User
Pass
2FA
 
 

Recrutari
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message42500
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-07-2014, 22:43:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)



Inainte sa aplicati pentru guilda trebuie sa stiti:
Ca este obligatoriu sa aveti contul de pe forum legat cu cel in-game de aici, pentru a evita discutiile despre off-chars in alte guilde etc.
Programul raidurilor il veti gasi aici;
Itemele se vor lua pe dkpsystem. Mai multe detalii aici;
Prioritatile la iteme le aflati de aici;
Ce inseamna prioritatile low/mid/high/closed? ( Low: avem prea putini / Mid: inca ne mai trebuiesc / High: se fac exceptii / Closed: e full )
Cititi restul regulilor de aici;.



Model de aplicatie:


    Numele IRL :
    Varsta :
    Cateva lucruri despre tine :
    Nume caracter :
    Armory link :
    Clasa :
    Rasa :
    Main spec :
    Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) :
    Screenshot cu interfata :
    Screenshot cu 10 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :
    Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi :
    Te incadrezi programului nostru de raids? :
    Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? :
    Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) :



Daca veti fi acceptati, pentru invite dati whisper: Nero,Zeus,Tovry,Flash sau orice veteran.

" you are "




Last edited by nero on 04-06-2015, 10:19:21; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Atlantis94

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-06-2018 14:26)
Joined: 13 Jul 2013
Posts: 46, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 118.8
Votes: 4

 
Post Posted: 20-07-2014, 00:02:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Cosmin
Varsta : 20
Cateva lucruri despre tine : Sunt studnet la Poli Bucuresti, imi place sa joc tenis de masa, sa ies cu prietenii si sa ma plimb cu bicicleta. Nu imi plac oamenii care sufera si care cred ca acest joc este cel mai important lucru din lume. Joc wow ca sa ma distrez cu prietenii si caut o comunitate relativ intelegatoare.
Nume caracter : Bruce
Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Bruce (Link-ul nu este Updatat, am atasat un screenshot mai jos sa se poata vedea si tot gearul PvE)
Clasa : Mage
Rasa : Undead
Main spec : Fire
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : Arcane (tinand cont ca e un spec destul de usor si l-am incercat pot spune ca ma descurc, dar mai am de invatat)
Screenshot cu interfata :
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :

Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Initial am creat acest char pe 4.0.6 si am ales undead pentru ca pe atunci faceam doar pvp si raciala de la undead este destul de folositoare. Ulterior am trecut la pve deoarece ma plictisisem sa fac arene si bg. Referitor la rotatia pe fire este destul de simpla. Macro care activeaza trinket pvp si schimba cu pve, potiune la 3 sec din dbm pull, incep cu pyro blast living bomb, fireball, astept sa prind ignite Rank 3 ca sa pot da un combustion cat de cat decent, fire orb la CD, clone. Si in mare cam asta e.
Stats pt fire: 1. Intelect ; 2. Hit (17%); 3. Crit ; 4. Haste ; 5. Mastery
Stats pt arcane : 1.Intelect ; 2. Hit(17%); 3. Haste; 4. Mastery; 5. Crit
In cazul in care voi fi acceptat in guilda si vreti sa va convingeti ca nu am dat copy + paste la stats pot explica de ce prefer asa.
Te incadrezi programului nostru de raids? : Da, in general o sa pot veni la raiduri, fac exceptie cazurile in care intervine o urgenta sau trebuie sa plec in vacanta.
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : HellRaiders (nu prea fac raiduri), Keepers of the Chaos (am infiintat guilda cu inca 2 vecini, a intervenit ceva intre noi si am preferat sa dau gquit si sa imi vad de treaba decat sa imi pierd prietenii pt un joc), The Council of Elders (GM-ul si Ofiterii injurau prea mult pe TS)
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) :
Procesor: Intel Core i7 2700k @ 3.50 Ghz, overclockat la 4.50 Ghz
Ram: 16 gb ram Corsair @ 1600 Mhz
GPU: Gigabyte Radeon HD7870 GHz Edition OC WindForce 3X 2GB DDR5 256-bit
Storage: 2 HDD Samsung de 500 Gb in raid + 1 HDD WD de 1TB + 1 SSD samsung 256GB pe care tin sistemuld e operare, progreamele wow si din cand in cand cate un joc pentru ca urasc sa stau 100 de ani in loading time.
Placa de baza: Nu cred ca are rost sa pun si informatia asta, nu intereseaza pe nimeni
Sursa: Idem placa de baza



