User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Priest][Holy/Discipline/Shadow][Talent] Cascade
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message6221
Daeron

[Death's Demise]



Status: Offline
(since 28-10-2022 08:33)
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 3091, Topics: 115
Location: Craiova

Reputation: 1140.9
Votes: 149

   
Post Posted: 22-09-2015, 21:13:41 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

katy_naritza wrote:
Daeron wrote:
<1-2>–––––––<2-4>––––––<4-8>––––––<8-16>–––
––^–––––––––––^––––––––––^––––––––––^–––––
1st bounce----2nd bounce----3rd bounce----4th bounce
Bump

L'am postat din 6 martie deja.
https://forum.wow-freakz.com/Priest-All-Specs-Talent-Cascade-t350038.html
Anyways, Bump.

Mai sunt niste buguri de fixat la warlock pana una alta

2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
katy_naritza

[Creep]



Status: Offline
(since 02-01-2022 12:01)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 912, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 193.4
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-09-2015, 22:20:55 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daeron wrote:
katy_naritza wrote:
Daeron wrote:
<1-2>–––––––<2-4>––––––<4-8>––––––<8-16>–––
––^–––––––––––^––––––––––^––––––––––^–––––
1st bounce----2nd bounce----3rd bounce----4th bounce
Bump

L'am postat din 6 martie deja.
https://forum.wow-freakz.com/Priest-All-Specs-Talent-Cascade-t350038.html
Anyways, Bump.

Mai sunt niste buguri de fixat la warlock pana una alta

U wot m8?...warlocku' e core class pe MoP(freakz), fara el nu ar avea Cornel ce sa "fixuiasca".
But don't panic, we have scenarios and that awesome pokemon wrestling league.





Fixed!

1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
vlayboy

[S/D/P]



Status: Offline
(since 27-07-2017 13:54)
Joined: 26 Jul 2012
Posts: 202, Topics: 15
Location: United Kingdom

Reputation: 35
Votes: 35

 
Post Posted: 22-09-2015, 22:30:23 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker, noua ne dai -rep ca iti activam voice mail pentru cascade ca find minor bug. Dar vad ca serverul nu poate merge fara warlock fixed aproape 100% Foarte logic... Sa nu zicem si de alte clase care au talent spells (majore), ca sa poti juca clasa respectiva.


1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
masterat

[Un Alt Random/Casual]



Status: Offline
(since 30-12-2016 22:11)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 196, Topics: 37
Location: Romania

Reputation: 49.2
Votes: 32

 
Post Posted: 23-09-2015, 13:09:14 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici un gm nu s-a trezit sa raspunda, sa intrebe daca asa ar trebuii sa mearga sau sa il treaca macar ca si duplicate. Normal ca se spameaza bump si se face flame iar dupa asta vine shokeru cu warn si cu "sunteti ratati, ne uitam la toate bug-urile".

*flame* Stiu ca sufar, nu va mai obositi , e bine asa ca avem battle pets dar nu merg toate talentele din tier 90 si e bine ca avem scenarios dar la protectors inca iei wipe instant cand primesti lightning storm impreuna cu corrupted waters. *flame*



2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 23-09-2015, 13:40:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

2 warnuri la toti, la urmatoarea ban permanent. Nu aveti nici un motiv sa faceti astfel de drame tampite. Tot timpul am reparat bugurile pe clase, nu 1 bug de la o clasa, 1 de la alta, 1 de la alta ca nu mai inteleg nimic si mai rau fac. Verificati si FIXED bug reports sa vedeti ca aproape de fiecare data sunt cate 3-5-10 buguri de la o singura clasa unu dupa altul (cu cateva exceptii cand erau buguri urgente / aceleasi mecanisme la clase diferite / etc)

Sa nu mai zic de faptul ca bugul asta e la PENDING. Chiar va ganditi ca e ok sa ma uit la bugurile de la PENDING si sa pierd cateva ore pe zi sa le verific/confirm ca dupa sa imi dau seama ca jumatate din ele sunt invalide si am pierdut ore pretioase in care puteam sa repar alte buguri CONCRETE / CONFIRMATE ? Nu, nu e ok.

Nu puteti sa intelegeti ca asa e cel mai ok, si anume ca trebuie sa ma ocup in mare de bugurile de la confirmed si PE CLASE? Asa le si am ordonate. Tocmai ce terminasem ieri cu warlockul, azi urma sa ma ocup de alta clasa.


