User
Pass
2FA
 
 

[DISCUTII] Restoration Shaman
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message44602
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 20-09-2013, 17:56:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep si roshkatul=> wtf am i reading?
Teluric torrents este util (a se intelege life saveing) numai la yorsahj cand ramane raidu complet fara mana (un healing rain cand tot raidu deja a ajuns undeva sub 20 %=> vezi spirit link totem care nu mai da heal=> face minuni.)
Teluric torrents mai este util la hagara pentru dmg pe care il faci per total cand bossu are stun (dai undeva la 2-3 mil dmg per encounter). La hagara nu ai cum sa ramai fara mana. In frost phase cum a spus roskatul, tii raidu din riptide si dispell. In lightning din chain si healing rain si in anumite ocazii cate un healing surge (nu recomand)
La zon ozz e singuru loc unde castezi la cd mana totem la bile cand dai healing rain pe stack de playeri (mana din totem ai sa o arzi in black lejer, atat tu cat si raidu)
La zonózz talentu TC este inutil, pentru ca daca dai lb tre sa dai si healing surge in prostie si este bye bye mana. (timpu cat il pierzi castand lb poate sa moara cineva din raid)
Fara suparare HRN, dar pentru resto dai reforge la crit si haste in mastery.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-09-2013, 17:59:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Iaanah, la un raid de 25, dupa ce bila loveste de exemplu.. grupul de rangeri, dureaza vreo 5-6 secunde pana ajunge la meeleri. In aceste 6 secunde ai timp sa castezi un healing rain (ceea ce deobicei este super suficient) si 2-3 lightning bolturi.

Dar cele mai bune momente in care poti casta LB la zon'ozz sunt dupa black phase. Dupa black phase sunt poate chiar si 15-20 de secunde pana cand scoate iarasi bila. In acele momente poti sa faci raidul full din cateva riptide si 2 chainuri, in timp ce ai timp suficient sa iti faci macar 50-60k mana din TC. Sa nu mai pomenesc ca primele 3-4 bouncuri, damageul nu este asa de mare, si inca poti casta lightning bolts.

Una este sa joci la max HPS (adica sa spamezi healing surgeuri/greatere in prostie sa faci overheal cand stii ca nu o sa se ia damage mare in urmatoarele 30 de secunde), alta e sa pui doar un healing rain care nu face nici overheal, umple si raidul, si poti sa castezi niste bolturi, facand mana management in acelas timp. Cu cat ai mai putin overheal cu atat mai bine.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-10-2013, 13:52:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"Blessing of the Eternals (wowhead link) sa aibe doar +20% / +40% sansa cand procuie din Healing Rain (wowhead link) "

Poate cineva sa confirme daca este adevarat in momentul de fata, sau daca asa ar trebui sa fie?

@Soulkreep.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 11-10-2013, 14:28:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man nu se stie care e sansa doar vreun gm ar putea sa raspunda .


A fost atunci tamtamu ala cand procuia earthliving din heaing rain in prostie .I'au dat fixed (cre ca au pus 2-3% sansa de proc ) si facusera sa nu mai interactioneze deloc healing rainu cu blessing of the eternals. Apoi am facut eu alt bug report in care am demonstrat ca trebuie totusi sa afecteze si healing rainu insa cu "greatly reduced chance" si au zis fixed iar insa nu au precizat care anume e sansa . Oricum 20-40% in nici un caz ,e mult mai mica .

Partea proasta e ca n'am gasit nicaieri cat anume ar trebui sa dea blessing of the eternals pt healing rain tot ce gasisem e ca ii mareste sansa cu f putin


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 02-11-2013, 10:23:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hehe vad ca daca s'a repart spell queue sistem merge sa faci smecheriile de pe blizz cu el -

gen dai un unleash life castezi un greater healing wave si apoi queue riptide si primesc amandoua +30%-


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 06-11-2013, 12:16:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau sa updatez sectiunea encounter din guide si sa pun video +explicatie la fiecare boss.
Daca am omis cva sau faceti voi cva diferit si credeti ca e mai bine spuneti


How to morchok heroic :

Va veti pozitiona in spatele bossului in majoritatea raidurilor pentru a evita dublu stomp .Doar in cazul in care grupa voastra este formata preponderent din clotheri veti sta cat mai aproape de tank deoarece aveti mail armor +healing marit pe voi .

In momentul in care va leaga la bila terminati castul curent si va pozitionati undeva la jumatatea distantei dintre bila si boss si asteptati stomp dupa care fugiti in bila .Este important de stiut ca bila va exploda la 12 secunde dupa ce apare deci folositi timpul in mod corespunzator .

