User
Pass
2FA
 
 

Interviu w/ Alexander0810

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Interviews
Author Message3039
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 02-10-2014, 22:53:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carina: Good, u rdy den?

Alexander0810: First of all.... HI MOM.... ºi numele meu este Alexandru.

Carina: Bun. Câþi ani ai?

Alexander0810: 21.

Carina: Mulþi înainte. De unde eºti?

Alexander0810: Din fundul de lume numit Hunedoara dar care din fericiere are vitezele de internet ale zeilor.

Carina: Good. Te poþi descrie în câteva cuvinte?

Alexander0810: Sunt o persoanã directã ce spune ce gândeºte (spre nefericirea unora), lenoasã ºi am o pasiune mare pentru gaming.

Carina: Okay. Ce genuri de muzicã ascuþi? Hai cã-s chiar curioasã.

Alexander0810: Nu am un gen preferat, dacã ar fi sã aleg unul ar fi doom metal dar în general ascult chestii în funcþie de mood. Formaþia mea preferatã e Electric Wizard.

Carina: Înþeleg. Te influenþeazã în vreun fel muzica pe care o asculþi?

Alexander0810: Nu, e doar ceva de "background" când lucrezi sau te joci.

Carina: Bun. Eºti credincios sau ateu? Mi-ai putea spune ºi de ce ai ales ce ai ales?

Alexander0810: Cred în posibilitatea existenþei unei fiinþe superioare dar consider cã a avea încredere în orice interpretare religioasã ca fiind cea corectã e o cretinitate. Religia a avut la bazã un concept simplu, sã ºtie Unga Lunga cã dacã îi dã în cap la Pari Puti pentru bucata lui de carne de oaie e rãu ºi cã va ajunge în Iad deoarece sistemul de justiþie era prost (sau inexistent) ºi din fericire oamenii erau uºor de manipulat. Odatã cu un sistem de justiþie prezent aceastã modalitate de control al maselor nu îºi mai are rost ºi serveºte doar la exteriorizarea fricilor unor oameni ºi violenþe.

Carina: Bun, foarte bine. Dar rasist eºti?

Alexander0810: Nu am probleme cu rasa de care aparþine un om ci doar cu comportamentul sãu. De exemplu termenul þigan (cã deh ãºtia îs la noi) reprezintã pentru mine doar acel comportament de leprã infectã ce meritã fãcutã sãpun, atâta timp cât poþi respecta regulile societãþii în care trãieºti nu conteazã de unde vii sau ce culoare a pielii ai.

Carina: Înþeleg. Cã tot eºti pasionat de gaming: Dintre toate jocurile, care e jocul care ar aprinde o scânteie în tine doar dupã ce urmãreºti un trailer/cinematic? Asemenea, care e jocul pe care l-ai juca 24/7 ºi nu te-ai plictisi?

Alexander0810: Legat de prima parte, probabil un RPG. În universul Dragon age, Mass effect, Witcher sau Fallout cel mai probabil. @joc ce aº juca 24/7, ceva online cu un ladder system ºi o comunitate activã unde pot sã mã strãdui ºi sã devin bun. Am fãcut asta în WoW deja ºi o fac în League of legends. La momentul actual League of legends e acel joc.

Carina: Okay then. Cu iubirea cum stai? Cum a fost prima dragoste a ta? ^^

Alexander0810: Gaben este prima singura ºi ultima mea dragoste. :^)

Carina: Okay atunci. Cam asta din viaþa taaa. Trecem la freakz?

Alexander0810: Unless u have something else to ask sure.

Carina: Niup. Cum ai ajuns pe freakz? Presupun cã prin intermediul @ WoW.

Alexander0810: Da, serverul ultimate murea iar grupul de oameni alãturi de care jucam atunci s-au hotãrât sã se mute pe freakz. Un amic (Alma/Moonspell pentru cei vechi care îºi mai amintesc de el) mi-a dat un hunter ºi pe el am jucat tot timpul cât am fost pe server.

