hit capu' la hunter mm in PVP? 5%?

Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tovry

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-09-2015 19:45)
Joined: 18 Nov 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 89.9
Votes: 22

 
Post Posted: 07-03-2012, 11:18:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

blood4 wrote:
eu am 3500 resil si o duc binisor, dar la gearu meu de pvp nu dau dmg mare , cred ca e bug , cel mai mult am prins 50k critu.


Tie ti se pare ca nu dai dmg din cauza ca nu ai dat crit mai mare de 50k? wow... Gandestete ca cel mai bun burst al tau este : Aimed +Chimaer ... si daca tu dai cate 50k crit esti chiar ff tare ... din cele 2 faci aprox 100k dmg - ... si eu vreau sa dau 50k crit -

PS. pt cel de sus HIT CAPU LA HUNTER E DE 5%.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 07-03-2012, 14:42:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da multumesc tovry, nu eram asa sigur. -

Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Blackkarrow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-12-2017 20:03)
Joined: 30 Jan 2011
Posts: 288, Topics: 102
Location: Germany

Reputation: 111
Votes: 37

 
Post Posted: 07-03-2012, 16:04:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

as dori sa stiu si eu hunteru BM cu ce merge bine in arena la 2v2 ?

[img]http://imgur.com/mr8Oc28[/img]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiy

[asdjafwjkgbbjhlfwbaj]



Status: Offline
(since 12-08-2017 05:09)
Joined: 24 Jan 2011
Posts: 369, Topics: 27
Location: Sibiu,Romania

Reputation: 381.8
Votes: 12

     
Post Posted: 07-03-2012, 20:03:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blackkarrow wrote:
as dori sa stiu si eu hunteru BM cu ce merge bine in arena la 2v2 ?


Cu siguranta cu alta clasa care are un burst foarte mare gen feral druid.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 09-03-2012, 15:59:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aveti cumva o lista cu ce clase sa lupt si cum ?

adica ceva genu: hunter vs dk: daze tot timpu steady shot aim dak se poate... etc

si ce clase sunt preferabil de atacat, ce clase e preferabil sa fug de ele


eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
icamaster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-05-2023 19:56)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 41, Topics: 7
Location: Suceava

Reputation: 62.6
Votes: 2

   
Post Posted: 10-03-2012, 01:10:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate cineva sa imi dea un spec pe MM de pvp de baza la care sa pot umbla eu, cel de pe prima pagina e invalid linkul.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 10-03-2012, 02:00:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://tinyurl.com/7weymy5

ti-am facut spec + glyphs


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 10-03-2012, 10:48:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sergy wrote:
aveti cumva o lista cu ce clase sa lupt si cum ?

adica ceva genu: hunter vs dk: daze tot timpu steady shot aim dak se poate... etc

si ce clase sunt preferabil de atacat, ce clase e preferabil sa fug de ele


In general nu trebuie sa fugi de nimeni, gen sa eviti encounter-ul.

Ca si strategii asa in mare, ai urmatoarele:

vs warrior: il prinzi in freezing trap si apoi il kitezi de la max range (nu pune deloc serpent sting pe el, e posibil sa ajunga cumva langa tine si sa ai nevoie sa il prinzi iar in freezing trap/sa ii dai monkey blind full)

vs dk: same

vs retri: e mai greu putin, incepi spamand scatter shot pe el, il prinzi in trap, iar apoi ii dai dispel la tot ce are pe el cu tranq shot (ai grija sa nu dai si damage pe el) pentru ca apoi sa ii poti da dispel la hand of freedom imediat. aici nu e recomandat sa te duci chiar in max range, pentru ca un paladin bun s-ar apuca sa isi dea heal daca l-ai kita prea de departe. alte lucruri ar mai fi: nu da trinket la repentance, pastreaza-l pentru stun; daca esti in repentance si isi da wings etc etc, da-i monkey blind si daca nu ai frost traps, pune-i un snake trap pentru entrapment si du-te departe tare si incepi dispel-ul.

vs hunter: e complex pentru un player mai obisnuit, conteaza mult gear-ul (nu mi-o lua in nume de rau te rog)

vs shaman: foarte usor match-up, scatter + trap la inceput, daca da trinket la trap ii dai monkey blind, te duci departe si burst (vezi nu uita si de silencing shot si pe enhancement); in caz ca vezi bufurile de la elemental mastery, use deterrance

vs feral: pune un flare jos si stai cu spatele fix pe margine, dar in afara lui: majoritatea or sa dea feral charge si or sa intre in el, restul se vor multumi cu pounce normal. Ca sa fiu sincer, cand dadeam cu 800 resil duele vs full vicious ferals dadeam trinket la pounce si urmam cu scatter + trap, pentru ca ajungeam sa mor doar de la rake + rip. in cazul in care faci asta, va trebui sa ai petul pe el si sa opresti eventuale alte casturi cat timp esti in cyclone cu pet-ul. Dar Azwraithz iti poate zice mai bine cand sa dai trinket-ul.

