User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... , 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message485776
Jokedy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-04-2016 15:49)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 876, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 0.6
Votes: 91

     
Post Posted: 23-11-2015, 21:14:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Recrutãrile sunt în continuare deschise pentru:

- Death Knight (Unholy / Frost) -
- Druid (Boomkin / Restoration) -
- Mage (Frost / Arcane) -
- Hunter (Survival/Marksmanship) -

Cerinþe minime: 500 ilvl, experienþã pve. Contul de wow legat de cel de pe forum.

Putem recruta ºi alte clase/spec-uri, insã doar cu un nivel al jocului foarte ridicat.

Legaþi cont-ul cu cel din joc.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robert2315

[< Kein System >]



Status: Offline
(since 25-01-2019 22:57)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 66, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 67.5
Votes: 5

   
Post Posted: 25-11-2015, 18:58:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Anoonhq
2. Varsta: 18
3. Localitate: Ramnicu Sarat
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 5ore pe saptamana, in weekend mai mult de 5 ore
4. Clasa: Hunter
5. Main Spec/OFF spec (si ilvl): MS: Marksmanship(500) OF: BM(500)
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/Anoonhq
7. Screenshot cu Interfata**: http://i67.tinypic.com/15gtpae.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Pentru ca BM nu merge bine, m-am trecut pe mm pana o sa fie bm cat de cat acceptabil
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Telentele si le pune fiecvare cum vrea si cum crede el ca joaca mai bine, cat despre rotatie incep asa: Chimera shot>serpent sting>2x Steady Shot>A Murder of Crows>Dire Beast dupa care macro de burst: stampede/rapidfire/trinket use/rabid/potiune.
In momentul de fata joc cu la urmoatoarele stats Critical strike>haste>mastery
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP).: Am inceput sa joc wow de pe tbc experienta a fost una placuta si toate expansiunile mi-au placut dar wotlk ramane baza pentru mine - Are unu din cele mai frumoase raiduri la fel si lore
11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Nu prea am stat intr-o guilda stabila pentru nu ca era atmosfera si starea pe care o caut eu - Si nici nu prea am jucat cine stie ce mop pe Freakz singura guilda stabila pe care am stat cel mai mult a fost the forgoten heroes dar asta a fost pe cataclysm
12. Detalii PC****. 2gb ram, procesor 2.8 dualcore 1gb placa video nvidia
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE? Pai din cate am inteles sunteti o guilda serioasa si eu asta caut o guilda serioasa si cu spirit de echipa
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : momentan sunt in liceu clasa 12 timpul meu liber mil petrec invatand si jucand fotbal sau wow
15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante): NU am
16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Cod:
>http://postimg.org/image/jtc3b18ad/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 25-11-2015, 21:02:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat

/w Annca sau Jokedy ingame




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
quladin

[Zgârgobârgu]



Status: Offline
(since 29-08-2020 23:30)
Joined: 27 Sep 2012
Posts: 158, Topics: 27
Location: Behind You!!

Reputation: 13.8
Votes: 4

Post Posted: 04-12-2015, 21:01:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume IRL: Ionut
2. Varsta: 23
3. Localitate: Gmunden,Austria
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 5-6 ore pe zi
5. Main Spec/OFF spec (si ilvl): 497 ilvl Marksmanship &Survival
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/Agitat
7. Screenshot cu Interfata**: @ dummy test
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Joc in special Survival deoarece are mai mult mobility si dps increase in raiduri unde este necesar AOE cum ar fi heart of fear iar marksmanship in Toes deoarece e single target mostly!Nu joc beast mastery ,am incercat dar nu ma pasioneaza!
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Burst macro Chimera shot>serpent sting>2-3x Steady Shot>A Murder of Crows
Stats & gems: joc la crit si haste @ reforge iar gemurile folosite sunt cele cu 80 agility & 160 critical chance,80 agility &160 hit!
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP).:Am inceput pe wotlk cand inca se farma ulduar cu .instance unbind all apoi am luat o pauza pentru ceva timp revenind pe cataclysm unde am jucat ''non casual'' o perioada de vreo 6 luni apoi am renuntat la wow pana acum 3 luni din motive personale!
11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.):Realness,Betrayers,Forgotten Heroes @ cataclysm am iesit fiindca am renuntat la wow ,Amani Empire,Grim Reapers-lipsa de activitate 90% din timp,Wrath of the avengers-dkp sistem la modul in care ''officers & friends get items'',Hemorhhage-i had a bone to pick with Albu !
12. Detalii PC****: AMD 3Ghz quad core,8 GB ram, GTX 560 ti 1GB
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE? Probabil cel mai vechi si serios guild de pe Freakz si am mai prins cate un raid global cu membri HKP si a fost mereu atmosfera placuta!
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : Lucrez part-time ca si Logistik Officer la o companie de transport,timpul liber mi-l petrec jucand wow sau pescuind(daca permite vremea) ,ca si hobby construiesc PC-uri in gen scrapyard,din piese pe care le iau aproape gratis si apoi le vand ca un sistem complet,pescuit,filme si seriale jogging pe timpul verii
15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante): Nu stiu ce sa scriu aici!- -
16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://i.imgur.com/xvEfEkN.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 05-12-2015, 00:51:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat /w logged sau Jokedy in game .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
chrisboss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-03-2020 02:56)
Joined: 07 Dec 2015
Posts: 2, Topics: None
Location: Greece