Carina: Cum þi s-a pãrut forumul la început? Asemenea, cu cine te-ai împrietenit prima oarã pe forum?

Alexander0810: Nu mi-a surâs ideea de a activa pe forum (mi se parea lame) în primul an petrecut pe server dar când începusem sã mã pricep la hunter am activat la bug reports ºi de acolo am început sã folosesc forumul mai des pentru cã mi-a plãcut ºi aspectul ãsta al unei comunitãþi. De împrietenit nu ºtiu, pe cineva ce ºtiam din joc, un warlock numit Mojito alãturi de care participam la eventurile lui Zohl ºi îl fãceam sã facã rage cã îi gãseam repede locaþiile din event. Dacã te referi doar la cineva pe care am cunoscut prima oarã pe forum, acela ar fi Zohl.

Carina: Bun. Cum ai ajuns smod? Bãnuiesc cã prima datã ai fost WoW GM. Mai bine întreb, cum ai ajuns WoW GM?

Alexander0810: Am ajuns Wow GM deoarece eram un player activ pe realmul Evolution, aveam vechime în comunitate ºi nu prea activau GMs pe acel realm. Þiganul cocalar de Setemotion m-a propus ºi deºi târfetu de Cobrel nu a fost de acord am devenit GM. Am fãcut câteva greºeli în activitatea mea ca GM dar le-am remediat cu timpul ºi consider cã am fãcut treabã bunã. @SMOD: M-a întrebat Ravenous într-o zi, am zis da. Simple as that.

Carina: Despre colegii tãi de guildã ce pãrere ai? Sunt competenþi sau de pominã?

Alexander0810: Nu mai joc WoW din 2013, sorry. Dar înainte de asta eram o grupã de 8-9 oameni foarte ok la mijlocul fiecãrui guild în care am fost.

Carina: Bun, bãnuiam cã asta vei rãspunde, ºi am vrut sã pun în parantezã.. Prin guildã mã refeream la staff-ul de pe forum, dar np, am aflat ºi altele cu ocazia asta.

Alexander0810: Vrei sã zic ºi despre forum staff?

Carina: Yep.

Alexander0810: Mi se par foarte ok. Dupa atâta` timp admins ºtiu ce persoane sã aleagã iar cei din staff (aici mã refer strict la admins, gms, mods ºi smods) ºtiu sã lucreze împreunã deºi nu se înþeleg perfect unii cu alþii, iar asta este cel mai important.

Carina: Crezi cã ar merita cineva din staff remove? Dar up?

Alexander0810: Nu ºi Jovi a primit deja promote.

Carina: Bun. Dar din rândul userilor? E cineva care þi-a sãrit þie în ochi prin ce face @ forum?

Alexander0810: Multe persoane cãrora le pasã de comunitate, dacã ar fi sã dau un exemplu probabil ar fi Snoppy.

Carina: Okay then. Dacã ar fi sã deþii comunitatea pentru o sãptãmânã, ce schimbãri ai face, pe cine ai da afarã sau ce ai modifica la structurã/ierarhie?

Alexander0810: Aº încerca sã aduc niºte servere de CS:GO, i-aº da ban la Shocker (YOLO) ºi aº modifica tema ºi aº adãuga unele funcþionalitãþi la forum.

Carina: Bun. Întrebãri din partea userilor. Prima vine de la sorinsorin57 care întreabã: "De la ce vine acel 0810 de la nume?"

Alexander0810: Sunt nãscut în 10 August dar pentru cã am gene de 'murican am scris luna prima oarã.

Carina: Cyad întreabã: "De ce îl ai pe Gabe Newell (doar faþa lui) pe desktop? Te inspirã?"

Alexander0810: Gabe ne inspirã pe toþi, vegheazã asupra tuturor membrilor master raceului \[T]/

Carina: ^AvioanE^ întreabã: "Ai avut vreodatã prietenã? [Iubitã] ªi dacã da, de ce minþi?"

