User
Pass
2FA
 
 

How to Vote, WoW Freakz
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message93103
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 17-01-2014, 11:15:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)


ROMANIAN / ENGLISH

GTOP100
ExtremeTop100
TOP G
WoW Top 100 arena
OpenWoW

Cum votezi?

Inainte sa cititi asta, asigurati-va ca sunteti logat pe wow.freakz.ro cu contul DORIT de pe care vreti sa votati si sa primiti punctele!

Click MMORPG Toplist, selectati toate imaginile cerute de capcha code, dupa care dati click pe Vote for WoW Freakz - Cataclysm, iar apoi CLICK PE BANNERUL WOW FREAKZ dupa ce ati votat.(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde); nota: daca va apare mesajul "this ip has already voted", nu tineti cont de el, voi doar urmati procedura normala.
Next
Click ExtremeTop100, incepeti procedura de votare dand click pe patratul din dreptul mesajului "I am not a robot", apoi dati click Vote for WoW Freakz, urmat de CLICK PE BANNERUL/LINKUL WOW FREAKZ, din lista de site-uri, dupa ce ati votat.(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click TOP G, incepeti procedura de votare si alegeti imaginile cerute, apoi dati click Submit your vote, CLICK PE TEXTUL WOW FREAKZ dupa ce ati votat (CTRL+F "freakz" sa il gasiti, new website, asa ca este mai jos in lista momentan), dupa care click pe VISIT & PLAY unde scrie "website".(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click WoW Top 100 arena, scrieti capcha code, click vote for this server, CLICK PE BANNERUL/TEXTUL WOW FREAKZ (veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click OpenWoW, scrieti capcha code, click vote for this server, CLICK PE BANNERUL/TEXTUL WOW FREAKZ (veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)


Dupa cum observati, cand dati click pe bannerul/textul wow freakz de pe site-urile de votare nu va incarca instant, mai trebuie sa asteptati cateva secunde pana va redirectioneaza pe freakz(in acest timp se face verificarea), veti vedea in dreapta/stanga jos cum apare "waiting for wowstatus.net"(sau site-ul pe care sunteti in momentul respectiv).


Ce este cel mai important, dupa ce ati bagat codul si validati, e sa dati click pe bannerul sau link-ul wow.freakz.ro de pe site-urile de votare.

VIDEO GUIDE: CLICK <HERE>



ROMANIAN / ENGLISH


GTOP100
ExtremeTop100
TOP G
WoW Top 100 arena
OpenWoW

How do I vote?

Before you read this, make sure you are logged on wow.freakz.ro the desired account you want to vote and get points!

Click GTOP100, click on all the requested items by capcha code, and after you've select all images then click Vote for WoW Freakz Cataclysm, followed by a CLICK ON WOW FREAKZ BANNER after you have voted. (you will be redirected to wow.freakz.ro in a few seconds); note: if the "this ip has already voted" message appears, you just vote as you would normally
Next
Click ExtremeTop100, start the voting procedure and click on the square with the message "I am not a robot", followed by a click on "Vote for WoW Freakz" after the process finished loading; next click on the WOW Freakz banner/link, in the list, after you have voted. (wow.freakz.ro will be redirected in a few seconds)
Next
Click TOP G, start the voting procedure and click the required images, then click Submit your vote, CLICK ON WOW FREAKZ TEXT (you may want to CTRL+F and search "freakz" to find it easier, being down the list, for the moment), after which click on VISIT & PLAY where it says "website" (you will be redirected to wow.freakz.ro in a few seconds).
Next
Click WoW Top 100 arena, write capcha code, click vote for this server, CLICK ON WOW FREAKZZ BANNER\TEXT. (you will be redirected to wow.freakz.ro in a few seconds)
Next
Click OpenWoW, write capcha code, click vote for this server, CLICK ON WOW FREAKZ BANNER\TEXT. (you will be redirected to wow.freakz.ro in a few seconds)


As you can see, when you click on the banner / text wow Freakz of polling sites will not load instantly, have to wait a few seconds until you redirect the Freakz (this time is checking), you will see the right / bottom left as shown "waiting for wowstatus.net" (or site that you are currently).

