User
Pass
2FA
 
 

Nostalrius ---> Freakz ?
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3697
bromk
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2016 16:20)
Joined: 13 Sep 2014
Posts: 75, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: -14.3
Votes: 14

 
Post Posted: 13-05-2016, 21:27:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum stiti celebrul sv privat de wow vanilla Nostalrius a fost inchis de catre Blizzard pt ca " violate the company's terms of use "...deci cei de la Blizzard pot oricand si au tot dreptul sa inchida orice server de WoW pt ca deh doar e jocul lor pana la urma ...
Ma intreb cand va ajunge (daca va ajunge vreodata) Freakz-ul in vizorul Blizzard -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 13-05-2016, 21:41:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a mai discutat pe tema asta. Freakz nu se inchide. Blizzard poate "incerca" sa inchida private servers doar ca pana la capat singurul Copyright al lor e ideea jocului: codul, gameplay etc nu sunt aceleasi.
In orice caz Nostalrius a fost inchis dintr-o stupizenie sau lucru Illuminati mai maret. O scrisoare de la un avocat random nu inseamna chemare penala in instanta ci doar black-mail/amenintare. Pentru moment Freakz n-are nicio grija fata de Blizzard.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bromk
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2016 16:20)
Joined: 13 Sep 2014
Posts: 75, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: -14.3
Votes: 14

 
Post Posted: 13-05-2016, 22:07:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
S-a mai discutat pe tema asta. Freakz nu se inchide. Blizzard poate "incerca" sa inchida private servers doar ca pana la capat singurul Copyright al lor e ideea jocului: codul, gameplay etc nu sunt aceleasi.
In orice caz Nostalrius a fost inchis dintr-o stupizenie sau lucru Illuminati mai maret. O scrisoare de la un avocat random nu inseamna chemare penala in instanta ci doar black-mail/amenintare. Pentru moment Freakz n-are nicio grija fata de Blizzard.


Ok , mersi pentru lamurire



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
respect_dani

[~d(-_-)b~]



Status: Offline
(since 17-09-2019 21:22)
Joined: 05 Mar 2012
Posts: 948, Topics: 35
Location: West EverEasT

Reputation: 478.1
Votes: 47

           
Post Posted: 13-05-2016, 22:59:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
"You think you know but you don't"


Eu cred ca blizz-ul nu baga in seama freakz-ul in primul rand pt` ca are o populatie foarte mica + ca freakz nu a fost niciodata din cate stiu eu in hypetrend-ul streamer-ilor & youtuber-ilor urmariti (cat de cat "fameous") de un public international...

...restul e can can



OPUS DEI vs DragonSoul 25H SpeedRaid

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-05-2016, 19:51:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Freakz e mult prea mic pentru a intra sub radarul celor de la Blizzard.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 14-05-2016, 20:13:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Freakz ar trebui sa-si faca plan, cum ajungem la primul peak de 3k playeri. Pe vremuri avea in vedere astfel de obiective.

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 14-05-2016, 21:20:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

respect_dani wrote:
Code:
"You think you know but you don't"


Eu cred ca blizz-ul nu baga in seama freakz-ul in primul rand pt` ca are o populatie foarte mica + ca freakz nu a fost niciodata din cate stiu eu in hypetrend-ul streamer-ilor & youtuber-ilor urmariti (cat de cat "fameous") de un public international...

...restul e can can

Nu are treaba neaparat cu asta. Depinde de multe lucruri pana sa ajunga blizu sa dea in judecata un server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 15-05-2016, 00:51:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E greu si pentru ei sa dea in judecata. Cel mai simplu e sa faca scare tactics.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
frid@y

[shamaniancutotemqtro]



Status: Offline
(since 13-06-2020 22:18)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 2161, Topics: 322
Location: Buzau Totem

Reputation: 22.6
Votes: 125

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-05-2016, 11:30:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Că tot venii vorba de Nostalrius,am inteles de la Șefu că daca populația creste se va face un al doilea realm.Ce expansiune e prioritara? Vanilla / Wrath Of The Lich King ♥ ?


Music





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 15-05-2016, 13:04:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Veti fi anuntati din timp daca se ia o hotarare in acest sens.

Warning - Economy stuff:

Blizzurd are antecedente ca una sa spuna si alta sa faca, eu sunt aproape sigur ca o sa vedem legacy servers, si facute in asa fel incat sa confere ideea de "da, ne-am hotarat sa facem asta ca ne pasa de cerintele voastre, stim ca par ca serverele private dar nu sunt ca noi am implementat un intreg sistem unde va puteti duplica caracterele pe alte expansionuri sau va fi subscriptia la jumatate desi mereu trebuie sa ai ultimul patch cumparat" sau alta implementare de genul.

Source: blizzurd stock, orice crestere a fost corelata cu orice altceva exceptand WoW de vre-o 6 ani incoace iar dupa cresterea cu Overwatch (si CoD) se v-a plafona eventual pana la sfarsitul anului, legion nu va avea nici cel mai mic impact si le trebuie un flux nou de playeri, preferabil cu montlhy subscription ca sa ramana in trend ascendent pana la urmatorul titlu care nu v-a fi aici prea curand avand in vedere ca abia acum se lucreaza la game engine-uri noi. Atata timp cat au infrastructura necesara, milioane de conturi inactive, servere libere si nu au warcraft 3 remastered in maneca sau alte minuni zic ca pana la anul pe vremea asta o sa avem macar Vanilla pe blizz.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 15-05-2016, 15:44:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necris wrote:
^ Veti fi anuntati din timp daca se ia o hotarare in acest sens.