Reputation: 28.1

     
Post Posted: 07-12-2015, 02:05:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:


1. Name IRL:Chris

2. Age:25

3. Location:Greece

4. How long have available for WOW (per day, week, approximately.)? I can play full one week and evening/night next week and so on.

4. Class:Warrior

5. Main Spec / OFF spec:Prot/arms

6. Link Armory *:I will create the warrior as soon as u accept me and i will be ready for raids in one week

7. Screenshot interface **: does not exist

8. Why did you choose species that play now?

9. Tell us how you think you have to play this spec (talent, rotation, importance gear, gemming importance of stats to others, etc).

10. Tell us about your experience in raids when you started to play WOW until now (Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). i use to play tbc have cleared everything back then. And in MOP i know every raids script in normal mode and MV+HOf on hc mode

11. former Guild (what guilds you've been, how were they, why you decided to leave, etc.)

12. Details PC ***.

13. Why do you wish to join our guild? cause from what i heard u are a fair guild and i love RO

14. Tell us something about you as a person (if you are a student, you work, how you spend your leisure, hobbies, etc.)

15. Other information (which we consider important).

Recount 16. Screenshot 20 Mil.
Done DMG (for dps only) - Normal Training Dummy in Orgrimmar (not the heroic) own buffs, no food, no flasks, no scr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Globemaster
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2015 19:20)
Joined: 01 Nov 2015
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: -78
Votes: 2

Post Posted: 08-12-2015, 16:29:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-edited-

 
Staff message (Wipe):
 
+2 warns, spam.




Last edited by Globemaster on 08-12-2015, 18:18:47; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RedSquad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2015 19:32)
Joined: 02 Jul 2015
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 0.9
Votes: 1

Post Posted: 08-12-2015, 16:30:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Anoonhq
2. Varsta: 18
3. Localitate: Ramnicu Sarat
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 5ore pe saptamana, in weekend mai mult de 5 ore
4. Clasa: Hunter
5. Main Spec/OFF spec (si ilvl): MS: Marksmanship(500) OF: BM(500)
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/Anoonhq
7. Screenshot cu Interfata**: http://i67.tinypic.com/15gtpae.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Pentru ca BM nu merge bine, m-am trecut pe mm pana o sa fie bm cat de cat acceptabil
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Telentele si le pune fiecvare cum vrea si cum crede el ca joaca mai bine, cat despre rotatie incep asa: Chimera shot>serpent sting>2x Steady Shot>A Murder of Crows>Dire Beast dupa care macro de burst: stampede/rapidfire/trinket use/rabid/potiune.
In momentul de fata joc cu la urmoatoarele stats Critical strike>haste>mastery
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP).: Am inceput sa joc wow de pe tbc experienta a fost una placuta si toate expansiunile mi-au placut dar wotlk ramane baza pentru mine - Are unu din cele mai frumoase raiduri la fel si lore
11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Nu prea am stat intr-o guilda stabila pentru nu ca era atmosfera si starea pe care o caut eu - Si nici nu prea am jucat cine stie ce mop pe Freakz singura guilda stabila pe care am stat cel mai mult a fost the forgoten heroes dar asta a fost pe cataclysm
12. Detalii PC****. 2gb ram, procesor 2.8 dualcore 1gb placa video nvidia
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE? Pai din cate am inteles sunteti o guilda serioasa si eu asta caut o guilda serioasa si cu spirit de echipa
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : momentan sunt in liceu clasa 12 timpul meu liber mil petrec invatand si jucand fotbal sau wow
15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante): NU am
16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Cod:
>http://postimg.org/image/jtc3b18ad/


Heroes never die.They just go in hell to regroup.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jokedy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-04-2016 15:49)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 876, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 0.6
Votes: 91

     
Post Posted: 08-12-2015, 18:52:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Name IRL:Chris - Pm me or Toyz Ingame.

