User
Pass
2FA
 
 

Ganduri aleatorii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message45216
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 26-02-2011, 16:50:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca te roade tare, iti mai dau un warn pentru dublu post. Si daca nu te superi, scumpilici, sunt ateu, daca ai fi citit mai atent topicul asta, ai fi observat acest mic detaliu.

Tema noua de discutie:
Sa presupunem ca exista idilicul "Rai". In esenta o eternitate de calm, pace si lucruri care-ti plac. (Este o presupunere de la care se pleaca)
Daca vi s-ar oferi sa intrati acum in momentul asta, ati face-o? Lasand totul in urma, lasand pe toata lumea in urma, tot ce-i lumesc. Daca da, de ce? Daca nu, de ce?

Daca faci vreun comentariu in stilul ultimelor doua posturi Gotflow, iei ban, 1 warn pentru anteriorul dublu post si 1 pentru viitorul comentariu prost.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 26-02-2011, 21:12:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ideea unui Rai ca stare de spirit, descrisa prin cuvinte cum ar fi "calm", "atemporalitate", "pasiv" s.a.m.d., in care indivizii s-ar prezenta sub forma unor entitati care ar percepe mediul extern prin alte mecanisme decat prin simturile cunoscute (vaz, auz, miros, gust si tact), nu vad cum ar putea "excita" pe cineva intr-atat de mult incat sa lase totul in urma. De ce? Pentru ca, necunoscand adevarata natura a Raiului, individul se poate "trezi", de exemplu, intr-o perpetua stare halucinatorie prin care, chipurile, isi va obtine fericirea.

Pe de alta parte, un Rai bazat pe o percepere organoleptica a mediului extern prin intermediul simturilor stipulate anterior, ar oferi premisa pentru o mai buna integrare a individului si pentru o calitate mai buna a vieti obtinuta pe seama unei fericiri mai insemnate, fata de cea anterioara. De ce? Pentru ca nu ar fi doar o stare de spirit, ar oferi individului posibilitatea de a interactiona cu semenii lui, de a-si obtine fericirea asa cum ar fi facut-o pe Pamant, o fericire individuala, nu o fericire standard, obtinuta printr-un sablon.

Daca pe langa lucruri, as avea parte si de anumite persoane as lasa totul in urma. Daca nu, I highly doubt it, pentru ca suntem conceputi sa interactionam, sa comunicam.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 16-03-2011, 22:48:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
Tema noua de discutie:
Sa presupunem ca exista idilicul "Rai". In esenta o eternitate de calm, pace si lucruri care-ti plac. (Este o presupunere de la care se pleaca)
Daca vi s-ar oferi sa intrati acum in momentul asta, ati face-o? Lasand totul in urma, lasand pe toata lumea in urma, tot ce-i lumesc. Daca da, de ce? Daca nu, de ce?

Nu, nu as face-o. Pentru ca atata timp cat inca mai traiesc, am niste scopuri care vreau sa le ating si multe lucruri de invatat. Poate nu ma duc cu gandu impacat, si ma gandesc ca mai erau multe de facut pe pamant. E greu, dar nu tot timpu calea mai usoara ii si cea mai buna, la asta ma refer strict la mine, nu la locul unde ma duc.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bLz

[Self-Employed]



Status: Offline
(since 01-10-2013 21:27)
Joined: 07 Feb 2011
Posts: 486, Topics: 29
Location: BT

Reputation: 79.1
Votes: 6

   
Post Posted: 17-03-2011, 08:57:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ne nastem cu un scop, ala de a ajunge in Rai, viata e o perioada de testare zic eu, daca pici ajungi in Iad. daca treci ajungi in Rai. Nu ne-am nascut cu scopul de a avea o casa, o masina etc. Daca ar fi sa las acum totul in urma si sa ma duc in Rai ? nu, am o viata de trait, toate la timpul lor. Si asta nu stiu de ce nu as vrea s-o fac, cu totul ca acolo sigur e ceva mai bun decat pe pamant.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 26-03-2011, 01:13:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu daca se incadreaza aici, dar nu vad altundeva unde sa postez.
Ne contraziceam azi in zona cu o problema, care mie mi s-a parut destul de logica...

Ziceau ei ca: Daca te prinde politia cu 60/kmh si iti da amenda.. pe ziua aia nu mai are voie sa-ti dea si alte amenzi, daca depasesti si a 2-a oara limita de viteza. Unu dintre ei zicea ca nu iti mai face nimic. =)
Eu tot ii explicam aluia ca n-are cum sa nu-ti faca nimic, ca asa as lua amenda pentru 60/kmh si restul zilei as putea sa conduc cu ce viteza doresc - pentru ca dupa ideea lui nu mai avea ce sa-ti faca..