Iar legat de fazele "bine ca faceti scenarios si nu avem X", "bine ca faceti pet battles si nu avem X", sunteti pur si simplu *sa nu zic cum*, nici nu am ce sa mai argumentez la replicile alea

Daeron, katy_naritza, vladyboy, masterat: daca mai postati ceva in topicul asta care nu are legatura doar cu bugul in sine luati ban permanent


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook


Last edited by Shocker on 23-09-2015, 21:45:36; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nEwBsTyLe

[Creep]



Status: Offline
(since 18-11-2023 22:11)
Joined: 10 May 2012
Posts: 505, Topics: 26
Location: Timisoara

Reputation: 213.7
Votes: 73

 
Post Posted: 23-09-2015, 13:48:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zici ca nu ai timp sa verifici buguriile de la pending, dar sunt 10 gm care pot sa faca chestia asta nici ei nu au timp? Sau sunt prea ocupati cu scoala


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 23-09-2015, 14:56:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nEwBsTyLe wrote:
Zici ca nu ai timp sa verifici buguriile de la pending, dar sunt 10 gm care pot sa faca chestia asta nici ei nu au timp? Sau sunt prea ocupati cu scoala
Ce fel de raspuns vrei la intrebarea asta ca nu inteleg? Nu au timp/nu au chef/etc, ce vrei sa le fac? Am dat demote, am dat afara, am luat altii noi. Unii fac, altii nu, asa merge treaba. Sta pe loc totul si nu se mai fac fixuri/confirmuri? NU

Nu mai postati tot felul de aberatii aici ca tot ce faceti e sa imi pierdeti timpul sa raspund. Uitati-va bine la bugurile de la confirmed cum arata, in 99% din cazuri ultimul post contine tot ce imi trebuie, rezumat sau referinte la posturile importante. La bugurile pending (ca asta) trebuie sa iau toate posturile la rand si sa imi dau seama daca unele posturi sunt aberatii sau nu. In loc sa tot faceti posturi inutile mai bine faceti careva un rezumat 100% corect si concret si atunci puteti sa spuneti ca ati facut tot ce puteati voi sa faceti si va asigur ca o sa se repare bugul mai repede. Dar asa daca tot apar posturi noi inseamna ca inca nu s-a lamurit ce-i cu bugul respectiv si tot apar informatii noi / informatii care le contrazic pe cele vechi / etc, astfel tot aman repararea bugului pana e totul 100% lamurit si nu mai vine cate unul sa mai posteze si el ceva


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dreadblade

[Maniac]



Status: Offline
(since 16-11-2023 18:30)
Joined: 02 Apr 2012
Posts: 1191, Topics: 189
Location: My memory palace

Reputation: 668.6
Votes: 168

Post Posted: 23-09-2015, 23:40:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Astea par sa fie problemele:

1. Spell-ul da acelasi heal / dmg indiferent de distanta. Trebuie sa dea 40% la 0 yarzi, si 100% la cel putin 30 yarzi.

2. Ar trebui sa prefere target-urile aflate la distanta cea mai mare - fata de ultimul target lovit. De exemplu, dau Cascade pe targetul A care e la 20 de yarzi de mine. Cele 2 bolt-uri de Cascade care pleaca din A o sa dea heal pe B si C care sunt ambii la 40 yarzi fata de A.

3. Aparent spell-ul are numai 3 bounces in momentul de fata, ar trebui sa aiba 4.

La fiecare bounce, spell-ul trebuie sa se imparta in 2 bolt-uri, astfel:

Dau cascade pe target si are loc primul bounce.
Bounce 2: 2 bolt-uri care se impart in 4
Bounce 3: 4 bolt-uri care se impart in 8
Bounce 4: 8 bolt-uri care se impart in 16

Nu o sa loveasca niciodata acelasi target de 2 ori, deci daca nu sunt suficiente target-uri, atunci, la bounce 4 de exemplu din cele 8 bolt-uri, numai 2 se vor imparti.
De asemenea trebuie sa puna prioritate pe playeri, si apoi (la ultimele bounce-uri, cand nu mai are pe ce player sa dea heal) pe pets / minions.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 24-09-2015, 00:27:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fixed

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 23 September 2015 22:27



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 02-05-2024, 22:16:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x