User
Pass
2FA
 
 

[FBT] STORY TIME! How did you join Freakz?
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> FREAKZ BIRTHDAY TOURNAMENT
Author Message5129
PsychoLove

[Silence In The Snow]



Status: Offline
(since 05-01-2024 17:19)
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 5177, Topics: 299
Location: Behind you.

Reputation: 1306.4
Votes: 480

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-07-2018, 17:58:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

This post is available in multiple languages: ,
(changing this will change your whole forum language)





STORY TIME! How did you join Freakz?


The contest consists in selecting the most interesting story of how did you join Freakz - IF THE STORY IS NOT TRUE, IT WILL NOT COUNT!
  • Registration time: The contest will be open for 12 days, starting today.
  • Voting time: 4 days after the contest closure - only Staff members may vote.

    Rules:

  • Do not steal other's stories;
  • Do not steal stories from the Internet.

    Informations:

  • Anyone can participate;
  • You may sign up with only one story.

    Rewards:

  • We will award 12 participants with points from 1 to 12, in which 12 points gets the best story.


    + For the number of likes the stories will get on this topic, there will be bonus rewards:
  • 1st Place: The number of participants * (multiply by) 3 reputation points;
  • 2nd Place: The number of participants * 2 reputation points;
  • 3rd Place: The number of participants * 1 reputation points.



  • For any question regarding the contest or for the Staff you can post here. - PLEASE READ THIS TOPIC BEFORE ASKING ME ANYTHING!!

  • For spam/any other discussions you can post in here.


Notes:
- I reserve the right to modify the rules at any given moment, if necessary.





Dreams.. That's all we have.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 19-07-2018, 19:53:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inca tin minte destul de bine cum am ajuns pe forumul acesta. Totul a inceput intr-o zi de iarna din luna decembrie prin 2009 [ Tin sa mentionez ca in 2009 aveam 5 ani - ] , cautam niste servere de cs 1.6 cu modul zombie , si am dat de un server "zm.freakz.ro" , un server foarte bun , parca owner-ul de atunci era scipioaa , nu mai stiu foarte bine , a trecut timpul de atunci si eram mic. Server-ul a fost genial si m-am apucat de el. Erau niste admini foarte caterinca , chiar daca nu le intelegeam glumele lor fiindca eram mic , eu tot radeam - . La inceputul anului 2010 i-am intrebat de la ce vine "Freakz" ,fiindca nu stiam.. Mi-au spus ca este un forum si am fost curios sa vad cu ce se mananca , nici cont nu am stiut sa-mi fac. Asa ca am avut nevoie de ajutor [ i-am cam batut la cap ceva harti , cred ca mai aveau putin si-mi dadeau ban. - ]. Dupa aproape o ora mi-am facut si eu contul si am inceput sa postez incet-incet , niste lucruri de +1 post , nu stiam pe ce planeta ma aflam , am stat o zi intreaga pe forum si m-am plictisit , din acea zi nu am mai intrat pe contul acela de forum , dar am continuat sa ma joc pe server-ul de zm + alte servere din comunitate. Au trecut anii si prin 2013 , frate-miu "Allerion" s-a apucat de forum cu scopul de a devenii admin pe zm2/zm3 , mi s-a parut extrem de familiar acel forum , dar am uitat complet de el , cand a devenit admin am decis sa ma duc pe acele servere sa ma distrez cu el. M-am jucat extrem de mult pe acele servere si m-am atasat foarte mult de ele , ma jucam zi de zi aproape non stop ca sa devin cel mai bun [ eram foarte competitiv inainte , acum nu prea imi pasa - ] , timpul iar a trecut si a venit anul in care am decis sa ma ocup de forum dar sa si devin admin , in anul 2015 , mi-am facut al doilea cont pe forum [ "Sabecky" ] . De atunci nu am plecat de pe comunitate , parerea mea este ca Freakz este una dintre cea mai buna comunitate din Romania , poate chiar cea mai buna. Chiar daca nu mai este ca-n trecut , mie tot imi place , amintirile pe care le-am avut pe serverele din comunitate , dar si pe forum nu le voi uita fiindca pentru mine a fost o experienta buna in viata care m-a ajutat.