vs rogue: pune un flare jos si trimite pet-ul sa stea fix in el, iar tu stai oriunde in afara lui. Eu as incepe cu monkey blind la cheap shot, urmat de frost trap + master's call in caz ca a pus deja crippling pe mine. Incearca sa nu dai disengage daca stii ca nu are cooldown la shadowstep. In rest, kite, dar nu la distranta prea mare, pentru ca trebuie neaparat sa il scoti imediat din vanish cu flare.

vs shadowpriest: incepi cu camouflage si ii dai scatter shot, urmat de trap. Daca sta in trap, dai dispel la stamina, shield si ce o mai avea el acolo. Urmeaza cu burst macro aimed + chimera, dar probabil nu te va lasa sa faci asta folosind fie dispersion, fie trinket + disarm. Tu vei da trinketul la disarm si NU il vei lasa sa pune vampiric touch pe tine. Foloseste silence, feign death (ai grija cum topai pe acolo, feign din saritura nu se poate), deterrance + readiness si din nou. In caz ca se apropie de tine mult, desi nu ar trebui si esti sigur ca poate sa iti dea fear si nu ai ce face, trimite pet-ul departe cat sa nu ia si el fear, dand apoi blind la urmatorul cast.

vs warlocks: Nu ii lasa sub nicio forma sa puna pe tine unstable affliction / haunt / hand of gul'dan. Foloseste ce am zis la shadowpriest pentru asta. Vs affli consider ca ar fi de preferat sa nu dai trinket la death coil, mai curand sa dai instantaneu pet blind ca sa nu poata sa iti dea fear, iar trinketul sa il pastrezi exact pentru asta, un eventual fear. Vs demo, daca apuca hand of gul'dan pe tine, la asta dai trinket

vs mages: start in camouflage, scatter cand il vezi si il ai in ragne, burst macro chimera, arcane (poti incerca si trap daca vrei, urmand, logic, cu aimed + chimera). Ideea principala e sa il tii departe si sa ai neaparat un punct de LoS dupa care sa stai cat timp ai cd pe chimera si nu prea ai focus. In general mi se pare o idee proasta steady shot vs mage, mai bine faci LoS, dar sunt situatii cand chiar e foarte util sa dai steady. Alte chestii mai importante sunt: daca ajunge langa tine si incepe cu cone of cold bla bla, use master's call urmat de silence imediat, iar dupa ce se termina silence-ul dai feign death: in felul asta nu o sa iei spellsteal imediat. O alta treaba importanta e sa pastrezi roar of sacrifice pentru deep freeze.


nota asupra celor de mai sus:

1) cand zic burst ma refer la : /use dps trinket /cast rapid fire /cast roar of recovery
2) nu sunt strategii perfecte, sunt cele pe care mi le-am dezvoltat eu jucand cam fara gear
3) in caz ca inca se mai ocupa, ar fi frumos daca ar posta azwraithz ce si cum am zis gresit pe aici ^^

Peace.


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anvi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2013 21:40)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 41, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 133.8
Votes: 2

Post Posted: 11-03-2012, 10:13:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E greu sa faci un guide de genu asta in scris Phixel, cel mai bine e sa vada practic accesati youtube accountu lu Brang si aveti guiduri destule acolo si de 2v2 si de 1v1.
Te contrazic totusi vs warr si dk, daca stai in 10-15 yards cat sa nu te nimereasca ei si tu le faci kite in momentu ala cu traps gen frost / snake e best way, pentru ca ei au impresia ca nu sunt departe de tine si au sanse sa te bata dar de fapt tu esti avantajat, e doar o chestie psihologica pe care o induci in acel moment adversarului.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 12-03-2012, 08:53:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexander0810 wrote:
La 3v3 comp puteai scrie direct

Arms warrior/MM hunter/ Random McHealer
Same for feral in afara de resto drood

Ce worgen? Ai human, 2 trinckete, faceroll alea alea.

Horde side o sa prefer goblin, vreau ceva nou.


Care 2 trinkete? 2 trinkete de DPS poate ca trinketul de "remove movement impairing effects" are shared CD cu "Every man for himself". -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 12-03-2012, 10:37:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ofc ca ma refeream la doua de dps captain obvious.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 12 February 2016 09:00



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    


The time now is 27-04-2024, 17:49:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x