Eu am luat-o logic, pentru ca nici eu nu stiu prea bine, dar banui 2 aspecte. Daca intreci iar limita de viteza iti da iar amenda si te avertizeaza ca daca se intampla a 3-a oara iti ia carnetul sau iti ia carnetu dupa ce ti-a dat prima amenda.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 26-03-2011, 01:54:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din punct de vedere legal politia te poate amenda in aceeasi zi pentru aceeasi infractiune de cate ori doreste -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
d1v1NEEE

[tzup-tzup]



Status: Offline
(since 24-08-2018 10:07)
Joined: 30 Apr 2008
Posts: 1577, Topics: 75
Location: Gaza

Reputation: 286.2
Votes: 44

 
Post Posted: 26-03-2011, 09:15:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wTf.? wrote:
Nu stiu daca se incadreaza aici, dar nu vad altundeva unde sa postez.
Ne contraziceam azi in zona cu o problema, care mie mi s-a parut destul de logica...

Ziceau ei ca: Daca te prinde politia cu 60/kmh si iti da amenda.. pe ziua aia nu mai are voie sa-ti dea si alte amenzi, daca depasesti si a 2-a oara limita de viteza. Unu dintre ei zicea ca nu iti mai face nimic. =)
Eu tot ii explicam aluia ca n-are cum sa nu-ti faca nimic, ca asa as lua amenda pentru 60/kmh si restul zilei as putea sa conduc cu ce viteza doresc - pentru ca dupa ideea lui nu mai avea ce sa-ti faca..

Eu am luat-o logic, pentru ca nici eu nu stiu prea bine, dar banui 2 aspecte. Daca intreci iar limita de viteza iti da iar amenda si te avertizeaza ca daca se intampla a 3-a oara iti ia carnetul sau iti ia carnetu dupa ce ti-a dat prima amenda.


Probabil el credea ca e la fel ca pe RATB/RATP etc.
Daca iei amenda pe un traseu, poti sa mergi cu amenda in mana toata ziua fara bilet. nu mai au voie sa iti dea amenda -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 26-03-2011, 12:32:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La RATB nu mai e valabila asta.
Tichetul de amenda e inscris cu linia pe care ai luat amenda si ora. Daca ai luat la 11.16 si autobuzul trebuia sa ajunga la capat la 12.40, dupa 12.40 mai poti lua o amenda fara probleme, regulamentul RATB scriind ca o calatorie e valabila pana cel mult la capatul liniei de transport, daca vrei sa faci si returul, iei alt bilet. Ca nu au cum sa verifice la biletele clasice e ceva dar la amenda pot verifica. (E material bun de citit regulamentul cand chiar mergi cu o linie de la un cap la celalalt)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 27-03-2011, 20:01:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Alex Stoica: .. probabil
Carina:
Alex Stoica: tu stai la camin ?
Alex Stoica: ca ai pomenit ceva de colege
Carina: dap
Alex Stoica: in studenti il aveti ?
Carina: dap
Alex Stoica: ok
Alex Stoica: eu nu mai stiu la ce sa ma uit.. am incercat sa-mi caut azi ceva film
Alex Stoica: dar n-am reusit sa gasesc
Carina: uitate la asta
Alex Stoica: o sa-l iau, sa vad cum e
Carina: -
Alex Stoica: tu manci si te uiti la film, chiar in momentu asta ?
Carina: de mancat numa ce am terminat


Nu inteleg un lucru, de ce numai eu pun intrebari ? Poate nu-i interesata, are prieten, sau ? Levier -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 27-03-2011, 20:38:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu-i interesata. Comportamentul e pasiv, raspunde adica nu o deranjeaza comportamentul tau in vreun fel, dar scopul tau este doar sa-i ocupi timpul.

Daca ma intrebi pe mine ce sa faci in cazul in care esti interesat de ea, eu iti spun ce fac eu: Sunt evident in ceea ce doresc. Spun pe fata ce si cum vreau, ce ma intereseaza, ce-mi place, ce nu si daca are curiozitati raspund onest si direct. Daca imi da flit, macar n-am irosit timpul aiurea. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 27-03-2011, 20:43:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Na bun, hai ca vad ce iese.. - thx