Asa am ajuns eu pe forum , chiar daca nu e ceva amuzant si pare extrem de stupid, am decis sa va povestesc. -



DISCORD: Sabee#0428




Last edited by Sabecky on 20-07-2018, 12:29:42; edited 2 times in total
5 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fiury

[Legend of Pandaria]



Status: Offline
(since 10-09-2023 16:03)
Joined: 26 Mar 2012
Posts: 1335, Topics: 194
Location: IDK Bro

Reputation: 1242.9
Votes: 239

Post Posted: 19-07-2018, 19:54:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Noiembrie-Decembrie 2011 , Aveam 10 ani pe atunci , veneam de la scoala cu fratele meu si cu un coleg de-al lui de clasa cand la un moment dat el ne-a intrebat daca nu vrem sa jucam si noi WoW pana la lvl 85 ( era cataclysm patch 4.0.6 pe atunci si cu cateva zile inainte au bagat primul boss din BWD Chimaerion ( daca puteti spuneti-mi va rog cand a fost asta cu exactitate , chiar imi pare interesant - ) , iar noi jucam pe Blizz pana la lvl 20 fiindca nu aveam bani sa ne luam licenta xD am facut vro 3-4 conturi full cu caractere de lvl 20 si nu intelegeam de ce toti fac lvl mai mare dar noi ramanem la 20 xD ). Noi normal ca nu am refuzat si in cateva zile a venit la noi sa ne faca cont pe wow.freakz.ro ... Si interesant este faptul ca am aflat ca exista forum abea peste 3-4 saptamani de cand ne-am inregistrat contul de WoW ... De atunci joc in continuu WoW pe freakz ^_^

Discord: Fiury#4432

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 19-07-2018, 22:10:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Undeva prin 2012 incepe povestea mea pe freakz, pusti fiind de doar 12 ani, auzind de la vecinii mei de fantasticul server de zm, zmx.freakz.ro, dupa care de zmx2.freakz.ro si placandu-mi la nebunie aceste 2 servere de zombie, am inceput sa joc non stop pe ele, ca pusti va dati seama ca nu stiam prea multe pe vremea aia, si in incercarea mea de a deveni admin pe acele servere am intrat si pe forum. Prima impresie, nu a fost prea buna, nu prea stiam unde se afla sectiunile serverelor, si de restul forumului nici nu mai zic. Prin clasa a 9a pe la 14/15 ani, a devenit ceva mai serios si partea legata de forum, ce pot zice, era deja altceva, ma descurcam mai bine si imi incepusem "cariera" in photoshop, daca pot zice asa. Lucru ce m a facut si remarcat pe aici, in 2017 devenind membru staff, mai intai ca helper si apoi ca moderator in sectiunile de grafica, cinematica si gaming ebets. Totul bine si frumos, dar in 2018, la sfarsitul scolii, vine prea Sf. BAC si examenele la scoala de soferi care imi ocupa tot timpul, iar asa si retragerea mea din staff.

...
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DaNuTzz/DaNuTzz

[Jb.Freakz.Ro|DaNuTzz]



Status: Offline
(since 05-11-2023 21:52)
Joined: 08 Jun 2015
Posts: 3205, Topics: 120
Location: Bacau l Roumanie , Romania.

Reputation: 272.9
Votes: 33

       
Post Posted: 21-07-2018, 12:23:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai cum sa zic.. contul asta îl am de mai mult timp .. cel mai vechi era când jucam și erau vechii fondatori pe jb, și am mai avut un cont fãcut prin 2013 și jucam jb dar între timp ala a fost spart , și persoana care a fãcut-o a înjurat și a fost Banat , așa ca mi-am fãcut altul , trebuia sa fac cerere pe forum pentru a primi admin pe server, mi-a plãcut mult serverul , si donasem pentru vip2, și aveam prieteni buni .. dar prin 2015-2016 s-au cam lãsat toți .. și au venit alți playeri, in fine ma bucur ca Drogatul nu a inchis serverul, eu acum nu mai joc , dar tot ma bucur pentru ca duce jb-ul de câțiva ani, in rest nu pot spune ca as fi fãcut cont pentru altceva observ ca mulți din comunitate au ales serverul perfect, 12 playeri,pãcat ca nu toți din comunitate nu ar da un ochi, mie mi-a plãcut foarte mult sa joc, dar pãrerea mea e ca oricine ar intra acolo, nu ar mai iesi.. și acum am serverul la Rank personalizat .. dar nu îl scot, sunt mândru ca am jucat pe acest server atâția ani și ca fac parte dintr-o comunitate unita -