Warning - Economy stuff:

Blizzurd are antecedente ca una sa spuna si alta sa faca, eu sunt aproape sigur ca o sa vedem legacy servers, si facute in asa fel incat sa confere ideea de "da, ne-am hotarat sa facem asta ca ne pasa de cerintele voastre, stim ca par ca serverele private dar nu sunt ca noi am implementat un intreg sistem unde va puteti duplica caracterele pe alte expansionuri sau va fi subscriptia la jumatate desi mereu trebuie sa ai ultimul patch cumparat" sau alta implementare de genul.

Source: blizzurd stock, orice crestere a fost corelata cu orice altceva exceptand WoW de vre-o 6 ani incoace iar dupa cresterea cu Overwatch (si CoD) se v-a plafona eventual pana la sfarsitul anului, legion nu va avea nici cel mai mic impact si le trebuie un flux nou de playeri, preferabil cu montlhy subscription ca sa ramana in trend ascendent pana la urmatorul titlu care nu v-a fi aici prea curand avand in vedere ca abia acum se lucreaza la game engine-uri noi. Atata timp cat au infrastructura necesara, milioane de conturi inactive, servere libere si nu au warcraft 3 remastered in maneca sau alte minuni zic ca pana la anul pe vremea asta o sa avem macar Vanilla pe blizz.

Ar fii interesant sa vedem wotlk/cata etc.pe blizz again. Wod ul e fun, e chiar challenging in materie de pve(din cate am auzit), dar la pvp e oribil. Daca nu joci o clasa care e avantajata de patch(war/dk/monk/mage) te plictisesti repede in pvp si iti faci nervi aiurea. Au ajuns jucatori care nu au cc urile pe focus/arena 1/2/3 sa aibe rate carati de combo sau de clasa. Mi s a intamplat sa joc cu un feral gladiator si nu facea fata la 2400 mmr, funny, huh? Sry pt deviere de la subiect



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 16-05-2016, 02:11:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:

Ar fii interesant sa vedem wotlk/cata etc.pe blizz again. Wod ul e fun, e chiar challenging in materie de pve(din cate am auzit), dar la pvp e oribil. Daca nu joci o clasa care e avantajata de patch(war/dk/monk/mage) te plictisesti repede in pvp si iti faci nervi aiurea. Au ajuns jucatori care nu au cc urile pe focus/arena 1/2/3 sa aibe rate carati de combo sau de clasa. Mi s a intamplat sa joc cu un feral gladiator si nu facea fata la 2400 mmr, funny, huh? Sry pt deviere de la subiect


Revelation of the century. Let me teach how to git gut, renunta la conceptul "asta e clasa/specul meu" si priveste totul ca pe o unealta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-05-2016, 18:08:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai nou cei de la Activision au interzis publicarea unei statistici pentru a vedea cati subscriberi mai are Blizzard , eu personal eram tare curios! Sunt sub 3 mil lejer.
Momentan joc pe un privat de LK .. nu dau nume!

Revin la Freakz , toate topicurile anterioare care s-au facut cu privire la Shocker ca sa deschida un server de LK am fost total impotriva! Stiu foarte bine ca nu se pune problema la asa ceva dar dupa cum putem vedea daca Blizzul sufera cum inainteaza in expansionuri si mai ales ca acolo "merge tot" , pe viitor Freakz ce sansa o sa aibe ?

E vizibil ca a scazut populatia si pe Freakz..unde joc momentan sunt 4k on constant pe 2 realmuri! Momentul in care jocul si-a atins potentialul maxim a fost pe Lich King..la fel si pentru Freakz.
Initial am dat vina pe varsta , job , etc...dar daca am timp momentan sa joc pe rata de 1x..e clar ca este vina jocului!

Nu stiu de ce am impresia ca si Legion o sa fie un mare fail.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 17-05-2016, 18:46:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu va fi pentru ca nu isi permit sa dezamageasca playerii/fanii vechi cu un remake de TBC. Blizz-ul sufera pentru ca expansionul curent e ceva scos si tras "pe din dos". Cat despre numarul de subs, la inceput de draenor erau in jur de 10 milioane de playeri, iar acum mult mai putin de jumatate.


Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-05-2016, 20:01:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Denim wrote:
Nu va fi pentru ca nu isi permit sa dezamageasca playerii/fanii vechi cu un remake de TBC. Blizz-ul sufera pentru ca expansionul curent e ceva scos si tras "pe din dos". Cat despre numarul de subs, la inceput de draenor erau in jur de 10 milioane de playeri, iar acum mult mai putin de jumatate.


Cred ca este chiar mai putin. Ultima data a fost 5,5...si numarul continua sa scada. Tocmai de aceea nu mai vor sa il publice.
Nu pot sa inteleg care este viziunea lor ... cum vor sa faca jocul dar e clar ca l-au stricat rau de tot.

Chestia cu "nu isi permit sa dezamageasca playerii" se aplica pentru Draenor si stim foarte bine ce au facut -.
Sunt curios serverele private ce vor face..din punctul meu de vedere sa avansezi cu expansionul e un lucru foarte prost! Nu o sa joace nimeni Draenor..chiar daca este pe gratis! Ma uitam..daca pe Blizzard care au servere cu mii de playeri online si in orasele principale inclusiv in afara lor unde sunt zonele de duel si etc. nu ai deloc interactiune deoarece toti o freaca in Garrison..pe unul cu 2-3k online va fii direct pustietate.

Revenind la subiect , daca o vor da in bara cu Legion..tot ce trebuie sa faca va fii Legacy servers..updatezi vechiul joc la actuala grafica etc. si tot isi vor pastra playerii.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-03-2024, 11:23:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x