Quote:
Alex Stoica: tu ai un iubit ?
Carina: nu
Alex Stoica: de ce nu intrebi niciodata nimic?
Carina: dar u ai prietena
Carina: ?
Alex Stoica:
Carina:
Alex Stoica: acum m-ai intrebat
Alex Stoica: pentru ca ti-am zis
Alex Stoica: nu, nu am
Alex Stoica: eram doar curios
Alex Stoica: sa vad de ce nu intrebi
Alex Stoica: ca ma macina..
Alex Stoica: par tigan in poza ?
Alex Stoica: is prea bronzat ?
Carina: nu pari tigan
Alex Stoica: imi trec tot felu de chestii prin cap
Carina: pai de ce tiar trece tot felu de chesti prin cap
Carina: tiam vb naspa
Carina: ?
Alex Stoica: nu, dar nu ma intrebi nimic
Carina: team intrebat dk ai vazut un anume film
Alex Stoica: da, doar atunci
Carina: pai si nuj ce as putea sa te mai intreb
Carina: ...
Alex Stoica: na pai atunci, mergem la film saptamana asta ? La mall
Alex Stoica:
Alex Stoica: mai vorbim intre timp
Alex Stoica: nu trebe sa-mi raspunzi acum
Alex Stoica: te gandesti..
Alex Stoica: si iti faci o idee
Alex Stoica: pentru weekend-ul viitor
Carina: eu in fiecare weekend merg acasa
Carina: aprox
Alex Stoica: aprox
Carina: numa dk am examen cv
Carina: nu merg
Alex Stoica: na.. in timpul saptamanii in weekend, vedem..
Alex Stoica: cand poti
Carina: -
Alex Stoica: si daca vrei
Carina: pai vorbim
Alex Stoica: da..


Aici a facut o pauza de 5-7 secunde, timp in care ma gandeam daca nu cumva ii proasta si dupaia am primit raspunsul -
Quote:
Carina: ma duc sa fac o baie
Alex Stoica: ok
Alex Stoica: vorbim..
Carina is typing...
Carina: vb si dupa -
Alex Stoica: -
Alex Stoica: ok ok


E ok, poate e mai neexperimentata, de nu prea vorbeste.. - Ce dificil mi se pare, da trebe sa-mi inving "frica" - Drk am 20 de ani frate..


Apropo.. i-am zis azi unuia dintre amicii mei din zona, ca am fost "ironic" si toata ziua au facut misto pe baza cuvantului "ironic" pentru ca li se parea foarte elevat cuvantu, iar mie mi se parea comun. Deci deaia am ajuns pe forum, aici, sa vorbesc cu tine. Incredibil, dar adevarat.. -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 27-03-2011, 22:45:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
Din punct de vedere legal politia te poate amenda in aceeasi zi pentru aceeasi infractiune de cate ori doreste -


FAiL...pai cand iti da amenda iti da o hartie la mana si intrii in baza de date automat...daca in aceeasi zii faci orice alta infractiune politia este obligata sa te retina:) ....pai logic daca eu sunt becalii fac 5000 de infractiuni intr-o zii ca am bani sa platesc amenzi -)


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
d1v1NEEE

[tzup-tzup]



Status: Offline
(since 24-08-2018 10:07)
Joined: 30 Apr 2008
Posts: 1577, Topics: 75
Location: Gaza

Reputation: 286.2
Votes: 44

 
Post Posted: 27-03-2011, 22:46:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu cred ca pur si simplu nu ii placi dupa conversatia ta cu ea.
probabil te crede plictisitor,la fel ca ceilalti etc.
si eu te cred la fel defapt in conversatia aia.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wTf.?

[Account disabled]



Status: Offline
(since 19-05-2011 11:53)
Joined: 05 Apr 2010
Posts: 3171, Topics: 120
Location: Primu oras iluminat.

Reputation: 46.6
Votes: 48

 
Post Posted: 28-03-2011, 09:19:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

d1v1NEEE wrote:
eu cred ca pur si simplu nu ii placi dupa conversatia ta cu ea.
probabil te crede plictisitor,la fel ca ceilalti etc.
si eu te cred la fel defapt in conversatia aia.

In ziua de azi "normal" inseamna sa fi plictisitor, si eu am de gand sa raman normal, e deajuns s-o fac sa rada.

Anyway, a iesit bine pana la urma, sper sa fie si in continuare tot asa..




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 28-03-2011, 10:08:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intrebare fatala :
Code:
Alex Stoica: de ce nu intrebi niciodata nimic?

Raspuns fatal :
Code:
Carina: dar u ai prietena
Carina: ?


Daca nu te baga in seama => nu prezinti interes.
Si raspunsul ala a fost ceva gen : "streseaza pe altcineva". -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by linke, 04 November 2017 20:37



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next    


The time now is 29-04-2024, 18:24:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x