Casuta Vocala: DaNuTzz
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 21-07-2018, 18:54:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vara anului 2011. O caldura insuportabila si ucigatoare. Pe atunci eram un pitic cu suflet curat si intentii pure. Era perioada in care devenisem absolut obsedata de asa-numitul "deathrun mod" de pe CS 1.6. Desi nu aveam habar ce trebuia sa fac sau in ce echipa eram, nu ezitam sa ma afisez si continuam sa perseverez pana intr-un moment in care ajunsesem decenta. Atunci am spus "STOP!"; fara rebuturi, imi trebuie un server de deathrun demn de asa-zisele mele "skill-uri". A inceput cautarea pe vastul internet. Dupa multe incercari nereusite, timp pierdut aiurea, a venit momentul: ochii incep sa-mi sclipeasca, inima tresare, mi se pun noduri in gat, incep transpiratiile si fiorii pe sirea spinarii. ERA ACOLO: mR4.freakz.ro. VESTITUL, MIRIFICUL, FOARTE CUNOSCUTUL mR4. (RIP)
Cum am facut primul pas pe acest server am stiut ca aici voi ramane o perioada foarte lunga. M-am adaptat repede comunitatii de pe acel server, o multime de oameni prietenosi si binevoitori sa ajute orice nou venit. Dupa un timp, incepusem sa devin foarte priceputa la deathrun si imi facusem prieteni la fel sau mult mai buni ca mine, printre care un admin, walk3r, o legenda, Awesome.<3, si un tip obisnuit "23"/Skream. Multora le-a placut felul in care ma afisam cand intram pe server si in toata acea nebunie tipul la care ma asteptam cel mai putin mi-a facut urmatoarea propunere: "Hei, ce-ar fi sa aplici pentru slot/admin pe serverul asta?" In acel moment am simtit ca asta trebuie sa fac si ca totul va iesi cum speram. Am zis "Okay, cum fac asta?" In acea zi magica (pe care evident nu o mai tin minte ca data), am intrat pentru prima data pe forumul Freakz. Evident, cererea de admin a fost, cum ma asteptam un mare succes, am devenit pe parcurs undeva aproape de Co-Owner, era fabulos.. Insa, visele mi-au fost ucise in ziua in care a trebuit sa spun adio serverului din motive personale ale detinatorilor.. REVENIND LA FORUM. Mii de useri, sute de categorii si milioane de posturi ma asteptau sa le citesc si sa le analizez. De atunci a inceput marea aventura, presarata cu multe peripetii si momente de neuitat si desi au trecut 7 ani iar asta e al doilea cont cu care ma afisez aici, inca gasesc motivatia sa nu parasesc acest paradis plin de minunatii si rebuturi sociale pe care am hoinarit atata timp din viata mea. Sunt momente care si acum mi le aduc aminte si rad si imi doresc sa traiesc din nou acele vremuri.
Multe multumiri celor m-au ajutat de-alungul timpului si indiferent de ce credeti voi eu tot va pupii (se stie cine).
Sunt mandra sa fac parte dintr-o asemenea comunitate unica si diferita si sper sa nu se inchida prea curand caci altfel inima mea va fi zdrobita. (mai mult sau mai putin) -





P.S. > imi place sa dramatizez loooll



5 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-07-2018, 19:17:58 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am intrat, si n-am mai putut sa ies.