Ahoonhq - Acceptat





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zekter

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-04-2020 05:52)
Joined: 17 Jan 2013
Posts: 3, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 62.1
Votes: 2

 
Post Posted: 15-12-2015, 19:09:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: zekter
2. Varsta: 19
3. Localitate: Codlea , judetul Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : in timpul saptamanii cam 3-4 ore si in weekend tot timpul -
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: main - frost
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/zekter
7. Screenshot cu Interfata**: http://i66.tinypic.com/v4utg8.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca am jucat dk blood tank pana in pandaria si m-am cam plictisit , am auzit ca acum in patch-ul nou este foarte bun dps pe frost si am zis sa il fac asa.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Pai pentru inceput Outbreak ca sa pun doturile sau Howling Blast or Plague Strike la cd de pe Outbreak , apoi 2-3 Frost Strike ca sa se faca stakuri pe Blood Tap si apoi Obliterate iar la CD Blood Tap ca sa reduc cd-ul de pe Obliterate ori Empower Rune Weapon si Horn of Winter dupa la 35% folosesc Soul Reaper si de la capat -
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Joc de cand era WOTLK dar nu prea se intampla nimic pe atunci era mai greau .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) : Nu prea am fost in guilde pentru ca nu se tinea niciuna de treaba , adica playeri putini , nu se facea niciodata nimic si eu voiam sa fac raiduri sa progresez dar nu s-a intamplat niciodata , am progresat pe cont propriu si cu globalul .
12. Detalii PC*** Laptop, 1366x768 , Intel Core i5 2,9 GHz, 4 GB RAM , PLACA VIDEO 1 GB , MIC ON !
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pai in primul rand vreau sa fac ceva cand intru in wow , adica sa am cu ce sa imi ocup timpul la acest joc , nu cum sta toata lumea in Orgrimmar afk si spameaza globalul cu porcarii , vreau sa fac raiduri , dungeon-uri etc.. actiune ca de asta a fost facut jocul asta sa faci ceva + ca nu poti sa faci nimic cu globalul ninja peste tot , playeri care nu gandesc , nu ai cum sa progresezi fara o guilda buna , cum e aceasta -
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt in clasa a 12 a , de obicei ies cu tovarasii la o bere ceva , o caterinca la un pai .
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Am si un prieten in aceasta guilda cu care joc de foarte mult timp ( Egonshamy )
16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jokedy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-04-2016 15:49)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 876, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 0.6
Votes: 91

     
Post Posted: 16-12-2015, 16:18:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scrie'mi in joc.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kamykazey

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-03-2016 22:39)
Joined: 21 Mar 2011
Posts: 117, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 179.8
Votes: 10

 
Post Posted: 30-12-2015, 01:45:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Sebastian
2. Varsta: 22
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? dupa ora 21:00 - 22:00 sunt liber pana la sfarsitul raidului
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Resto/Elemental ( acuma m-am apucat de el )
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/spinkles
7. Screenshot cu Interfata**: http://imgur.com/iV0TUnX
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Resto am inceput de pe cataclysm ( inainte fiind Enha ) .... mi-a placut foarte mult si am ramas pe acesta .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). O rotatie anume nu are .... totul depinde de situatia in care se afla toti membri grupului .
Riptide sa fie folosit mai tot timpul ca sa ofere haste la urmatoarele doua speluri
Chain Heal mi se pare cel mai folositor mai ales pe partea de AOE + Healing Rain fiind cele mai bune speluri la shamani de heal
Earth Shiel sa fie intodeauna la raiduri pe tank pentru a oferi un plus la heal de 20%
Healing Surge folosit cand un played are sub 40% HP pentru a putea folosi si mastery

Statsurile : Mastery > Haste > Crit

GEMS:
Red:Brilliant Primordial Ruby care ne ofera 160 intellect.
Blue:Sparkling River's Hate care ne ofera 320 Spirit.
Purpple:Purified Imperial Amethyst care ne ofera 80 Intell + 160 Spirit.
Yellow:Artful Vermilion Onyx care ne ofera 80 Intell + 160 Mastery.