In momentul in care morchok incepe sa casteze stomp voi veti incepe sa castati healing rain si apoi completati cu chain heal,greater healing wave sau riptide in functie de hp'ul playerilor.

Cand bossul casteaza xxxx (spellul care va trage la el ) incepeti sa castati un healing rain fix sub boss iar in momentul in care v'a tras bagati un chain heal dupa care fugiti dupa pilon .

Daca aveti posibilitatea cei cu TC puteti casta cateva lightning bolturi in timpul fazei de black blood. Nu va faceti griji pentru cei ce nu sunt la 100% HP veti avea timp destul sa ii healati cand ajungeti la boss (exceptie cei ce sunt retarzi care stau in black blood)

Spirit link totem va fi folosit in situatii de urgenta cand bossul casteaza stomp si un player este low HP si sigur va muri sau in mod alternativ atunci cand bossul ia enrage pentru a tine tankul in viata (daca e nevoie)

How to yor'shaj

Intre faze spamati lightning bolt pe boss pt a.regenera mana. Daca au mai ramas mobi pe playeri fugiti dupa ei la oaze .

Red-Yellow-Black

Faza cu cel mai mult dmg .Nu va abtineti de la nimic .Healing rain chain heal si greater healing wave sunt prietenii vostri cei mai buni .In mod ideal ar trebui sa pastrati spirit link totem pentru alte combinatii unde este mai folositor si sa lasati ceilalti healeri sa'si dea cooldownurile. Daca insa raidul e pe cale sa moara folositi spirit link insa doar dupa ce mobii au fost spawnati .

Red-Yellow-Blue
Red-Black-Blue

Incercati sa puneti riptide pe cat mai multe targeturi si fix inainte sa apara mana voidul castati un healing rain .Dupa ce mana a fost luata puneti mana tide totem si incepeti healul .Si aici este mai bine ca alte clase sa foloseasca cd'urile in locul la spirit link.



Red-Yellow-Purple
Red-Black-Purple
Yellow-Black-Purple

Trebuie sa aveti grija la stackuri ceea ce inseamna ca nu va veti atinge de chain heal . Inainte sa intre oazele in boss puneti riptide pe cat mai multe targeturi .in momentul in care debufful a fost aplicat puneti healing rain pe jos si folositi greater healing wave pentru a heala playerii .Cea mai des intalnita greseala a healerilor este ca se abtin de la heal in prima faza -debufful ce pune stackuri se reseteaza dupa 20 de secunde deci ffs nu lasati oamenii sa moara .Puteti folosi unleash life pe un pet pentru a mari puterea greater healului .In momentul in care debufful se reseteaza exista o fereastra de oportunitate scurta in care healurile nu pun stackuri in care puteti pune un riptide sau poti folosi alte healuri cu cast time (daca esti in stare sa le castezi cand trebuie) .Este faza ideala pentru spiritlink totem .Incercati sa il pastrati spre sfarsitul fazei cand dmg'ul devine extrem de mare.



Red-Blue-Purple
Black-Blue-Purple
Yellow-Blue-purple

Identic.cu situatiile de mai anterioare doar ca trebuie sa folositi manatide dupa ce v'a fost luata mana .



How to Hagaraa heroic

Faza I healing rain la melee in cazul in care sunt loviti de ice lance si single target heals pe cei ce intercepteaza ice lance (printre care trebuie sa va numarati si voi)
In cazul in care nu intercepteaza nimeni ice lance pe melee si nu aveti smoke bomb fugiti la ei si dati spirit link .

Faza II-ice

Incercati sa puneti healing rain la piloni deoarece acolo se stackeaza lumea .Daca raidul e low cand va miscati folositi spirutwalker's grace pt a heala .Mare grija la dispell-playerul trebuie sa fie bine intrat in bula (sa aiba pe el si debufful de watery entrenchment) inainte sa ii dati dispell.

Faza II-lightning

Primul healing rain il veti da la mob si urmatoarele in centru unde sunt de obicei stackati mai multi playeri.Completati cu chain heal si ghw .

Cand iese din faze bossul are damage increase deci momentul oportun pentru niste lightning bolturi


How to Zon'ozz:

In faza de bounce heal aoe normal .daca nu este neaparat nevoie de heal folositi lb pt a regenera mana in special cand bossul are dmg increase. Mare atentie la dispell ca playerul sa fie plecat din grup si sa aiba HP decent .Daca este low HP dati un heal si apoi dispell .