I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



12 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stimulation

[Inner Voice]



Status: Offline
(since 21-05-2023 08:36)
Joined: 07 Apr 2018
Posts: 4370, Topics: 96
Location: Your Mind

Reputation: 16178.5
Votes: 39

     
Post Posted: 22-07-2018, 14:30:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A long time in a Galaxy far far away... wait, wrong script. It was a hot July evening, or at least I think it was evening. It was summertime so I don't actually remember the exact time. But I do know that I was looking for a way back to World of Warcraft after an year or more of absence. I had been free of its Death Grip (pun intended) for awhile, when I felt that I need to get my fix. It was the hot 13th of July 2017, one year ago, when I decided to visit the ol' Azeroth again. The last expansion I played before I took a break was Cataclysm. So after that I didn't have any idea about the expansions after that (Mists of Pandaria and Warlords of Draenor), until I started playing the latest one - Legion. I started playing Mists then, but I kinda felt old school playing the fifth expansion when the latest one was the seventh one, so I decided to skip over to Legion instead. The first server that I came across was exactly the one that has kept me for a year now, and that is Freakz-WoW. I downloaded the client (pretty good feature of it is that you can download the game already installed), made my account, and hopped in into the ever-changing adventure provided by the server. Everything else since then is clear.


Greetings,
Stimulation


Greetings,
Stimulation
Former WoW Freakz Game Master
Make sure to join our Discord server as well!


Legion Heirlooms Guide
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maiter

[Young&Fearless]



Status: Offline
(since 05-11-2023 14:02)
Joined: 21 Jun 2018
Posts: 693, Topics: 168
Location: Romania

Reputation: 103.4
Votes: 114

Post Posted: 23-07-2018, 23:32:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmm. Nu am o poveste asa de interesanta in legatura cu intrarea in aceasta comunitate. Am aflat de ea de pe serverele arhicunoscute de zm si war. Am zi sa incerc forumul si am vazut ca pot face diferite trade-uri pentru diferite lucruri ceea ce mi s-a parut o idee geniala. De asemenea, am vazut ca pot comunica cu diferiti oameni La cafenea sau in spam zone-uri. In urma acestor observatii am decis sa fac parte din aceasta comunitate!

Must check out!
-my profile
-my playlist
-my photo gallery
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazu'

[~THRASHER~]



Status: Offline
(since 17-06-2019 20:02)
Joined: 12 Dec 2016
Posts: 877, Topics: 59
Location: Botosani

Reputation: 41.8
Votes: 21

Post Posted: 25-07-2018, 09:57:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era 2015,prietenul meu Bogdan tocmai is luase primul lui laptop,eram mici (aveam 9 ani),primul sau joc pe laptop era cs 1.6,ne am pus pe cautat servere si accidental am intrat pe un server numit "zmx.freakz.ro".Ne-a placut asa de mult incat am vrut sa facem si o crere de admin,owner ul (Inlovee) ne-a spus sa o facem pe forum,peste 2 ani mi-am instalat si eu cs 1.6.Intrand putin pe forum-ul serverului am apasat din greseala pe pagina de start a forumului.Si de atunci am inceput sa postez aici! -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fTw'Dragon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-10-2018 12:47)
Joined: 21 Jul 2016
Posts: 374, Topics: 18
Location: Republica Moldova

Reputation: 164.9
Votes: 24

   
Post Posted: 26-07-2018, 09:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nimic deosebit , in comunitatea asta am intrat in 2016 vara cand imi amintisem de serverul de zm cu xp adica zmx si am inceput sa ma joc , mi se spunea pe server ceva de campanie de admini asa ca am intrat repede pe forum si mi-am facut un cont repede am smecherit un avatar si o semnatura si am scris cererea.Am ramas uimit de designul acestei comunitati chiar daca nu e ceva wow , dar e frumos.Sistemele de reputatie si achievments la fel , te fac sa ramai aici pentru ceva timp deci am ramas.Eram pasionat de design si nu mai lucrasem pe 150x150 asa ca am incercat si am vazut ca imi iesea ceva asa ca facusem si ceva avatare pentru prietenii de pe server..Stiam de foarte mult timp de aceastea comunitatea dar nu imi vedeam rostul aici si ma tot gandeam sa intru si uite ca intr-o buna zi intrasem si eu.







