User
Pass
2FA
 
 

Next tier of PVE content.
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian

Ce credeti ca e prioritar in momentul de fata?
New boss @ DS
60%
 60%  [ 74 ]
New boss @ FL
6%
 6%  [ 8 ]
Dungeons 4.3
32%
 32%  [ 40 ]
Total Votes : 122

Author Message8792
Acty
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-10-2013 13:32)
Joined: 24 Apr 2013
Posts: 280, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 39.7
Votes: 6

Post Posted: 18-09-2013, 19:23:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau doar sa aud parerea comunitatii referitor la urmatorul tier din content-ul PVE care urmeaza a fi scriptat.
Voi ce ati considera ca e prioritar ?


1) New boss @ Dragon soul - pentru a completa progressul guildelor si a constitui o sursa de gear pentru playerii care au deja 397+ ilvl.

2) New boss @ Firelands - sa se mai geareze putin playerii noi pe server sau cei care nu stau 25 ore pe zi ca sa farmeze gold sa-si ia un amarat de item.

3) Dungeons - Bune pentru gear-up.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(since 10-04-2024 15:17)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-09-2013, 19:26:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dungeons 4.3.4 clar
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazz1

[Falcon Punch]



Status: Offline
(since 04-01-2019 09:23)
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 547, Topics: 211
Location: Romania

Reputation: 175.3
Votes: 16

 
Post Posted: 18-09-2013, 19:41:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

4 piese apoi puteti baga ce vreti voi.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-09-2013, 19:45:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dungeons ! e lipsa grava de ele.
macar pe 4.0.6 erau cateva functionale de unde puteai lua macar chaos orb -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 18-09-2013, 19:47:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In momentul actual, nu sunt mai mult de 500 playeri unici care pot trece de Zon'ozz 25HC (mi se umpla inima mie sincer, cand aud ca un boss e greu si nu puteti sa-l bateti cu tot cu DPS exploits).
Daca am baga Ultraxion, ar profita majoritatea din aia 500 care il pot bate pe Zon'ozz (pentru ca evident, nu o sa-l poti bate pe Ultraxion daca nu ai facut Zon'ozz), dintre care multi, iar, sunt exploiteri.

Deci, urmatorul content PvE va fi sigur Firelands Boss (Probabil Baleroc din cate am vorbit cu Nexflame). Dar intre timp, avem aproape gata ultimii doi bossi din End Time (trebuie Nexflame sa se familiarizeze cu accesul la server primit de curand).

Orice alt QQ legat de tema asta este pur hatereala sau din stupizenie. Am spus si am mai spus-o, vom prefera mereu binele majoritatii contra minoritatii, asa cum este si normal.

Va fi si Ultraxion, nu stiu sa dau un ETA, dar credeti-ma, nu e vorba absolut deloc ca da a 4-a piesa din Tier.
LE: Va fi si Ultraxion cand vor fi descoperite/raportate si destule exploits ca sa nu-l mai vad pe Fhuur din Unstoppable cu 150k dps. Sau pe Gabano/Sydef/alti exploiteri care curand vor lua si ban cu 100k la Zon'ozz.

//If anyone is kind enough, please translate this into english, i've got myself a headache right now.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 18-09-2013, 19:52:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acum nu prea conteaza ce mai baga,exceptand restul bossilor din DS. Este adevarat ca low contentul i`ar ajuta pe cei nou veniti pe server dar atat.
Freakz ar fi avut un mare plus daca ar fi luat totul cu incetul pentru ca bwd si bot nici nu erau finalizate,dar na.. toata lumea cand a auzit de 4.3 se gandea direct la stafful si daggerele legendare si cum cresc donatiile din aceste iteme..


P.S: no flame, dar asta e adevarul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Acty
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-10-2013 13:32)
Joined: 24 Apr 2013
Posts: 280, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 39.7
Votes: 6

Post Posted: 18-09-2013, 20:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Acum nu prea conteaza ce mai baga,exceptand restul bossilor din DS. Este adevarat ca low contentul i`ar ajuta pe cei nou veniti pe server dar atat.
Freakz ar fi avut un mare plus daca ar fi luat totul cu incetul pentru ca bwd si bot nici nu erau finalizate,dar na.. toata lumea cand a auzit de 4.3 se gandea direct la stafful si daggerele legendare si cum cresc donatiile din aceste iteme..


