User
Pass
2FA
 
 

Idee
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message6635
IzzyCelRau

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 19:15)
Joined: 06 Jun 2015
Posts: 301, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -156.1
Votes: 19

 
Post Posted: 07-07-2017, 21:38:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din pacate serverul de mop ajunge cam la maxim 500 jucatori.
Pentru cresterea numarului as sugera sa fie cate 2 flush la punctele arene si la pve saptamanal.. de exemplu la arene sa fie si miercuri sau joi + duminica cum e acum... la fel si la pve
Eu zic ca asa ar mai veni lume ca momentan e pustiu si nu se face mai nimic pe server.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 08-07-2017, 11:40:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu gasesc decat un singur motiv pt a continua pe mop. Laptopul de generatie mai veche si placa video modesta.
Nu s-au omorat jucatorii sa faca arene nici cand erau 2000 online. Singurul pvp facut era in BG-uri. In rest mai faceau arene cativa smecheri cu conturi multiple dupa 12 noaptea.
Cat de masochist sa fie cineva sa faca acum arene ca sa stea capra pt gladiatorii de pe server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wedinn

[Retired]



Status: Offline
(since 27-03-2023 16:11)
Joined: 29 Dec 2013
Posts: 1962, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 272.6
Votes: 17

 
Post Posted: 08-07-2017, 11:59:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Consider ca o sa creasca interesul fata de MoP mai devreme sau mai tarziu, cand scade hype-ul actual pentru Legion. Eu zic ca nu e nevoie de schimbari radicale momentan.

Wedinn
Former Game Master & Discord Community Manager
(January 2017 - February 2018)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-07-2017, 13:39:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate cand se baga si ultimii bossi din SOO or sa revina macar guildele PVE hardcore sa ii faca pentru first realm, pana atunci tot asa populatie anemica va ramane pe MOP din cauza hype-ului de pe legion unde totul e nou si interesant cel putin la inceput


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IzzyCelRau

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 19:15)
Joined: 06 Jun 2015
Posts: 301, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -156.1
Votes: 19

 
Post Posted: 08-07-2017, 21:30:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sper sa fie cum zici, dar daca nu oferi ceva in plus nu va veni nimeni


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
3olithic

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-11-2017 14:31)
Joined: 27 Mar 2012
Posts: 30, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

 
Post Posted: 26-08-2017, 21:05:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bosi sunt in curs...deci nu va mai plange-ti

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 26-08-2017, 22:36:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt 2 proiecte active, ce inca mai pot da destul de lucru jucatorilor, dar lumea e incantata de Legion ca na, e ultimul expansion, new content etc. Cum s-a zis mai sus. Asteapta sa se ajunga la o rutina si o sa vezi redresare.

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
3olithic

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-11-2017 14:31)
Joined: 27 Mar 2012
Posts: 30, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

 
Post Posted: 28-08-2017, 09:01:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

idei au toti dar propuneri nu prea....sa zicem ca lipsa de interes este baza pe mop....ma voi ocupa si eu cat pot de realmul mop....atat cat stiu si bine inteles daca sunt si sprijinit oarecum..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 22-11-2017, 15:21:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IzzyCelRau wrote:
Din pacate serverul de mop ajunge cam la maxim 500 jucatori.
Pentru cresterea numarului as sugera sa fie cate 2 flush la punctele arene si la pve saptamanal.. de exemplu la arene sa fie si miercuri sau joi + duminica cum e acum... la fel si la pve
Eu zic ca asa ar mai veni lume ca momentan e pustiu si nu se face mai nimic pe server.