Talentele : se vad cel mai bine pe armory

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). am inceput sa joc wow de pe wotlk ( pe la inceput), dupa ce a trecut pe cataclysm am renuntat si m-am mutat pe blizz , revenind aproape de sfarsit . Si am continuat pana acuma .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The Betrayes , The Council of Elders , Aeon Nox
12. Detalii PC***. Procesor I5 , Placa video Nvidia GeForce GTX 750 IT 2GB , 8 Gb rami ,
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? In primul rand imi covine programul vostru de raiduri adica incepeti raidurile pe la ora 22:00 ceea ce e este foarte ok pentru mine avand in vedere ca doar pe la ora pot sa intru din facultatii si al antrenamentelor
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) student , sala mai tot timpul + antrenamente K1 , si imi place sa joc fotbal
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. [b]

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 30-12-2015, 01:49:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ACCEPTAT /w MARSS in game
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
neme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2020 11:49)
Joined: 03 May 2011
Posts: 15, Topics: 5
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 9.5
Votes: 2

 
Post Posted: 30-12-2015, 19:35:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Name IRL: Nima

2. Age: 32

3. Location: Iran

4. How long have available for WOW (per day, week, approximately.)? 5days about 6hrs per day

4. Class: Warlock

5. Main Spec / OFF spec: Destruction / Affliction then demonology

6. Link Armory:
https://armory.freakz.ro/character/genesis/archimunde


7. Screenshot interface:
http://i68.tinypic.com/sb4y9x.jpg
It is from past when my ilvl was 495

8. why did you choose species that play now? If you means my race, it was a wrong choice, back then I want to test bloodelves and never taught stay in freakz for this long time

9. Tell us how you think you have to play this spec (talent, rotation, importance gear, gemming importance of stats to others, etc).

This rotations are for my main spec which means Destruction:
At pull and standard rotation:
Before starting I use Kafa Press,
Apply COE, immolate, Rain of fire, ConflagrateX2, IncenerateX4, darksoul, Chaos BoltX2,
Reapply Immolate few sec before its finish,
Never use 3charge of Backdraft for faster Chaosbolt except for special situations.
Use my Doom guard/terror guard, potion and CDs on BL/TW start
AOE:
Use rain of fore on its end
Set talent on Mannoroth's Fury and use it when its cooldown finished
Set talent on Shadowfury and use it if it was necessary,
Set talent on Grimoire of Supremacy for summon powerful Abyssal,
Use Glyph of Curse of the Elements for more target afflicted,
On Boss with summoned mobs apply Havoc on boss
Use Fire and Brimstone to target all, before Fire and Brimstone mostly recommended using Darksoul and other critical CDs (like trinkets) for faster refill Burning Embers, when Burning Embers is under 2 don’t apply immolate or second conflagrate, use incinerate and rain of fire to refill then apply immolate.
When there are more than 10 mobs on boss and boss is under 20% HP, use rain of fire (better with MF) for filling Burning Embers and use Shadowburn rapidly.
Bursting:
For single targets like orbs in Elegon which you need maximum dps:
Set talent on Grimoire of Sacrifice and sacrifice your demon for more single target damage,
Do standard rotation except use 3charge of Backdraft for faster Chaosbolt, use darksoul on reset,
End phase:
Always was Warlocks favorite part bcz they have special abilities in this phase like Shadowburn and drain soul, Decimation, Molten Core so they reach to dps peak in this part.
For destruction use shadowburn as boss is under 20% when one of your trinkets buff, weapon enchant, LWE, or another state beneficial buffs activate.

About pet and Grimoire of Sacrifice this site don’t follow standard procedure, in some ways you can reach more dps.
stats priority:
Intelect>>>Hit>>Haste>Mastery>>crit
Hit cap: 5100
, breakpoint removed from immolate Haste doesn’t have cap but it must be slightly more than mastery. In higher ilvl (+505) haste is more important than mastery
Because of darksoul we have a powerful 30%+crit buff every 2min for 20sec so can use our burning embers during this time.

10. Tell us about your experience in raids when you started to play WOW until now (Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
I play this game since 2006 at Vanilla patch in blizzard and been there until Cataclysm, from 3.3.5 in 2010 coming to freakz, my hero was named ”Shadow” back then, in merging realms its change to “ Archimunde”.
In my opinion raiding is tactics > technic > item level, I learn many things about raiding in wow during these years, I tanked in TBC, pull Valkyries in LK for fell down and tp up again, nothing special in cata : warlock nerfed back then and only used for haste buff and combat ress, I learn you must survived in raid and do good dps not just focus on dps and die because of debuffs or stay on fire!
When lich king opened in icc back then in WOLTK it take 8hours for us to kill LK in 10n but none of us never get upset or tired, we didn’t get mad or blame each other, its raid you must try and try and find the way, now days I can’t find good old pro players.