Last edited by Atlantis94 on 20-07-2014, 20:48:23; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
monstard

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-11-2014 18:11)
Joined: 15 Jun 2014
Posts: 3, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 17.1
Votes: 2

 
Post Posted: 20-07-2014, 16:44:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Nicolas
Varsta : 18
Cateva lucruri despre tine : Francez, Tennis, Rugby
Nume caracter : Budz
Armory link : https://www.wow-freakz.com/armory/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Budz
Clasa : Paladin
Rasa : Blood Elf
Main spec : Retribution
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : Holy (average)
Screenshot cu interfata : http://i60.tinypic.com/fktt7r.jpg
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : http://i60.tinypic.com/29c6ohd.jpg
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Joc paladin de cand joc wow de 3 ani si imi place sa dau dps. Rotatia e basica INQ>TV>CS>EXO>HOW. Iar stats bineinteles ca Strenght e nr1 mai presus ca toate iar dupaia HIT(8%)>EXP(26)>Mastery>Crit>Haste
Te incadrezi programului nostru de raids? : Da, nu prea am ora de trezire/ culcare asa ca ma pot adapta la orice program
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : AM fost in "The Forgotten Heroes" si mi-au dat kick pentru ca nu am vrut sa le donez un trinket 416.
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) : Macbook PRO (ultima generatie), TS3 ON , MIC ON

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jockerul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2014 20:20)
Joined: 05 Jun 2014
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 33.1
Votes: 1

 
Post Posted: 20-07-2014, 22:20:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Emil
Varsta : 16
Cateva lucruri despre tine : Tennis, Basket
Nume caracter : Krennu
Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Krennu
Clasa : Paladin
Rasa : Blood Elf
Main spec : Retribution
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : Protection
Screenshot cu interfata : http://postimg.org/image/mu4l62pq5/b4fcba26/
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : http://postimg.org/image/d7a6dcmo9/261119d8/
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Joc paladin de cand joc wow de 1 ani si imi place sa dau dps. Rotatia e basica INQ>TV>CS>EXO>HOW. Iar stats bineinteles ca Strenght este baza mai presus ca toate iar dupaia HIT(8%)>EXP(26)>Mastery>Crit>Haste
e incadrezi programului nostru de raids? : Da
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : Am parasit ''Pride'' pentru ca nu se faceau raiduri heroice din cauza playerilor pentru ca nu veneau la raid-uri
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) : Samsung ATIV Book 9 Lite 13.3" Quad Core , TS3 Da , Microfon Da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Krennu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-01-2017 18:35)
Joined: 28 Jun 2014
Posts: 40, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 45.9
Votes: 9

 
Post Posted: 21-07-2014, 15:15:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jockerul wrote:
Numele IRL : Emil
Varsta : 16
Cateva lucruri despre tine : Tennis, Basket
Nume caracter : Krennu
Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Krennu
Clasa : Paladin
Rasa : Blood Elf
Main spec : Retribution
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : Protection
Screenshot cu interfata : http://postimg.org/image/mu4l62pq5/b4fcba26/
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : http://postimg.org/image/d7a6dcmo9/261119d8/
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Joc paladin de cand joc wow de 1 ani si imi place sa dau dps. Rotatia e basica INQ>TV>CS>EXO>HOW. Iar stats bineinteles ca Strenght este baza mai presus ca toate iar dupaia HIT(8%)>EXP(26)>Mastery>Crit>Haste
e incadrezi programului nostru de raids? : Da
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : Am parasit ''Pride'' pentru ca nu se faceau raiduri heroice din cauza playerilor deoarece nu veneau la raid-uri.
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) : Samsung ATIV Book 9 Lite 13.3" Quad Core , TS3 Da , Microfon Da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-07-2014, 19:03:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rejected All.

" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-07-2014, 19:06:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Emil - respins si raportat pentru multi acount pe forum
@Nicolas - respins, dps foarte low.. trebuia sa donezi! poate acum aveai guild..
@Cosmin - nu iti plac oamenii care sufera.. nasol.. suntem o guilda de suferinzi.. Respins, low dps.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Uaca

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-08-2014 14:07)
Joined: 07 Mar 2014
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 59.2
Votes: 2

 
Post Posted: 21-07-2014, 21:57:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Eduard
Varsta : 19
Cateva lucruri despre tine : Student
Nume caracter : Somnnusor
Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Somnnusor
Clasa : Druid
Rasa : Troll
Main spec : Restoration
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : feral, inca lucrez la abilitatea de a da dps cu acest spec -.
Screenshot cu interfata : http://i59.tinypic.com/9fmomd.jpg
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Am ales aceasta clasa deoarece la un moment dat a fost nevoie de un druid resto intr-o fosta guilda, si am spus hai sa incerc aceasta clasa, in timp ajungand sa o iubesc. Prefer sa joc la haste, iar ce ramane reforge in mastery, deoarece inca raman la parerea ca mastery nu merge inca cum ar trebui.
Te incadrezi programului nostru de raids? : Da.
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : The Divinity, pentru ca e greu sa te intelegi cu unii moldoveni.
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) : intel core i3 de 2.5, 4 gb ram si placa video de 2 gb. Detin si ts si microfon pentru a incuraja comunicarea -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arrchangel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-03-2016 10:32)
Joined: 12 Feb 2013
Posts: 64, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 225.7
Votes: 11

 
Post Posted: 22-07-2014, 16:25:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uaca wrote:
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : The Divinity, pentru ca e greu sa te intelegi cu unii moldoveni.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hettrak

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2014 15:47)
Joined: 20 May 2014
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 91.2
Votes: 3

 
Post Posted: 24-07-2014, 13:35:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Adrian
Varsta : 18
Cateva lucruri despre tine : Sunt un tip simplu' caruia ii place ce face ... imi place sa ies cu prietenii si sa raman cu ceva frumos din fiecare experienta.
Nume caracter : Hettrak
Armory link :
Clasa : Druid
Rasa : Taurean.
Main spec : Restoration
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : Balance...Tocmai ce l'am pus cap la cap.. Incerc sa'l invat deoarece nu vad pe nimeni balance si imi place sa fac ceva diferit.
Screenshot cu interfata :
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Am ales aceasta clasa pentru ca ea m'a atras cel mai mult la prima vedere.. Joc la rejuve pe cat mai multe targeturi+wild growth+regrowth+swiftmend>healing touch cand e cazul si la Clear Casting .. Joc la haste+mastery pentru ca sincer nu vad alt mod de a juca druidul restoration si mi se pare cel mai avantajos .
Te incadrezi programului nostru de raids? : Da.
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : Keepers of the Chaos> Keepers of Something> Realness .... Am iesit din ele pentru ca : S'a spart/ nu aveam loc la absolut niciun raid de hc>Pentru ca nu puteam sta peste 11:30 la raid ..
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) : Am un pc destul de bun.... pot venii la raid 10 / 25 .. merge ok ... ts da .. micro da.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nam
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-10-2014 20:05)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 413, Topics: 50
Location: Romania

Reputation: -22.4
Votes: 32

 
Post Posted: 24-07-2014, 13:50:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Valiona Pve mi se pare o guilda potrivita pentru tine -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-07-2014, 13:57:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hettrak Accepted.

EDIT: Sorry, am facut o greseala.. o mica eroare in ceea ce priveste windowsul meu.. am confundat ziua..