"Modelul nou de bãiat pare fatã, modelul nou de fatã s-ar putea sã-l batã"

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sloo69

[ ~ HeLL ~ ]



Status: Offline
(since 04-09-2021 08:25)
Joined: 24 Apr 2017
Posts: 644, Topics: 57
Location: Mehedinti

Reputation: -113.1
Votes: 64

Post Posted: 26-07-2018, 14:46:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am ajuns eu aici ? Tin minte ca era toamna undeva prin septembrie sau octombrie ,anul 2012 daca nu ma insel , pe atunci aveam cam 12 ani .Eram in cautarea unui server de zombie mod .Am scris simplu pe "gogu" : "Lista de servere cs 1.6 zombie mod".Am dat pe primul site aparut "lista de servere cs 1.6 avand ca mod zombie".
Primul server din capul listei era zm . Am intrat pe server ,gameplay ul era diferit fata de alte servere ,asa ca am ramas acolo sa ma joc.Totul era ceva nou pentru mine ,clase noi ,skinuri noi .Tin mimte ca am primit o intrebare de la un helper "Esti nou pe sv?" .Am spus da si de acolo a inceput initierea mea ca sa spun asa in tot ce insemma modul de joc. De atunci am jucat pana cand s-a inchis sv-ul. Peste ceva timp ,am cautat din nou alt server si am dat de "zmx" ,am observat ca aveau nume similare - ,am intrat pe server ,m-am jucat (din moment ce gameplay ul era la fel deja stiam cu ce se mananca).Cam la 6 sau 7 luni de cand jucam ,am vrut sa fac cerere pentru helper si asa am ajuns eu pe forumul asta . P.S:(poate ca am dat prea multe detalii - )



~ Zmx.Freakz.Ro ~

Discord : Sloo#6780

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bluemoon93

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-09-2018 12:47)
Joined: 17 Jul 2018
Posts: 8, Topics: 2
Location: Portugal

Reputation: 433.5
Votes: 3

Post Posted: 26-07-2018, 15:08:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I've joined Freakz maybe 3 weeks ago.

My mates and I have played WoW on and off for years. We've been in a bunch of private and retail servers, and we've quit WoW a year ago for good. Or at least we thought it was for good. I have the "Arthas, My Son" song on my D&D playlist (the song from WotLK's cinematic trailer), and we were having a D&D session a few weekends ago when the song popped on in a monologue by the big bag evil villain. One of my players kinda teared up, the other got gloomy (they're both brothers). After the session, I asked if everything was fine, "Sure" they said. They got home, and I assume nostalgia kicked in...

2 days later, I was getting a printscreen and a torrent link. "IM BACK BITCH" said the PM, and the log-in screen of Legion was showing. I laughed, got the game, tried to migrate my old characters. Immediately I messed up, because I asked one of the brothers to log-on my account (before I had the client) and create namesavers for me, so that I could migrate the characters. You guys check IPs during migrations and so I got rejected instantly. I had to make a new migration request a couple of days later, and explain everything, so that I could migrate. Now I have my little tank ready (he's getting closer to 110, tanking for them everyday), and my new main char, a Monk, which is pretty fun to play with.

The group is back up again, we've also dragged another 2 friends to join us back in Azeroth, and we're trying to convince a third one (who's arguing that he prefers retail), but hey, I missed listening to everyone raging on Discord and frantically trying to bring down bosses while half the group has no clue what they're doing. Fun times -

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suspectul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2019 16:59)
Joined: 29 Dec 2017
Posts: 72, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 33.6
Votes: 4

Post Posted: 26-07-2018, 17:34:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am ajuns eu aici ? Tin minte ca Eram in cautarea unui server de mod zombie .Am scris simplu pe "google" : " servere cs 1.6 mod zombie".Am dat pe primul site aparut "lista de servere cs 1.6 avand ca mod zombie".
Am intrat pe primul server care era locul 1 [zmx.freakz.ro] , era diferit fata de alte servere ,asa ca am ramas acolo sa ma joc. ,clase noi ,skinuri noi .De atunci am jucat pana acum ,am intrat pe server ,m-am jucat. Cam la 2 sau 3 luni de cand jucam ,am vrut sa fac cerere pentru helper si asa am ajuns eu pe forumul asta .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
capsunicaaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-07-2019 01:35)
Joined: 14 Mar 2018
Posts: 175, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 185.6
Votes: 14

Post Posted: 27-07-2018, 19:51:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Întotdeauna m-am întrebat dacă părerea, sau descrierea unui moment, poate însemna ceva, într-un anumit moment! Ei bine, astăzi, în această seară, voi încerca să spun, câte ceva, din ambele chestii!