What is the most important, after you put the code and confirm, is to click on the banner or link wow.freakz.ro the voting sites.

VIDEO GUIDE: CLICK <HERE>


-



Last edited by Juhziz on 15-03-2014, 17:09:17; edited 11 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 17-01-2014, 13:15:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Voting for Dummies. Deci nu cred ca a trebuit guide pentru asa ceva.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jofferey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-01-2014 20:07)
Joined: 15 Jan 2014
Posts: 52, Topics: 3
Location: king's landing

Reputation: 33.7
Votes: 1

Post Posted: 17-01-2014, 13:56:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai uitat de ultimu site care are un mic test de iq unde tre sa tragi cu mouse-ul o imagine intr-un cerc, acolo multi nu stiu ce sa faca si de aia se tot plang ca nu primesc punctele.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 17-01-2014, 15:16:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jofferey wrote:
ai uitat de ultimu site care are un mic test de iq unde tre sa tragi cu mouse-ul o imagine intr-un cerc, acolo multi nu stiu ce sa faca si de aia se tot plang ca nu primesc punctele.


daca te uiti la tot video ai sa vezi ca m-am intors si am dat click si pe a 4 a poza, mi-am dat seama mai tarziu ca nu am dat click -


-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 17-01-2014, 15:42:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
- Voting for Dummies. Deci nu cred ca a trebuit guide pentru asa ceva.


Pentru ultimul vote site (wowstatus) trageti imaginea care vi se cere (Scissors = Foarfece, Note = Caiet) (Traducerile vor fi updatate cand o sa mai pot vota) in cercul din dreapta, nu dati direct vote ca talambii. NU EXISTA site de vote fara cod de securitate.

Acest comment face parte din How to do anything si trebuie tratat ca atare.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 17-01-2014, 16:55:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebui sa te apuci de un HowToBasic a la Freakz -


Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-01-2014, 10:37:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte bun, dar la mine de 2 zile nu merge sa votez, o fi din cauza ca folosesc browseru Opera?


R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 19-01-2014, 11:28:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am dat update la prima pagina a topicului.

@ Sergy, jur ca nu mi-a luat mai mult de 3 minute sa fac asta(cu tot ce am scris eu acolo).

=).


-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
killaghost

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2017 07:09)
Joined: 10 Apr 2012
Posts: 24, Topics: 12
Location: Oradea

Reputation: 127.8
Votes: 4

 
Post Posted: 19-01-2014, 14:00:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juhziz wrote:
UPDATE 19-01-2014

MMORPG Toplist
Top 100 World of Warcraft
GTOP 100
OXIGEN Top 100 List
WoW Status Net

Cum votez?

Inainte sa cititi asta, asigurati-va ca sunteti logat pe wow.freakz.ro cu contul DORIT de pe care vreti sa votati si sa primiti punctele!

Click MMORPG Toplist, scrieti capcha code, click vote for this server, CLICK PE BANNERUL WOW FREAKZ dupa ce ati votat.(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click Top 100 World of Warcraft, scrieti capcha code(nu trebuie sa treaca timpul ala de 30 de secunde, daca a trecut timpul nu mai puteti vota), click vote for this server, CLICK PE BANNERUL WOW FREAKZ dupa ce ati votat.(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click GTOP 100, scrieti capcha code, click vote for this server, CLICK PE TEXTUL WOW FREAKZ dupa ce ati votat, APOI CLICK PE BANNERUL WOW FREAKZ. Da, trebuie sa dati de 2 ori click pe freakz de pe site-ul GTOP100.(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click OXIGEN Top 100 List, scrieti capcha code, click vote for this server, CLICK PE BANNERUL WOW FREAKZ dupa ce ati votat.(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)
Next
Click WoW Status Net, Aici o sa primiti un chenar de culoare alba in care scrie: Verify that you are a human, drag "x'object into the circle, TREBUIE SA TRAGETI OBIECTUL CERUT DE CAPCHA CODE IN CERCUL DIN DREAPTA UNDE SCRIE "DROP HERE", apoi click vote for this server, apoi dati click pe linkul wow freakz.[Din Linia cu Homepage(Homepage:https://www.wow-freakz.com)].(veti fi redirectionati pe wow.freakz.ro in cateva secunde)