Acum ajunge la maxim 120 jucatori.
In primul rand hai sa vedem ce ofera serverul de MOP si ce imbunatatiri se pot aduce.
Intr-o singura zi se poate ajunge lejer la lvl 90 din cauza ratei ridicate la XP si pt ca exista foarte multe questuri instant.
Dupa ce se ajunge la lvl 90 pasul urmator:
- pt pve ar fi dungeon->dungeon hc->raiduri
Pe vremea cand jucam pe MOP puteam face 2 q saptamanele si daca aveam noroc puteam lua 2 iteme pvp de ilvl 550 si 2 iteme pve de ilvl 525. Posibil sa ma insel insa cred ca picau iteme pve si de ilvl 540.
Itemele de ilvl 550 pvp sunt maxim ce poti obtine facand BG-uri iar itemele pve de ilvl 525 sunt mult mai bune decat ce poti lua din dungeonuri.
Am facut vreo 2 saptamani q pe insula si aveam 3 caractere cu baguri full de iteme de ilvl 496 din cuferele de pe insula. Inca un motiv in plus ca sa nu mai faci dungeonuri.
Asta inseamna ca daca esti interesat de pve iti raman de facut doar raiduri.
Ok asta nu insemna ca nu poti face si dungeonuri dar ideea e ca nu vor mai fi jucatorii interesati sa faca zeci de dungeonuri .

- pt pvp ar fi BG-uri si arene.
Pt BG-uri singurul lucru comun cu ce se gaseste pe blizz ar fi ca si aici avem nr egal la factiuni si cam atat. Nu exista nici o se tare care sa imparta factiunile dupa ilvl si de multe ori iti poti da seama daca urmeaza un bg pierdut in maxim 2 minute. Evident nu iti ramane decat sa iesi.
Interesul pt Bg-uri este extrem de scazut pt ca iti poti lua cu putin noroc 2 iteme saptamanal din q saptamanale.
Pt o persoana interesata foarte mult de pvp nu mai e cazul sa se streseze foarte mult si sa faca zeci de bg-uri zilnic.

Nu o sa existe niciodata pe MOP sau legion un nr mare de jucatori amatori de arene.
Freakz = forever PVE.
Ca sa existe jucatori amatori de arene ar trebui sa existe un sistem care sa nu permita jucatorilor de ilvl mare sa intalneasca pe cei de ilvl mic.
Cu ce ma incalzeste pe mine ca intalnesc in arena un donator si ca el nu primeste puncte la victorie ?
Nu cred ca are cineva chef sa stea capra cateva ore in arene pana intalneste pe cineva cu ilvl apropiat.
Chiar daca Shocker angajeaza toti programatorii de la blizzard si tot nu se va intampla acest lucru pt ca un server privat traieste din banii dati de jucatori pt iteme.
Voi credeti ca cineva va mai avea vreun interes sa doneze pt iteme daca in arene va intalni doar donatori?

Cu profesiile nu se pierde asa mult timp. In maxim 2-3 zile se poate duce o profesie la lvl maxim.
Deci pt un jucator de MOP mai raman raidurile de facut. Problema e ca sunt atat de prost facute incat pt a face un raid trebuie sa ai caracterul echipat cu itemele care pica din acel raid ori sa donezi pt ele.

Am vazut ca de fiecare data cand cineva sugereaza o modificare in joc, i se taie imediat macaroana de catre un admin spunandu-i acestuia ca nu se poate ca e server blizzlike.
Bai ma lasi... Am mai jucat si eu pe blizz si acolo daca un dungeon e disponibil de la lvl 87 il puteai face cu un grup in care unii puteau sa nu aiba lvl 90 si multi dintre ei cu iteme verzi. Pai pe MOP e musai ca toti sa aiba toti lvl 90 si full iteme albastre.

Ok o sa spuneti ca se poate seta ratia la xp la 1x si rezulta de aici mai multe ore de joc pana se ajunge la lvl 90. Dar mai departe? Nu mai fac q saptamanele si sa zicem ca ma apuc sa fac dungeonuri. De unde mai gasesc 3 nebuni care sa faca dungeonuri si sa nu stau in que cu orele ca fraierul?

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 22-11-2017, 19:36:40 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
Am vazut ca de fiecare data cand cineva sugereaza o modificare in joc, i se taie imediat macaroana de catre un admin spunandu-i acestuia ca nu se poate ca e server blizzlike.


aici chiar nu pot sa te contrazic.. am cred ca cel putin vreo 10 idei de imbunatatire pentru mop si legion. de ce nu le-am postat? din acelasi motiv. nimeni nu asculta si nimeni nu intelege ca din cand in cand ar trebui sa asculte si de noi si ca nu suntem si nici nu vom fi niciodata blizzard server. suntem un server privat si putem face ceva custom dar ma rog..

sfatul meu este sa te lasi de mop. populatia nu o sa mai creasca . poate pana in 200 de jucatori dar pun pariu ca nu o sa depaseasca. chiar daca legion este live de cateva luni nimeni nu va abandona legion pentru mop. cand se baga un boss nou guildele mari de pve o sa intre sa faca acel achiev sa il aiba dupa care se muta iar pe legion. este f mult grinding si necesita f mult timp.



