User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3, 4 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message485786
Boschetu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2011 15:07)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 47
Votes: 2

Post Posted: 26-09-2011, 16:39:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Edy
2. Varsta: 15
3. Localitate: Tulcea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? De la ora 3 pana la 11-12...nu joc in continuu , normal ;d
4. Clasa: Mage Arcane
5. Main Spec/OFF spec: Arcane , nu am off spec
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Boschetu
7. Screenshot cu Interfata**: Nu folosesc add-onuri pentru mage , asa ca am interfata default .
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca este singura clasa cu care nu am jucat wow niciodata si am decis sa incerc sa vad ce fel este
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Rotatia principala este 4xAB , AM si ABa . Cel mai important stat pentru spec si rotatie . este haste-ul si mastery rating-ul , de aceea , la toate itemele am reforge , pentru a creste hasteul , sau , eventual mastery ratingul . Acest mage are maxim 30 de ore jucate , asa ca inca nu am reusit sa imi pun sockete si enchanturi . Socketele , in principal vor contine haste , int si crit rating , la fel ca enchanturile .
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am jucat wow , cu pauze , unele destul de lungi tocmai de pe timpul Vanilla :d Raidurile s-au schimat , parerea mea , cele mai interesante fiind cele din TBC .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in Pulse , am parasit-o deoarece erau mai putin de 10 membri , si nu se recruta nicodata , deci nu vedeam rostul . Momemtan sunt in New Generation , dar ma gandesc sa o parasesc , deoarece membrii guildei nu sunt prietenosi si GM-ul intra foarte rar . Am mai fost in Mafia WOW , dar nu mai tin minte de ce am parasit-o :d
12. Detalii PC***. Procesor Quad Core 3.6 GhZ , 8GB Ram , 2GB 256 Biti placa Video...
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Doresc sa ma alatur guildei voastre deoarece sunt curios cum este sa fii in sfarsit intr-o guilda organizata , cu membri normali , ce nu sunt aroganti si prost temperamentali .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt un baiat prietenos , invat la liceu , clasa a 9-a . Imi petrec timpul liber iesind la sucuri in fiecare zi dupa scoala in in oras , pentru a ma relaxa :d ...
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Folosesc foarte mult skype-ul , cu alti prieteni , am microfon care merge , la fel si casti , asa ca teamspeakul nu va fi o noutate pentru mine .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Adytzu04

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2011 13:37)
Joined: 03 Jul 2011
Posts: 35, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 70
Votes: 2

 
Post Posted: 26-09-2011, 18:04:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume IRL:
Marius
Varsta:
19
Localitate:
Iasi
Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
6-7 h/day, depinde de program, more in the weekend.
Clasa:
Death Knight
Main Spec/OFF spec:
Tank /Frost Dps...posibil Unholly cand se vor repara talentele
Link Armory:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Dkadytzu
// e posibil sa nu se fi updatat armory inca..
Screenshot cu Interfata:
Un singur SS cu o interfata..nu cred ca e nevoe sa arat si in raid deoarece sunt tank/dps si nu am nevoie sa vad tot raidul>>http://i55.tinypic.com/rqwwls.jpg
De ce ai ales specul pe care joci acum?
Pentru tanking, am ales Blood spec care in cataclysm e doar pentru tank. Bun in pve cat si in pvp. Pentru dps am ales frost deoarece pe Unholly nu merg talentele cum trebuie si prin urmare nu aare rost sa fie jucat ...momentan
Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pentru tanking, va recomand sa folostiti urmatoarele tipuri de gems: Blue stamina(pentru a putea creste vengeace >>threat), yellow mastery(pentru Blood Shield) iar red in functie de preferinte/stats.Ar fi mult mai multe de spus..dar pentru asta ar trebui sa fac o pagina intreaga..
Pentru Dps Frost : sa atingeti hit cap de 5% daca jucati DW sau 8% pentru 2H. Gems red sa fie cu str(+40), yellow str+ mastery(pentru DW) si str+haste pentru 2H
Frost dps : Howling blast>Plague strike>Blood StrikeX2>Obliterate, apoi repetati( trebuie sa aveti glymph of Howling Blast)
Pentru Tanking : Disease pe target, death&decay, si spam de death stike in majoritatea timpului..depinde cu ce va luptati Death strike. In orice caz..sunt doar niste rotatii standard..ca in orice joc Adapt>Engage>Survive

Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
M-am apucat prin 2008 sa joc trial-ul pe Blizzard(stiu ca era inceputul la wotlk, deoarece erau multi dk's prin stormwind). Am luat o pauza si m-am reapucat prin decembrie 2009 pe servere private si am jucat pana in octombrie 2010 din cauza unui wipe:/ si ca aveam Bac-ul. M-am reapucat pe freakz pentru ca am niste vechi prieteni aici, de la inceputul lunii iulie. De atunci, tot joc, mai hardcore sau mai casual, depinzand de timpul care mi-l permit sa-l dedic acestui hobby. Sunt cunoscator al lore-ului si imi face placere sa discut despre elementele trecute ale jocului si ma apuca nostalgia in unele momente -serios:/ cei care ma cunosc stiu ca "vanez" achievements si imi place sa fc solo instante mai vechi. Chiar imi pare rau ca nu am avut ocazia sa joc din vanilla sau macar tbc.
Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am fost prin multe gilde pe freakz...majoritatea de weekend(azi invitau 200 de playeri, iar maine plecau toti). In majoritatea in care am fost eram singur on mai tot timpul. Sunt si pe cataclysm gilde de 2000 de playeri, cu 200 on mai tot timpul..dar mai fiecare e pentru el. Din cate stiu intr-o gilda trebuie toti sa se inteleaga si sa fie ca un grup de prieteni buni..
Detalii PC.
Un laptop si un pc..momentan joc de pe pc, laptop-ul o sa vina peste o luna de zile acasa. Pc: 1 Gm ram:/, placa video Ati Radeon Saphire 2600XT 261mb ddr3, Procesol Intel core 2 duo 2.2Ghz. Laptop: 3Gm ram, placa video 1 gb ddr2 de la nvidia(nu mai stiu seria ceva 440), procesor single core 2ghz intel(nu mai stiu seria), conexiune la internet de 12 MB de la romtelecom:/ Casti cu microfon..
De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Doresc o gilda in care sa nu fiu singurul on mai tot timpul. Sa nu intre leader-ul odata la 3 zile. Sa nu fie obsedati de Gearscore, iLvl si sa nu faca doar instante de cataclysm.Cum era si in wotlk toata lumea tipa pe global pt icc:/ nop si in plus am si un prieten vechi pe acolo /wave
Motivul secundar ar fi lipsa de "actiune" how to say it, in actuala guilda. Prefer sa imi petrec timpul in WoW facand ceva, o instanta veche:D, un event, something!... in loc sa ma loghez, nimeni nu face nimic, toata lumea sta AFK in Orgrimmar, face un BG/HC/something si log off. Vreau o guilda activa, care stie sa se dedice, sa fie fun, sa se cunoasca lumea intre ea, sa ai ce vorbi si cu cine sa vorbesti. Lucru pentru care ar fi bun si un TS. Din perspectiva mea, HKP pare mult mai activa si dezirabila si din aceset motive, am decis sa fac o aplicatie.
Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Student in primul an la Automatica in cadrul Politehnicii din Iasi, majoritatea timpului reusesc sa mi-l petrec pe langa cam tot ceea ce inseamna PC / IT, dar si o plimbare cu bicicleta, un fotbal, o miscare..ceva. Momentan stau pe acasa,dar voi incepe facultatea acum in Octombrie. Ca hobbyuri, imi place sa colectionez bani vechi, sa stiu multe lucruri..mistere, sa invat ceva nou.
Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Voi incepe facultatea in octombrie...si in prima luna voi putea sa intru in wow doar in weekend(pana imi vine laptop-ul acasa)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 26-09-2011, 18:52:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Szr - slabuta aplicatie o poti reface
Boschetu - respins




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 26-09-2011, 19:12:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dkadytzu - respins, nu poti sa fii on cum ne-am dori noi + ai copiat ce a scris omul in aplicatia data exemplu, ceea ce nu e ok.

SZR - Imi amintesc de tine, ai fost si in guild cand am format HKP, printre primii membri . Wankalot ai zis nu? Sper sa nu confund - Da-mi un whisper cand ma vezi in joc sa stam de vorba.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Animaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-01-2012 17:16)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 48.9
Votes: 2

 
Post Posted: 26-09-2011, 20:07:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar eu? primesc inv?D-

.
"If you want to kill me, despise me, hate me, and live in an unsightly way... Run, and cling to life, and then some day, when you have the same eyes as I do, come before me."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 26-09-2011, 21:19:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu Animaa, sorry.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
maetiesto

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2013 04:03)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 7, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 60.6
Votes: 2

Post Posted: 26-09-2011, 23:02:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Marius
2. Varsta: 22 ANI
3. Localitate: Constanta
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cam 6 , 7 ore pe zi - depinde
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Elemental / Resto
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Sunwaves
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/641/60332051.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? --- No reason . Ambele specuri sunt FUN , joc shaman de foarte mult timp . Resto am jucat mai mult timp .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Shammy clar mastery haste si intellect , mastery pe deep healing si elemental overload . Intellect SP . Gemuri sa ti un balans intre haste si mastery dar nu trebuie ignorat nici hit-ul ( elemental spec ) si nici intellect !
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am jucat 1 an si ceva pe un srv care incepe cu S , nu cred ca am voie sa zic , am jucat si retail in perioada TBC , fire mage pe Nagrand realm , sunt pve 98% . I love happy raiding - Am o experienta destul de mare . joc de ceva timp -
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) D-zeule nu ma intreba asa ceva , nu am gasit nici o guilda interesanta pe serverul asta , no offense . deci nu mai stiu nici macar numele lor .
12. Detalii PC***. Cam slabutz . merg pe 2.0 GHZ 1 g RAm si un fx 5500 de 512 . Totusi compensez prin banda de internet de invidiat -
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau sa fac un pve de calitate , si sa am cu cine vorbi ( adica restul guildelor sunt pe langa cu ideea de guild , team play , ce sa mai zic de coordonare in raiduri , sunt satul de dmg spammeri si qqeri ) . I'm looking forward to it !
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) - EX stundent , DJ profesionist de 6 ani de zile etc etc .
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). LEGALIZE PEACEBLOOM ! - srry de offtopic , simtul umorului e important intr-un mmorpg asa de mare .