11. Former Guild (what guilds you've been, how were they, why you decided to leave, etc.)
In Woltk I was in Warsong in Evolution realm,
In Cataclysm I was in Raiders on storm and Reckless (riders merge to reckless)
When MOP started raiders was almost inactive so I leave there become homeless and suffered from noobism in global raids, join a lvl 25 guild for its benefits but still looking for a good pro guild for raiding and DPS racing.

12. Details PC: Core i5 2.8Ghz, 8Gb RAM, 2Gb Graphic, 10Mbs radio internet, I can have mic

13. Why do you wish to join our guild?

Honestly as I told before searching for pro players, for a good professional raid, for dps racing, for finding fun in game again

14. Tell us something about you as a person (if you are a student, you work, how you spend your leisure, hobbies, etc.)
I`m Nima, 33yrs old, I’m an electrical engineer. Love gaming, especially world of Warcraft, play this game since 2006 at Vanilla patch

15. Other information (which we consider important).

16. Recount
Screenshot 20 Mil.
Done DMG (for dps only) - Normal Training Dummy in Orgrimmar (not the heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.




* On armory to see PVE gear, otherwise the application will be rejected.

** The preferred interface party / raid.

*** This means Components, Internet connection, a microphone MANDATORY work.


People advised to reply to this section:

Qiu, Tzz, Toyz, Jokedy and Drodu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrometal

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-08-2017 11:28)
Joined: 26 May 2013
Posts: 9, Topics: 6
Location: Brasov

Reputation: 51.1
Votes: 3

 
Post Posted: 31-12-2015, 21:37:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cristian
2. Varsta: 21
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? ~5 ore pe zi
4. Clasa: Mage
5. Main Spec/OFF spec: Frost/Fire

6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/frostz (doresc sa mentionez ca piesele PvP le folosesc ca un boost, nu pot intra in raiding fara un gear decent, iar itemele au aceleasi stats ca si counterpart-ul PvE, deci nu sunt in nici un fel de dezavantaj, chiar acel set bonus - CD reduction de 90 sec la Alter Time este un DPS boost considerabil) pentru ca am ajuns tarziu pe content-ul de 5.1 am preferat sa intru in gearing si raiding dupa ce s-a anuntat Throne of Thunder.

7. Screenshot cu Interfata**: http://i.imgur.com/BSgkxds.jpg%5B/img

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am ales Frost pentru ca este un spec rapid, este bazat pe haste ceea ce ofera un gameplay furios iar mie mi-au placut intotdeauna specurile rapide (spam-style, de exemplu: WW monk, Survival/BM hunter, Unholy DK). Este de asemenea specul care ofera cel mai mult dps pe Freakz. Fire nu este departe, l-am jucat ca main in Cataclysm si mi-a placut, dar din cauza bugurilor si al gear-ului limitat nu este viabil.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).

Talents se pot vedea pe armory, desi as vrea sa spun cateva cuvinte.
Ice floes pentru frost(grozav pentru mobility), Presence of Mind pentru fire(pyro macro, se aliniaza perfect cu glyphed Combustion si Alter Time)
Prefer Cauterize in loc de Greater Invi (deoarece ma salveaza in caz ca imi scapa ceva, grozav pentru big damage soaks(un exemplu ar fi Ultraxion, sau Solo bounce la bila - Zon'ozz), iar dot-ul poate fi anulat cu ice block)
Bomb-ul depinde de encounter.

Glyphs - Ice lance si Cone of Cold sunt foarte bune pentru AoE, iar Water elemental este bun pentru pet, Desi pet-ul este o durere pe Freakz(se blocheaza in textura, mi s-a intamplat sa-i dau summon direct blocat in textura, si devine inutil) Glyph of momentum este un quality of life grozav.