Reputatie aproape moca -

R.I.P Abis

11.05.2014-27.12.2017

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 22-11-2017, 20:25:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marius_xy wrote:
Am vazut ca de fiecare data cand cineva sugereaza o modificare in joc, i se taie imediat macaroana de catre un admin spunandu-i acestuia ca nu se poate ca e server blizzlike.
Asta e adevarat, am vazut si eu ca de prea multe ori se inchid topicuri de sugestii cu motivul asta, o sa discut cu GMii sa nu mai sara imediat cu argumentul ala din prima.

but#pglist wrote:
am cred ca cel putin vreo 10 idei de imbunatatire pentru mop si legion. de ce nu le-am postat? din acelasi motiv. nimeni nu asculta si nimeni nu intelege
Exagerezi putin. Trebuie sa intelegeti ca nu tot ce vi se pare voua ok / normal e si bine pentru serverul sau sa se para ok si la restul. Poti sa ai si 100 de idei, daca toate sunt proaste inseamna ca staff-ul e de vina / nu asculta nimeni? Nu. S-a tinut cont de foarte multe sugestii.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 22-11-2017, 23:16:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ ma bucur sincer ca macar la prima chestie o sa te gandesti si o sa discuti cu ceilalti gms.
legat de chestia mea : am o varsta si destula experienta incat sa stiu ca nu are rost sa te contrazic. trebuie sa iti spun totusi ca am discutat cu destule persoane care joaca/au jucat aici si sincer sunt de aceeasi parere cu mine/cu altii ( adica vs voastra uneori ).
imi pare rau ca nu am timp sa detaliez ( oricum nu stiu cat de mult ar conta )



Reputatie aproape moca -

R.I.P Abis

11.05.2014-27.12.2017

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 23-11-2017, 12:01:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Marea problema la serverul de MOP e ca primesti totul pe tava si nu exista nici un motiv pt care sa stai mai mult de 10-15 minute pe un caracter. E suficient sa faci cele 2 q saptamanale si ai rezolvat problema cu itemele pvp si pve.
Nu mai trebuie sa stai cu orele in BG-uri pt a lua apoi itemele de ilvl 550, nu mai trebuie sa faci dungeonuri, hc-uri si cateva raiduri pt ca aceleasi iteme pica din q saptamanale.
Asta poate fi un motiv serios pt care nu mai intra multi sa joace pe MOP ori intra doar pt 15 minute. Daca nu esti interesat de achievementuri nu exista o alta motivatie care sa te faca sa stai cu orele pe MOP

Singurii care nu se pot plange sunt cei care fac achievementuri. Ei pot juca linistiti si daca sunt doar 10 online. Isi vad solitari de questuri si nu sunt interesati de cat de populat e serverul.

Avand in vedere ca exista serverul de Legion e clar ca trebuie insistat mai mult pe partea de pvp si raidurile sa fie mai accesibile. Imposibil sa nu se adune 1000 de jucatori interesati de arene si BG-uri.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 24-11-2017, 10:35:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ cred ca stiu cel putin vreo 20 de persoane care s-au mutat de la noi din cauza ca nu exista pvp competitiv si majoritatea vor sa joace pve sa aiba ilvl cat mai mare si sa dea demegi si in privinta asta nu stiu daca se poate face ceva. jucatorul alege ce vrea sa faca.


Reputatie aproape moca -

R.I.P Abis

11.05.2014-27.12.2017

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IzzyCelRau

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2021 19:15)
Joined: 06 Jun 2015
Posts: 301, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -156.1
Votes: 19

 
Post Posted: 02-12-2017, 21:04:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, care mai e treaba cu serverul de MOP ?/ Am avut ceva treaba si n-am mai intrat din vara.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-04-2024, 01:21:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x