P.S: no flame, dar asta e adevarul.


Da, intr-adevar, dar.... donatiile s-ar fi crescut MULT mai tare daca s-ar fi continuat de unde s-a terminat 4.0.6, adica continuarea scripturilor pe dungeons 4.0.6, BWD, BOT, cele doua dungeons-uri din 4.1, firelands, apoi 4.3 dungeons si Dragon Soul la urma.

Lumea ar mai fi avut timp sa doneze pentru gear-ul de DS, practic si serverul ar fi avut de castigat (more donations=more hardware upgrades).

Nu stiu despre altii, nu vreau sa critic, insa mie nu prea mi-a placut miscarea asta de a incepe direct cu high-end content. Sper sa nu se repete acelasi lucru si cu MoP (asta cand o fi) .

Oricum, Freakz ramane baza.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionut1989

[Ticalos nerezonabil]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:31)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 665, Topics: 195
Location: Behind you

Reputation: 295
Votes: 19

   
Post Posted: 18-09-2013, 20:17:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dungeons si Fl ca in Ds ce baga un boss nou la inceput e agitaie si dupa 2 saptamani e plictiseala iar asa cu un dungeon 2, 3, 4, 5 macar nu te plictisesti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 18-09-2013, 20:17:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DS Boss FTW, *** exploiters.

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-09-2013, 22:34:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
In momentul actual, nu sunt mai mult de 500 playeri unici care pot trece de Zon'ozz 25HC (mi se umpla inima mie sincer, cand aud ca un boss e greu si nu puteti sa-l bateti cu tot cu DPS exploits).
Daca am baga Ultraxion, ar profita majoritatea din aia 500 care il pot bate pe Zon'ozz (pentru ca evident, nu o sa-l poti bate pe Ultraxion daca nu ai facut Zon'ozz), dintre care multi, iar, sunt exploiteri.

Deci, urmatorul content PvE va fi sigur Firelands Boss (Probabil Baleroc din cate am vorbit cu Nexflame). Dar intre timp, avem aproape gata ultimii doi bossi din End Time (trebuie Nexflame sa se familiarizeze cu accesul la server primit de curand).

Orice alt QQ legat de tema asta este pur hatereala sau din stupizenie. Am spus si am mai spus-o, vom prefera mereu binele majoritatii contra minoritatii, asa cum este si normal.

Va fi si Ultraxion, nu stiu sa dau un ETA, dar credeti-ma, nu e vorba absolut deloc ca da a 4-a piesa din Tier.
LE: Va fi si Ultraxion cand vor fi descoperite/raportate si destule exploits ca sa nu-l mai vad pe Fhuur din Unstoppable cu 150k dps. Sau pe Gabano/Sydef/alti exploiteri care curand vor lua si ban cu 100k la Zon'ozz.

//If anyone is kind enough, please translate this into english, i've got myself a headache right now.






In this moment , there are not more than 500 unique players that can kill Zon'ozz 25HC(I'm so amused when i hear a boss is hard and you still can't kill it with DPS exploits).
If we add Ultraxion, half of that 500 players that can beat Zon'ozz will profit(because , of course, you can't kill Ultraxion if you didn't kill Zon'ozz) , and again , many of them are exploiters.


So, next PvE content will be surely Firelands Boss (Maybe Baleroc , from what i've talked to Nexflame).But till that , we almost done the last two bosses from End Time(Nexflame needs to get familiar with the new access to the server , recieved few time ago)


Every other QQ related to this subject is just hating or stupidity.I said it and i will keep saying, everytime we gonna preffer the majority versus minority , and that's normal.