Spoiler:


Eduard, suntem o guilda de moldoveni, tigani si hobiti. Nu acceptam rasismul. Respins.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Spawnish123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2014 13:42)
Joined: 04 Apr 2014
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 38.2
Votes: 1

 
Post Posted: 26-07-2014, 23:17:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Cezar
Varsta : 15
Cateva lucruri despre tine : imi place distractia
Nume caracter : Spawnkrag
Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Spawnkrag
Clasa : Shaman
Rasa : Tauren ( pt haste de la herb)
Main spec : Resto
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : enha ( 70% joc bine)
Screenshot cu interfata : http://i58.tinypic.com/mtrxu0.jpg
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : ( nu sunt dps main)
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : la stats primary mastery si haste si dupa crit rotaite de mentinere cu magiile slabe de heal ridicare la HP cu tot ce am
Te incadrezi programului nostru de raids? : dea
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : Hemorhage .. au iesit oamenii
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) :Microfon on/TS3 on / Hard celeron

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-07-2014, 23:28:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

" rotaite de mentinere cu magiile slabe de heal ridicare la HP cu tot ce am " - -

Sorry, cautam oameni macar cu examenul de capacitate dat -

Respins.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
quix

[Bulgarian Lions]



Status: Offline
(since 22-12-2014 22:01)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 239, Topics: 85
Location: mejdu krakata na maika ti :}

Reputation: 264.3
Votes: 7

 
Post Posted: 27-07-2014, 18:59:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele IRL : Vasil
Varsta : 24
Cateva lucruri despre tine : Student
Nume caracter : Spindermaan
Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Spindermaan
Clasa : Druid
Rasa : Troll
Main spec : Balance
Offspec (specificati cat de bine stiti sa jucati acest spec, daca e cazul) : Resto
Screenshot cu interfata : (no flask no food self buff only !!!) http://i61.tinypic.com/347h095.jpg
Screenshot cu 5 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : Nu folosesc recount , Folosesc skada dar cand am facut dps testu am uitat sa dau click pt prioritati .
Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats preferi : Ca clasa balance druid ofera 2 important buffs ca Mark of the Wild si Moonkin aura 5 % spellhaste increase for all , Moonfury 10% arcane and nature damage increase , combat ress si este un dintre cele mai rapizi casteri din joc + ca intoarce cantitate medie de mana la fiecare eclipse - .
Ca rotatie 3x mushrooms si la eclipse le dau detonate > dau dot moonfire (sun fire) > insect swarm > Starfall > Starsurge @ cd si in rest ca sa ajung pana eclipse solar dau starfall pana 100 % sun energy si incep de atunci cu wrath pana 100% eclipse lunar unde ca filter folosesc starfall si se repeta tot . Trebuie pastrate dots insect swarm si moonfire (respectiv sunfire) pe target + se poate folosi si Faerie Fire ca un extra dot care reduce armoru targetului si se poate stacka 3x (12%) in caz ca in raid nu avem lock , rogue sau hunter cu raptor care reduce armoru dar din pacate daca se pune la inceput reduce foarte mult damage done . Burst - > Force of nature - > trink -> Volcanic potion -> Berserking .
Ca prioritati Spell hit cap 17 % > Haste > Mastery > Crit . Talents aici http://freecode.hu/wowtal/eng/?DU#3323022112321211100102.20-220301.15-!21,31,29,39,34,40,2,6,15
Aoe - 3x Mushrooms > Detonate > Starfall > incerc sa dau la cati mai mult pot insect swarm si moonfire (respectiv sunfire) si dau hurricane .
Te incadrezi programului nostru de raids? : Da
Guilde in care ai fost si motivul pentru care le-ai parasit? : Am fost intr-o guilda cu prieteni cu care faceam un progress ds 10n dar nu prea ma jucam cu druidu la ds 10h , cu el am 4/6 hc ca offchar , cu warlock am 6/6 hc . Azi am intrat in ELGG unde cred ca n-o sa gasesc cea ce caut .
Detalii PC (TS3/Microfon/Hardware) : TS 3 da , mic da
Laptop cq-56 4gb ram , vga 256@32 , 2 core @ 2.3 cpu .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 23-06-2024, 21:33:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password