Bună seara, stimați playeri, fie noi, fie vechi! Bună seara, dragi colegi! Bună seara, minunați oameni! Și nu în ultimul rând, bună seara, STAFF-ul FREAKZ, "ZMX & ZM"! Mă numesc Bianca ( "capsunica" , pe server )! În timp ce aștern aceste rânduri, aceste cuvinte, mă gândesc, numai și numai, că într-o bună zi, acest STAFF minunat, acești oameni dragi și minunați, acești prieteni, nu vor mai fi! Aceste servere : "ZMX & ZM", îmi este teamă că nu vor mai exista! La aceste lucruri mă gândesc, când vă vorbesc, în acest moment! Întotdeauna voi fi pozitivă, așa că, acest sentiment este unul normal, unul măreț, unul entuziasmant, să nu crezi că se va putea întâmpla acest lucru! Doamne ferește, de acest lucru! Țin minte că, în anul 2011-2012, am intrat, pentru prima oară, pe cel mai bun server de zombie, după părerea mea, și anume: "ZM2.FREAKZ.RO"! Desigur, am fost ajutată de un prieten, la momentul respectiv, care m-a adus pe acest server, pe această comunitate! Prima zi mi s-a părut, destul de urâțică, având în vedere faptul că, sistemul, pluginul care a fost creat pe server, nu era unul obișnuit, pentru mine, la aceea vreme! Îmi aduc aminte, și în acest moment, vorbele prietenului meu, care spuneau așa: "Prima zi, întotdeauna este dificilă, indiferent în ce domeniu lucrezi, joci, te distrezi, sau 'îți pierzi vremea'! Nu judeca cartea după copertă"! Ultima frază, ultima propoziție din citatul prietenului meu, m-a pus pe gânduri! Am știut că, am mai auzit asemenea vorbe, asemenea cuvinte! Pentru mine, aceste cuvinte însemnau: "Oricât de rău este ceea ce faci, în prima zi, niciodată să nu spui niciodată! Îți îndeplinești obiectivul, indiferent de circumstanțele în care ești supus!"! Deși, pentru mine, acest "Niciodată să nu spui niciodată", este un citat remarcabil, îmi doresc ca, NICIODATĂ, acest STAFF, acești oameni, aceste servere, care sunt disponibile, în acest moment, să nu "moară"! După cele spuse mai sus, mi-am continuat activitatea pe serverul "ZM2.FREAKZ.RO", firește! După ce s-a închis acest server, am aflat, am "primit" o veste minunată, și anume, cum că noul server "ZMX.FREAKZ.RO", s-a deschis, de ceva timp! Eram copleșită, în momentul în care am aflat că, serverul "ZMX2.FREAKZ.RO", s-a închis! Dar, în același timp, eram încrezătoare că, se va deschide un nou server, un server foarte, foarte bine structurat și realizat! S-a deschis, după cum bine se știe, și serverul "ZM.FREAKZ.RO", iar acest lucru m-a bucurat, m-a făcut să mă simt fericită, mândră de oamenii din STAFF, care au muncit și au făcut o treabă extraordinară! Eram nou-venită, pe server! Nu știam, de asemenea, cum se pune un laser, ce trebuie să fac, cum se omoară un zombie, cum se atacă oamenii... Am tot cerut ajutorul, dar nimeni nu a reușit să mă ajute! În cele din urmă, am ajuns să învăț, singurică, cum se joacă acest mod minunat! Activitatea mea a continuat, continuă și va continua, atâta timp cât timpul îmi necesită acest lucru! Aceasta este părerea, dar, în același timp, povestea pe care am o am, în legătură cu STAFF-ul FREAKZ, "ZMX & ZM" și cu serverele respective!

În încheiere, aș dori să le mulțumesc oamenilor din STAFF, pentru încrederea și devotamentul de care au dat dovadă! Vă mulțumesc, vouă, tuturor, din suflet, pentru faptul că, v-ați răpit, din minutele dumneavoastră, să îmi citiți aceste rânduri și, sunt mândră că, am posibilitatea să fac parte din acest STAFF deosebit și minunat! Vă doresc o seară plăcută și frumoasă!



3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by PsychoLove, 02 August 2018 19:33



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> FREAKZ BIRTHDAY TOURNAMENT  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 20-04-2024, 03:20:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x