Alexander0810: Nu.

Carina: Burebysta întreabã: "Care-i cel mai nebun lucru fãcut de tine?"

Alexander0810: Nu-mi vine nimic în minte.

Carina: SickFish întreabã: "Care e cel mai mare scandal al tãu în Freakz?"

Alexander0810: Era o perioadã când guilds fãceau Lich King ("ultimul" boss din Wrath of the lich king expansion) cu hacks ºi am început sã banez raid groups întregi de 25. A fost mare scandal pe forum.

Carina: ThunderJB întreabã: "Câte kg ai?"

Alexander0810: 421 când nu fac caca, 420 când fac.

Carina: Sartorius întreabã: "Ai vrea sã te integrezi în absolut alãturi de Gabe?"

Alexander0810: Cu siguranþã, m-aº simþi onorat. Dar nu sunt vrednic de asemenea glorie.

Carina: Good. Pãi cam atât a fost tot, dacã mai vrei sã adaugi ceva de final, go 4 it.

Alexander0810: Aº dori sã adaug cã Sartorius e un beta *** ºi sã îþi spun cã mi-a fãcut plãcere deºi mi s-au pãrut prea puþine întrebãrile (poate iei aminte pe viitor HEUHEUEHEUE). ªi ca încheiere, un doge:


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 02-10-2014, 23:06:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
Alexander0810: Nu. 

Ahahahahah
GOOD ONE!!!! =]]]



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 02-10-2014, 23:29:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fair intreaba: "La PM de ce nu raspunzi, dar in schimb spamezi pony zone?"



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Geo_Cs1
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-12-2014 23:46)
Joined: 17 Feb 2014
Posts: 7762, Topics: 196
Location: Peste drum de tine !

Reputation: 751.8
Votes: 211

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  - 
Post Posted: 03-10-2014, 00:25:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Code:
Alexander0810: Nu. 

Ahahahahah
GOOD ONE!!!! =]]]



Haha. -

Putin plictisitor , dar merge.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sartorius

[s a d b o y s]



Status: Offline
(since 09-09-2018 07:14)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 10698, Topics: 177
Location: hehe

Reputation: 383.9
Votes: 249

 
Post Posted: 03-10-2014, 07:18:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

u jelly cuz i play shadow of mordor and u dont.

FLY YOU FOOLS


gandacel wrote:
avioane, daca ai lasa forumul si ai inceta in a te mai da superior userilor, folosind niste butoane, mai bine ai termina liceul si le-ai arata profesorilor ca esti superior. noua ne dai warn/ban gata ne-ai linistit dar adevarata provocare e la liceu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SickFish

[A.k.A WanderWise]



Status: Offline
(since 24-04-2020 09:12)
Joined: 03 Mar 2011
Posts: 5533, Topics: 631
Location: Siberia Romaniei

Reputation: 570.6
Votes: 371

     
Post Posted: 03-10-2014, 08:11:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ sad , ma gandeam ca pui si faza cand te-ai certat cu mine de ai luat 3 warnuri - - aveam si dovezi dar ai sters topicurile alea cand ai ajuns smood - tigan


Castigi Reputatie !


Code:
^AvioanE^: Salut, sunt ***, multumesc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-10-2014, 12:36:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intrebare : Sunt si altii de mult timp freakz ,poate mai mult ca tine , ti-ai dorit sa faci parte din staff in primul rand ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 03-10-2014, 13:27:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SickFish wrote:
@ sad , ma gandeam ca pui si faza cand te-ai certat cu mine de ai luat 3 warnuri - - aveam si dovezi dar ai sters topicurile alea cand ai ajuns smood - tigan


Cred ca incurci persoana si vezi ca sari calu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-10-2014, 14:07:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aww m-am simțit așa special pentru 5 secunde.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Interviews  


The time now is 19-04-2024, 23:49:02
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x