There will be Ultraxion too, i am unable to give a ETA yet , but trust me , it's not about the 4th piece from Tier.
LE: There will be Ultraxion when there will be discover/reported enough exploits to stop seeying Fhuur from Unstoppable with 150k dps.Or Gabano/Sydef/other exploiters that will be banned soon because 100k dps at Zon'ozz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 19-09-2013, 06:13:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In mare parte sunt de acord cu ce zice zohl,majoritatea conteaza pana la urma...dar am o singura obiectie....trebuia sa o luam inca de la inceput cu FL,nu DS, stiu ca a vorbit Zohl si despre motivul pt care s-a inceput cu DS,au considerat ca asta vrea lumea...dar nu are logica acum sa o dai la intors si sa te apuci de FL...ori fl ori ds..pana la urma fl nu merita deloc...e zero aproape lootul....ds normal face orice random si e mai bun lootu ca hc fl...inafara de ragnaros care e mai greu pe hc decat tot dsu la un loc
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uncorrupted

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-01-2014 07:33)
Joined: 11 Jul 2013
Posts: 102, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 35.2
Votes: 6

 
Post Posted: 19-09-2013, 07:27:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amore wrote:
In mare parte sunt de acord cu ce zice zohl,majoritatea conteaza pana la urma...dar am o singura obiectie....trebuia sa o luam inca de la inceput cu FL,nu DS, stiu ca a vorbit Zohl si despre motivul pt care s-a inceput cu DS,au considerat ca asta vrea lumea...dar nu are logica acum sa o dai la intors si sa te apuci de FL...ori fl ori ds..pana la urma fl nu merita deloc...e zero aproape lootul....ds normal face orice random si e mai bun lootu ca hc fl...inafara de ragnaros care e mai greu pe hc decat tot dsu la un loc
de exemplu daca te apuci de un character nou nu ai nevoie de fl la inceput?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Csvyo

[UNSTOPPABLE forever!]



Status: Offline
(since 18-10-2019 11:54)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 7694, Topics: 102
Location: Retired

Reputation: 395.4
Votes: 92

 
Post Posted: 19-09-2013, 08:09:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:

LE: Va fi si Ultraxion cand vor fi descoperite/raportate si destule exploits ca sa nu-l mai vad pe Fhuur din Unstoppable cu 150k dps.

hahahahahahahahahahahaha -))....fir exploiter auzi -).Zohl,daca prinzi pe server si 500k combustie cat dps vrei sa ai? -.Am fost in unstoppable un an si ceva si ii cunosc pe cei din conducere foarte bine.Nici unul din ei nu ar folosi exploituri pentru ca ar face rau guildei.Unstoppable e o familie.Niciodata nu ii faci rau familiei.NICIODATA!!


So many words untold...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
geaniboxeoru
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-09-2013 07:09)
Joined: 19 Sep 2013
Posts: 5, Topics: 2
Location: Europe

Reputation: 31.4
Votes: 1

Post Posted: 19-09-2013, 09:06:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Csvyo wrote:
Zohlomg wrote:

LE: Va fi si Ultraxion cand vor fi descoperite/raportate si destule exploits ca sa nu-l mai vad pe Fhuur din Unstoppable cu 150k dps.

hahahahahahahahahahahaha -))....fir exploiter auzi -).Zohl,daca prinzi pe server si 500k combustie cat dps vrei sa ai? -.Am fost in unstoppable un an si ceva si ii cunosc pe cei din conducere foarte bine.Nici unul din ei nu ar folosi exploituri pentru ca ar face rau guildei.Unstoppable e o familie.Niciodata nu ii faci rau familiei.NICIODATA!!


ahhahaha ce copchil prost esti fa -)) ce duma de retard cica ei nu foloseste exploits ca ei e familie -)))) ia-oncur.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 19-09-2013, 10:39:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ar da wipe la toate charele, poate s-ar merita bosi noi in FL, dungeonuri , raiduri vechi de 4.0.6, dar asa chiar e praf in ochi.

Eu personal nu vad nici un motiv pentru care sa fac FL sau dungeonuri. Am gear destul de bun din DS si vreo 5 k valor cu care nu am ce face (decat poate sa cumpar cizme sa bag in ah) iar daca se scripteaza vreun dungeon sau vreun boss din fl , mai mult ca sigur o sa le vizitez numai o data sa vad scriptu.

Parerea mea este ca un boss nou in DS ar fi ideal, dar as prefera Warmaster Blackhorn in loc de Ultraxion.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 22 September 2013 20:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 30-09-2024, 00:31:05
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x