Rotatie - PULL/BURST : In primul rand channel Evocation pentru buff (mentinut tot timpul) Pre-pot, Frostbolt pre-cast, Bomb, wait procs - Mirror Images + trink Alter Time cu 2 Fingers of Frost charges si Brain Freeze proc up. Dupa, prioritate - Invocation up >Brain Freeze(insta ff bolt) > Bomb up> Ice lance(proc) > Frostbolt

edit: am uitat sa mentionez Cleave (2-3 targets - LB Multidot, ice lance cleave. daca sunt mobi freeze-able pet-ul freeze-ul imi da charge-uri de fingers of frost, am exersat acest aspect in dungeons si ToT trash. 4 target encounter constant -> spec pe nether tempest, inca testez acest spell sa vad daca se merita, aici intervine si cone of cold, ice lance cleave e inca viabil) 5-6+ (in general dungeons) Frost Bomb + Cone of cold pe cd si Arcane Explosion Spam.

Gear : Piesele cu haste/hit haste/mastery sunt cele mai bune, daca e posibil. Trinkets dupa drops/posibilitati, in general int/haste procs/on use int/haste buffs.

Gemming - INT = dmg. consider ca int gems sunt superioare celor de haste, mai ales in burst cu BL/TW cand GCD scade la 1 sec.
Red - int
Yellow - int haste
Blue- int hit
Daca socket bonusul este irelevant(gen PvP power), int int int.

La reforging, hit 15%(expertise reforging daca e cazul) > Haste > Mastery > Crit

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).

Am inceput pe Wotlk, Retpally, Am facut ICC normal pe Molten pana pana la queen/council? nu mai tin minte exact, a fost acum mult timp.
De pe Cataclysm am venit pe freakz, direct pe 4.3, am zis sa incerc Enha shammy si mi-a placut la nebunie, l-am jucat ca main o perioada indelungata, dupa care am descoperit cat de mult imi place mage-ul, si astfel am trecut pe acest caracter, ca Fire. Am facut DS HC inclusiv Ultraxion, dupa care guilda in care eram a incetat din activitate si cam asta a fost.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Cat timp am jucat pe Cata am fost in Reckoning (Alliance Funeral Company), am avut parte de o experienta foarte placuta acolo, pana cand a intrat in inactivitate. Main-ul pe cea mai indelungata perioada a fost Soulshift, poate unii dintre voi ma stiu de pe atunci.

12. Detalii PC***. Intel Core i3 2.20 GHz, 4 GB RAM, placa video de 1GB (doar la elegon pe 25 imi bubuie, cred ca o racheta este necesara pentru acel encounter, o sa incerc sa previn pozele intr-un fel, overclock la placa, setting reduction macro, reduc rezolutia, vad eu), MIC on, net : http://www.speedtest.net/my-result/4959290129

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Am auzit doar lucruri bune despre voi, pareti o guilda serioasa, in care bosii pica rapid si nu sunt probleme, deci cred ca ma voi integra foarte bine -

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student la Info(Transilvania) anul I (long story)
Hobby-uri : WOW - ma mai joc si Runescape(RS3) (hahaha, nu, serios, am max cape pentru cei care stiu) Biking, In sezonul de iarna ma dau cu placa cand e posibil (anul asta e trist rau, nu e zapada >.<)
Ador filmele, serialele (universul Marvel in general) si anime-urile (One Piece, One Punch Man, Bleach, Fairy Tail, Naruto)
Ma consider o persoana sociabila, sunt deschis la glume, sunt serios la raid si prioritatea numarul 1 este sa ajut raid-ul sa completeze content-ul cu succes.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
As dori sa mentionez lipsa experientei in raiduri pe MoP (tot ce am facut pana acum a fost MSV 25 cu global pana la Elegon, si un fail masiv In ToES (la council am stat healer, pe shamy, altfel nu se facea nici ala, la Tsulong dezastru), DAR invat extrem de rapid pot sa spun cu incredere ca sunt capabil de a executa script-ul unui boss din prima, fara greseala, fara sa fi fost la acel boss vreodata, doar din guides(normal/heroic, nu conteaza, desi un normal exp inainte de un heroic este un bonus considerabil)

16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Frost : http://i.imgur.com/koTgsGX.jpg%5B/img
Fire : http://i.imgur.com/QpRuIJm.jpg%5B/img (mai mult de atat, cu gear-ul curent si bugurile de pe freakz, nu am reusit sa scot, inca incerc sa-mi dau seama cum functioneaza pe freakz, sper sa repare mechanics de la heating up+Fireball+Pyro in acelasi timp = Pyro proc, altfel acest spec nu va fi niciodata viabil)

LA MULTI ANI 2016 !!!



Last edited by Chrometal on 29-02-2016, 02:51:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... , 130, 131, 132  Next    


The time now is 26-04-2024, 01:33:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x