Dupa cum observati, cand dati click pe bannerul/textul wow freakz de pe site-urile de votare nu va incarca instant, mai trebuie sa asteptati cateva secunde pana va redirectioneaza pe freakz(in acest timp se face verificarea), veti vedea in dreapta/stanga jos cum apare "waiting for wowstatus.net"(sau site-ul pe care sunteti in momentul respectiv).




--------------------------------------------------------------old


Hello,

Avand in vedere ca s-a modificat sistemul de vote dar inca nu stiu toti sa il foloseasca, am zis sa fac un ghid in care puteti vedea exact ce trebuie sa faceti.

Intai o sa va explic exact cum sta treaba(e explicat si pe site la pagina de vote):

1. Click pe prima imagine.
2. Introdu codul de securitate care iti este cerut pe siteul de vot.
3. Dupa ce ai votat da click pe bannerul sau linkul cu WoW Freakz de pe siteul de vot pentru a te intoarce pe site-ul WoW Freakz.
4. Repeta aceiasi pasi pentru toate 5 siteuri de vot.
5. Dai refresh la pagina.

Adica, dupa ce dati click pe prima inagine, bagati cod si va intoarceti inapoi pe wow freakz accesand linkul de pe site-ul de vot, va duceti inapoi la pagina de vote si luati urmatoarea imagine la care dati click, bagati cod, validati votul dupa care va intoarceti pe site-ul wow freakz accesand linkul de pe site-ul de vot, apoi iar va intoarceti la pagina de vote wow freakz si luati a treia imagine si faceti la fel cum ati facut la primele, la fel si la urmatoarele veti face la fel.

Ce este cel mai important, dupa ce ati bagat codul si validati, e sa dati click pe bannerul sau link-ul wow.freakz.ro de pe site-urile de votare.

Am facut si un video cu pasii pe care trebuie sa ii urmati:

https://youtube.com/watch?v=UM4sAjEmYhA:



Browser folosit: Internet Explorer.

Si aici poza la sfarsit cand s-au confirmat punctele.







scriptul vostru nu merge deloc sa fie clar , ie faculta sa urmezi pasii , dar e clar ca problema e la scriptul vostru .... macar recunoasteti si nu mai rapsundeti arogant


http://tahyon.deviantart.com/
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 19-01-2014, 14:23:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quick question: voturile nu se contorizau/nu erau legit/etc. fara a fi adaugat pasul 3 in ecuatie?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wanksta

[DeepHouseBabe]



Status: Offline
(since 14-01-2015 05:47)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2852, Topics: 89
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 63

Post Posted: 19-01-2014, 14:25:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu pe saracie ,altfel cum ajungrea freakzu pe 1 ?

Au bagat chestia aia , ca sa fie siguri ca votati si nu faceti vreo smecherie



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoNameGlad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2019 18:02)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 357, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 201.2
Votes: 25

 
Post Posted: 19-01-2014, 15:37:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Are freakz third party cu site-urile alea ? WOW !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 19-01-2014, 15:57:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

killaghost wrote:
scriptul vostru nu merge deloc sa fie clar , ie faculta sa urmezi pasii , dar e clar ca problema e la scriptul vostru .... macar recunoasteti si nu mai rapsundeti arogant



si cum iti explici ca eu primesc punctele mereu?


-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-01-2014, 16:00:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dupa ce am dat 2345234234 de click`urii sau pus voturiile si desigur doar 4 Dosent Matter nici nu ma stresez sa o fac data viitoare..


R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 19-01-2014, 16:09:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wowstatus intradevar merge ceva mai greu, trebuie sa asteptati uneori chiar si 30 secunde pana se incarca, dar intr-un final merge.

-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 11 June 2015 23:54



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next    


The time now is 29-03-2024, 16:25:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x