BTW : NAME IN GAME - Sunwaves ( Goblin Shaman ) Astept un raspuns si multumesc pentru rabdare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 26-09-2011, 23:44:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunwaves - Respins, calculator slab din pacate.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
x.InMySoul_

[DotA Player]



Status: Offline
(since 19-12-2017 18:52)
Joined: 06 Jul 2011
Posts: 310, Topics: 25
Location: Langa Inna

Reputation: 92.3
Votes: 20

 
Post Posted: 27-09-2011, 00:06:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-


Last edited by x.InMySoul_ on 27-09-2011, 01:04:23; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 27-09-2011, 00:36:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respins

Recrutarile la Mage sunt inchise




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
[ro]Cinic

[Fuzzy Wuzzy]



Status: Offline
(since 24-08-2013 04:28)
Joined: 29 May 2011
Posts: 114, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 2

 
Post Posted: 27-09-2011, 01:02:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cezar
2. Varsta: 20
3. Localitate: Piatra Neamt
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 1 din 2 zile.
4. Clasa: Druid
5. Main Spec/OFF spec: Feral Tank / Balance si Resto ( le schimb cand e nevoie )
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Shirudo
7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/202/wowscrnshot092711020547.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Este pur si simplu specul pe care imi face placere sa joc.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Rotatie: Mangle la cooldown, 3 stackuri pastrate in permanenta de lacerate, trash la cooldown, pulverize doar cand exista 3 stackuri de lacerate, sau cand expira.
Feary Fire+Demoralizing roar in permanenta pe tinta.
Gear/Geming/Importanta stats - Dodge>Mastery>Expertise>Mastery>Haste.
Orice sochet albastru = 60 stamina, cat despre alte sockete in general Agility/Dodge

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Inceput pe Vanilla un server privat "Holocaust" acum aproape 7ani.
Ultimele experiente pe retail @ Lightning's Blade : http://eu.battle.net/wow/en/character/lightnings-blade/Cynical/advanced
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Nici o guilda pe freakz care merita mentionata.
12. Detalii PC***.
3gb ram, Dual Amd Turrion 2600
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Intrucat pare a fi o guilda capabila de progres pve.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Student la drept anul II, lucrez ca gestionar la Kober.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
I like cookies.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 27-09-2011, 01:15:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Cezar - Nu vad binduri pe screenshot, esti clicker? Mi se pare putin cam ciudat pentru cineva care joaca wow de 7 ani, experienta de retail, etc. Cum te descurci asa?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
[ro]Cinic

[Fuzzy Wuzzy]



Status: Offline
(since 24-08-2013 04:28)
Joined: 29 May 2011
Posts: 114, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 2

 
Post Posted: 27-09-2011, 01:24:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

simplu... sunt obisnuit cu locatia vrajilor pe spell bar, le pot da si cu ochii inchisi : -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 27-09-2011, 02:14:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shirudo - Acceptat



"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
elementc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-11-2011 21:40)
Joined: 06 Apr 2011
Posts: 25, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 92.1
Votes: 2

 
Post Posted: 27-09-2011, 09:49:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cristi
2. Varsta: 17
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? im timpu' saptamanii de la 8 jumate pana tarziu in dimineata si sambata si duminica dimineata si seara.
4. Clasa: Rogue
5. Main Spec/OFF spec: Assasination (pve) / Sub (pvp)
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Szr
7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/f/69/wowscrnshot092711104419.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Ma joc mutilate de pe wotlk , sunt multumit de ce dps scot .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Rotatie: Steath -> garrote , rupture slice and dice , mutilate , envenom . De la 50% backstab spam . De-a lungul encounterului tinut rupture up mereu . Vendetta folosit in functie de encounter.
Gear/Geming/Importanta stats -agility > mastery > hit rating
Gemming agility .
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput pe TBC patch 2.4.3 pe omg-wow din cate imi aduc aminte . Wotlk pe freakz si molten-wow , full script knowledge icc .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Mad dogs , PVE.
12. Detalii PC***.
4gb ram , AMD Athlon 7550 dual core 2.6 ghz , ati radeon 3400HD , 500GB hdd .
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Vreau progres pve .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Student la liceu , ca hobby .. am jucat vreo 8 ani la FCBrasov la grupele de juniori , acuma cu skateu' ce mai ies . Timpu' liber afara sau la un wow/cs.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Tin la gluma dar sa fie cu masura.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 26-04-2024, 07:24:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x