Inainte de black phase rugati playerii de care sunteti responsabil sa stea despartiti pt dispell si apoi sa stea relativ stackati (nu foarte aproape) .Puneti riptide pe cat mai multi si fix inainte sa intre bila plasati un healing rain sub ei si cand incepe faza castati 1 sau 2 chain healuri (pe targeturile cu riptide) si apoi greater healing wave si riptide pentru tidal waves .Healing surge poate fi folosit dar veti mari si mai mult deficitul de mana. Cu gear bun veti putea tine 4 sau chiar 5 playeri in viata singuri.
In caz de urgenta puteti folosi spiritlink insa cel mai bine e sa'l pastrati pt ultima faza cand toti sunt stackati. Folositi primul manatide dupa primul black phase.


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-11-2013, 15:29:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Healing done sambata la zon'ozz 25n



Pretty decent I would say..

Sper doar sa nu vada zohl postul asta.. ca probaibl ar zice http://tinypic.com/r/67t5q0/5



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
katy_naritza

[Creep]



Status: Offline
(since 02-01-2022 12:01)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 912, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 193.4
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-11-2013, 17:02:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:


Sper doar sa nu vada zohl postul asta.. ca probaibl ar zice http://tinypic.com/r/67t5q0/5

-))))))))))))
ON: GJ nevasto <3





Fixed!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hexxycutie

[Sociopath Δ]



Status: Offline
(since 08-07-2017 09:15)
Joined: 04 Jun 2013
Posts: 175, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 84.8
Votes: 16

         
Post Posted: 14-12-2013, 00:56:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Best in slot talent: Telluric Curents .

Bipolar teenager.




Tumblr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 14-12-2013, 01:07:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevar graieste gura pacatosului! o sa modific saracia aia de guide si pun telluric obligatoriu ca deja nu se mai poate e mult prea bun sa nu il iei.

Cu bonusu de 4 piese cum va simtiti voi norocosilor care il aveti?


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-12-2013, 14:32:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
Adevar graieste gura pacatosului! o sa modific saracia aia de guide si pun telluric obligatoriu ca deja nu se mai poate e mult prea bun sa nu il iei.

Cu bonusu de 4 piese cum va simtiti voi norocosilor care il aveti?


nu joc la bonusul de 4 piese, joc cu chest+legs de resto, hands de ele, si umerii de la ultraxion pe hc.. am ajuns la 22 mastery -

In legatura cu telluric currents:

Un raid cu cateva wipeuri lasate intentionat, telluric a fost 75% din mana regenul meu.




*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 14-12-2013, 15:16:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Meh mai scazi si constul la lb din mana aia regenerata dar oricum tot e mult.

Dc sa nu joci la bonusu de 4? Mi se pare unul din cele mai bune dintre healeri. Si il poti folosi atat pt healing output cat si pt mai mult regen. Eu sunt la 19 mastery si nu cred ca vreau sa urc mai sus momentan


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-12-2013, 22:13:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
Meh mai scazi si constul la lb din mana aia regenerata dar oricum tot e mult.

Dc sa nu joci la bonusu de 4? Mi se pare unul din cele mai bune dintre healeri. Si il poti folosi atat pt healing output cat si pt mai mult regen. Eu sunt la 19 mastery si nu cred ca vreau sa urc mai sus momentan


statsuri irosite din crit (si din spirit), momentan joc la cat mai putin spirit, am 1600 spirit. Nu am haste de capul meu, am haste pentru un motiv, am facut cateva teste si datorita racialei de goblin am reusit sa ating un nou haste cap. Am 22 mastery, 1600 spirit si ating ultimul haste cap accesibil in-game.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 15-12-2013, 14:30:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce stats ai ? (toate)

Eu momentan sunt la

2166-spirit
19----mastery
1139-crit
1732-haste

Motivul pt care am atata haste este pt ca la valoarea asta atunci cand am insignia proc//heroism//(t 13 cand o sa il iau:)) primesc
-9 tick healing rain
-6 tick earthliving
-11 tick riptide (desi ma intereseaza mai putin)

Nu vreau sa reduc extrem de mult spiritul pt ca uneori facem zon in 2 healeri si doar 3 faze cu multe bounce asa ca am mai putin timp de lb .Also me love crit:X


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-12-2013, 14:53:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1632-spirit
22-mastery
270-crit
2629+1%(raciala)-haste

Nu prea vroiam sa dezvalui secretul, dar cu atata haste am al 8 lea tick de healing rain doar cu wrath of air totem -. Adica 8 tickuri in permanenta.. Eu fac tot timpul zon'ozzul in 2 healeri cu 7-7-7 si nu am probleme cu mana. Nici la ultraxion unde stau solo heal nu am probleme, tin lejer fara innervate sau alte cd-uri de mana de la dpsi.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 01 February 2016 00:41



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    


The time now is 15-05-2024, 03:07:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x